Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν γράφω sms μου δείχνει το πόσοι χαρακτήρες απομένουν για τους 160, από τους 20 και κάτω. Δεν γίνεται να μου δείχνει συνεχώς πόσοι χαρακτήρες απομένουν;
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω sms μου δείχνει το πόσοι χαρακτήρες απομένουν για τους 160, από τους 20 και κάτω. Δεν γίνεται να μου δείχνει συνεχώς πόσοι χαρακτήρες απομένουν;

Δυστυχώς, όχι φίλε μου

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα email να σου στείλω και μερικά ακόμα ενδιαφέροντα.

burned.penetrator@gmail.com :rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κι ας πούμε λοιπόν ότι περπατώ στην εξοχή, τώρα ειδικά που είναι άνοιξη και τα λουλούδια ανθίζουν (αθάνατε Μάνο!) , όπου ξαφνικά μου έρχεται μια σκέψη. Υπάρχει τρόπος να την ηχογραφήσω στο Κ700; (Κάπου υπάρχει ... μα δεν ξέρω που. Θα το γυρέψω στα χαρτιά, θα το γυρέψω στ'άστρα,...) @:-)
Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρικό μενού μπες στο ψυχαγωγία και ηχογραφιση.

Αντε και καλές ηχογραφισης

Ειπε ο Εβραιος να παει στο παζαρι και ηταν ημερα...............Σαββατο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα είναι η πρώτη μέρα με το κ700ι σε Vodafone Live.Αυτό μπορεί να έχει χιλιοειπωθεί, αλλά θα σας πω και εγώ την εμπειρία μου.

 

Πρώτη μέρα λοιπόν σήμερα,το έβγαλα από τον φορτιστή και το πήγα για καφέ με την κοπέλα μου.Αφού λοιπόν καθόμασταν έξω είπα να χρησιμοποιήσω την κάμερα και να την βγάλω κανα-δυο φωτογραφίες να δω πως φαίνεται. Τραβάω λοιπόν την πρώτη στάση, ακούω έναν ήχο σαν δυνατή σφαλιάρα και συνειδητοποιώ οτί σε περίμετρο 3-4 μέτρων, έχει γυρίσει η καφετέρια και κοιτάει :O .Ένιωσα λίγο άβολα, ψάχνω στο κινητό τουλάχιστο να αλλάξω τον ήχο της σφαλιάρας, αλλά τίποτα. Σκέφτομαι "σιγά μωρέ", δοκιμάζω να βγάλω κανά-δυό ακόμη και πάλι τα ίδια - γυρισμένα τα τραπέζια και μας κοιτάνε :mad: .Τέλος πάντων κακής-κακώς άφησα το κινητό στο τραπέζι αφού μου γύρισαν τα μυαλά ανάποδα.

 

Για να μην μακρυλογώ, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα στο να έχουν οι κάμερες ήχους.Το να μην έχει όμως τουλάχιστον έναν ή δύο ακόμη διακριτικότερους ήχους για να επιλέξεις και ακόμη χειρότερα, το να τραβάει όλα τα βλέμματα πάνω σου, σε κάνει να νιώθεις από άβολα έως ρόμπα. Και αναρωτιέμαι, προς τα που βαδίζουν οι ατομικές ελευθερίες γενικότερα; Μήπως σε λιγάκι δεν θα μπορούμε ούτε να χαμηλώνουμε το κινητό μας για να μην μιλάμε στην δουλειά, μουσεία,στρατό κλπ;Μήπως σε λιγάκι θα πρέπει να βγαίνει και ένα προειδοποιητικό ηχητικό σήμα που να λέει "κλ*νω";Δηλαδή όταν θα θελήσουμε να τραβήξουμε μια φώτο πάει περίπατο η προσωπική ζωή και η ατομική μας απομόνωση;

 

Τέλος πάντων,sorry για το πρηξίδι,μπορεί να είμαι λάθος.Είναι απλά η άποψη ενός ατόμου και τίποτε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

To idio erwthma mporei na antistrafei kai na ginei kapws etsi: mhpws se ligaki de 8a mporoun (oi kopeles px.) na skyvoun, na ntynonte kai na kinounte eleu8era me ton fovo oti kapoios mporei na tis apa8anatizei se proswpika shmeia pou ekti8onte stigmiaia? :P Se aytes tis periptwseis voh8aei o dynatos hxos ths kameras kai 8a se apetrepe ;)

Pantws yparxei lysh file mou, energopoieis to "siwphlo" me paratetamenh piesh tou "c" 'h ths dieshs "#" kai den akougetai gkix :)

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Loipon akouste erwtima trello...

Thelw na metatrepsw kati arxeia amr se mp3.Paizei programmataki pou na to kanei...

Kai to xeirotero einai oti se 1 vdomada exw parousiasi tis ptuxiakis mou kai xreiazomai 2 arxeia pou exw sto kinhto mou.

An mou ksigitheitai paidia 1000 euxaristw pou leei o logos kai alla 1000 pou lew egw... ;)

Rogdaldo
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Powered έχεις απόλυτο δίκιο και είμαι μαζί σου (αν και μεταξύ μας έτσι όπως πάει δεν θα χρειάζεται καν να σκύψουν για να δούμε) :). Δυστυχώς η συσκευή είναι Live και απ'ότι φαίνεται δεν χαμηλώνει με τίποτα.:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Πρίν 4 ημέρες, έλαβε τέλος το Κ700 μου. Ενα κινητό που αγάπησα πολύ, παρά τα κάποια μειονεκτήματά του. Δεν το πούλησα, το έχασα!!!! Λυπήθηκα αφάνταστα. Εχασα τα πάντα που είχα εκει μέσα. Αριθμούς, μηνύματα, φώτος, σημειώσεις, κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Powered έχεις απόλυτο δίκιο και είμαι μαζί σου (αν και μεταξύ μας έτσι όπως πάει δεν θα χρειάζεται καν να σκύψουν για να δούμε) :). Δυστυχώς η συσκευή είναι Live και απ'ότι φαίνεται δεν χαμηλώνει με τίποτα.:(:(:(

Vodafone Live!, ε; Για δοκίμασε να αλλάξεις το προφίλ σε Συνάντηση...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Φίλε MultiPetro thanx,αλλά δυστυχώς πάλι ακούω σφαλιάρες :(

Phgene kane parapona sto vodafone katasthma pou to agorases :P

Exoun katastrepsei to kinhto me to firmware tous :P

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

skid , υπάρχει λύση στο πρόβλημά σου !!!

 

Τη στιγμή που πας να βγάλεις τη φωτογραφία άρχισε εσύ ή η φίλη σου

να βήχεται και να φταρνίζεστε δυνατά !!! :D :lol:

Προσοχή όμως μη κουνάς πολύ το δάχτυλό σου και βγει κουνημένη ! :tease:

 

Υ.Γ. Άλλη λύση ....δεν βλέπω

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε MultiPetro thanx,αλλά δυστυχώς πάλι ακούω σφαλιάρες :(

Το πρόβλημα σου το έχω κι εγώ που έχω αγοράσει μόνο τη συσκευή από την SE. Υποθέτω πως με το νέο firmware, θα μπορείς να το βάζεις στο αθόρυβο με την δίεση και να μην ακούγεται τίποτα. Ίσως μόνο το βήξιμο που θα μας έχει γίνει συνήθεια.. @:-)

Link to comment
Share on other sites

Loipon akouste erwtima trello...

Thelw na metatrepsw kati arxeia amr se mp3.Paizei programmataki pou na to kanei...

Kai to xeirotero einai oti se 1 vdomada exw parousiasi tis ptuxiakis mou kai xreiazomai 2 arxeia pou exw sto kinhto mou.

An mou ksigitheitai paidia 1000 euxaristw pou leei o logos kai alla 1000 pou lew egw... ;)

Η απάντηση στο πρόβλημα σου λέγεται AMR converter. Ψάξε στο google και θα το βρεις γιατί έχασα το link που το κατέβασα.

Κάτοχος ενός Huawei U8800 IDEOS X5
Link to comment
Share on other sites

Didimos :)- Τον βήχα τον έχω και χωρίς να παίρνω φωτογραφίες από τότε που έκοψα το κάπνισμα (@!@#%^&$#$@$#@!@!!!!)

 

Eosid - Πότε ακριβώς την πήρες την συσκευή σου;Μακάρι να βοηθήσει η αναβάθμιση αν και δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σου το έχω κι εγώ που έχω αγοράσει μόνο τη συσκευή από την SE. Υποθέτω πως με το νέο firmware, θα μπορείς να το βάζεις στο αθόρυβο με την δίεση και να μην ακούγεται τίποτα. Ίσως μόνο το βήξιμο που θα μας έχει γίνει συνήθεια.. @:-)

Εγώ και με το παλίο, και με το καινούριο, ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Όταν το έβαζα στο αθόρυβο, ήτανε αθόρυβο.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Didimos :)- Τον βήχα τον έχω και χωρίς να παίρνω φωτογραφίες από τότε που έκοψα το κάπνισμα (@!@#%^&$#$@$#@!@!!!!)

 

Eosid - Πότε ακριβώς την πήρες την συσκευή σου;Μακάρι να βοηθήσει η αναβάθμιση αν και δεν το νομίζω.

Αυτό που σου είπα παραπάνω για το προφίλ συνάντιση, είχε συζητηθεί παλαιότερα (το φθινόπωρο αν θυμάμαι καλά) και μερικά παιδιά είπαν ότι είχε δουλέψει.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Didimos :)- Τον βήχα τον έχω και χωρίς να παίρνω φωτογραφίες από τότε που έκοψα το κάπνισμα (@!@#%^&$#$@$#@!@!!!!)

 

Eosid - Πότε ακριβώς την πήρες την συσκευή σου;Μακάρι να βοηθήσει η αναβάθμιση αν και δεν το νομίζω.

Το αγόρασα πρίν από 8 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δύο μικρά tips που ανακάλυψα πρόσφατα:

 

1ον) Για να εμφανίζονται σωστά τα ελληνικά ID Tags (όνομα καλλιτέχνη και τίτλος τραγουδιού) στα τραγούδια, και στα δύο tags εκεί που τελειώνουν αφήστε κενό γύρω στους 10 χαρακτήρες και μετά επικολλήστε ένα περίεργο γράμμα (π.χ. ο με διαλυτικά, n με υπογεγραμμένη) από τον Πίνακα Χαρακτήρων των Windows (βρίσκεται στο μενού Έναρξη -> Βοηθήματα -> Εργαλεία Συστήματος). Αποθηκεύστε τις αλλαγές και στείλτε τα τραγούδια στο κινητό. :rolleyes:

 

2ον) Επίσης, για να είναι δυνατή η ανάγνωση ελληνικών txt αρχείων, αυτά πρέπει να είναι αποθηκευμένα σε Unicode μορφή (και όχι ANSI που στα Windows είναι προεπιλεγμένη). Αφού το ελέγξουμε αυτό και στείλουμε τα αρχεία στο κινητό, πηγαίνουν στον φάκελο Άλλα, όπου επιλέγοντας “αποστολή με MMS” μπορούμε πλέον να τα διαβάζουμε κανονικά και με όχι επιτέλους περίεργους χαρακτήρες! :O

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

MultiPetros - Προφανώς κάποια παλαιότερα firmware επέτρεπαν κάτι τέτοιο.Δεν με πειράζει ρε γμτ να έχει ήχο, αλλά ο συγκεκριμένος είναι πολύ εκνευριστικός!!!Με βλέπω να επιστρέφω στο gx20 :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...