Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Prosfata agorasa to k700i kai kai eimai poly ikanopoihmenos kai psaxnw na ekmetaleytw oles tis leitourgies tou.

Evala bluetooth sto pc mou kai xrhshmopoiw merika programmata gia metafora kai sync.

Exw syndesh dsl sto pc kai anarwtiemai an mesw tou bluetooth mporei na dei to kinhto internet gia na steilei email, na mpei sto wap ktl

kai ti ry8miseis prepei na kanw?

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Software bug ή κάτι άλλο;;;

 

Έχω φτιάξει μια "ομάδα" στις επαφές μου. Όταν πάω να προσθέσω ένα όνομα από τις επαφές μου σε αυτή την ομάδα, άλλες φορές βάζει το σωστό όνομα, άλλες πάλι βάζει άσχετο όνομα (από τις επαφές μου μεν αλλά καμία σχέση με αυτό που επιλέγω).

 

F/W: R2AA003

 

Τι κουλό είναι τώρα αυτό πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elhia (22 Δεκ. 2004 , 18:41)

 

S'eyxaristo elpizo na petyxei. Isos ftaiei to software ths syskeyis gia to megethos ton arxeion den ksero pos ginetai h sygkekrimeni syskeyi na doulepsei me allo software...bebaia h alhtheia einai oti den ksero kai kanena allo sxetiko software. Kapoia bohtheia? :worry:

 

Telika den ginetai den mou bgazei tetoia epilogi otan kano deksi klik parolo pou exo energopoihmeno k to bluetooth tou kinhtou k thn syskeyi tou pc. Krima :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elhia (23 Δεκ. 2004 , 17:48)

 

Telika den ginetai den mou bgazei tetoia epilogi otan kano deksi klik parolo pou exo energopoihmeno k to bluetooth tou kinhtou k thn syskeyi tou pc. Krima :(

 

 

Απ'οτι καταλαβα, πρεπει να εχεις το bluetooth της Mobile action (MA-700).

Δεν σου επιτρεπει να στειλεις αρχεια πανω απο 256ΚΒ. Αυτο εχω και εγω.

Αν εχεις αυτο, πρεπει να ανοιξεις το προγραμμα (Κ700 bluetooth handset manager), να κανεις pair το κινητο και μετα μεσω το μενου του προγραμματος, με drag & drop, μπορεις να μεταφερεις οτι θελεις στο κινητο και αντιστροφα.

Αν εχεις καποια απορια, εδω ειμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konv (22 Δεκ. 2004 , 17:47)

 

Ρε παιδιά ας απαντήσει κάποιος που ξέρει...γιατί θελω να το αγοράσω;

1) Η μπαταρία πόσα mA είναι, διαρκεί πολυ;

2) Στο ευρετήριο μπορείς να αναζητήσεις ονόματα με το 1ο γραμμα;

3) Το πληκτρολόγιο είναι εύχρηστο;

4) Μπορείς να κάνεις αναπάντητη χωρίς να ακούς βλέποντας μόνο την οθόνη; Ευχαριστώ, όποιος μπορεί ας απαντήσει σύντομα

 

 

1. 700 mAh. Όσο αφορά την διάρκεια με δίκτυο cosmote και ασχολούμενος σχεδόν όλη την ημέρα με αυτό (είναι η πρώτη εβδομάδα) κρατάει περίπου 1 μέρα.

2. Ναί (μέχρι τα 3 πρώτα γράμματα)

3. Όχι και πάρα πολύ. Συγκεκριμένα

α. απουσιάζει εντελώς το τελικό "ς"

β. το Μ δέν είναι στο 6 αλλά στο 5

γ. το γ δεν είναι στο 4 αλλά στο 2

δ. το ζ δεν είναι στο 9 αλλά στο 3

ε. το ω δεν είναι στο 6 αλλά στο 9

εγώ που είχα siemens ζορίζομαι λίγο σε αυτά. Έχει και άλλα αλλά δεν είναι τόσο σημαντικά.

4. Ναί

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΠΑΝΕΥΤΥΧΗΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ Κ700i.ΕΚΑΝΑ ΑΝΒΑΘΜΙΣΗ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΗΝ R2LOOO1.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΨΙΛΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΜΩΣ.ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΔΙΠΛΟ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΦΟΡΕΑ (ΤΙΜ)PLEASE HELP.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ????????
Link to comment
Share on other sites

Paidia miaa erotisi kai apo emena giati exw pelagosi me ola auta pou diavazw edw exw katevasi kapia paixnidia ta opia einai se arxio zip kai mesa vrisko mono arxia .class kai .png den vlepw kanena .jar

Mpori kapios na mou pi ti prepi na kanw i na me parapempsi kapou giati den mporw na to vrw se 198 selides thelw 1 xrono... :P

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Viper (23 Δεκ. 2004 , 18:58)

 

Απ'οτι καταλαβα, πρεπει να εχεις το bluetooth της Mobile action (MA-700).

Δεν σου επιτρεπει να στειλεις αρχεια πανω απο 256ΚΒ. Αυτο εχω και εγω.

Αν εχεις αυτο, πρεπει να ανοιξεις το προγραμμα (Κ700 bluetooth handset manager), να κανεις pair το κινητο και μετα μεσω το μενου του προγραμματος, με drag & drop, μπορεις να μεταφερεις οτι θελεις στο κινητο και αντιστροφα.

Αν εχεις καποια απορια, εδω ειμαστε :)

 

 

Nai nai ayto exo. OK tha to dokimaso molis pao spiti giati tora eimai sthn douleia :wacko: Alla otan les pair ti akribos ennoeis? Na anoikso to programma k na patiso to sxetiko eikonoidio kato kato me ta belakia? Alla se poion fakelo tha balo to game? Afou den mou exei allous fakelous ektos apo hxous,videos,eikones kai fakelo alla. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dionisis (23 Δεκ. 2004 , 20:44)

 

Paidia miaa erotisi kai apo emena giati exw pelagosi me ola auta pou diavazw edw exw katevasi kapia paixnidia ta opia einai se arxio zip kai mesa vrisko mono arxia .class kai .png den vlepw kanena .jar

Mpori kapios na mou pi ti prepi na kanw i na me parapempsi kapou giati den mporw na to vrw se 198 selides thelw 1 xrono... :P

 

 

Εχεις το αρχειο .zip. Πας my computer -πανω πανω στο tools- folder options-view και βγαζεις το τικ απο εκει που λεει hide extensions for known file types . Στο αρχειο πλεον θα εμφανιζεται η καταληξη .zip. Πατας F2 στο αρχειο, σβηνεις το .zip και βαζεις .jar. Εισαι ετοιμος!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elhia (23 Δεκ. 2004 , 20:46)

 

Nai nai ayto exo. OK tha to dokimaso molis pao spiti giati tora eimai sthn douleia :wacko: Alla otan les pair ti akribos ennoeis? Na anoikso to programma k na patiso to sxetiko eikonoidio kato kato me ta belakia? Alla se poion fakelo tha balo to game? Afou den mou exei allous fakelous ektos apo hxous,videos,eikones kai fakelo alla. :blink:

 

 

Λοιπον, πατας το δευτερο εικονιδιο για βρει το κινητο. Μετα πατας το τεταρτο για να κανει pair (βαζεις τον κωδικο που σου δινει, πρεπει να ειναι 1234), Μετα πατας το πεμπτο και αφου συνδεθει με το κινητο, βρισκεις το αρχειο που θες και το μεταφερεις στον αντιστοιχο φακελο του κινητου. Τα games τα βαζεις στο :ΑΛΛΑ: Αν εχεις προβλημα στο να περασεις το game, δες το προηγουμενο post.

Ελπιζω να βοηθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Viper (23 Δεκ. 2004 , 21:06)

 

Λοιπον, πατας το δευτερο εικονιδιο για βρει το κινητο. Μετα πατας το τεταρτο για να κανει pair (βαζεις τον κωδικο που σου δινει, πρεπει να ειναι 1234), Μετα πατας το πεμπτο και αφου συνδεθει με το κινητο, βρισκεις το αρχειο που θες και το μεταφερεις στον αντιστοιχο φακελο του κινητου. Τα games τα βαζεις στο :ΑΛΛΑ: Αν εχεις προβλημα στο να περασεις το game, δες το προηγουμενο post.

Ελπιζω να βοηθησα :)

 

 

Me drag n drop? Giati to belaki den to energopoiei ekei ap'oti thymamai!

Mallon se epriksa! :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elhia (23 Δεκ. 2004 , 21:29)

 

Me drag n drop? Giati to belaki den to energopoiei ekei ap'oti thymamai!

Mallon se epriksa! :alien:

 

 

Με το βελακι, οπως κανεις στα windows.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos91a (23 Δεκ. 2004 , 19:09)

 

3. Όχι και πάρα πολύ. Συγκεκριμένα

α. απουσιάζει εντελώς το τελικό "ς"

β. το Μ δέν είναι στο 6 αλλά στο 5

γ. το γ δεν είναι στο 4 αλλά στο 2

δ. το ζ δεν είναι στο 9 αλλά στο 3

ε. το ω δεν είναι στο 6 αλλά στο 9

εγώ που είχα siemens ζορίζομαι λίγο σε αυτά. Έχει και άλλα αλλά δεν είναι τόσο σημαντικά.

 

α. Αυτό δεν είναι θέμα εργονομίας του πληκτρολογίου αλλά θέμα του λογισμικού.

β.γ.δ.ε. Μα εκεί είναι οι φυσιολογικές τους θέσεις!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dionisis (23 Δεκ. 2004 , 20:44)

 

Paidia miaa erotisi kai apo emena giati exw pelagosi me ola auta pou diavazw edw exw katevasi kapia paixnidia ta opia einai se arxio zip kai mesa vrisko mono arxia .class kai .png den vlepw kanena .jar

Mpori kapios na mou pi ti prepi na kanw i na me parapempsi kapou giati den mporw na to vrw se 198 selides thelw 1 xrono... :P

 

 

apla metetrepse ta arxia zip se zar :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγχωρήστε με αλλά επειδή δεν μπορώ να διαβάζω όλες τις σελίδες μπορεί κάποιος να μου πει καμιά διεύθυνση για προγράμματα για κ700i;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konv (23 Δεκ. 2004 , 23:21)

 

Ρε παιδιά συγχωρήστε με αλλά επειδή δεν μπορώ να διαβάζω όλες τις σελίδες μπορεί κάποιος να μου πει καμιά διεύθυνση για προγράμματα για κ700i;

Ευχαριστώ

 

 

san ti programata? java? i pc? an einai java kane mia volta apo tin ipografi mou kati 8a vris :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Viper (23 Δεκ. 2004 , 18:58)

 

Απ'οτι καταλαβα, πρεπει να εχεις το bluetooth της Mobile action (MA-700).

Δεν σου επιτρεπει να στειλεις αρχεια πανω απο 256ΚΒ. Αυτο εχω και εγω.

Αν εχεις αυτο, πρεπει να ανοιξεις το προγραμμα (Κ700 bluetooth handset manager), να κανεις pair το κινητο και μετα μεσω το μενου του προγραμματος, με drag & drop, μπορεις να μεταφερεις οτι θελεις στο κινητο και αντιστροφα.

Αν εχεις καποια απορια, εδω ειμαστε :)

 

 

Αν έχεις εγκατεστημένο το Service Pack 2 των Windows XP, μπορείς για το συηκεκριμένο πομποδέκτη να εγκαταστήσεις τους οδηγούς που περιέχονται στο Service Pack κι έτσι θα λειτουργεί όπως όλα τα bluetooth.

Για περισσότερες λεπτομέρειες δες στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=686464#post686464

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος multiPetros (24 Δεκ. 2004 , 01:22)

 

Αν έχεις εγκατεστημένο το Service Pack 2 των Windows XP, μπορείς για το συηκεκριμένο πομποδέκτη να εγκαταστήσεις τους οδηγούς που περιέχονται στο Service Pack κι έτσι θα λειτουργεί όπως όλα τα bluetooth.

Για περισσότερες λεπτομέρειες δες στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=686464#post686464

 

 

Σωστος!! Μου ειχε ξεφυγει αυτο το post.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petros_k (18 Δεκ. 2004 , 01:16)

 

Ο πομποδέκτης ΜΑ 700 της Mobile Action φυσικά και μπορεί να λειτουργήσει όπως και όλοι οι υπόλοιποι (αποστολή αρχείων με δεξί κλικ, χρήση και άλλων προγραμμάτων πέρα του δικού του) αρκεί στο σύστημα να έχει εγκατασταθεί το Service Pack 2 των XP για να χρησιμοποιηθούν οι γενικοί οδηγοί για Bluetooth που περιέχονται στο Service Pack 2.

 

Προσοχή όμως, οι οδηγοί που περιέχονται στο Service Pack 2 δεν βλέπουν το ΜΑ 700 ούτε και σαν γενικό Bluetooth πομποδέκτη. Θα πρέπει να γίνει μια μικρή τροποποίηση του αρχείου bth.inf που βρίσκεται στον φάκελο στον φάκελο %windows%\inf\ (όπου %windows% είναι ο φάκελος που βρίσκονται τα Windows, συνήθως είναι ο C:\WINDOWS).

 

Στο αρχείο bth.inf προσθέστε τις εξής 3 γραμμές:

 

 

Στο τέλος του τμήματος με επικεφαλίδα [Manufacturer] (Γραμμή 059)

προσθέστε τη γραμμή:

Mobile Action=MobileAction, NT.5.1

 

Πριν από τη γραμμή που λέει:

;------------- Device section - End -----------------------

(Γραμμή 139 και Γραμμή 140)

Προσθέστε τις δύο παρακάτω γραμμές:

[MobileAction.NT.5.1]

Mobile Action πομποδέκτης Bluetooth σε θύρα USB= BthUsb, USB\Vid_0df7&Pid_0700&Rev_0525

 

______________________________________________

 


  • Ενημερωτικά για τα παραπάνω:
  • Η πρώτη γραμμή ορίζει τη συμβολοσειρά του ονόματος του κατασκευαστή.
  • Η δεύτερη είναι η επικεφαλίδα του τμήματος με τους κωδικούς αναγνώρισης της συσκευής του συγκεκριμένου κατασκευαστή.
  • Η τελευταία γραμμή χωρίζεται σε δύο τμήματα:
    1. Το πρώτο (μέχρι το '=') ορίζει τη συμβολοσειρά περιγραφής της συσκευής
    2. και το δεύτερο (μετά το '=') ορίζει τον τύπο της συσκευής και τον κωδικό αναγνώρισης που στέλενει στο σύστημα.
      [/list=a]

     

    Για λόγους ευκολίας έχω επισυνάψει το συγκεκριμένο αρχείο στο μήνυμα, οπότε όποιος θέλει να εγκαταστήσει του οδηγούς της Microsoft, σε Windows XP με το Service Pack 2 για το ΜΑ 700 της Mobile Action απλά ας τοποθετήσει το αρχείο αυτό στον φάκελο που είπα και πριν (συνήθως C:\WINDOWS\inf\) αντικαθιστώντας το παλιό. Και μετά ας εκτελέσει την εγκατάσταση του ΜΑ 700.

    Αν έχει ήδη ετκαταστήσει τους οδηγούς της Mobile Action θα πρέπει πρώτα να τους απεγκαταστήσει προτού εγκαταστήσει αυτούς της Microsoft.

     

 

Toso aplo? :blink: Kala mexri na katebaso to servise pack 2 me to dial-up net mou tha exo gerasei. As ta prosexa ayta prin agoraso to sygkekrimeno bluetooth. :(

Link to comment
Share on other sites

Exei agorasei kanenas to bluetooth apo to multirama?

"E.Cyclone Widcomm bluetooth "

Meta thn egkatastash doulevei ok alla an paw to PC se katastash anamonhs 'h adranopoihsh tote den vlepei thn syskeyh oti kai na kanw kai h monh lysh einai na kanw uninstall kai ksana install tous drivers

kamia idea?

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει; Θα ήθελα να μου πει κάποιος πως μπορώ να σώσω κάποιες σημειώσεις στο κινητό σαν αρχεία. Υπαρχει τρόπος να γίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka (22 Δεκ. 2004 , 20:37)

 

Πάντως ο τρόπος που σου είπα δεν απαιτεί software!

 

Video, flash, radio, tft οθόνη με μεγαλύτερη ανάλυση mp3 ringtones και άλλα. Μπορείς να ρίξεις και μια ματιά στο Sony Ericsson K700i review ;)

 

 

Thanks! Mallon telika aksizei na to agorasw.

 

Den apanththike omws sxetika me to koudounisma an einai pio dynato kai an den kanei ton ntrin pou ekane to T610 prin apo kathe hxo.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...