Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος millis (10 Ιούλ. 2004 , 22:16)

 

kathe 10 lepta akrivos kanei restart g..to.Etixe se kanena allo?

 

 

ΦΙΛΕ,ΘΑ ΣΟΥ ΠΡOΤΕΙΝΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SIM,ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛ,ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΑΦΗ...ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ RESTART ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΛΕΟΝ!ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΗΠΩΣ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΟ ΚΟΒΩ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ SERVICE!

EXPERT IN HIGH TECHNOLOGY
Link to comment
Share on other sites

Gia na kleiseis to bluetooth an thumame kala, pas sto menu sundeseis, bluetooth, epiloges kai kapou leei energo-mh energw.

Δυστυχως αυτο ειναι το πρόβλημα,αμα το ενεργοποιησω και δεν αλλαξω μενου τοτε υπαρχει η επιλογη ''απενεργοποιηση'' άμα ομως μεταβώ σε καποιο άλλο και ξαναεπιστρέψω,τοτε,οπως ειπα και παραπανω,υπαρχει γκριζαρισμενη η επιλογή ''ενεργοποιηση'' και τίποτα αλλο σχετικο

Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζω καρτα Csmote στο κινητο, μου βγαζει ενα περιεργο σηματακι για δευτερη γραμη. Που ακριβως χρησιμευει και πως μπορω να το διωξω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το φωτισμό το έχω προσέξει κι εγώ δε σβήνει με τίποτα, άκου 45 δεύτερα γι' αυτό δε κρατάει η μπαταρία, πατάς ένα κουμπί να δεις ένα μήνυμα και φωτισμός μένει ανοιχτός 15δεύτερα που βλέπεις το μήνυμα και άλλα 45extra!! Πιστεύω με κάποια αναβάθμιση να περιοριστεί ο χρόνος σε ένα λογικό πλαίσιο 15δευτερολέπτων.

 

Επίσης χθες το βράδυ σε μια καφετέρια είχα στα χέρια μου ένα Κ700 και ένα 6600 και έκανα δοκιμές στις φώτο, καλά τα έχασα η μέρα με τη νύχτα μιλάμε, γιατί τόσο αίσχος οι φωτογραφίες σε συνθήκες μέτριου ή χαμηλού φωτισμού ρε παιδιά;; Πάταγα και στα δύο παράλληλα το κουμπί για λήψη και ενώ στο Κ700 φαινόταν καλύτερα στην οθόνη μετά τη λήψη γέμιζε ένα σωρό κουκίδες, χιόνι παντού σε αντίθεση με το 6600 που έβγαζε σαν να είχε κανονικό φωτισμό ούτε κόκκος. Δε το συζητώ με λίγο χαμηλότερο φώς και νυχτερινή λήψη το 6600 έβγαζε σα μέρα ενώ το Κ700 έβγαζε κάτι πολύχρωμες κουκίδες που επέμενε ο κάτοχος του ότι είχα ενεργό το εφέ του υπερφωτισμού :p !! Ακόμα και το ταπεινό 7250 μου με νυχτερινή λήψη έβγαζε κανονική φωτογραφία τη στιγμή που το Κ700 έβγαζε σκοτάδι, καλά που ήταν και το φλας και έσωζε λίγο τη κατάσταση, αλλά πολύ λίγο...

 

Υπάρχει περίπτωση με κάποια μελλοντική αναβάθμιση να βελτιωθεί αυτό;; Τουλάχιστον να αυξηθεί η διάρκεια που ανοίγει το κλείστρο της κάμερας στη νυχτερινή λήψη (αφού εικάζω ότι αυτό συμβάινει στα nokia γι' αυτό με ενεργή τη νυχτερινή λήψη αργεί πολύ να κάνει τη λήψη). Πραγματικά απαγοητεύτικά πολύ από το ericssonaki, ενώ τη μέρα με το φως του ηλίου βγάζει τόσο λαμπερές και καθαρές φωτογραφίες γιατί να μην αντιδρά έτσι και σε εσωτερικό φωτισμό λίγο ή περισσότερο χαμηλό;; Κρίμα δεν είναι;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ksessalonikios (10 Ιούλ. 2004 , 23:43)

 

Δυστυχως αυτο ειναι το πρόβλημα,αμα το ενεργοποιησω και δεν αλλαξω μενου τοτε υπαρχει η επιλογη ''απενεργοποιηση'' άμα ομως μεταβώ σε καποιο άλλο και ξαναεπιστρέψω,τοτε,οπως ειπα και παραπανω,υπαρχει γκριζαρισμενη η επιλογή ''ενεργοποιηση'' και τίποτα αλλο σχετικο

 

 

Πρέπει να είναι bug το αντιμετώπιζα αρκετές φορές στο t68 και στο t610.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...δίπλα από το εικονίδιο που μου δείχνει πόσο σήμα έχω, μου έχουν βγεί κάτι κόκκινα βελάκια, σαν το σήμα της ανακύκλωσης. Τι σημαίνει αυτό??? μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει??

 

Το κινητό είναι φοβερό, το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει 2 φορές είναι ότι πατάω τον αστερίσκο(*) για να το ξεκλειδώσω και είναι σαν να πατάω ένα άσχετο κουμπί και μου βγάζει το μήνυμα ότι πρέπει να πατήσω * και μετά Unlock.

 

Και εμένα οι κουκίδες με προβλημάτισαν, ενώ την μέρα οι φωτογραφίες είναι απλά ΑΠΑΙΧΤΕΣ!

 

Το πρόβλημα της μπαταρίας δυστηχώς το έχω και εγώ, με μέτρια χρήση 1,5 μέρα... :mad:

GATE13
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (11 Ιούλ. 2004 , 02:08)

 

.....Πραγματικά απαγοητεύτικά πολύ από το ericssonaki, ενώ τη μέρα με το φως του ηλίου βγάζει τόσο λαμπερές και καθαρές φωτογραφίες γιατί να μην αντιδρά έτσι και σε εσωτερικό φωτισμό λίγο ή περισσότερο χαμηλό;; Κρίμα δεν είναι;;

 

 

 

αχ βαχ . . . και σε μένα , από τις 8 - 9 τη νύχτα και μετά βγάζει

πολλές κουκίδες , έστω και με μέτριο φωτισμό .

Την ημέρα όμως οι φωτογραφίες είναι άριστες !

Συμπέρασμα : δεν τραβάμε foto τη νύχτα .....!!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pie13 (11 Ιούλ. 2004 , 04:21)

 

Παιδιά μια ερώτηση...δίπλα από το εικονίδιο που μου δείχνει πόσο σήμα έχω, μου έχουν βγεί κάτι κόκκινα βελάκια, σαν το σήμα της ανακύκλωσης. Τι σημαίνει αυτό??? μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει??

 

 

Σημαίνει πως τo Bluetooth είναι ενεργοποιημένο .

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (11 Ιούλ. 2004 , 02:08)

 

Αυτό με το φωτισμό το έχω προσέξει κι εγώ δε σβήνει με τίποτα, άκου 45 δεύτερα γι' αυτό δε κρατάει η μπαταρία, πατάς ένα κουμπί να δεις ένα μήνυμα και φωτισμός μένει ανοιχτός 15δεύτερα που βλέπεις το μήνυμα και άλλα 45extra!! Πιστεύω με κάποια αναβάθμιση να περιοριστεί ο χρόνος σε ένα λογικό πλαίσιο 15δευτερολέπτων.

 

Επίσης χθες το βράδυ σε μια καφετέρια είχα στα χέρια μου ένα Κ700 και ένα 6600 και έκανα δοκιμές στις φώτο, καλά τα έχασα η μέρα με τη νύχτα μιλάμε, γιατί τόσο αίσχος οι φωτογραφίες σε συνθήκες μέτριου ή χαμηλού φωτισμού ρε παιδιά;; Πάταγα και στα δύο παράλληλα το κουμπί για λήψη και ενώ στο Κ700 φαινόταν καλύτερα στην οθόνη μετά τη λήψη γέμιζε ένα σωρό κουκίδες, χιόνι παντού σε αντίθεση με το 6600 που έβγαζε σαν να είχε κανονικό φωτισμό ούτε κόκκος. Δε το συζητώ με λίγο χαμηλότερο φώς και νυχτερινή λήψη το 6600 έβγαζε σα μέρα ενώ το Κ700 έβγαζε κάτι πολύχρωμες κουκίδες που επέμενε ο κάτοχος του ότι είχα ενεργό το εφέ του υπερφωτισμού :p !! Ακόμα και το ταπεινό 7250 μου με νυχτερινή λήψη έβγαζε κανονική φωτογραφία τη στιγμή που το Κ700 έβγαζε σκοτάδι, καλά που ήταν και το φλας και έσωζε λίγο τη κατάσταση, αλλά πολύ λίγο...

 

Υπάρχει περίπτωση με κάποια μελλοντική αναβάθμιση να βελτιωθεί αυτό;; Τουλάχιστον να αυξηθεί η διάρκεια που ανοίγει το κλείστρο της κάμερας στη νυχτερινή λήψη (αφού εικάζω ότι αυτό συμβάινει στα nokia γι' αυτό με ενεργή τη νυχτερινή λήψη αργεί πολύ να κάνει τη λήψη). Πραγματικά απαγοητεύτικά πολύ από το ericssonaki, ενώ τη μέρα με το φως του ηλίου βγάζει τόσο λαμπερές και καθαρές φωτογραφίες γιατί να μην αντιδρά έτσι και σε εσωτερικό φωτισμό λίγο ή περισσότερο χαμηλό;; Κρίμα δεν είναι;;

 

 

An pas merika posts pisw exoume milhsei gia to 8ema ths cameras.Mhn arxisoume pali ta idia .

Apla to lew giati 8eloume na psa3oume kati sto forum kai olo gia thn camera diavazoume.

Etsi einai se xamhlo fwtismo kai den allazei.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kp86 (11 Ιούλ. 2004 , 10:50)

 

teleika to car 100 den doulevei me to k700 e?to exo prospathisei toses fores kai den exo kataferei kati.

 

ok to dokimasa xana kai einai ola ok :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kp86 (11 Ιούλ. 2004 , 19:37)

 

na rotiso kato mporei na exei anaferthei.sto t610 san othoni anamoni meta to screen saver eixe to roloi kai etsi itan poli xrisimo..ayti i epilogi den blepo na iparxei pouthena.

 

 

Ρυθμισεις-Οπτικες-Φωτισμος και βαλτο στο αυτοματο... :D

 

Απλα το τηλ. ειναι προρυθμισμενο στην εξοικονομηση για ευνοητους λογους...... :rolleyes:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

@ksessalonikios

Egw giati den to exw auto to provlhma??? :confused:

Otan paw na energopoihsw to bluetooth, ustera osa menu kai na episkeftw kai na xanapaw na kleisw to bluetooth, ekei pou uphrxe h epilogh energopoihsh ginetai apenergopoihsh kanonika..... :worry:

Gia dokimase kati allo...energopoihse to bluetooth kai meta vges exw apo to menu, se katastash anamonis dld kai pathse mia fora to pliktro "c"...tha sou vgei ena menu gia IR,bluetooth klp....logika ekei prp na sou exei thn epilogh apenergopoihsh.... :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

sto net kikloforoun mono ta themes pou einai stathera diladi pou exoun mia eikona statheri stin epifania ergasias kai meta sto allo menu sinithos alazei ktl..ego psaxno na bro kanena theme kinoumeno se stil ayto pou eixe to kinito mesa.me ton kiklo ton noito pou kai kala girize..exei kanenas kamia idea?
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τις εμπειρίες μου μια και το έχω σχεδόν 10 μέρες πια.

 

Το τηλέφωνο είναι πραγματικά πολύ καλό, κλάσεις ανώτερο από το Τ610 που είχα πριν. Η μπαταρία αν την φορτίσεις όσο σου δείχνει κρατά μια μέρα περίπου, αν την αφήσεις κανένα 4ωρο κρατάει 3 μέρες περίπου.

 

Και τώρα τα προβλήματα.

 

Πριν κάποιες μέρες, είχε κολήσει το animated wallpaper από όποιο theme και να έβαζα και στην θέση του έμπαινε ένα μαύρο πεδίο. Βάζοντας κάποιο σταθερό wallpaper το έδειχνε κανονικά, αλλά με τίποτα αυτό του theme. Την ίδια μέρα πηγαίνοντας να βγάλω φώτο είτε από το κουμπάκι στο πλάι είτε μέσα από το μενού με πέταγε στο desktop, και δε μπορούσα να κάνω τίποτα. Τα restarts δεν βοήθησαν καθόλου. Και τα δύο αυτά προβλήματα λύθηκαν ως δια μαγείας την επόμενη μέρα και δε μου ξαναπαρουσίασε τίποτα το τηλέφωνο.

 

Το άλλο θέμα είναι το κάλυμα της μπαταρίας. Το έβγαλα κάποιες φορές τις πρώτες 1-2 αλλάζοντας την SIM από το Κ700 στο Τ610 και άρχισε να τρίζει από την μια μεριά και πλέον τρίζει έντονα και από τις δύο και αν το πιέσεις κουνιέται εμφανώς. Δεν μου έπεσε κάτω ούτε έκανα κάτι άλλο περίεργο. Και με παραξενεύει (και με στεναχωρεί πρέπει να πω) αρκετά γιατί δείχνει πολύ ποιότικό τηλέφωνο και όχι πλαστικούρα που τρίζει ala Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο θέμα είναι το κάλυμα της μπαταρίας. Το έβγαλα κάποιες φορές τις πρώτες 1-2 αλλάζοντας την SIM από το Κ700 στο Τ610 και άρχισε να τρίζει από την μια μεριά και πλέον τρίζει έντονα και από τις δύο και αν το πιέσεις κουνιέται εμφανώς. Δεν μου έπεσε κάτω ούτε έκανα κάτι άλλο περίεργο. Και με παραξενεύει (και με στεναχωρεί πρέπει να πω) αρκετά γιατί δείχνει πολύ ποιότικό τηλέφωνο και όχι πλαστικούρα που τρίζει ala Nokia.

 

 

Και εγώ συνεχώς αλλάζω sim από το Τ610 αλλά ακόμα δεν έχει παρουσιάσει τριγμούς.

Παρατήρηση: Ενώ το καπάκι του Κ700 ανοίγει σαφώς ευκολότερα από του Τ610,η κάρτα sim για να αφαιρεθεί μου βγάζει το λάδι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος blusprint (11 Ιούλ. 2004 , 21:33)

 

πηγαινε http://www.mobile9.com και θα βρεις animated themes

 

ayto to site elega oti epsaxna kai den ebriska..file mou den exei tipota apo kinoumena themes...:(kapou allou?
Link to comment
Share on other sites

@NeTBoY

Τελικά επαιζε μα***κια με τους drivers του bluetooth μου (ΜΑ-700) :( ,οταν έβαλα καποιους αλλους που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενη σελίδα έστρωσαν όλα

Τhanks σε όσους ενδιαφέρθηκαν

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kp86 (12 Ιούλ. 2004 , 00:04)

 

ayto to site elega oti epsaxna kai den ebriska..file mou den exei tipota apo kinoumena themes...:(kapou allou?

 

 

έχει αρκετά κινούμενα αν ψάξεις, δε φαίνεται άμεσα αλλά υπάρχει από κάτω η σημείωση Animated, αν τα κατεβάσεις και τα περάσεις στο κινητό θα δεις ότι κινούνται!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Nα' μαι κι εγώ παιδιά! Δεν μπορούσα να γράψω πιο πριν και θετω την άποψη μου τώρα που έχω το κινητο 1 βδομάδα. Κατ'αρχας να πω οτι τα εικονιδια του voda live ειδικα αν δεν το βλέπεις όλη μέρα σε κανονικο για να κάνεις τη σύγκριση όπως ο pan απ'τον αδερφο του, συνηθίζονται και δεν είναι τόσο χάλια. Το όλο κινητο γενικα νμε εχει μαγέψει αν εξαιρέσεις αυτό με τη νυχτερινή λήψη που εχει ήδη αναφερθεί. Μακάρι να μπορέσει να διορθωθει με κάποια αναβαθμηση...

Τώρα αυτό που είναι πραγματικα αισχρό στο live είναι η δεξιά συντομευση.Είναι αδυνατον να μην μπαινεις συνεχως εκεί καταλάθος με αποτελεσμα απο οτι ξέρω να ψιλοχρεώνεσε κάθε φορά και δε ξέρω πόσο.Ελπίζω να μη τραβάω τα μαλίά μου στον λογαριασμό.

Επίσης όπως κάποιος είχε αναφέρει μια φορα που έστελνα τρελά μηνύματα μου έγινε η οθόνη ασπρη κι έσβησε για 2 φορές. Απο τότε δεν το ξαναέπαθε όμως.

Τώρα να πω ένα βασικό προβλημα που έχω.Από οτι έχω δει λέτε όλοι οτι η μπαταρία κρατάει πάνω κατω 2 μέρες τουλάχιστον.Παιδιά εμένα δε μου έχει κρατησει ποτέ πανω από 16-17 ώρες. Εννοείτε οτι την πρωτη φορά το φορτησα όλο το βραδυ, αλλά τις επομενες 2 φορες μόνο 2 ώρες γιατι δεν ήξερα αυτό για το σήμα. Μετά 4 ωρες κανονικα ή όλο το βραδυ.Κι όμως δε κρατάει... Μήπως έχει πρόβλημα? Μήπως να ζητήσω να την αλλάξουν? Βεβαια το ψιλοτσακίζω αλλά μου φαίνεται λίγο σε σχέση μ'αυτά που λέτε...

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...