Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λείπει ένα αστεράκι στην αρχή φίλε. οπότε ξεκίνα με αστεράκι και μετά όλα τα άλλα...

 

Εγώ το πήρα πριν 3 ημέρες από γερμανό και μου έχει έκδοση R2AE033. Μου είχαν πει ότι έχει την τελευταία έκδοση επάνω... Είναι όντως αυτή;

 

Επίσης μια ερώτηση ρε παιδιά... edited (το βρήκα οκ)

 

Χωρίς ιδιαίτερη χρήση (ότι κι αν σημαίνει αυτό δλδ) με την πρώτη φόρτιση κράτησε δύο μέρες. Το ξαναφόρτισα όταν μου έβγαλε ένδειξη «χαμηλή μπαταρία».

 

Kαι εγω που το πηρα, πριν δυο μερες το ιδιο λογισμικο εχει (Ρ2ΑΕ033) κοιταξα ομως με βαση το ΙΜΕΙ του (http://www.numberingplans.com/index.php?goto=imei), και ειδα οτι εχει κατασκευαστει 18/3/2005

 

τωρα αν ειναι το τελευταιο δεν ξερω, ασ μας πουν τα παιδια εδω... :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρήκα εφαρμογή για γεννέθλια! νομίζω δηλαδή:

 

http://k700i.site.cz/menu_en.php?menu=programy

 

Υ.Γ τελικά έχω δίκιο δουλεύει κάνει κάτι αντίστοιχο με το outlook

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, πηρα απο επιδοτηση το Κ700 voda live και θελω να επαναφερω το μενου χωρις voda live. Κοιταξα σε προηγουμενες σελιδες αλλα το μονο που βρηκα ειναι το 9volto που βρισκεται Πειραια. Θα ηθελα αν ξερετε καποιο καταστημα που να κανει το ιδιο πιο κοντα στο κεντρο. Το σπιτι μου ειναι Κυψελη και το γραφειο μου Αμπελοκηπους οποτε καπου εδω θα με βολευε. Φυσικα προτιμω να τρεξω βορεια προαστεια παρα να παω Πειραια. Επισης ποσο κοστιζει αυτο? Α, μου ειπε ενας γνωστος οτι εκανε κι αυτος το ιδιο αλλα και παλι το τηλεφωνο δεν ειχε τοσο καλα χρωματα στο μενου οπως απλα αλλα του ειχε αφησει υπολλειματα η vodafone :) Να υποθεσω οτι ειναι ιδεα του η ισχυει?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

paidia kalipsera. mia erotisi. posa minimata sms xoraei to k700? ego eixa 67 mesa kai mou ebgale minima: "mnimi minimaton pano apo 95% pliris"

einai d i n a t o n? tosa liga minimata? telika auto to tilefono den kanei gia tipota...

Link to comment
Share on other sites

...telika auto to tilefono den kanei gia tipota...

 

Ναι.όντως έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου!!Μεγάλη πατάτα το Κ700,ένα εντελώς άχρηστο τηλέφωνο που δεν κάνει απολύτως τίποτα... ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia kalipsera. mia erotisi. posa minimata sms xoraei to k700? ego eixa 67 mesa kai mou ebgale minima: "mnimi minimaton pano apo 95% pliris"

einai d i n a t o n? tosa liga minimata? telika auto to tilefono den kanei gia tipota...

 

Παει, το εβγαλες μαπα το κινητο. Αν αυτο ειναι κριτηριο για σενα, δεν σημαινει οτι δεν κανει για τιποτα το κινητο. :w00t:

 

Αλλη φορα να ψαχνεις καλυτερα τα χαρακτηριστικα του.

 

Φιλικα παντα. :)

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγο καιρο καθε φορα που παω να φορτισω το K700 (το φορτιζω κλειστο) ανοιγει και κλεινει επειδη δεν κανει καλη επαφη το φυς του φορτιστη με το μπριζακι φορτισης του κινητου. Το καπακι προστασιας σπρωχνει το φυς προς τα κατω με αποτελεσμα να μη κανει επαφη και ετσι αναγκαζομαι να βαλω κατω απο το φυς ενα τσιγαρο ή ενα στυλο για να κανει επαφη. Φοβαμαι να μη καψω το κινητο απο το ανοιξε κλεισε λογω της μη καλης επιαφης. Τι μπορω να κανω για λυσω αυτο το προβλημα; Να παρω καινουργιο φορτιστη;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μηπως αντι να χλευαζουμε τον φιλο μας θα ηταν καλυτερα να προτειναμε την λύση του προβλήματος?

Και σε μενα εχει αρχισει να βγαζει αυτο το μηνυμα εχοντας μονο 5-6 μηνυματα μεσα. Υπαρχει καμοια λύση σε αυτο το προβληματακι?

Ειπε ο Εβραιος να παει στο παζαρι και ηταν ημερα...............Σαββατο!!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως αντι να χλευαζουμε τον φιλο μας θα ηταν καλυτερα να προτειναμε την λύση του προβλήματος?

Και σε μενα εχει αρχισει να βγαζει αυτο το μηνυμα εχοντας μονο 5-6 μηνυματα μεσα. Υπαρχει καμοια λύση σε αυτο το προβληματακι?

Επαναφορά ρυθμίσεων για να ξεκολήσει ο μετρητής, και αν δεν πιάσει και αυτό, τότε χρειάζεται μια on-line αναβάθμιση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γνωρίζει κανείς αν το Κ700 αναγνωρίζει τις καινούργιες κάρτες SIM της COSMOTE για 2 γραμμές στο ίδιο τηλέφωνο; Ρώτησα σε ένα μαγαζί (noname) και μου είπαν ότι στον κατάλογο με τις υποστηριζόμενες συσκευές που τους έστειλε η COSMOTE δεν υπάρχει το Κ700 όπως και κανένα άλλο SE. Αυτό γίνεται για να προωθήσουν συγκεκριμένα μοντέλα ή όντως δεν υποστηρίζεται η κάρτα από το Κ700; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε εγκατασταση εφαρμογων(applications) στο κ700ι γιατι εχω περασει καποιες αλλα δεν ξερω ισως φταιει οτι τις εχω κανει .jar και της εχω κανει copy στο "ΑΛΛΑ" γιατι το folder "ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ" δεν το βλεπει μεσω bluetooth.

Για δωστε μου τα φωτα σας οι γνωστες.........

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε εγκατασταση εφαρμογων(applications) στο κ700ι γιατι εχω περασει καποιες αλλα δεν ξερω ισως φταιει οτι τις εχω κανει .jar και της εχω κανει copy στο "ΑΛΛΑ" γιατι το folder "ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ" δεν το βλεπει μεσω bluetooth.

Για δωστε μου τα φωτα σας οι γνωστες.........

 

Αν η εφαρμογη ειναι σε συμπιεσμενο αρχειο (.rar - .zip) το ανοιγεις και μεσα εχει ενα αρχειο .jar. Αυτο, το παιρνεις και το βαζεις στο κινητο, οχι ολο το φακελο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε εγκατασταση εφαρμογων(applications) στο κ700ι γιατι εχω περασει καποιες αλλα δεν ξερω ισως φταιει οτι τις εχω κανει .jar και της εχω κανει copy στο "ΑΛΛΑ" γιατι το folder "ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ" δεν το βλεπει μεσω bluetooth.

Για δωστε μου τα φωτα σας οι γνωστες.........

Den to kaneis copy se kanena folder alla to kaneis aplo send sto kinhto sou kai ayto 8a to lavei kai 8a se rwthsei pou 8eleis na egkatasta8ei sta paixnidia 'h tis efarmoges kai sth synexeia 8a se rwthsei an 8eleis na trexei kiolas.

enw einai apla ta pragmata ta dyskoleveis :P

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

mipos kserete poy tha vrw se midi to my#1?

Θα το βρεις εδώ ( σε midi και mp3 ) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσους ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες παίρνει σε ένα sms;;; Εγω παρατήρησα 70!!! Ενώ στα αγγλικά 160... Είναι σωστό αυτό;;; Διορθώνεται με κάποια αναβάθμιση;;;

 

Το zoom πως μπορώ να το ενεργοποιήσω;

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσους ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες παίρνει σε ένα sms;;; Εγω παρατήρησα 70!!! Ενώ στα αγγλικά 160... Είναι σωστό αυτό;;; Διορθώνεται με κάποια αναβάθμιση;;;

Είναι πιο απλό, στις ρυθμίσεις στα μηνύματα απενεργοποίησε τους εθνικούς χαρακτήρες, θα γράφεις μόνο με κεφαλαία αλλά θα αυξηθούν οι χαρακτήρες που χωράνε σε ενα sms :)

 

Το zoom πως μπορώ να το ενεργοποιήσω;

Και στην φωτογραφική και στο βίντεο με το βελάκι προς τα πάνω αλλά στις χαμηλότερες αναλύσεις μπορείς να επιλέξεις Χ4 ΖΟΟΜ και στην προηγούμενη Χ2 στις άλλες δεν έχει καθόλου ΖΟΟΜ.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γνωρίζει κανείς αν το Κ700 αναγνωρίζει τις καινούργιες κάρτες SIM της COSMOTE για 2 γραμμές στο ίδιο τηλέφωνο; Ρώτησα σε ένα μαγαζί (noname) και μου είπαν ότι στον κατάλογο με τις υποστηριζόμενες συσκευές που τους έστειλε η COSMOTE δεν υπάρχει το Κ700 όπως και κανένα άλλο SE. Αυτό γίνεται για να προωθήσουν συγκεκριμένα μοντέλα ή όντως δεν υποστηρίζεται η κάρτα από το Κ700; Ευχαριστώ!

Φυσικά και το υποστιρίζει. Μπορείς να το δεις και στο manual, σελίδα 37. Και γενικώς όλα τα νέα μοντέλα της Sony Ericsson υποστιρίζουν τη λειτουργία ALS.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση σημερα και μου βαλανε την R2AY.

Φανταζομαι ειναι η πιο καινουρια?

Καλά το φαντάζεσαι :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το υποστιρίζει. Μπορείς να το δεις και στο manual, σελίδα 37. Και γενικώς όλα τα νέα μοντέλα της Sony Ericsson υποστιρίζουν τη λειτουργία ALS.

 

To manual το λέει, αλλά δυστυχώς δεν μπορεί να κάνει σωστά τη μεταφορά ανάμεσα στις γραμμές. Τουλάχιστον στο δικό μου Κ700 δεν έπαιξε και τελικά χρησιμοποιώ την κάρτα με Ρ910

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...