Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει προσαρμογέας δύο καρτών sim για το K700 (ακριβώς όπως υπάρχει τόσα χρόνια για όλα τα μοντέλα Nokia)? Αν έχει κανείς, θα μπορούσε να μου πει από πού τον αγόρασε (αποκλείονται on-line καταστήματα εξωτερικού λόγω έλλειψης πιστωτικής - βέβαια και στο E-Bay που ψάχνω δεν έτυχε ποτέ να βρω...)? Αν πουλάει και κανείς ακόμη καλύτερα (ας έρθει φυσικά σε PM).

 

Edit: βρήκα τελικά στο E-Bay στην τιμή των 7 λιρών Αγγλίας, αλλά όπως είπα δεν έχω τη δυνατότητα να αγοράσω από εκεί. Συνεπώς, αν ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα εντός των Αθηνών που να πουλάει θα είμαι υπόχρεος.

μπορεις βεβαια να παραγγειλεις και να πληρωσεις μεσω αντικαταβολης η τραπεζικου εμβασματος.εγω ολες τις ηλεκτρονικες αγορες που κανω,πληρωνω παντα με αντικαταβολη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να δώσεις το link που βρήκες τον προσαρμογέα;

 

link

 

Αν αγοράσεις, μπορείς να πάρεις ένα και για μένα? :O

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

link

 

Αν αγοράσεις, μπορείς να πάρεις ένα και για μένα? :O

Δεν είναι για μένα. Σε άλλον θέλω να το δώσω το link. Δεν το έχω το k700 πλέον.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις βεβαια να παραγγειλεις και να πληρωσεις μεσω αντικαταβολης η τραπεζικου εμβασματος.εγω ολες τις ηλεκτρονικες αγορες που κανω,πληρωνω παντα με αντικαταβολη.

 

αντικαταβολη απο ebay??? :confused: :confused:

Λιγο χλωμο...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν χρειάζεται κάτι περισσότερο από το να περάσω τα hid αρχεια στο κινητό με το Remote profiler για να δουλέψει?

 

Συνέχεια μου λέει οτι η σύνδεση απέτυχε. :( :wacko: :(

 

PS Το bluetooth μου δουλεύει μια χαρά.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

αντικαταβολη απο ebay??? :confused: :confused:

Λιγο χλωμο...

απο amazon που ειχα παραγγειλει τα βιβλια του harry potter.πληρωσα με αντικαταβολη.το μονο κακο της υποθεσης ηταν οτι περιμενα αρκετα για να τα παραλαβω.που πιστευω οτι αν χρησιμοποιουσα πιστωτικη καρτα στην αγορα θα ηταν πιο γρηγορη η παραλαβη.και στο e-bay νομιζω θα γινεται..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν χρειάζεται κάτι περισσότερο από το να περάσω τα hid αρχεια στο κινητό με το Remote profiler για να δουλέψει?

 

Συνέχεια μου λέει οτι η σύνδεση απέτυχε. :( :wacko: :(

 

PS Το bluetooth μου δουλεύει μια χαρά.

 

 

Γιατι δεν τα στελνεις κανονικα με ΒΤ, δεξι κλικ-> αποστολη.

Δεν χρειαζεται καποιο προγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

απο amazon που ειχα παραγγειλει τα βιβλια του harry potter.πληρωσα με αντικαταβολη.το μονο κακο της υποθεσης ηταν οτι περιμενα αρκετα για να τα παραλαβω.που πιστευω οτι αν χρησιμοποιουσα πιστωτικη καρτα στην αγορα θα ηταν πιο γρηγορη η παραλαβη.και στο e-bay νομιζω θα γινεται..

 

Στο Ebay πολύ σπάνια θα βρεις αντικαταβολή. Οι περισσότεροι ζητάνε πιστωτική για να είναι σίγουροι πριν στείλουν το αντικείμενο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα. Σημερα πηρα στα χερια μου το Κ700ι και αρχισα να παιζς με τισ ρυ8μισεις. Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν γινεται η αναφορα παραδοσης SMS να παραμενει και οχι απλως να εμφανιζεται για λιγο (δηλ. στο Νοκια που ειχα ως τωρα, η αναφορα εμενε στο φακελλο Inbox μεχρι να τη σβησω. Στο Κ700 απο οτι βλεπω απλως εμφανιζεται για λιγο στην ο8ονη, αλλα μετα δεν μπορω να τη βρω).

Αντε με γεια μου και μενα :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα. Σημερα πηρα στα χερια μου το Κ700ι και αρχισα να παιζς με τισ ρυ8μισεις. Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν γινεται η αναφορα παραδοσης SMS να παραμενει και οχι απλως να εμφανιζεται για λιγο (δηλ. στο Νοκια που ειχα ως τωρα, η αναφορα εμενε στο φακελλο Inbox μεχρι να τη σβησω. Στο Κ700 απο οτι βλεπω απλως εμφανιζεται για λιγο στην ο8ονη, αλλα μετα δεν μπορω να τη βρω).

Αντε με γεια μου και μενα :)

δυστυχως αυτο δεν γινεται(ηταν βολικο πραγματικα).στην περιπτωση ομως που εχεις στειλει ενα μηνυμα και δεν εισαι σιγουρος αν εχει σταλθει πηγαινε στα σταλθεντα μην. και απο εκει θα δεις αν υπαρχει ενα νι πανω στο φακελο παο βρισκετα αριστερα τοτε εχει σταλθει, αλλιως οχι.

ελπιζω να με καταλαβες.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο Ebay πολύ σπάνια θα βρεις αντικαταβολή. Οι περισσότεροι ζητάνε πιστωτική για να είναι σίγουροι πριν στείλουν το αντικείμενο

ε τοτε πρεπει να ψαξεις να βρεις το συγκεκριμενο αξεσουαρ σε ελληνικο e-shop και να μην εχεις το αγχος της πληρωμης μεσω πιστωτικης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχει αλλαξει κανεις απο εδω προσοψη;

 

Θα την αλλαξω εγω αυτες τις μερες! Τηνμ περιμενω να ερθει!! :)

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν τα στελνεις κανονικα με ΒΤ, δεξι κλικ-> αποστολη.

Δεν χρειαζεται καποιο προγραμμα..

 

Το πρόβλημα μου είναι τί κάνω μετά!

 

Στο κινητό τα περνάω, πάω στον απομακρυσμένο έλεγχο, επιλέγω ας πούμε το hid του winamp, επιλέγω τον υπολογιστή μου από τις συσκευές και μου λέει ότι η "Σύνδεση απέτυχε".

 

? :cry: ? :( ?

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Πριν από δύο μέρες μου χάλασε το καλώδιο από το hands-free. Πήγα σε 3 καταστήματα Vodafone (από την Vodafone το έχω πάρει) και μου είπαν ότι η S.E. δεν βγάζει ανταλλακτικό στερεοφωνικό hands-free. Μήπως είχε κανείς ανάλογη εμπειρία και αν ξέρετε που μπορώ να βρω στερεοφωνικό hands-free.

Ευχαριστώ

Κάτοχος ενός Huawei U8800 IDEOS X5
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα. Σημερα πηρα στα χερια μου το Κ700ι και αρχισα να παιζς με τισ ρυ8μισεις. Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν γινεται η αναφορα παραδοσης SMS να παραμενει και οχι απλως να εμφανιζεται για λιγο (δηλ. στο Νοκια που ειχα ως τωρα, η αναφορα εμενε στο φακελλο Inbox μεχρι να τη σβησω. Στο Κ700 απο οτι βλεπω απλως εμφανιζεται για λιγο στην ο8ονη, αλλα μετα δεν μπορω να τη βρω).

Αντε με γεια μου και μενα :)

 

Πας στα απεσταλμενα,πηγαινεις στο μηνυμα που θες να δεις,πατας "προβολη",οταν στο ανοιξει πατας "επιλογες" και στο μενου που σου εμφανιζει πατα "προβολη καταστασης".Αν εχει παραδωθει,θα σου ξαναεμφανισει την αναφορα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι τί κάνω μετά!

 

Στο κινητό τα περνάω, πάω στον απομακρυσμένο έλεγχο, επιλέγω ας πούμε το hid του winamp, επιλέγω τον υπολογιστή μου από τις συσκευές και μου λέει ότι η "Σύνδεση απέτυχε".

 

? :cry: ? :( ?

 

 

Πρεπει να 'παιξεις' λιγο με τις ρυθμισεις του BT του pc.

 

Δεν θυμαμαι που ειναι ακριβως, δες στο Advanced Configuration-->Client Applications--> Human Interface Device

 

 

Αλλιως ψαξε στο Bluetooth Setup Wizzard

Link to comment
Share on other sites

Πριν από δύο μέρες μου χάλασε το καλώδιο από το hands-free. Πήγα σε 3 καταστήματα Vodafone (από την Vodafone το έχω πάρει) και μου είπαν ότι η S.E. δεν βγάζει ανταλλακτικό στερεοφωνικό hands-free. Μήπως είχε κανείς ανάλογη εμπειρία και αν ξέρετε που μπορώ να βρω στερεοφωνικό hands-free.

Ευχαριστώ

και εμενα μου ειχε χαλασει και πηρα καινουργιο hands-free με ραδιο και μονο με 10 euro παραπανω απο το κανονικο και ακουω μουσικη και με το κινητο κλειστο στην τιμη των 26 euro.αλλα το αγορασα απο καταστημα της Τim

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν από δύο μέρες μου χάλασε το καλώδιο από το hands-free. Πήγα σε 3 καταστήματα Vodafone (από την Vodafone το έχω πάρει) και μου είπαν ότι η S.E. δεν βγάζει ανταλλακτικό στερεοφωνικό hands-free. Μήπως είχε κανείς ανάλογη εμπειρία και αν ξέρετε που μπορώ να βρω στερεοφωνικό hands-free.

Ευχαριστώ

καλα αυτοι στη Vodafone τα εχουν παιξει?Επειδη εχασα το stereo hands free βρηκα στο γερμανο με 19,90 ευρω.Το ειχα βρει και σε αλλα καταστηματα στην ιδια τιμη,αλλα μου φαινοταν ακριβο.Ειναι σιγουρα stereo,αφου οταν βαζω το ραδιο το αναγραφει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτοι στη Vodafone τα εχουν παιξει?Επειδη εχασα το stereo hands free βρηκα στο γερμανο με 19,90 ευρω.Το ειχα βρει και σε αλλα καταστηματα στην ιδια τιμη,αλλα μου φαινοταν ακριβο.Ειναι σιγουρα stereo,αφου οταν βαζω το ραδιο το αναγραφει.

Σίγουρα δεν ξέρουν τι λένε. Το μόνο hands-free που είναι πάρα πολύ δύσκολο να βρεις είναι αυτό που υπάρχει στη συσκευασία των Px00, που έχει βύσμα καρφάκι και είναι απαραίτητο για την ακρόαση μουσικής.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Μάλλον θα πάω σε ένα S.E. service να το πάρω. Όσο για το hands-free το έχω από τότε που είχα το Τ610 και δεν το θέλω γιατί είναι πολύ μεγάλο.
Κάτοχος ενός Huawei U8800 IDEOS X5
Link to comment
Share on other sites

Καλα, και απο που παιρνει ρευμα? Εχει δικη του μπαταρια?

 

Και αν εχει τοτε γιατι να το συνδεσεις στο τηλεφωνο?

 

 

απο το κινητο παιρνει ρευμα,απλα μπορεις να ακους ραδιο και ας ειναι και το κινητο κλειστο,ειναι ραδιο hands-free μαζι.

κοιτα εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Raver, το radio-hands free το συνδέεις στο Κ700 και δουλεύει? Γιατί στο δικό μου δεν γίνεται. Στο Τ39 και στο Τ630 λειτουργεί κανονικότατα. Κάποιος άλλος που το έχει δοκιμάσει στο Κ700 μπορεί να μου πει αν δουλεύει? Ισως να είναι δικό μου το πρόβλημα και να χρειάζεται να πάω το κινητό για service...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...