Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαγκες καλησπερα, εχω το εξης προβλημα. Τη συσκευη την ειχα κανει ροοτ ολα ωραια και καλα. πως ομως με εβαλε ο διαολος και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Πλεον οταν ανοιγω τη συσκευη εμφανιζεται το ανδροιδες το παταω αλλα μου γραφει "καμια εφαρμογη δεν μπορει να εκτελεσει την ενεργεια". Επιπλεον μπαινω fastboost αλλα το pc δεν βρισκει η συσκευη αλλα μονο την sd. HELP!!!! Edited by eyehat3god
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση για την μπαταρια

Ειναι καινουργιο το κινητο

Με μετρια χρηση ιντερνετ και λιγες κλησεις και γενικα κλειστο το 3g gps και Wifi μου κρατησε 2 μερες (κλειστο 2 νυχτες)

Ειναι φυσιολογικο ?

 

Ελληνικο πληκτρολογιο για τα sms υπαρχει?

 

Εχει ενσωματωμενο το swype.

Με 1200mAh μπαταρια ποσο επρεπε να κρατησει δηλαδη? Μια χαρα μου φαινεται. Μπες στο μενου και δες τι την εφαγε και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για ελληνικά στα sms κατέβασα το Greek Input Method

 

απλά δε ξέρω πόσο ασφαλές είναι αυτό το πληκτρολόγιο αλλά τέλος πάντων τώρα γράφω sms κανονικά...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Για δυνατο ηχο το καλυτερο που εχω βρει και δουλευει ειναι αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=hr.podlanica

Link to comment
Share on other sites

Για δυνατο ηχο το καλυτερο που εχω βρει και δουλευει ειναι αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=hr.podlanica

 

δηλ δυναμωνει τον ηχο στης εισερχομενες κλησεις?

Link to comment
Share on other sites

Για να δυναμωση η ενταση σε εισερχομενες κλήσεις ψάξε κάποια ποστ πιο πίσω .....έχω αναρτήσει την εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

δηλ δυναμωνει τον ηχο στης εισερχομενες κλησεις?

 

ναι σε ολα τον δυναμωνει αρκει να ειναι ενεργοποιημενο

οτι αλλο δοκιμασα δεν ειχε αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Χρησιμοποιώ bluetooth handsfree και όλα καλά. Εάν όμως αποσυνδεθεί για κάποιο λόγο (πχ φύγω εκτός εμβέλειας bluetooth με το ακουστικό), όταν επιστρέψω δίπλα στο κινητό δεν επανασυνδέεται αυτόματα αλλά πρέπει να απενεργοποιήσω και να ξαναενεργοποιήσω το bluetooth (είτε από τη συσκευή είτε το ακουστικό) για να ξαναγίνει pair.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

 

καλημερα george_f1 τα αρχεια που μου λεσ να περασω στο fastboot θα τα κανω αντιγραφη επικολληση ?

μηπωσ υπαρχει κανα videaki για να μην σε κουραζω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα george_f1 τα αρχεια που μου λεσ να περασω στο fastboot θα τα κανω αντιγραφη επικολληση ?

μηπωσ υπαρχει κανα videaki για να μην σε κουραζω

 

εχεις εγκαταστήσει τους drivers απο την συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα το volume + για να δυναμωσω το ηχειο στης εισερχομενες κλησεις αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα τι ρυθμισεις εχετε βαλει εσεις;πρεπει να ειμαι ρουτ; Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιησα για πρωτη φορα το ξυπνητηρι αλλα δε χτυπησε (το ειχα απενεργοποιημενο το κινητο )
Link to comment
Share on other sites

με απενεργοποιημένη συσκευή δε δουλεύει σε κανένα android εκτός και αν το έχει προβλέψει ειδικά ο κατασκευαστής...
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

SOS!

Χρειάζομαι τα ακόλουθα stock img!!

custpack.img

boot.img

bootloader.img

system.img

recovery.img

Όποιος έχει τα stock please να τα βάλει!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

SOS!

Χρειάζομαι τα ακόλουθα stock img!!

custpack.img

boot.img

bootloader.img

system.img

recovery.img

Όποιος έχει τα stock please να τα βάλει!!!!:D

 

ειναι πιο πισω δεν θυμαμαι σελιδα

 

ωχ δε το ηξερα αυτο

Δηλαδη πρεπει να το εχουμε ολη μερα ανοικτο ?

 

ναι δεν παθαινει τιποτα καντε το που και που μια επανεκινηση για να καθαριζει η ραμ

 

δοκιμασα το volume + για να δυναμωσω το ηχειο στης εισερχομενες κλησεις αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα τι ρυθμισεις εχετε βαλει εσεις;πρεπει να ειμαι ρουτ;

 

εχει διαφορα τεραστια αλλα πρεπει να βαλεις το volume+pro το free ειναι μουφα

Link to comment
Share on other sites

παιδες βρηκα δυο τροπους ο ενας ειναι για πιο πολυ ραμ και ο αλλος για να φυγουνε τα κοληματα

1 swapper ειναι Free στο play store αλλα μην κατευασετε το 2 δεν δουλευει και εχει οδηγιες

2 και πιο δυσκολο περαστε στο κινητο σας αν δεν το εχετε το rom toolbox pro ειναι το καλυτερο αππ για αρχεια και πολα αλλα

πατε στα αρχεια system build .prop και γραφετε αυτες τις εντολες

 

#10 Pro-Tuned ADJ 1.2 by LENAROX.

ro.FOREGROUND_APP_ADJ=0

ro.VISIBLE_APP_ADJ=4

ro.PERCEPTIBLE_APP_ADJ=3

ro.HEAVY_WEIGHT_APP_ADJ=2

ro.SECONDARY_SERVER_ADJ=1

ro.BACKUP_APP_ADJ=5

ro.HOME_APP_ADJ=6

ro.HIDDEN_APP_MIN_ADJ=7

ro.EMPTY_APP_ADJ=15

#ultimate assassin mode.

#ro.SECONDARY_SERVER_ADJ=15

#ro.HIDDEN_APP_MIN_ADJ=3

 

restart

 

if u dont have enough ram and game crashes, try deleting # in ultimate assasin mode tweak

 

το εκανα στο δικο μου και ειδα καποια διαφορα spb shell 3d με ολα ανοιχτα και φτανω και τα 200 mb ram καντε το και γραψτε τη γνωμη σας

το τρικ δεν ειναι δικο μου

 

οσοι ειστε ροοτ βαλτε αυτο το αππ και γραψτε διαφορες...αν υπαρχουν https://play.google.com/store/search?

q=seeder

και εδω φρεε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1987032

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

ειναι πιο πισω δεν θυμαμαι σελιδα

 

 

 

ναι δεν παθαινει τιποτα καντε το που και που μια επανεκινηση για να καθαριζει η ραμ

 

 

 

εχει διαφορα τεραστια αλλα πρεπει να βαλεις το volume+pro το free ειναι μουφα

την pro εχω βαλει αλλα δεν εχω καταφερει καποια καλη ρυθμισει δεν βλεπω διαφορα.εσυ τ ρυθμισεις του εχεις κανει;δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα δεν ειμαι ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

μιλαει η γυναικα μου στο σμαρτ θα το παρω σε λιγο και θα σου πω γιατι πηρα αλλο και δεν το θυμαμαι καλα

οκ

οταν το ανοιγεις εχεις speaker settings ηχειο,headset seting ακουστικα και bluetooth πας στο speaker και

audio modifications=enable,simple volume boost βαλτο πανω απο 10 αυτο κανει ολη τη διαφορα

και μετα εχει bass boost μπασο,echo delay και custom setting

αλλα ολη τη δουλεια την κανει το πρωτο simple volume boost βαλτο στο 15 και πες μου

παρομιες ειναι και οι ρυθμισεις για ακουστικα bleutooth

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Πήρα το κινητάκι για να μυήσω την μητέρα μου στα smartphone και έχει αποδειχθεί εξαιρετικό μέχρι στιγμής.

2 προβληματάκια μόνο αντιμετωπίζω

1)Επειδή πήζει η μνήμη, πως μπορώ να απεγκαταστήσω τις εφαρμογές της Vodafone;

 

2)Εχω βάλει για πληκτρολόγιο το HTC_ime_mod απο xda. Για κάποιο μυστήριο λόγο, ενώ έχω επιλέξει το πληκτρολόγιο, το χάνει και επαναφέρει την άθλια προεπιλογή swype αγγλικό. Αυτό το κάνει τυχαία, δεν έχω βρει μια ενέργεια που να προκαλεί αυτήν την αλλαγή. Επειδή η αλλαγή του πληκτρολογίου από τις ρυθμίσεις είναι μια σπαστική και περίπλοκη διαδικασία για την μητέρα μου, υπάρχει κάποιος τρόπος να αποφευχθεί αυτό;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.

Προσπάθησα να κάνω root το τηλέφωνο σύμφωνα με τον οδηγό της σελίδας 1.Δυστυχώς κατέληξα με τα εξής:

Το τηλέφωνο ανοίγει και δείχνει το πράσινο σηματάκι σε άσπρο φόντο.Τα windows δεν το αναγνωρίζουν και ούτε μπαίνει σε fastboot.Ότι και να δοκίμασα δεν κάνει τίποτα άλλο.Να το πάω στη vodafone ή υπάρχει κάτι άλλο που ίσως βοηθήσει?

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

to volume level το πηρα στο 15 το bass boost το εκανα 12 τα πανω τα (band)τα πειραζουμε καθολου?σε ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.

Προσπάθησα να κάνω root το τηλέφωνο σύμφωνα με τον οδηγό της σελίδας 1.Δυστυχώς κατέληξα με τα εξής:

Το τηλέφωνο ανοίγει και δείχνει το πράσινο σηματάκι σε άσπρο φόντο.Τα windows δεν το αναγνωρίζουν και ούτε μπαίνει σε fastboot.Ότι και να δοκίμασα δεν κάνει τίποτα άλλο.Να το πάω στη vodafone ή υπάρχει κάτι άλλο που ίσως βοηθήσει?

 

Αυτή ακριβώς είναι η "κατάσταση" του fastboot.. Πώς βλέπεις ότι δεν μπαίνει?? Αν ανοίξεις με power και volume+ τι γίνεται?

Κάνε μια προσπάθεια με ο,τι ακριβώς περιγράφει εδώ ο φίλος, και μάλλον θα βγάλεις άκρη.. εύχομαι δηλαδή...

Σύνδεσέ το με power και volume-, τρέξε reboot recovery από cmd αφού έχεις ήδη βάλει το update.zip στην κάρτα, και ακολούθα τη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.

Προσπάθησα να κάνω root το τηλέφωνο σύμφωνα με τον οδηγό της σελίδας 1.Δυστυχώς κατέληξα με τα εξής:

Το τηλέφωνο ανοίγει και δείχνει το πράσινο σηματάκι σε άσπρο φόντο.Τα windows δεν το αναγνωρίζουν και ούτε μπαίνει σε fastboot.Ότι και να δοκίμασα δεν κάνει τίποτα άλλο.Να το πάω στη vodafone ή υπάρχει κάτι άλλο που ίσως βοηθήσει?

 

Φίλε μου, δύστυχος το κινητό σου έχει πάθει brick.

Εφόσον δεν το αναγνωρίζει το PC έχεις χαθεί. Εγώ το έπαθα, το πήγα στην Vodafone, και τους είπα

ότι το έκανα αναβάθμιση σε update3 και μετά δεν άνοιγε. Μην τους πεις τίποτα για root γιατί θα σε πετάξουν έξω.

Αν ζητήσουν λεφτά, εσύ θα αρνηθείς να δώσεις, αφού έχεις διαβάσει αυτό πρώτα για πας ενημερωμένος για τον νόμο

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...