Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε συ που τα βρικες ολα αυτα??εγς αυτο κατεβασα CM7-fix1-Mod Ddesign μονο boot img εχει μεσα!!

To cm7 είναι σε μορφή zip που σημαίνει ότι όταν το κάνεις setup αλλάζει μόνο ένα κομμάτι της rom και όχι ολόκληρη.Δηλαδή flashάρεις

τη rom με recovery.Με το romeo δεν γίνεται να περάσεις rom με μορφή zip. Με το romeo κάνεις επαναφορά όλο το σύστημα(είναι ουσιαστικά backup που το επαναφέρεις).Το cm7 του ddesign είναι πλέον ξεπερασμένο.Εχουν βγει πολλά bug fixes.Κοίτα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287172

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το cm7 του ddesign είναι πλέον ξεπερασμένο.Εχουν βγει πολλά bug fixes.Κοίτα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287172

 

Φίλε Stalk3r προτείνεις να αντικαταστήσουμε το CM7-fix1-Mod του Ddesign με το CyanogenMod 7.2 / JellySmart??? Θα έχει φαντάζομαι μεσα το κλασικο ραδιοφωνο... και χρειάζεται πάλι φορματ ή περνάει από πάνω σαν update?? εχω λιώσει τόσες μέρες, 5 φορματ εχω κάνει και μου αρέσει πολύ αυτή η έκδοση παρόλα τα bugs που έχει.... Τα φώτα σας..

Edited by normaden
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Stalk3r προτείνεις να αντικαταστήσουμε το CM7-fix1-Mod του Ddesign με το CyanogenMod 7.2 / JellySmart??? Θα έχει φαντάζομαι μεσα το κλασικο ραδιοφωνο... και χρειάζεται πάλι φορματ ή περνάει από πάνω σαν update?? εχω λιώσει τόσες μέρες, 5 φορματ εχω κάνει και μου αρέσει πολύ αυτή η έκδοση παρόλα τα bugs που έχει.... Τα φώτα σας..

Αν θέλεις cyanogen mod βάλε την jelly smart για τώρα και περίμενε για το pure cm7 που θα ανεβάσει ο uploader σε λίγες μέρες.To μόνο που λείπει πλέον ειναι το bluetooth.Ίσως και να περνάει σαν update αλλά καλύτερα κάνε ολοκληρωτική εγκατάσταση.Έχει οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

ποιος εχει δοκιμασει κ τις 2 να μας πει υπευθυνα ποια ειναι η καλυτερη κ με τα λιγοτερα bugs??

γιατι και μενα παρα τα σχεδον αορατα bugs που εχει η CM7-fix1 μου αρεσει παρα πολυ σαν rom!

Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα μολις την jelly smart και ειναι πολυ καλη...Εχει αρκετα καλουδια απο ics οπως τα toggles , ενδειξη ποσοστου μπαταριας κλπ.Ειναι πολυ χρησιμο επισης που εχει βαλει ο dev και αλλες συχνοτητες χρονισμου απο τους 2 που ειχε ολους και ολους.Εχει ελαχιστες εφαρμογες μεσα (ουτε καν gmail) και ξεκιναει με 122ΜΒ χωρου και 250ΜΒ ελευθερης ραμ.Επισης με εξεπληξε που ειναι και πολυγλωσση με ελληνικα παντου και στο πληκτρολογιο.

 

γενικα περα απο το ραδιο που λειπει και το bluetooth , ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το smart II με τη στοκ ρομ και τον τελευταίο καιρό έχω το εξής πρόβλημα. Χάνεται το σήμα συνέχεια και με βγάζει εκτός δικτύου. Κάθε φορά πρέπει να μπω στην αναζήτηση δικτύου και μόλις επιλέξω δίκτυο έχω φουλ σήμα. Μετά από λίγο ξανά το ίδιο και ξανά το ίδιο. Μου έχει σπάσει τα νεύρα και θα το καρφώσω στον τοίχο! Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι ανάλογο;
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για εμενα πρεπει να ειναι αυτοματα εκει η ρυθμιση

και αν γινοταν δοκιμασε καποια αλλη sim να δεις αν οντως δεν ειναι απο θεμα

καρτας sim διαφορετικα πακεταρισετο κ πηγαινετο μια βολτα απο vodafone

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ROOT VODAFONE SMART 2

 

Πριν ξεκινήσω με την διαδικασία του Root να αναφέρω πως ουδεμία ευθύνη φέρω αν κάτι πάει στραβά και βγει εκτός λειτουργίας η συσκευή σας.

Με δική σας ευθύνη θα προβειτε στις οποιες ενέργειες χρειάζονται για να γίνει Root η συσκευή σας.

 

1. Θα πρέπει έστω για μία φορά να έχετε συνδέσει την συσκευή σας με τον υπολογιστή σας. Εάν δεν το έχετε κάνει θα πρέπει να το κάνετε και να επαννεκινήσετε τον υπολογιστή σας μετά απο την σύνδεση της συσκευής με τον υπολογιστή.

 

2. Βαζουμε την συσκευή σε recovery mode έστω και αν δεν το δείχνει στην οθόνη του κινητού, έτσι ομως θα περάσουμε τους καταλληλους οδηγούς για τον υπολογιστή μας.[/size][/b]

Πατάμε το power button και το volume - μέχρι να νιώσουμε την δόνηση στην συσκευή μας. Μόλις νιώσουμε την δόνηση, αφήνουμε το power button που βρίσκεται στο πάνω μέρος της συσκευής μας και συνεχίζουμε να κρατάμε το volume - για 5 δευτερόλεπτα. Συνδέουμε την συσκευή μας με τον υπολογιστή μέσω του usb καλωδίου που υπήρχε κατά την αγορά της συσκευής μέσα στην συσκευασία. Τώρα πλεόν ο υπολογιστής μας πρέπει να μας έχει ενημερώση για μία νέα συσκευή. Απλά ακυρώνουμε όλα τα παράθυρα για εγκατάσταση οδηγών.

 

3. Πάμε Έναρξη-Πίνακας ελέγχου-Εργαλεία διαχείρισης-Διαχείριση υπολογιστή και μετά Διαχείριση συσκευών.Τώρα κάπου με ένα κίτρινο θαυμαστικό πρέπει να μας εμφανίζει την συσκευή σαν vodafone smart ή Android 1.0. Κάνουμε πάνω του δεξί κλικ και πατάμε στην Ενημέρωση Προγράμματος Οδήγησης. Εκεί θα κάνετε εγκατάσταση από μία καθορισμένη θέση τους οδηγους. Απο εκει που τους εχετε αποθηκευσει όταν τους κατεβάσατε. Μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης κάνετε επανεκκινηση στον υπολογιστή και βγαζετε και την μπαταρά απο το κινητο και την ξανατοποθετείτε για να το βαλουμε σε κανονικη λειτουργία μόνο απο το power button.

 

Αφού επανέλθει το κινητό και ο υπολογιστής μας μετά απο την επανεκκίνηση συνεχίζουμε στο επόμενο βημα.

 

4. Κλείνουμε την συσκευή μας. αφού είναι κλειστή πατάμε το power button και το volume - , μόλις νιώσουμε την δόνηση αφήνουμε το power button και συνεχίζουμε να κρατάμε το volume - για 5 δευτερόλεπτα. Τώρα συνδέουμε το κινητό μας στον υπολογιστή με το καλώδιο που υπήρχε στην συσκευασία μόλις το αγοράσαμε. Ανοίγουμε το πρόγραμμα που έχουμε κατεβάσει από εδώ......... Ανοίγουμε το Markos κι έπειτα το aio-install. Επιλέγουμε την πρώτη επιλογή (1) και πάλι την πρώτη (1).

Αν όλα έχουν πάει καλά σε λίγο το κινητό σας θα έιναι Root.

 

 

 

 

 

Τους οδηγούς τους κατεβάζετε από εδώ. https://rapidshare.com/files/1060749243/AiO%20Drivers.rar

 

Το πρόγραμμα για Root από εδώ. https://rapidshare.com/files/4214996930/Markos.rar

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

 

Τα προγραμματα δεν υπαρχουν

που μπορουμε να τα βρουμε ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος παιδια να το κανουμε root ?

οι οδηγιες που υπαρχουν στο youtube δε παιζουν αφου δε φαινεται ουτε το srsroot να δουλευει ουτε το power button + "+" πιανει

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

τα παντα υπαρχουν μην χαλιεστε!!!:)

κατεβαζεις το αρχειο το μετανομαζεις update.zip το βαζεις χυμα στην καρτα sd κ το περνας μεσω ρεκοβερυ

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

οκ τα καταφερα τελικα ακολουθησα τον οδηγο του xda

απο εκει μπρος να ρωτησω ..το vodafone smart ii γιατι δεν εμφανιζει τα widget που εγκαθιστω οπως το battery widget , το data enabler , silent mode on/off

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μποορω να κανω το τηλ να δουλευει apps απο την sd?γενικα να το ελαφρινω??και κατι αλλο αφου εχει 512 ram γιατι παντα εχουμε διαθεσιμα 100-120??εχω κατεβασει advanced task manager...k root booster...tips και Apps που μπορω να το κανω να χει πιο πολυ μαμισια ram?

marcds βοηθεια!!???εχει δοκιμασει κανεις αυτη???ειναι καλη?CM7-B1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287172

ειναι το beta-1...

Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

οκ τα καταφερα τελικα ακολουθησα τον οδηγο του xda

απο εκει μπρος να ρωτησω ..το vodafone smart ii γιατι δεν εμφανιζει τα widget που εγκαθιστω οπως το battery widget , το data enabler , silent mode on/off

Για να τα εμφανίσει πρέπει να τα έχεις εγκατεστημένα στη μνήμη του κινητού.

 

και κατι αλλο αφου εχει 512 ram γιατι παντα εχουμε διαθεσιμα 100-120??εχω κατεβασει advanced task manager...k root booster...tips και Apps που μπορω να το κανω να χει πιο πολυ μαμισια ram?

marcds βοηθεια!!???εχει δοκιμασει κανεις αυτη???ειναι καλη?CM7-B1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287172

ειναι το beta-1...

Φίλε,μάλλον έχεις πολλές εφαρμογές και τρέχουν όλες στο παρασκήνιο.Πήγαινε ρυθμίσεις----->εφαρμογές------>υπηρεσίες που εκτελούνται και κλείστα όλα.Εγώ έχω αυτή τη στιγμή 296MB ελέυθερα.Η CM7-B1 είναι μια χαρά....την έβαλα εχτές το βράδυ.Δουλεύει και το link2sd.Μόνο που δεν έχει να διαλέξεις frequencies όπως στη jelly-smart.

ρε παιδια πως μποορω να κανω το τηλ να δουλευει apps απο την sd?γενικα να το ελαφρινω??

Μπορείς να διευκρινίσεις;Αν θέλεις να το ελαφρύνεις κάπως κοίτα εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jbGVhbm1hc3Rlci5tZ3VhcmQiXQ..

Link to comment
Share on other sites

Για να τα εμφανίσει πρέπει να τα έχεις εγκατεστημένα στη μνήμη του κινητού.

και οχι στην sd card εννοεις ?

πρεπει να εχεις δικιο..οτι ειναι στο κινητο εγκατεστημενο..τα αντιστοιχα widget φαινονται

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μαγκες αλλα τελικα ειμαι comple κοιταζα σε ενα weather clock που κατεβασα κ μου λεει την μιση μνημη στο dock του αν παω ριθμισεις εχω 190mb free και στο widget μου ελεγε 75.....stalc3r ειναι καλυτερη rom jelly η cm7-b1??
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μαγκες αλλα τελικα ειμαι comple κοιταζα σε ενα weather clock που κατεβασα κ μου λεει την μιση μνημη στο dock του αν παω ριθμισεις εχω 190mb free και στο widget μου ελεγε 75.....stalc3r ειναι καλυτερη rom jelly η cm7-b1??

Σε ομορφιά η jellysmart είναι καλύτερη ενώ σε απόδοση νομίζω η cm7-b1.Άλλωστε είναι beta.Ανάλογα τα γούστα σου και τη χρήση που θες να κάνεις.

 

 

@Τhe X Nαι, εννοώ στο κινητό και όχι στην sd.Για περισσότερη μνήμη κράτα τις εφαρμογές με τα widget στη μνήμη του κινητού και κάνε σύνδεση στην sd με το link2sd

Edited by Stalk3r
Link to comment
Share on other sites

αν μεταφερω ολες τισ εφαρμογες με το link2sd στην sd θα δουλευουν σωστα??και γενικα τι κανει ακριβως το link2sd?και ποιες εννοεις περιττες εφαρμογες?leolipop Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

αν μεταφερω ολες τισ εφαρμογες με το link2sd στην sd θα δουλευουν σωστα??και γενικα τι κανει ακριβως το link2sd?και ποιες εννοεις περιττες εφαρμογες?leolipop

 

Αυτες περιπου ειναι και οι δικες μου ερωτησεις ! και τι μου λεει σε καθε εφαρμογη μεσα που επιλεγω οτι δε βρεθηκε 2ο διαμερισμα στη sd card (παρακατω λεει να ειναι και πρωτευοντα !)

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

αν μεταφερω ολες τισ εφαρμογες με το link2sd στην sd θα δουλευουν σωστα??και γενικα τι κανει ακριβως το link2sd?και ποιες εννοεις περιττες εφαρμογες?leolipop

 

Αυτες περιπου ειναι και οι δικες μου ερωτησεις ! και τι μου λεει σε καθε εφαρμογη μεσα που επιλεγω οτι δε βρεθηκε 2ο διαμερισμα στη sd card (παρακατω λεει να ειναι και πρωτευοντα !)

 

Οδηγίες για link2sd :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294953

Link to comment
Share on other sites

τιποτα γι'αυτα που ρωτησα????

 

Δοκίμασε φίλε την εφαρμογή αυτή την εφαρμογή απο το play store

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.boot.animations&feature=related_apps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...