Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπoιοι ενδιαφέρονται για Voda Live Κ700i. Καινούργια ημερομηνία 12/7/2004. http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone Αυτή η Voda συνέχεια αλλάζει ημερομηνίες!!!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

To K700i Vodafone Live! einai hdh diathesimo...

Molis ekana thn dikh mou paragelia kai mexri Paraskeuh to argotero tha to exw sta xeria mou... :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσας οταν το χετε στην εξοικονομηση ενεργειας και το φορτιζετε κλειστο, ο φωτισμος μενει συνεχεια ανοιχτος???? :worry:

Στον αυτοματο σβεινει ο φωτισμος κανονικα...

 

Μου φαινεται πως ανακαλυψα αλλο ενα bug του κινητου!!!! :mad: :mad:

Δειτε το και πειτε μου..

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Ti sas exw????

Molis irthe mia enhmwrwsh apo thn SE sxetika me to thema tis mpatarias....

Arxika anaferei oti exoun ginei anafores gia tis wres anamonhs, opou h SE anaferei mexri 300 wres anamonh.Epishmainei loipon oti oi wres autes exoun metrithei otan to kinhto einai plhrws fortismeno kai einai apla sthn anamonh, xwris na ginetai KAMIA leitourgia tou kinhtou, apla einai anoixto.Opws lene, autes einai oi sunthikes opou oi etaireies "metroun" tis suskeues...

Kai pame sto zoumi twra...

Afou kanei mia anafora sto pws katanalwnetai h mpataria (den xreiazetai nomizw na ta pw e?? Ligo polu gnwsta einai......otan ginetai xrhsh IR, Bluetooth, Gaming, Waping, Camera klp....) anaferei (to shmantikotero ths enhmerwshs) oti to kinhto prp na fortizetai peripou 4 wres, ASXETA ME TO AN DEIXNEI O DEIKTHS THS MPATARIAS OTI EINAI FULL CHARGED. Opws lene, einai ena bug tou software to opoio tha diorthwsoun me anavathmisi ton augousto peripou. Dld tha diorthosoun ton deikth ths mpatarias, etsi wste na deixnei pote pragmatika einai plhrws fortismenh h mpataria.Kai telos, leei gia ton fwtismo ths suskeuhs, opou kalutera einai na ton exoume sthn epilogh "Oikonomia" (etsi legetai? den thumame pws to diavasa... :) ) gia kalutera apotelesmata...

Auta...den nomizw na xexasa kati....

Elpizw na sas kalupsa(n).... :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

@paokaras, ta eida ta 3gp ta videakia, wraia douleia ekanes ;)

Alla eides to .mp4 pou exei arxika to kinhto poso wraia fainetai?

Mp4 converter exeis anakalypsei? :whistle:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IVIetaCreatoR ( 7 Ιούλ. 2004 , 14:19)

 

@paokaras, ta eida ta 3gp ta videakia, wraia douleia ekanes ;)

Alla eides to .mp4 pou exei arxika to kinhto poso wraia fainetai?

Mp4 converter exeis anakalypsei? :whistle:

 

 

Το θέμα είναι πως τα αρχικά βιντεάκια που είχα ήταν ήδη συμπιεσμένα. Οπότε... συμπίεση πάνω στην συμπίεση γίναν σκ@τ@. Άσε που προσπαθούσα να γλιτώσω όσο περισσότερι χώρο γινόταν. Όσο για τα .mp4, τα φτιάχνει και το quick time αλλα θέλουν περισσότερο χώρο και δεν δέχονται 25fps. Αν φτιάξεις ένα 25 καρέ βίντεο, λέει αδύνατη αναπαραγωγή!

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τις σελιδες ολης της θεματολογιας μπορω να πω οτι κουραστηκα καθως οτι πολλες οι σελιδες.

Αποφασισα να ποσταρω γιατι δεν βρηκα την απαντηση που ψαχνω (αν υπαρχει συγχωρηστε με επηξα στο διαβασμα).

 

Υπαρχει τροπος συντομος και ευκολος οπως στα προηγουμενα μοντελλα να παρεις ενα τηλεφωνο με αποκρυψη η εμφανιση του αριθμου σου?

 

Γιατι να παω στο μενου και να το αλλαζω απο εκει ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ.

 

παλια το δεξι κουμπακι σου ελεγε κληση με εμφανιση η αποκρυψη τωρα γιατι εξαφανιστηκε? :( :( :(

 

Κατι αλλο mophun παιχνιδια δεχεται?Ειδα στο preview και στο faq οτι δε δεχεται.

 

Συγγνωμη αν εχουν επαναληφθει οι ερωτησεις αλλα θα πρεπει να μου ξεφυγαν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gepall ( 7 Ιούλ. 2004 , 13:41)

 

 

Υπαρχει τροπος συντομος και ευκολος οπως στα προηγουμενα μοντελλα να παρεις ενα τηλεφωνο με αποκρυψη η εμφανιση του αριθμου σου?

 

#31# πριν από το νούμερο

 

Κατι αλλο mophun παιχνιδια δεχεται?Ειδα στο preview και στο faq οτι δε δεχεται.

 

Συγγνωμη αν εχουν επαναληφθει οι ερωτησεις αλλα θα πρεπει να μου ξεφυγαν.

 

 

Αφού το είδες στο FAQ!!!

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΛΑΒΑ!!!!!!!!!!!!!!!! LIVE ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ...ΑΝΤΕ ΜΕ ΓΕΙΑ ΜΟΥ (ΠΑΙΔΙΑ ΟΝΤΩς ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΕΠΑΘΑ ΛΙΓΟ. ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙ!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nik13s ( 7 Ιούλ. 2004 , 13:57)

 

Παιδια εσας οταν το χετε στην εξοικονομηση ενεργειας και το φορτιζετε κλειστο, ο φωτισμος μενει συνεχεια ανοιχτος???? :worry:

Στον αυτοματο σβεινει ο φωτισμος κανονικα...

 

Μου φαινεται πως ανακαλυψα αλλο ενα bug του κινητου!!!! :mad: :mad:

Δειτε το και πειτε μου..

 

 

Είναι αυτό που γράφει ο φίλος 2 post παρακάτω.Το κινητό συνεχίζει να φορτίζει ακόμα και αν δείχνει ότι είναι πλήρως φορτισμένο.Όλο αυτό το διάστημα (~4 ώρες),ο φωτισμός παραμένει ανοικτός όταν έχεις την εξοικονόμηση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με λιγα λογια εδω και δυο εβδομαδες που φορτιζα την μπαταρια μιαμιση ωριτσα ,οσο δηλαδη εδειχνε στην οθονη οτι χρειαζεται,την καταστρεψα την μπαταρια....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ειμαι κι εγω ενας ευτυχισμενος κατοχος του Κ700i!Ειναι το πρωτο SE που πηρα και δεν το μετανιωνω καθολου.Πιστεω πως αυτη την εποχη εχει μαλλον την καλυτερη αναλογια

δυνατοτητων-τιμης!Σημερα ιδιως του περασα εικονες,mp3 ηχους κλησης,θεματα και παιχνιδια απο laptop χωρις καν να εγκαταστησω το cd.Το αναγνωρισε απ'ευθειας!Αυτο που ειδα ειναι:

 

1.Δειχνει τελεια εικονες ακομα και αναλυσης 1600x1200 απο ψηφιακη καμερα!!!Περασα εικονες της Εθνικης μεγεθους 390x390 και τις δειχνει full screen ακομα και στον φοντο στην κατασταση αναμονης!

 

2.Οι ηχοι κλησης mp3 ακουγονται αψογα στα 112kbps,ενω οι midi υστερουν σε σχεση με το πως ακουγονται στον υπολογιστη,αλλωστε φυσικο ειναι.

 

3.Τα παιχνιδια series 60 παιζουν αψογα!

 

Εχει ομως και μερικα bugs:

 

1.Μετα την αλλαγη ενος θεματος χρειαζεται restart γιατι δεν μπορει να αναπαραγει τους ηχους κλησης.

 

2.Μερικα συνεχομενα ονοματα στις επαφες,ξαφνικα απεκτησαν το ιδιο νουμερο κι ενω η κληση τους γινεται σωστα,εμφανιζουν παλι τον ιδιο αριθμο,ακομα και μετα τη διορθωση τους.

 

3.Στις επιλογες των επαφων για αντιγραφη στη SIM,αντιγραφει μονο 20 ονοματα απο τα 130 που εχω και λεει οτι η SIM ειναι πληρης,ενω μεσα δεν εχει τιποτα.Της διεγραψα πιο πριν ολες τις καταχωρησεις που ειχα,καθως και τα SMS.Επισης καθε καινουρια επαφη δεν την περναει στην SIM,αν και το εχω επιλεξει.

 

4.Οι ρυθμισεις εντονης,ή μεγαλης γραφης στα SMS πρεπει να γινονται καθε φορα.

 

 

 

Το εχω 2 εβδομαδες και η μπαταρια με το ζορι κραταει 2,5 μερες με πολυ μετρημενη χρηση και ανοιχτο τα βραδια.Εχω Vodafone.Ιδιως σημερα,απο το πρωι εχει χασει τα 4/5 της και ηταν γεματη!Επισης οταν περασα τα παιχνιδια σημερα,περασε μονο 2 στα παιχνιδια,ενω τα υπολοιπα 4 τα περασε στα "Αλλα" χωρις να μπορω να τα παιξω.Δοκιμασα να κανω μετακινηση αρχειου,αλλα δεν μπαινουν μεσα στα παιχνιδια.Εχει κανεις καμια ιδεα;

 

Αν εξαιρεσει κανεις τα παραπανω,ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος blusprint ( 7 Ιούλ. 2004 , 18:29)

 

Δηλαδη με λιγα λογια εδω και δυο εβδομαδες που φορτιζα την μπαταρια μιαμιση ωριτσα ,οσο δηλαδη εδειχνε στην οθονη οτι χρειαζεται,την καταστρεψα την μπαταρια....

 

 

Gia dokimase twra na to fortizeis opws leei h SE (dld ~4 wres) kai des mhpws diorthwthei h diarkeia ths mpatarias... :o

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Μπορούμε να ρυθμίσουμε το φλας να ανάβει με το πάτημα μόνο ενός κουμπιού και να μην χρειαζεται να μπαίνουμε στο μενού; για ότν ατο χρειαζόμαστε για φακό...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος yiazoo ( 7 Ιούλ. 2004 , 20:17)

 

Μια ερώτηση. Μπορούμε να ρυθμίσουμε το φλας να ανάβει με το πάτημα μόνο ενός κουμπιού και να μην χρειαζεται να μπαίνουμε στο μενού; για ότν ατο χρειαζόμαστε για φακό...

 

 

Πατάς το 5

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 206xs ( 7 Ιούλ. 2004 , 17:14)

 

Είναι αυτό που γράφει ο φίλος 2 post παρακάτω.Το κινητό συνεχίζει να φορτίζει ακόμα και αν δείχνει ότι είναι πλήρως φορτισμένο.Όλο αυτό το διάστημα (~4 ώρες),ο φωτισμός παραμένει ανοικτός όταν έχεις την εξοικονόμηση ενέργειας.

 

 

Εγω δεν το καταλαβαινω το να μενει ανοιχτος στην εξοικονομηση ενεργειας ενω στον αυτοματο οχι.... :mad:

Εκτος αυτου, εξαλλου εγω το βαλα στην πριζα 12 το βραδυ και το πρωι 7.30 ηταν ακομα ανοιχτος..... :confused:

Και το κινητο ειχε ψιλοπυρωσει φυσικα!!!! :mad:

Αρα με λιγα λογια δεν εχει να κανει με αυτο που λεει η SE... :whistle:

 

Δοκιμαστε το (ολο το βραδυ στην πριζα με εξοικονομηση) και πειτε μου το πρωι αν αναβει ακομα....

Θελω να ξερω αν ειναι καποιο bug της SE ή μου κατσε εμενα...!!! :(

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Xmm lipon egw pantos apo oti paratirisa h diarkeia tis mpatarias mou arxise na anevainei, gia thn akrivia krataei peripou 1.5 mera, eno prota kratage to poli mia mera me ta xilia zoria....Kai xrisimopoihsa 1 ora kai kati ligo to radiofono, kana 15 min ta mp3 sto megafonaki + ta sms kai oi klisis pou den thimame diarkeia....Akomh enw prota to kinito ekline molis telione h mpataria (dld edixne to simataki adio kai anave to kokkino fotaki) twra krataei akomh..mexri kai klisi apanthsa kana 5 min. kai pali den eklise para mono edikse 1 fora to mnm telos mpatarias kati tetio.... :)

Symperasma: pisteyo oti siga siga tha ftasei sta sosta epipeda afou kathe mera anevenei kai ligo...(kai den to fortizo 4 ores alla mono otan deiksei oti eine ok. dld peripou sthn 1.5 me 2 ores:) :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manosgk80 ( 7 Ιούλ. 2004 , 18:31)

 

 

 

Τα παιχνιδια series 60 παιζουν αψογα!

 

Επισης οταν περασα τα παιχνιδια σημερα,περασε μονο 2 στα παιχνιδια,ενω τα υπολοιπα 4 τα περασε στα "Αλλα" χωρις να μπορω να τα παιξω.Δοκιμασα να κανω μετακινηση αρχειου,αλλα δεν μπαινουν μεσα στα παιχνιδια.Εχει κανεις καμια ιδεα;

 

πιθανοτατα δεν ειναι τυπου .jar αλλα τυπου .sis

 

το κ700 δεχεται μονο τα jar.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία! Το αγόρασα και εγώ το Κ700i δυστηχώς στην LIVE έκδοση...αλλά το έβαλα να το φορτίσω και όλα του τα φωτάκια παραμένουν ανοιχτά. Αυτό συμβαίνει σε όλα, ή έχει κάποιο πρόβλημα??
GATE13
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 21century ( 7 Ιούλ. 2004 , 23:10)

 

Opa diladi pairnei kanonika java paixnidia me kataliksi .jar alla dokimasate an pairnei kai afta tis Nokia?

 

 

ναι, μιλαμε παντα για java games Nokia series 60.

μονο που:

1. αυτα με καταληξη .jar τα περνα κανονικα στα "παιχνιδια"

2. αυτα με καταληξη .sys τα περνα στα "αλλα" γιατι τα βλεπει σαν αρχεια.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...