Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος UserX (27 Οκτ. 2004 , 10:57)

 

Καλημέρα,

 

 

Προχθές πήρα επιτέλους το κινητό. Πληροφοριακά το πήρα 141 ευρώ τελική απο τον Γερμανό (+115 ευρώ η επιδότηση). Οπως καταλαβαίνετε το κινητό έπεσε στα 250-260 ευρώ και 20-30 ευρώ φτηνότερο το Live.

 

 

 

:rolleyes:

 

όσο αφορά την τιμή, όταν κάνεις αγορά με επιδότηση, η αρχική τιμή του κινητού δεν είναι αυτή που πουλιέται κανονικά!

 

Εγώ από Cosmote shops είχα επιδότηση +100Ε και το πήρα 195Ε και μου λέει οτι το αρχικό κόστος είανι από άλλη κατηγορία / λίστα...

 

;)

 

 

Πήρα και μια θήκη για τον κινητό, και νομίζω ότι είναι άψογη, παρά το ίσως ενοχλητικό φερμουάρ που έχει!!

 

http://www.plaisio.gr/images/Products/large/668249.GIF

 

Δερμάτινη (καλής ποιότητας δέρμα) με διαφάνειες... την συνιστώ...

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Κρουζέλ όντως βγάζει καλές θήκες, και σε μορφή πορτοφολάκι! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος UserX (27 Οκτ. 2004 , 10:57)

 

Με ένα προγραμματάκι μπορείς να μετατρέψεις και να βάλεις και ολόκληρο divx (ταινία) μέσα στο κινητό, ή αποσπάσματα από ταινίες.

 

Ενδεικτικά με μέτρια ποιότητα, έβαλα 3 βιντεάκια 2 λεπτών και μου έπιασαν περίπου 1,3 mbs.

 

 

 

ποιο ειναι αυτο το προγραμματακι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos (27 Οκτ. 2004 , 12:36)

 

ποιο ειναι αυτο το προγραμματακι?

 

 

 

το προγραμματακι λεγεται mpegable 4x live και με αυτο το προγραμμα μπορεις να βαλεις οποιοδηποτε videακι (avi, mpeg, wmv) και να το μετατρεψεις σε 3gp και mp4 τα οποια τα υποστηριζει το κ700.

Το αποτελεσμα ειναι βιντεακια σε χαμηλη αναλυση αλλα πολυ μικρα ωστε ενα 5λεπτο βιντεο να μην ξεπερναει τα 2-3mb.

 

Μπορεις να το βρεις εδω

 

 

αλλα ειναι demo η εκδοση αλλα αμα ψαξεις και λιγο θα την κανεις και full... ;) :cool:

Link to comment
Share on other sites

απο ταινια dvd γινεται να παρεις ενα κομματι και να το μετατρεψεις σε 3gp?

τα αρχεια wmv δεν βλεπω να μπορω να το μετατρεψω.δεν εχει τετοια επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο επίσημο service της Έρικσον σήμερα στην Ευελπίδων και μου είπαν ότι η τελευταία έκδοση διαθέσιμη είναι η r2l ,την οποία ήδη είχα . Τί έχει γίνει,μήπως απέσυραν την r2aa ( άκουσα αρκετά άσχημα σχόλια σε φόρουμ του εξωτερικού ) ;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kalymgr (27 Οκτ. 2004 , 15:19)

 

Πήγα στο επίσημο service της Έρικσον σήμερα στην Ευελπίδων και μου είπαν ότι η τελευταία έκδοση διαθέσιμη είναι η r2l ,την οποία ήδη είχα . Τί έχει γίνει,μήπως απέσυραν την r2aa ( άκουσα αρκετά άσχημα σχόλια σε φόρουμ του εξωτερικού ) ;

 

 

Μάλλον κάτι τέτοιο θα παίζει...άντε να δούμε!!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος UserX (27 Οκτ. 2004 , 10:57)

 

 

 

1ον η μπαταρία κρατάει ακόμη και με αυτή την έκδοση πολύ λίγο! Συγκεκριμένα την φορτίζω όλο το βράδυ και κρατάει από το πρωί μέχρι το βράδυ της ίδιας ημέρας! Με βαριά χρήση βέβαια.

 

 

 

 

 

autos akribws file mou einai o logos pou den pira telika to k700!!!!megalo problima re gmt.ma kala toso m@..@...s einai autoi sti SE??Xathike o kosmos na baloun mia battery tis prokopis??oxi tipota idiaitero.na krataei 2 meroules...i toulaxiston na dinoyne kai deuteri battery sto kouti otan to agorazeis,san tis samsung???osoi exoun k700 to idio mou lene.telika pira ena 6230 pou den einai kati idiaitero.kalo kinito men alla klasiko 40ari NOKIA.krima mwre krima..................... :( :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλά εμείς το λέμε τόσο καιρό ότι η μπαταρία κρατάει άνετα 3 μέρες άντε 2 με πολύ χρήση, τώρα αυτά που λες εσύ για μόνο μια μέρα πως να τα χαρακτηρίσω?

 

κάτσε με το 6230 τώρα και άλλη φορά να μάθεις να διαβάζεις το forum

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaIdeN (26 Οκτ. 2004 , 00:33)

. emena mail d mou stilane exoune perasei peripou 12 ergasimes meres k prin 2 meres tous estila e mail... k mou irthe piso to e mail giati elege oti einai full to mail box tou e bay.. kati mou vromaei apateonia les? h tha mou to stiloune sigoyra?giati anisixo :((( esena se poso kairo sto stilane... akribos an thimase;

Εγώ την πήρα από κάποιον που την είχε ετοιμοπαράδοτη. Με το που τον πλήρωσα, την έστειλε, και μου ήρθε σε 8 ημέρες περίπου. Δεν ξέρω τι γίνεται στην δικιά σου περίπτωση. Κοίτα το feedback του πωλητή. Σε οποιαδήποτε περίπτωση, αν κάνει πάνω από ένα μήνα, χρησιμοποίησε το buyer protection του Ebay. Αν πλήρωσες μέσω paypal, χρησιμοποίησε το buyer protection του paypal, πριν κλείσει μήνας από τότε που τον πλήρωσες..

 

Για την μπαταρία του κινητού, τα έχουμε ξαναπεί. Μην βιάζεστε να την κρίνετε από τις πρώτες ημέρες. Οι μπαταρίες λιθίου θέλουν περίπου 6 μήνες για να φτάσουν στην μέγιστη απόδοση! Εγώ έχω το κινητό περίπου 2 και κάτι μήνες τώρα και με 10 sms και περίπου 2-3 λεπτά ομιλίας την ημέρα, μεταφορές αρχείων από και προς το κινητό και φωτισμό ρυθμισμένο για εξοικονόμιση ενέργειας, κλειστό το βράδυ, μου κρατάει 4 ημέρες άνετα.. Καλό θα ήταν να έχετε υπ'όψην ότι η java καταναλώνει τρομερά ποσοστά ενέργειας κι αν παίζετε παιχνίδια συνέχεια, αμφιβάλλω αν θα σας κρατάει παραπάνω από 3-4 ώρες! Πιο συγκεκριμένα, έκανα ένα τεστ προχθές, κι έπαιζα motogp 2 συνέχεια με γεμάτη μπαταρία. Μετά από 1 ώρα και κάτι, είχε φτάσει η ένδειξη στην μέση!! :blink:

 

Οσο για τον φίλο που ανέφερε ότι με επόμενο firmware θα διορθωθεί το ότι το κινητό παίρνει μόνο 500 νούμερα, κι όχι 500 επαφές, να πω ότι καλό είναι να προσέχουμε τι γράφουμε για πράγματα που δεν γνωρίζουμε γιατί χιλιάδες κόσμος διαβάζει αυτά τα μηνύματα και διαμορφώνει άποψη. Με βάση λοιπόν το τι γράφει η sony ericsson στην knowledge base που έχει στο site της αλλά και με βάση το manual του κινητού, υποστηρίζονται μόνο 500 νούμερα και μέχρι 500 επαφές (που στην πραγματικότητα μπορεί να είναι πολύ λιγότερες αν σε κάθε επαφή προσθέσουμε δύο τηλ. που είναι και το πιο συνηθισμένο). Αυτό δεν πρόκειται να διορθωθεί με κανένα firmware.

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως ετσι ειναι τα πραγματα εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να τα λεω αυτα για τις μπαταριες λιθιου και εγω και αλλοι αλλα ...καποιοι φαινεται οτι διαβαζουν επιλεκτικα τα ποστς που παρουσιαζαν το κ700 με προβληματικη μπαταρια πριν ακομα βγει...δεν φταινε ομως μονον αυτοι.. φταινε και καποιοι αλλοι που συνεχιζαν μεχρι προσφατως το αγριο θαψιμο του κινητου χωρις καν να ειναι κατοχοι μαλιστα καποιοι δεν το ειχαν καν δοκιμασει :!: και φωναζοντας για την διαρκεια της μπαταριας αλλα τιμη του και διαφορα αλλα .

Επειδη ακριβως αυτο το φορουμ διαβαζεται απο χιλιαδες χρηστες λιγη προσοχη δεν θα εβλαπτε...

Αληθεια τωρα που το κ700 ειναι φθηνοτερο απο το 6230...που ειναι αυτα τα παιδια ? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αν απευθύνεσε σε εμένα: σε πληροφορώ ότι διάβασα όλα τα ποστσ απο την αρχή και φυσικά το ήξερα οτι θέλει κάποιο καιρό για να στρώσει η μπαταρία. Απλά δεν περίμενα να κρατάει ΤΟΣΟ λίγο τις πρώτες μέρες, σε ΄σχέση με το τ610 που είχα το οποίο από την πρώτη φόρτιση κιολας μου κρατούσε άνετα 3 μέρες με συχνή χρήση.

 

Αμφιβάλλω λοιπόν αν, σε 2 ή και σε 3 μήνες στρώσει σε τέτοιο βαθμό η μπαταρία ώστε να μου δίνει άλλη μια ολόκληρη μέρα αυτονομία!

 

Χτές πάντως το πρω ί που ήταν πλήρες φορτισμένο, πάλι σήμερα το απ΄'ογευμα μου τελείωσε με ελάχιστη μάλιστα χρήση.

 

Δεν ξέρω ρε παιδιά, μακάρι να είναι όπως τα λέτε τα πράγματα και να στρώσει η αυτονομία. Προς το παρόν έφαγα μια κρυάδα.

 

Κατά τα άλλα, όλα καλά με το τηλέφωνο...

 

EDIT: Σχετικά με το πρόγραμμα για τα βιντεάκια, είναι το παραπάνω που αναφέρει ο φίλος mpegableX4live. Το πρόγραμμα είναι πολύ΄εύκολο στη χρήση με δυνατότητα ρυθμίσεως της ποιότητας τόσο του ήχου όσο και της εικόνας και μετατροπή οποιουδήποτες φορμάτ βίντεο σε mp4 ή 3gp.

 

Όντως μπορείς να πετύχεις πολύ καλή συμπίεση βίντεο με υποχωρήσεις σε ποιότητα εικόνας και ήχου. ΕΠίσης, εγώ προσωπικά δεν χρειάστηκα το *****. To πρόγραμμα φένεται να δουλείει χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς το *****.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος UserX (27 Οκτ. 2004 , 22:41)

 

 

Δεν ξέρω ρε παιδιά, μακάρι να είναι όπως τα λέτε τα πράγματα και να στρώσει η αυτονομία. Προς το παρόν έφαγα μια κρυάδα.

 

Κατά τα άλλα, όλα καλά με το τηλέφωνο...

 

 

 

:rolleyes:

 

δοκίμασες να ενεργοποιήσεις το "εξοικονόμιση ενέργειας" στο φωτισμό της οθόνης??

 

Αυτή η επιλογή σβήνει τελείως την οθόνη όταν δεν χρησιμοποιείται , και αυξάνει την διάρκεια της μπαταρίας κατακόρυφα!!

 

:up: :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος UserX (27 Οκτ. 2004 , 22:41)

 

Αμφιβάλλω λοιπόν αν, σε 2 ή και σε 3 μήνες στρώσει σε τέτοιο βαθμό η μπαταρία ώστε να μου δίνει άλλη μια ολόκληρη μέρα αυτονομία!

 

 

Κάνε υπομονή και θα δεις ... !!! :)

 

Επίσης , κάνε πράξη αυτό που σου λέει ο jonick33 για την εξοικονόμιση ενέργειας στο φωτισμό οθόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michpan (27 Οκτ. 2004 , 18:55)

 

Οσο για τον φίλο που ανέφερε ότι με επόμενο firmware θα διορθωθεί το ότι το κινητό παίρνει μόνο 500 νούμερα, κι όχι 500 επαφές, να πω ότι καλό είναι να προσέχουμε τι γράφουμε για πράγματα που δεν γνωρίζουμε γιατί χιλιάδες κόσμος διαβάζει αυτά τα μηνύματα και διαμορφώνει άποψη. Με βάση λοιπόν το τι γράφει η sony ericsson στην knowledge base που έχει στο site της αλλά και με βάση το manual του κινητού, υποστηρίζονται μόνο 500 νούμερα και μέχρι 500 επαφές (που στην πραγματικότητα μπορεί να είναι πολύ λιγότερες αν σε κάθε επαφή προσθέσουμε δύο τηλ. που είναι και το πιο συνηθισμένο). Αυτό δεν πρόκειται να διορθωθεί με κανένα firmware.

 

 

Μιχάλης :alien:

 

 

προφανως αναφερεσαι στο δικο μου post

περι διορθωσης σε επομενο firmware με ενημερωσε τεχνικος απο την Sonyericsson τηλεφωνικα.

Αυτην ακριβως την απαντηση μετεφερα και εδω.

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πώς κάνουμε backup-restore στο Κ700?

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele (27 Οκτ. 2004 , 18:37)

 

καλά εμείς το λέμε τόσο καιρό ότι η μπαταρία κρατάει άνετα 3 μέρες άντε 2 με πολύ χρήση, τώρα αυτά που λες εσύ για μόνο μια μέρα πως να τα χαρακτηρίσω?

 

κάτσε με το 6230 τώρα και άλλη φορά να μάθεις να διαβάζεις το forum

 

koita "filarako" mathe na milas kalitera .den me xereis kai den se xerw.to an diabazw to forum i oxi einai diko mou problima opos diko mou problima einai kai oi apopseis pou exw gia to katheti.kai mathe na diabazeis kalitera giati ektos apo @...@s eisai kai strabos.auto pou eides pio panw itan apopsi allou filou kai apla simfwnisa mazi tou.kai an diabazes olo to forum opws les tha eblepes oti poloi exoun tin idia apopsi me emena.ti na kanoume diladi afou auti tin apopsi exoume na tin allaxoume????thewroume oti sto sigekrimeno tomea to kinito isterei.kako einai??mathe loipon na min eisai ereistikos kai isws sto mellon mboresoume na sizitisoume pio sobara!

p.s zitaw signwmi apo tous mods gia ton austiro tono pou xrisimopoiw alla thewrw aparadekto kapoioi na prospathoun na epibaloun tis apopseis tous kai malista me tetoio tropo!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michpan (27 Οκτ. 2004 , 18:55)

 

Για την μπαταρία του κινητού, τα έχουμε ξαναπεί. Μην βιάζεστε να την κρίνετε από τις πρώτες ημέρες. Οι μπαταρίες λιθίου θέλουν περίπου 6 μήνες για να φτάσουν στην μέγιστη απόδοση! Εγώ έχω το κινητό περίπου 2 και κάτι μήνες τώρα και με 10 sms και περίπου 2-3 λεπτά ομιλίας την ημέρα, μεταφορές αρχείων από και προς το κινητό και φωτισμό ρυθμισμένο για εξοικονόμιση ενέργειας, κλειστό το βράδυ, μου κρατάει 4 ημέρες άνετα.. Καλό θα ήταν να έχετε υπ'όψην ότι η java καταναλώνει τρομερά ποσοστά ενέργειας κι αν παίζετε παιχνίδια συνέχεια, αμφιβάλλω αν θα σας κρατάει παραπάνω από 3-4 ώρες! Πιο συγκεκριμένα, έκανα ένα τεστ προχθές, κι έπαιζα motogp 2 συνέχεια με γεμάτη μπαταρία. Μετά από 1 ώρα και κάτι, είχε φτάσει η ένδειξη στην μέση!! :blink:

 

michpan simfwnw apolita mazi sou.apla thewrw ligo trello k kourastiko na perimeneis na strwsei i bataria enos kinitou toso kairo.den bariese omws leptomereies.....

 

P.S file Dave_Steele etsi apantaei o swstos sinomilitis....me epixeirimata kai se swsto tono....pros gnwsei kai simmorfwsi!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν εχει ξαναγινει η ερωτηση...εχω κατεβασει ενα java game σε μορφη zip για K700i αλλα εχει μεσα δυο αρχεια(.jad , .jar).θα στειλω μονο το .jar ή πρεπει να μετονομασω ολο το αρχειο zip σε .jar για να στειλω και τα δυο?συγνωμη και παλι...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TSAMBIKOS (28 Οκτ. 2004 , 15:21)

 

παιδια συγνωμη αν εχει ξαναγινει η ερωτηση...εχω κατεβασει ενα java game σε μορφη zip για K700i αλλα εχει μεσα δυο αρχεια(.jad , .jar).θα στειλω μονο το .jar ή πρεπει να μετονομασω ολο το αρχειο zip σε .jar για να στειλω και τα δυο?συγνωμη και παλι...

 

 

Θα στείλεις μόνο το jar, η συσκευή μόλις το λάβει θα σε ρωτήσει αν θέλεις να το αποθηκεύσεις στα παιχνίδια ή στις εφαρμογές, επιλέγεις και είσαι έτοιμος!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Darkorigin (28 Οκτ. 2004 , 16:40)

 

xerei kanies an mporoume na baloume kainouria plaisia sto kinito mas???

 

 

Ναί μπορείς, το θέμα είναι να βρείς!!!! ;) Αν έχεις πιστωτική τότε είναι πιο εύκολο γιατί μπορείς να αγοράσεις από εξωτερικό όπως στο e-bay :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...