Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petros_k ( 3 Δεκ. 2004 , 11:50)

 

Μπες στο Μενού , επέλεξε Ρυθμίσεις , στην καρτέλα Γενικές , πήγαινε κάτω κάτω πάτα Επαναφ. ρυθμίσ και μετά διάλεξε αν θέλεις επαναφορά μονο των ρυθμίσεων ή και διαγραφή του καταλόγου και των αρχείων που προσέθεσες.

Τα ελληνικά όχι δεν τα χάνεις.

 

Για πιο γρήγορα μπες στο μενού και πάτα #9 και μετά διάλεξε τον τύπο επαναφοράς που ανέφερα παραπάνω

 

 

 

Οκ, ευχαριστώ!

:alien:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Don_VitoCorleone ( 3 Δεκ. 2004 , 04:46)

 

Μαλλον καλα το πες,βλακεια ερωτηση! :wacko:

 

Θα μας πεις κιολας οτι κακως οι εταιριες δινουν εγγυηση,ας τη σταματησουν λοιπον,δε τρεχει τιποτα :blink:

 

 

Εγω τουλάχιστον εχω χρειαστεί την εγγυηση για 5 (ναι ναι 5!!) αντικαταστασεις συσκευής του Τ39 μου, 1 αντικατάσταση του Τ610, 1 αντικατάσταση του Sony Z7 και 1 αντικατάσταση του radio handsfree HPR 20...Οποτε δεν ρισκαρω ποτέ να κανω κατι που θα ακυρώσει την εγγύηση. Μονο το Κ700 δεν μου εχει κανει κανενα προβλημα ως τωρα (φτου φτου σκορδα!!), ουτε αυτά που αναφερονται στο thread (καταλογοι μπερδεμενοι, αυτοκολλητα που πεφτουν, κολληματα κτλ)

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikolas76 ( 2 Δεκ. 2004 , 17:55)

 

 

vgalte mia foto se ena topio kai meta ena kontino sto prwsopo sas.Sto topio tha eine panw apo 100kb,enw sto kontino katw apo 100kb.Me R2L.

 

 

και που είναι το πρόβλημα?

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι φυσιολογικό.

Έτσι δουλεύει ο αλγόριθμος συμπίεσης JPEG.

Εκτελεί τη συμπίεση χωρίζοντας την εικόνα σε χρωματικά όμοιες περιοχές.

Όσο μεγαλύτερη η περιοχή τόσο μεγαλύτερη και η συμπίεση, (γι' αυτό και όταν διαλέγουμε μεγάλο ποσοστό συμπίεσης εμφανίζονται τετραγωνισμένες οι περιοχές που αλλάζει το χρώμα στην εικόνα)

 

Οι επιφάνειες των φωτογραφιών προσώπων και γενικά των κοντινών λήψεων έχουν συνήθως λίγες χρωματικές διαφορές και διαβαθμίσεις σε σχέση με τα τοπία.

Έτσι με την εφαρμογή του ίδιου αλγόριθμου συμπίεσης παίρνουμε μικρότερου μεγέθους αρχεία φωτογραφίες προσώπων σε σχέση με τις φωτογραφίες τοπίων.

multiΠέτρος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop ( 2 Δεκ. 2004 , 23:20)

 

H online anavathmisi den epitrepei na peraseis se vodafonized K700i to firmware tou original K700i (R2N), to anagnorizei to site kai sou leei oti den iparxei diathesimi anavathmisi gia to kinito sou.

An pas sto 9volto kai tin kaneis, mporei meta h SE meso tou IMEI na dei oti h siskevi itan arxika vodafonized opote...se kanei tsakoto :(

 

 

Άρα είμαστε καταδικασμένοι να μείνουμε με μιάμιση μέρα μπαταρία...

:mad:

Κανένα κατάστημα στη Β. Ελλάδα ξέρει κανείς για να βγει το live?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 ( 2 Δεκ. 2004 , 09:44)

 

Όταν βάζεις το τηλέφωνο στο αθόρυβο (παρατεταμένη πίεση του πλήκτρου "c" ή "#") τότε δεν ακούγετε ο ήχος της κάμερας. Εκτός αν έχεις Live, που έχουν αναφέρει οτι σε μερικούς ο ήχος ακούγετε "πάντα"!

 

;)

 

 

Malista kai thx again. Etsi tha einai tote giati otan eimai sthn douleia to bazo sto athorybo k tote mono exo parathrisei na mhn akougetai o hxos ths camera. Kai ego elega oti den ton akouo ego logo ths fasarias pou ginetai kamia fora ekei pou douleyo. :o Epishs apo thn ora pou apenergopoihsa tous ethnikous xaraktires gia na exo (s) den grafei katholou peza. Epipleon den me eidopoiei pote pernao sto sms2. Ayto einai tyxaio h exei sxesi me ayth thn epilogh? Kai gia na teleiono piga sto site ths se kai akolouthontas tis odhgies mou stalthikan 2 sms ena me tis rythmiseis wap k ena me tis rythmiseis mms. Parolayta den douleyei tipota apo ta 2 sto wap syndeetai aionios k otan pao na steilo mms mou bgazei apotyxia. Ayta ta liga....

Link to comment
Share on other sites

Diabasa se kapoio site tou exoterikou oti bgike mia kainourgia ekdosi gia K700 me onomasia R2Y005 !Isxiei auto?Xerei kaneis pote tha erthei ellada i pote tha tin broume sta service? :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dane ( 3 Δεκ. 2004 , 00:48)

 

mia blakia erotisi na kano ??!! esy poses fores xriastikes ti eggiisi ?? ego mia sta 250 kinita

 

 

To thema einai an kai kata poso ise diatethimenos na pareis auto to risko (kinos poso tixeros niotheis!!! :D ).

Opos ipe kai o filos alkis prin etsi kai ego den tha riskara pote tin egiisi tou kinitou giati mia sto ekatomirio na xriasto kati tha vlasfimao tin ora kai tin stigmi pou tin espasa (ti egiigi).

An tora kapios pistevei oti den tha tin xriasti pote (pou axriasti na einai diladi!!!) tote einai sto xeri tou na kanei tin anavathmisi apo vodafonized firmware se R2L...

Link to comment
Share on other sites

egw na pw kati asxeto me tis anavathmiseis oti oso ta modela enswmatwnoun polles dinatotites mazi toso pio evalwta ginode, opote i egiisi xriazete oso pote allote, sta kinita sto t610 aspoume den litourgouse mia edoli sti fonitiki klisi to piga to eftiaxan, opote mikroprovlimata stadar tha exoun ta nea kinita tin egiisi sa ta matia sas
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop ( 2 Δεκ. 2004 , 23:20)

 

H online anavathmisi den epitrepei na peraseis se vodafonized K700i to firmware tou original K700i (R2N), to anagnorizei to site kai sou leei oti den iparxei diathesimi anavathmisi gia to kinito sou.

An pas sto 9volto kai tin kaneis, mporei meta h SE meso tou IMEI na dei oti h siskevi itan arxika vodafonized opote...se kanei tsakoto :(

 

 

Δεν το πρόσεξα ότι είχε VL! :o

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος galinios ( 4 Δεκ. 2004 , 00:04)

 

yparxei kai pio prosfati ekdosi. http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=66330&start=0

 

 

Iparxei h R2V001 stin Ellada?!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alkis ( 3 Δεκ. 2004 , 12:18)

 

Εγω τουλάχιστον εχω χρειαστεί την εγγυηση για 5 (ναι ναι 5!!) αντικαταστασεις συσκευής του Τ39 μου, 1 αντικατάσταση του Τ610, 1 αντικατάσταση του Sony Z7 και 1 αντικατάσταση του radio handsfree HPR 20...Οποτε δεν ρισκαρω ποτέ να κανω κατι που θα ακυρώσει την εγγύηση. Μονο το Κ700 δεν μου εχει κανει κανενα προβλημα ως τωρα (φτου φτου σκορδα!!), ουτε αυτά που αναφερονται στο thread (καταλογοι μπερδεμενοι, αυτοκολλητα που πεφτουν, κολληματα κτλ)

 

 

Ακομα δε σε ανακυρηξαν Alkis ο Sony-Ericsson-οκτόνος? :lol:

 

Το radio handsfree HPR 20 το αλλαξα κι εγω,εκανε κατι παρασιτα (λιγα στο ενα ακουστικο) ,εσενα τι προβλημα ειχε?

 

Καλα πως και δεν αγανακτησες κι εμεινες πιστος στην εταιρια μετα απο τοσες βλαβες?

 

Συγχαρητηρια....... :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος galinios ( 4 Δεκ. 2004 , 00:04)

 

yparxei kai pio prosfati ekdosi. http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=66330&start=0

 

 

As mou pei kapoios ti tha kerdiso an kano anavathmisi? Den exo kanei se kanena kinhto mou eos tora. Genika den eimai kai poly enhmeromeni...katholou tha elega!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elhia ( 4 Δεκ. 2004 , 13:25)

 

As mou pei kapoios ti tha kerdiso an kano anavathmisi? Den exo kanei se kanena kinhto mou eos tora. Genika den eimai kai poly enhmeromeni...katholou tha elega!! :blink:

 

 

elhia,an pas sto link pou exei parathesei o galinios tha deis akrivws ti tha kerdiseis kanontas update. :o

Sto link ayto exei me leptomereies tis veltiwseis tis kathe ekdosis apo tin proigoumeni. :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brandon ( 3 Δεκ. 2004 , 16:20)

Diabasa se kapoio site tou exoterikou oti bgike mia kainourgia ekdosi gia K700 me onomasia R2Y005 !Isxiei auto?Xerei kaneis pote tha erthei ellada i pote tha tin broume sta service? :)

 

Αν κοιτάξεις το link που έστειλε ο φίλος dathanassiou θα δεις ότι είναι έκδοση την οποία έβγαλε η Orange στην Αγγλία και μόνο. Η τελευταία παραμένει η R2A η οποία έχει προσωρινά αποσυρθεί.

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dathanassiou ( 4 Δεκ. 2004 , 13:56)

 

elhia,an pas sto link pou exei parathesei o galinios tha deis akrivws ti tha kerdiseis kanontas update. :o

Sto link ayto exei me leptomereies tis veltiwseis tis kathe ekdosis apo tin proigoumeni. :whistle:

 

 

aaaaa!!! Thx :o

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει μπλέξιμο , με τις εκδόσεις του κ700ι . Την Παρασκευή παίρνω τηλ . στη se για να ρωτήσω για την τελευταία έκδοση. Η απάντηση είναι ότι η τελευταία είναι η r2aa, η οποία μάλιστα κυκλοφορεί 1,2 μέρες ( απ'ότι μου λέει ο υπάλληλος ) . Οπότε , μόλις κλείνω το τηλέφωνο , πάω στο σερβις στην Αλεξάνδρας . Εκεί όμως ο τεχνικός , που κάνει online τις αναβαθμίσεις , μου λέει ότι η τελευταία μάλλον είναι η r2l, την οποία και ήδη έχω, αλλά θα το ψάξει ... Τέλος πάντων, αφήνω εκεί το τηλέφωνο και μετά από δύο ώρες που το παίρνω , ανακαλύπτω ότι έχει γίνει επανεγκατάσταση της r2l . Το ίδιο βράδυ παίρνω απάντηση σε mail στη se, όπου μου λένε επίσης ότι η τελευταία έκδοση είναι η r2aa .

 

Τώρα , τί συμπέρασμα να βγάλει κανείς ?

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει αναβάθμιση τελευταία και να έχει την r2aa ? αν ναι, να μας πει σε ποιό σερβις την έκανε , να πάω και εγώ .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kalymgr ( 5 Δεκ. 2004 , 15:43)

 

Τελικά υπάρχει μπλέξιμο , με τις εκδόσεις του κ700ι . Την Παρασκευή παίρνω τηλ . στη se για να ρωτήσω για την τελευταία έκδοση. Η απάντηση είναι ότι η τελευταία είναι η r2aa, η οποία μάλιστα κυκλοφορεί 1,2 μέρες ( απ'ότι μου λέει ο υπάλληλος ) . Οπότε , μόλις κλείνω το τηλέφωνο , πάω στο σερβις στην Αλεξάνδρας . Εκεί όμως ο τεχνικός , που κάνει online τις αναβαθμίσεις , μου λέει ότι η τελευταία μάλλον είναι η r2l, την οποία και ήδη έχω, αλλά θα το ψάξει ... Τέλος πάντων, αφήνω εκεί το τηλέφωνο και μετά από δύο ώρες που το παίρνω , ανακαλύπτω ότι έχει γίνει επανεγκατάσταση της r2l . Το ίδιο βράδυ παίρνω απάντηση σε mail στη se, όπου μου λένε επίσης ότι η τελευταία έκδοση είναι η r2aa .

 

Τώρα , τί συμπέρασμα να βγάλει κανείς ?

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει αναβάθμιση τελευταία και να έχει την r2aa ? αν ναι, να μας πει σε ποιό σερβις την έκανε , να πάω και εγώ .

 

 

Μήπως αλλόυ πήρες τηλέφωνο και αλλού πήγες για αναβάθμιση; Γιατί την R2AA μάλλον να μη την έχουν ακόμα όλα τα Service Centers. Είπες ότι το πήγες για αναβάθμιση στην Αλεξάνδρας. Εκεί είχες πάρει τηλέφωνο;

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο πήρα στη se , όχι στο συγκεκριμένο σέρβις . Στη se μου είπαν ότι θα την έβρισκα τη νέα έκδοση σε όλα τα καταστήματα( είχα κ εγώ την ίδια απορία με σένα , μήπως δεν είχε πάει σε όλα τα σέρβις ) . Εκτός αυτού , στο σέρβις στην Αλεξάνδρας την έκανε online ( απ'ότι μου είπε ) , πράγμα που σημαίνει ότι θα έπαιρνε την έκδοση από τη σελίδα της se . Έτσι υπέθεσα ότι θα είχε την τελευταία.

 

 

Αν κάποιος κάνει αναβάθμιση , ας μας πει που την έκανε ...

Link to comment
Share on other sites

Exw ena provlima edw kai ligo kerw me ta minimata exw kapia minimata apothikevmena stin karta to 50% peripou kai otan stilo ena minima kai mou erthi apantisi kai paw na apantiso mou leei oti exw polla minimata kai prepi na sviso merika entometaksi exw 30mb eleftheri mnimi kai den mporei na kratisei i siskevi minimata sta iserxomena dld ean exw 1 minima sta iserxomena kai ena sta apestalmena prepi na sviso ena apo ta dio gia na mporesw na stilo allo minima meta.Kserei kanis giati to kani afto?
NO Flood/Spam/Abuse
Link to comment
Share on other sites

Μολις προχθες περασα την R2V και δεν παρατηρησα καμμια διαφορα αντιθετως το προβλημα με τις επαφες που ειχα παρεμεινε και εμφανιστηκε προβλημα με την πλοηγηση στις εικονες οπου μου εκανε επανεκκινηση οταν δοκιμαζα να δω 2 συγκεκριμενες φωτογραφιες(αναγκαστηκα να τις σβησω με το fma) και καποιες αλλες εμφανιζονταν εντελως μαυρες οποτε τις εσβησα και αυτες.Αυτα τα ολιγα προς το παρον και χρονια πολλα στους εορταζοντες
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Don_VitoCorleone ( 4 Δεκ. 2004 , 05:57)

 

Ακομα δε σε ανακυρηξαν Alkis ο Sony-Ericsson-οκτόνος? :lol:

 

Το radio handsfree HPR 20 το αλλαξα κι εγω,εκανε κατι παρασιτα (λιγα στο ενα ακουστικο) ,εσενα τι προβλημα ειχε?

 

Καλα πως και δεν αγανακτησες κι εμεινες πιστος στην εταιρια μετα απο τοσες βλαβες?

 

Συγχαρητηρια....... :alien:

 

 

Στο παλιο service center της Πανεπιστημιου με ειχαν μαθει με το μικρο μου ονομα!! Εμεινα πιστος στην εταιρία ακριβως γιατι χωρις καμια αντιρρηση μου αντικαθιστουσαν ΑΜΕΣΑ την προβληματική συσκευη με καινουρια, γεγονός που δεν ισχυε τοτε με άλλες εταιρίες (αν και τωρα πλεον και η SE δεν αντικαθιστα τοσο ευκολα προβληματικες συσκευες). Εξαλλου ειχα φαει τρομερο κολλημα με το Τ39, το οποίο χρησιμοποιείται ακομα. Το HPR 20 πολυ απλα και κατω απο τις κεραιες του Υμηττου να ημουνα δεν μπορούσε να πιασει καθαρα κανενα σταθμό.

Και για να τελειωνει το off topic, κατά την προσωπικη μου γνωμη το Κ700 ειναι το πιο αξιοπιστο και σταθερο SE η Ericsson που ειχα ποτε

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...