Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθές το βράδυ προσπάθησα να συγχρονίσω ένα κ700 με την r2aa με το outlook αλλα μετά την 2η επαφή έγραφε αποτυχία! Είχα επιλέξει full συγχρονισμό (απο τηλ στο pc).

Στην συναίχεια δοκίμασα με το δικό μου (R2L) και έκανε κανονικά!

 

Έχει συγχρονίσει κανείς με την ΑΑ να μου πεί αν είχε πρόβλημα?

 

Υ.Γ.:Με bluetooth

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχθές το βράδυ προσπάθησα να συγχρονίσω ένα κ700 με την r2aa με το outlook αλλα μετά την 2η επαφή έγραφε αποτυχία! Είχα επιλέξει full συγχρονισμό (απο τηλ στο pc).

Στην συναίχεια δοκίμασα με το δικό μου (R2L) και έκανε κανονικά!

 

Έχει συγχρονίσει κανείς με την ΑΑ να μου πεί αν είχε πρόβλημα?

 

Υ.Γ.:Με bluetooth

egw file moy exw tin R2AA kai sigxronizete mia xara me to outlook.to piga molis twra gia na perasw kai tin R2AEtha dokimasw kai me auti kai tha sou pw........ :whistle:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ προσπάθησα να συγχρονίσω ένα κ700 με την r2aa με το outlook αλλα μετά την 2η επαφή έγραφε αποτυχία! Είχα επιλέξει full συγχρονισμό (απο τηλ στο pc).

Στην συναίχεια δοκίμασα με το δικό μου (R2L) και έκανε κανονικά!

 

Έχει συγχρονίσει κανείς με την ΑΑ να μου πεί αν είχε πρόβλημα?

 

Υ.Γ.:Με bluetooth

 

Εμένα έχει πρόβλημα στο συγχρονισμό των συναντήσεων outlook.

Δουλεύει μόνο αν στείλω ξεχωριστά μία μία συνάντηση μέσα από το outlook.

Τα υπόλοιπα στοιχεία όπως κατάλογος κτλ. συγχρονίζονται χωρίς πρόβλημα.

Έχω την AA έκδοση.

 

Υ.Γ.: Μια παρατήρηση.

Έχω διαβάσει σε παλιότερα post ότι στην AA έκδοση δεν μπορείς να ψάξεις τον τηλ.κατάλογο με περισσότερα από ένα γράμματα πράγμα που το δικό μου το κάνει και ας έχει την AA,

ενώ το κουμπάκι "C" σβήνει την επαφή όπως αναφέρουν και οι υπόλοιποι.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

 

 

Υ.Γ.: Μια παρατήρηση.

Έχω διαβάσει σε παλιότερα post ότι στην AA έκδοση δεν μπορείς να ψάξεις τον τηλ.κατάλογο με περισσότερα από ένα γράμματα πράγμα που το δικό μου το κάνει και ας έχει την AA,

ενώ το κουμπάκι "C" σβήνει την επαφή όπως αναφέρουν και οι υπόλοιποι.

auto isxiei file mou.den mboreis stin R2AA na psaxeis me perisotera po ena grammata parolo pou sta deixnei panw aristera anw to C sbinei tin epafi!!!me tin R2AE diorthonontai kai ta 2 pantos :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

auto isxiei file mou.den mboreis stin R2AA na psaxeis me perisotera po ena grammata parolo pou sta deixnei panw aristera anw to C sbinei tin epafi!!!me tin R2AE diorthonontai kai ta 2 pantos :rolleyes:

 

Κιόμως φίλε μου, επιμένω.

Το έχω μπροστά μου και η εύρεση επαφών γίνεται με έως και τρία γράμματα από το 4ο και μετά τα αγνοεί, αλλά έως και τρία γράματα βρίσκει τις αντίστοιχες επαφές κανονικά. Ούτε είχα ποτέ πρόβλημα με λάθος ονόματα στις εισερχόμενες κλήσεις όπως έχουν αναφέρει αρκετοί κάτοχοι παλαιότερα.

Τον κατάλογο υπόψιν τον μετέφερα από το προηγούμενο κινητό μου NOKIA μέσω υπερύθρων ίσως ευθύνεται αυτό για την σωστή λειτουργία δεν ξέρω, αν και έχω προσθέσει και νέες επαφές με το χέρι.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Κιόμως φίλε μου, επιμένω.

Το έχω μπροστά μου και η εύρεση επαφών γίνεται με έως και τρία γράμματα από το 4ο και μετά τα αγνοεί, αλλά έως και τρία γράματα βρίσκει τις αντίστοιχες επαφές κανονικά. Ούτε είχα ποτέ πρόβλημα με λάθος ονόματα στις εισερχόμενες κλήσεις όπως έχουν αναφέρει αρκετοί κάτοχοι παλαιότερα.

Τον κατάλογο υπόψιν τον μετέφερα από το προηγούμενο κινητό μου NOKIA μέσω υπερύθρων ίσως ευθύνεται αυτό για την σωστή λειτουργία δεν ξέρω, αν και έχω προσθέσει και νέες επαφές με το χέρι.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ 2ΑΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΖ/ΣΗ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΜΕ 4 ΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΤΟ C AYTO TΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ 2ΑΕ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Κιόμως φίλε μου, επιμένω.

Το έχω μπροστά μου και η εύρεση επαφών γίνεται με έως και τρία γράμματα από το 4ο και μετά τα αγνοεί, αλλά έως και τρία γράματα βρίσκει τις αντίστοιχες επαφές κανονικά. Ούτε είχα ποτέ πρόβλημα με λάθος ονόματα στις εισερχόμενες κλήσεις όπως έχουν αναφέρει αρκετοί κάτοχοι παλαιότερα.

Τον κατάλογο υπόψιν τον μετέφερα από το προηγούμενο κινητό μου NOKIA μέσω υπερύθρων ίσως ευθύνεται αυτό για την σωστή λειτουργία δεν ξέρω, αν και έχω προσθέσει και νέες επαφές με το χέρι.

xerw k egw re paidia emena den to kanei pantos........................ :mad:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

xerw k egw re paidia emena den to kanei pantos........................ :mad:

ΚΑΙ ΟΜΩΣ.ΤΡΕΙΑ ΑΤΟΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ Κ700 ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΑΝΑΖ/ΣΗ ΜΕ 4 ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ 2ΑΑ.ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒ/ΣΗ ONLINE ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕ ΤΟ C ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΟΜΩΣ.ΤΡΕΙΑ ΑΤΟΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ Κ700 ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΑΝΑΖ/ΣΗ ΜΕ 4 ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ 2ΑΑ.ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒ/ΣΗ ONLINE ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕ ΤΟ C ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ.

mia ipothesi..ta onomata sou pws ta exeis perasmena me kefalaia???an nai moipos giauto sto kanei esena???egw exw monop to proto kefalaio kai ta alla mikra...isws nanai auto :cry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

mia ipothesi..ta onomata sou pws ta exeis perasmena me kefalaia???an nai moipos giauto sto kanei esena???egw exw monop to proto kefalaio kai ta alla mikra...isws nanai auto :cry:

ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

mia ipothesi..ta onomata sou pws ta exeis perasmena me kefalaia???an nai moipos giauto sto kanei esena???egw exw monop to proto kefalaio kai ta alla mikra...isws nanai auto :cry:

 

Εγώ έχω περασμένα ονόματα με το πρώτο γράμμα κεφαλαίο και τα υπόλοιπα με όλους τους συνδιασμούς κεφαλαία,μικρά,με τόνο και δουλεύει η αναζήτηση σε όλες τις περιπτώσεις.anyway

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Το T610 έχει Java MIDP1.0 ενώ το K700i έχει Java MIDP2.0 3D

Υποθέτω πως αυτό πρέπει να φταίει ... [/Quote]

No no no!!!

Τα java παίζουν κανονικά! Έχω δοκιμάσει πάρα πολλά! Αυτά που δεν παίζουν με τίποτα είναι τα mophun (κατάληξη .mph)

Paokaras45 , πολύ σωστά !

Ξέχασα τελείως τα mophun games ... :o

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αν το προσεξε κανεις.

με την r2ae που εβαλα προχτες δεν μπορω να χρησιμοποιησω ως ηχο κλησης αρχεια amr. με την r2aa μπορουμε ? ας το δοκιμασει καποιος που εχει την R2a.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αν το προσεξε κανεις.

με την r2ae που εβαλα προχτες δεν μπορω να χρησιμοποιησω ως ηχο κλησης αρχεια amr. με την r2aa μπορουμε ? ας το δοκιμασει καποιος που εχει την R2a.

 

Έτσι είναι δυστυχώς!Η "a" δέχεται σαν ήχους κλήσης amr αρχεία,ενώ η "e" τσού!

Link to comment
Share on other sites

Καλή μας χρονιά παιδιά .

 

 

Μήπως έχει κάνει κανείς αναβάθμιση τις τελευταίες μέρες στο κατάστημα στην Αλεξάνδρας ή στην Ευελπίδων για να μου πει αν έχουν την R2ae ;Να ξέρω , μην πάω και το αφήσω και το πάρω με καμιά πιο παλιά έκδοση ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια έιναι η πιο καλή version για αναβάθμιση του κινητου και που μπορώ να την κάνω; Μέσα στο internet που μπορώ να βρω τη σελίδα για download της εκδοσης αυτής;
Link to comment
Share on other sites

Με την νέα version αναφέρατε ότι τους ήχους amr δεν μπορείς να τους βάλεις ως ήχο κλήσης. Όταν επιλέγεις "χρήση" τι επιλογές σου δίνει; Μόνο ως "ήχος ξυπνητηρ." και "σε επαφή" ή γενικά δεν σου δίνει καμία επιλογή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος λόγος να μην κάνω αναβάθμιση και απευθύνομαι σε όσουν είχαν την ΑΑ και περάσανε την ΑΕ μιας και απ'ότι ξερω δεν γυρνάει πίσω μετά.
http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι κερδίζει κανείς κάνοντας αναβάθμιση? Έχει κάποια προβλήματα αρχικά το κινητό? Προστίθονται νέες λειτουργίες? Μήπως είναι καλύτερα να μην πειραματιζόμαστε?

Σωστή εκτίμηση προκύπτει από εμπειρία.

Η εμπειρία όμως προκύπτει από λάθος εκτιμήσεις! ! ! :X

Link to comment
Share on other sites

Τι κερδίζει κανείς κάνοντας αναβάθμιση? Έχει κάποια προβλήματα αρχικά το κινητό? Προστίθονται νέες λειτουργίες? Μήπως είναι καλύτερα να μην πειραματιζόμαστε?

panta me tin anabathmisi diorthonontai kapoia bugs proigoumenwn ekdosewn alla kai polles fores prostithente kai kapoies extra kai panta xrisimes leitourgies.den peiramatizese ama pernas kainourgio firmware.isa isa malista einai pros ofelos sou.den exw akousei pote kapoios se opoiadipote marka kinitou na kanei anabathmisei kai na exei perisotera problimata apo oti eixe prin tin anabathmisi..... :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε τριγωνάκι πάνω από το σήμα σου έχει ανάψει ?!

Αν όχι τότε κλείστο και ξανάνοιξε το για να πάρει το σήμα ενεργοποίησης.

Αν ναι τότε έλεγξε τις ρυθμίσεις wap εάν είναι επιλεγμένο το σωστό προφίλ.

Αν και εκεί είσαι οκ πάρε τους τηλ και θα το βρήτε το πρόβλημα.

Ελπίζω να βοήθησα κάπως :)

 

Οχι φιλε δεν υπαρχει κανενα μπλε τριγωνακι και αυτο που λες να κλεισω το κινητο το εκανα χωρις παλι αποτελεσμα.

Στις ρυθμισεις WAP υπαρχουν 2 προφιλ.

Ενα ειναι το ΤΙΜ ΜΜS και το αλλο ειναι το ΤΙΜ WAP GPRS.

Εγω εχω επιλεξει το πρωτο.

Τελοςπαντων θα τους παρω τηλ να δω τι φταιει.

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε. :)

Link to comment
Share on other sites

Με την νέα version αναφέρατε ότι τους ήχους amr δεν μπορείς να τους βάλεις ως ήχο κλήσης. Όταν επιλέγεις "χρήση" τι επιλογές σου δίνει; Μόνο ως "ήχος ξυπνητηρ." και "σε επαφή" ή γενικά δεν σου δίνει καμία επιλογή;

 

Και οι 3 επιλογές είναι απενεργοποιημένες!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...