Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CASH (17 Δεκ. 2004 , 13:38)

 

Ρε παιδια Bluetooth για το PC σε τι τιμη μπορω να το βρω και που.

Σε Γερμανο που εχω παει μου δειξανε μονο μια με 60€.

Υπαρχει πουθενα φθηνοτερα και ποσο.

 

 

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

 

Koita egw vrika ton idio adaptor pou poulaei o Germanos stin Vodafone (MA-700 nomizw) me 52 Euro kai oxi 60.

An kapoios exei kapoia (sygkekrimeni) idea gia pio ftina apo 52 Euro as pei kanena link i kapoio magazi...A exw dei kai sto Carrefour me 39 Euro alla den kserw an einai aksiopistos...

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re pedia pios tha mou peei epitelous gia to provlima pou exo me ta sms exei kolisi h mnimi sta 95% sinexia eno svino ta pada k kathe fora pou exo ena minimima eiserxomeno prepi na to sviso gia na paro to epomeno... eleos??? kapios tha 3eri apokliete na mi 3erei kapios 3 posts mayto to thema exo balei k den apadise kaneis logika d tha 3eri kaneis apla exo trelathei k ena alo pedi to anefere epsaxa egw ala d katafera tpt... as me voithisi kapios plzz
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

MaIdeN, μήπως υπάρχουν μηνύματα αποθηκευμένα στην κάρτα SIM;

Δοκίμασε να βάλεις την κάρτα σου σε άλλο κινητό και να τα αδειάσεις.

 

Εγω έβαζα μια SIM γεμάτη με επαφές και μαζί με του κινητού ήταν πάρα πολλές και πάθαινε black-out

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brandon (17 Δεκ. 2004 , 16:54)

 

Paidia den xero an ennoeite tetoio adaptora alla gia deite kai auton me 35 euro apo to E-shop (edo click) !!

 

Και 3€ το κόστος αποστολής (εντός Αθήνας), έρχεται 38€. Καλή τιμούλα ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dathanassiou (17 Δεκ. 2004 , 15:36)

 

Koita egw vrika ton idio adaptor pou poulaei o Germanos stin Vodafone (MA-700 nomizw) me 52 Euro kai oxi 60.

An kapoios exei kapoia (sygkekrimeni) idea gia pio ftina apo 52 Euro as pei kanena link i kapoio magazi...A exw dei kai sto Carrefour me 39 Euro alla den kserw an einai aksiopistos...

 

 

Γενικά να αποφύγεις το ΜΑ 700 της Mobile Action. Το αγόρασα πρόσφατα και δεν έχει δυνατότητα με δεξί κλικ σε ένα εικονίδιο να στείλεις κάποιο αντικείμενο στο τηλέφωνο παρά μόνο με το δικό του πρόγραμμα.

Το προηγούμενο που είχα ήταν το Omnius που είχα αγοράσει από τον Γερμανό 49,00 ε και δούλευε άψογα. Πάντως πριν λίγες μέρες δεν το βρήκα και αναγκάστηκα να πάρω το ΜΑ 700,

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω της Trust τον ανταπτορα. τον πηρα απο Carrefour 49 ευρω πριν 3 μηνες και τωρα τον εχει 35!!!!!!!οποιος προλαβει.αψογο γρηγορο και κανει τα παντα.προτεινω ανεπιφυλακτα. Α και εννοειται πως στελνει με δεξι κλικ οποιοδηποτε αρχειο στο κινητο
manaros
Link to comment
Share on other sites

Ο πομποδέκτης ΜΑ 700 της Mobile Action φυσικά και μπορεί να λειτουργήσει όπως και όλοι οι υπόλοιποι (αποστολή αρχείων με δεξί κλικ, χρήση και άλλων προγραμμάτων πέρα του δικού του) αρκεί στο σύστημα να έχει εγκατασταθεί το Service Pack 2 των XP για να χρησιμοποιηθούν οι γενικοί οδηγοί για Bluetooth που περιέχονται στο Service Pack 2.

 

Προσοχή όμως, οι οδηγοί που περιέχονται στο Service Pack 2 δεν βλέπουν το ΜΑ 700 ούτε και σαν γενικό Bluetooth πομποδέκτη. Θα πρέπει να γίνει μια μικρή τροποποίηση του αρχείου bth.inf που βρίσκεται στον φάκελο στον φάκελο %windows%\inf\ (όπου %windows% είναι ο φάκελος που βρίσκονται τα Windows, συνήθως είναι ο C:\WINDOWS).

 

Στο αρχείο bth.inf προσθέστε τις εξής 3 γραμμές:

 

 

Στο τέλος του τμήματος με επικεφαλίδα [Manufacturer] (Γραμμή 059)

προσθέστε τη γραμμή:

Mobile Action=MobileAction, NT.5.1

 

Πριν από τη γραμμή που λέει:

;------------- Device section - End -----------------------

(Γραμμή 139 και Γραμμή 140)

Προσθέστε τις δύο παρακάτω γραμμές:

[MobileAction.NT.5.1]

Mobile Action πομποδέκτης Bluetooth σε θύρα USB= BthUsb, USB\Vid_0df7&Pid_0700&Rev_0525

 

______________________________________________

 


  • Ενημερωτικά για τα παραπάνω:
  • Η πρώτη γραμμή ορίζει τη συμβολοσειρά του ονόματος του κατασκευαστή.
  • Η δεύτερη είναι η επικεφαλίδα του τμήματος με τους κωδικούς αναγνώρισης της συσκευής του συγκεκριμένου κατασκευαστή.
  • Η τελευταία γραμμή χωρίζεται σε δύο τμήματα:
    1. Το πρώτο (μέχρι το '=') ορίζει τη συμβολοσειρά περιγραφής της συσκευής
    2. και το δεύτερο (μετά το '=') ορίζει τον τύπο της συσκευής και τον κωδικό αναγνώρισης που στέλενει στο σύστημα.
      [/list=a]

     

    Για λόγους ευκολίας έχω επισυνάψει το συγκεκριμένο αρχείο στο μήνυμα, οπότε όποιος θέλει να εγκαταστήσει του οδηγούς της Microsoft, σε Windows XP με το Service Pack 2 για το ΜΑ 700 της Mobile Action απλά ας τοποθετήσει το αρχείο αυτό στον φάκελο που είπα και πριν (συνήθως C:\WINDOWS\inf\) αντικαθιστώντας το παλιό. Και μετά ας εκτελέσει την εγκατάσταση του ΜΑ 700.

    Αν έχει ήδη ετκαταστήσει τους οδηγούς της Mobile Action θα πρέπει πρώτα να τους απεγκαταστήσει προτού εγκαταστήσει αυτούς της Microsoft.

    bth.zip

multiΠέτρος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ponstan (17 Δεκ. 2004 , 13:30)

 

Παιδιά έχω ένα φίλο που τον έκανα και πήρε το Κ700 και αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα.Έχει περάσει τα ονόματα στον τηλεφωνικό κατάλογο με ελληνικά, αλλά όταν παίρνει τηλ ή τον καλούν,βγάζει άλλα αντί άλλων. :wacko: Καμμιά φορά βγάζει και το σωστό όνομα.Εχω και γω το κιν εδώ και δυό μήνες και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.Έχει τύχει σε κάποιον άλλο;

 

Ναι, σε ένα φίλο μου με κ500. Το πρόβλημα – εάν θυμάμαι καλά – είναι στους χαρακτήρες που χρησιμοποιεί κατά την εισαγωγή του ονόματος.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CASH (17 Δεκ. 2004 , 13:38)

 

Ρε παιδια Bluetooth για το PC σε τι τιμη μπορω να το βρω και που.

Σε Γερμανο που εχω παει μου δειξανε μονο μια με 60€.

Υπαρχει πουθενα φθηνοτερα και ποσο.

 

 

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

 

Εγώ πήρα USB Bluetooth από Tim center με 27 € περίπου και δουλεύει άψογα (με drivers widcomm). Οι drivers της widcomm είναι καλύτεροι από αυτούς του service pack 2 αλλά καλά θα κάνετε να τους εγκαταστήσετε πριν από αυτό για την αποφυγή προβλημάτων.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ακούστε ένα κουφό. Καθώς είχα μπει στο μενού άρχισε να κάνει συνεχόμενα restart. Κάποια στιγμή άνοιξε αλλά κολλούσε και στο μενού των μηνυμάτων είχε εμφανίσει οριζόντιες γραμμές. Όταν έμπαινα σε κάποια σημεία του μενού πάλι έκανε restart. Έκανα master reset το κινητό άνοιξε χωρίς restart αλλά είχαν χαθεί τα ελληνικά σαν γλώσσα μενού :blink: . Τώρα δεν ανοίγει καθόλου... Το service της SE πάντως είναι απαράδεκτο είναι δυνατό να μην δουλεύουν Σάββατο :mad: ; Ούτε καν το 8011181081 δεν δουλεύει τι να πω...Θα το πάω από Δευτέρα να του κάνουν καμμιά αναβάθμιση μήπως και επανέλθει :worry:
Link to comment
Share on other sites

To Led tou K700 Mporei na xrisimopoiithei kai os fakos??

A nai pos??

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nos 55 (18 Δεκ. 2004 , 12:56)

 

To Led tou K700 Mporei na xrisimopoiithei kai os fakos??

A nai pos??

 

Ναι, μην φανταστείς ότι φωτίζει τρομερά. Απλώς το ανοίγεις.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostax (17 Δεκ. 2004 , 20:48)

 

Gias sas ime kenourgios edo ke exo mia aporia pos bazoume sto k700 genethlia ke genika kati pou prepi na to thimomaste kathe xrono i kathe mina.Euxaristo

 

 

Ela nte??? Kai ego tha ithela na to matho ayto!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσαν για ένα πολύ ενδιαφέρον utility για sony-ericsson κινητά... (δεν ξέρω εάν έχει ήδη αναφερθεί εδώ πριν)

 

από ότι βλέπω στο site, το utility φαίνεται άψογο και με πάρα πολλές δυνατότητες, όσο αναφορά την επικοινωνία του κινητού με το pc...

 

http://fma.sourceforge.net/images/sshots/fma-beta-2.1.gif

 

 

 

σπεύσατε....

 

:up: :up: :up:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Σήμερα πήρα και εγώ το k700 σε vodafon life εκδοση και άρχισα τα ψαξίματα κατα τα γνωστά. Εντοπίζω κάποιο πρόβλημα και δεν βρίσκω λύση:

Προσθέτω σε κάποια επαφή μια εικόνα κια όταν με καλεί ο συγκεκριμένος αριθμός δεν εμφανίζεται η εικόνα, αλλά αντί αυτής μια λίστα με 3 επιλογές. Η εικόνα εμφανίζετυαι μόνο εφόσον επιλέξω απάντηση και μετά. Γνωρίζει κανείς που οφείλετε και αν διορθώνετε?

Περιμένω κάποια απάντηση

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

paidia molis to peira kai ego alla VL giati itan me epidotisi.

 

Dyo pragmata tha ithela na mou peite.

 

1) Paidia psaxno ores na vro to DRM PACKAGER alla oute apo ta link pou exete se proigoumena post den to vrisko.

 

Exei kapios kanena link pou na douleuei? Ean oxi mporei na mou to steilei kapios me e-mail sto startrad31@hotmail.com?

 

2) Iparxei katastima opos to 9volto stin Thessaloniki oste na vgalo to VL?

 

Euxaristo gia tin apantisi ek ton proteron kai sta 2 themata

 

Lazaros32

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nos 55 (18 Δεκ. 2004 , 12:56)

 

To Led tou K700 Mporei na xrisimopoiithei kai os fakos??

A nai pos??

 

 

Πρέπει να μπεις στην κάμερα και να πατήσεις το 5

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefangsm (19 Δεκ. 2004 , 00:24)

 

Πρέπει να μπεις στην κάμερα και να πατήσεις το 5

 

 

Auto omologoumenos den to ixera . Pigena me ton patroparadoto tropo Epiloges->Flash->Energo !! Thx very much gia tin pliroforia ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 1-2 ερωτησεις θελω να κανω.

 

Αν αλλαξω κινητο και παω απο τ630 σε κ700ι το ΜΑ-700,η συσκευη υπερυθρων δηλαδη που ειχα για το τ630 θα δουλευει και για το κ700ι?

 

Και επισης ηθελα να ρωτησω για τις φωτογραφιες που βγαζει το κ700ι γιατι μου φαινονται μικροτερες απο οτι στο τ630?Ειχα δει σε ενα φιλο μου οτι οταν εβγαζε φωτο η πανω μπαρα του μενου παρεμενε με αποτελεσμα να ειναι μικρος ο χωρος για φωτογραφια.Δε ξερω αν καταλαβαινετε τι εννοω!

Αν μπορειτε να ποσταρει καποιος μια φωτο τραβηγμενη απο κ700ι θα με βοηθουσε. :)

Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth hands-free του κινητού (το οποίο για όσους δεν το ξέρουν δίνει δώρο η ΤΙΜ μέσα στα Χριστούγεννα με αγορά Κ700) παίζει ραδιόφωνο/mp3;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να μια στη φυσική ανάλυση του φακού του K700i.

640 Χ 480 pixels δηλαδή.

 

http://www.sonyericsson.com/ddp/FileServlet/ucdFile5800667.jpg?action=download&userID=7458983&fileName=ucdFile5800667.jpg&fileType=img

 

 

Υπάρχει και η δυνατότητα για 1280 Χ 960 μέσω λογισμικού με την τεχνική της παρεμβολής με χαμηλότερη φυσικά ποιότητα.

Επίσης υποστιρίζονται και μικρότερες αναλύσεις, στα 320 χ20 και 160 Χ 120, για MMS, Caller PhotoID, κ.α.

multiΠέτρος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...