Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι λετε εσείς, αλλα όντως απο ποιοτητα κατασκευής είναι άψογο!!! το έχω απο τέλη ιουλίου το τήλ, και είχα κάποια τριξίματα στο καπάκι, επειδή χαλαρώσαν εκέινα τα "σφουγγαράκια" (δεν ξερω πως λέγοντε) που έχει μέσα το καπάκι, αλλα απο τότε που βάζω και την δευτερη καρτα σιμ μέσα, δεν τρίζει καθόλου :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος autokinitakias (25 Σεπ. 2004 , 01:30)

 

Συγγνώμη,αλλά πως μπορώ να τεκμηριώσω το τρίξιμο;;;

 

 

Δεν χρειαζεται να το τεκμηριωσεις ,οπως δεν χρειαζεται να τεκμηριωνει καποιος οταν κατι δεν παει καλα με το δικο του κινητο..εγω προσωπικα σε πιστευω..αυτα που δεν μου αρεσουν ειναι οι γενικευσεις.

Το Κ700 ειναι γενικα παραδεκτο οτι ειναι αρκετα καλα φτιαγμενο..τριζει το δικο σου απλα μαλλον εισαι ατυχος... επεσες σε μαπαπαρτιδα μπορει να παιζει οτιδηποτε.Πηγαινε το πισω ...να στο πω αλλιως ενα Ε710 μιας ξαδερφης μου πηρε σχεδον φωτια απο μονο του ,το Α800 που εχω αρχισε να χανει κανει γρατσουνιες(μαλλον στη μεταχειριση μου οφειλεται) και κολλαγε αρκετα συχνα μεχρι να το αναβαθμισω...(ακομα κολλαει)τεσπα δεν πηγα στο φορουμ της σαμσουνγκ να πω μαγκες ΜΑΠΑ κινητα τα σαμσουνγκ...

Ενα σχετικα καλο κινητο ειναι το κ700...τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο :)

 

Αν διαβασεις τις απαντησεις θα δεις οτι αυτα που γραφεις περι καταλογου κτλπ δεν ισχυουν ..απλα εχει μαλλιασει η γλωσσα μας καποιων να τα λεμε....

 

ΧΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΔΩΣΑΜΕ (ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΤΑ SMILES)... :p

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τα πλακώματα και πείτε μου αν θέλετε. Πως μπορώ να έχω στο ημερολόγιο τα γενέθλια φίλων και να με ειδοποιεί το τηλ κάθε χρόνο. Συγχρονήζω το ημερολόγιο με το outlook και μου βάζει την καταχώρηση μόνο πχ 25/9/2004 και όχι και 25/9/2005, 25/9/2006 κτλ.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αυτο το e-shop έχει τόσο καλές τιμές , που σε ορισμένα τηλ. η διαφορά ειναι όσο το φπα σχεδον .

 

και η εξυπηρέτηση είναι σε 2 μέρες παράδοση :alien:

http://www.yamaha-motor-europe.com/Images/XT660X_tcm26-15493.JPG
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά? Κ εγώ θα το πάρω απο βδομάδα και απλώς θέλω να ξέρω αν γρατσουνίζεται εύκολα στο πίσω μέρος όπως το τ610 μου που έχει γίνει λίγο χάλια......
Link to comment
Share on other sites

Τι καλωδιο προτεινετε να αγορασω για να μεταφορα αρχειων στο k700? Επισης θελω να ειναι και bt για να χρησιμοποιω και για αλλες συσκευες. Βεβαια αμα ειναι usb η κατι αλλο δεν με χαλαει κιολας.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

thanks athens2004,

απλά εγώ θα το πάρω με επιδότηση το τηλέφωνο (TIM σύνδεση έχω) γι'αυτό και ρωτάω αν είναι και σε άλλα καταστήματα γιατί αν μπορώ να το πάρω 330 μόνο την συσκευή, πάει τζάμπα και η επιδότηση.

Και αυτό που μου φαίνεται παράξενο είναι γιατί από την στιγμή που κατεβάζουν την τιμή ορισμένα καταστήματα δεν τα ακολουθούν και τα άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας.

 

Πήρα bt , adaptor . :lol:

 

καλά μιλάμε έ , , , σκίζει έχω φορτώσει το τηλ. τραγουδάκια βιντεάκια και πολλά καλά games [μπορείς να το πέις και didimos :whistle: ]

 

μιλάμε πολύ καλη φάση 40 κβ/δευτερολεπτο περίπου , και σε εγκατάσταση μέσα σε 2 λεπτα & 1 restart.

 

το συνιστώ ανεπιφύλακτα .

http://www.yamaha-motor-europe.com/Images/XT660X_tcm26-15493.JPG
Link to comment
Share on other sites

παίζει Ngage games το διαστημοπλοιάκι μας :whistle:

 

 

τα 3d java ? κανα link τπτ? [μάλλον δεν έχουν βγεί ακόμη free]

http://www.yamaha-motor-europe.com/Images/XT660X_tcm26-15493.JPG
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefangsm (25 Σεπ. 2004 , 16:54)

 

Άσε το καλώδιο και πάρε usb bt από TIM center με 26 €

 

 

Έχεις κανένα link για αυτό? Class 1 είναι?

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

h**p://www.sonyericsson.com/updateservice/K700/frameset.htm

 

Παιδιά αυτό το έχετε δει?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefangsm (25 Σεπ. 2004 , 02:18)

 

Αφήστε τα πλακώματα και πείτε μου αν θέλετε. Πως μπορώ να έχω στο ημερολόγιο τα γενέθλια φίλων και να με ειδοποιεί το τηλ κάθε χρόνο. Συγχρονήζω το ημερολόγιο με το outlook και μου βάζει την καταχώρηση μόνο πχ 25/9/2004 και όχι και 25/9/2005, 25/9/2006 κτλ.

 

 

Βρήκα τις προάλες ένα κολπάκι ;) Λοιπόν... θα περάσεις μία ημερομηνία κανονικά για τον τορινό χρόνο ή όποτε είναι η πρώτη της φορά (των γενεθλίων κτλ) και μετά θα πας σε αυτή την ημερομηνία θα επιλέξεις την συνάντηση >Επιλογές >Αντιγραφή και την περνάς ξανά αλλάζοντας μόνο το 04 => 05 ;) Καλό ?! :cool: Χρονοβόρο ξέρω αλλά ο μόνος τρόπος που έχω βρει :o

 

Καλά 2 μέρες έκανα να μπω και πλακωθήκατε για λίγο τρίξημο :p Ήρεμα ρε παιδιά τι να γίνει σε άλλους θα τρίξει και σε άλλους όχι, άλλοι δεν θα δώσουν σημασία και θα το πρωσπεράσουν ψιλοδιορθώνοντάς το και άλλοι θα τα βάλουν με όλους και με όλα :rolleyes: Έτσι είναι αυτά :whistle:

 

Πάντως όσο αφορά τα updates στο firmware αυτά θα βγαίνουν είτε το θέλουμε είτε όχι, και είναι απόλυτα λογικό. Δεν υπάρχει συσκευή που να συνδιάζει τόσα κυκλώματα άλλων συσκευών που να σχεδιάζεται, να δημιουργείται, να κυκλοφορεί σε ένα σύντομο διάστημα (όσο αφορά τις απαραίτητες δοκιμές) και να της "κάθεται κουτί" και το λογισμικό που θα τρέξει και θα συντονίσει όλα αυτά τα τμήματα και ειδικά χωρίς να υπάρχει κάποιο προηγούμενο και παρόμοιο σχεδόν υπόβαθρο (δηλ. προηγούμενη συσκευή) που να συνδιάζει τόσα ή σχεδόν τόσα ηλεκτρονικά κυκλώματα. :!: Γιατί δεν νομίζω να ξέρει κανείς κάποια τέτοια συσκευή στην οποία θα μπορούσαν να δουλέψουν πάνω της και να φτιάξουν το Κ700i :cool: Και μην πείτε Ρ800 κτλ γιατί ξέρεται πως δεν πιάνονται και τόσο πολύ.

Άρα εν κατακλείδι είναι λογικά τα όποια λάθη γι' αυτό το μοντέλο σε ότι αφορά μπαταρίες, κάμερες, βίντεο, ραδιόφωνα, bluetooth και ανάλυση κτλ σε ένα !!! Τουλάχιστον για εμένα που σαν τελειόφοιτος Αυτοματισμού κάτι γνωρίζω για κυκλώματα (ηλεκτρονικά και ηλεκτρολογικά) και για προγραμματισμό και που σαν άνθρωπος με λογική ψιλοκαταλαβαίνω ότι δεν μπορείς πάντα να τελειοποιείς ένα προϊόν μέσα σε χρονικά πλαίσια που σε αναγκάζει να βάλεις ο ανταγωνισμός ;)

 

Υ.Γ. Συγνώμη για την δήλωση του "τι είμαι εγώ" αλλά έπρεπε να βασίσω κάπου τα παραπάνω. Δεν θέλω σε καμμία περίπτωση να το "πάιξω μούρη".

 

Φιλικά.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol: παιδες εγινα και εγω πλεον κατοχος του κ700 το εχω καμια βδομαδα και εχω παθει πλακα με αυτα που κανει δεν το περιμενα επισης ειχε μεσα την RL200 απο την μανα του οποτε δεν χρειαστηκε να παω για αναβαθμιση θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει που μπορω να βρω προγραμμα μετατροπης βιντεο απο MPEG σε MPEG-4, γιατι ειδα ενα βιντεακι που εχει μεσα απο την μανα του ειναι σε μορφη mp4!!!!thanks......... :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Mε το mpegable broadcaster μετατρέπεις videakia σε .3gp που είναι και μικρότερα απο τα .mp4

Ψάξτο στο download.com ;)

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (25 Σεπ. 2004 , 18:49)

 

Βρήκα τις προάλες ένα κολπάκι ;) Λοιπόν... θα περάσεις μία ημερομηνία κανονικά για τον τορινό χρόνο ή όποτε είναι η πρώτη της φορά (των γενεθλίων κτλ) και μετά θα πας σε αυτή την ημερομηνία θα επιλέξεις την συνάντηση >Επιλογές >Αντιγραφή και την περνάς ξανά αλλάζοντας μόνο το 04 => 05 ;) Καλό ?! :cool: Χρονοβόρο ξέρω αλλά ο μόνος τρόπος που έχω βρει :o

 

 

 

Ευχαριστώ ρε φίλε. Υπάρχει όμως τρόπος να περάσω όλο το ημερολόγιο στο κινητό και όχι μια μια τις εγγραφές; :confused:

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος athens2004 (25 Σεπ. 2004 , 17:18)

μιλάμε πολύ καλη φάση 40 κβ/δευτερολεπτο περίπου , και σε εγκατάσταση μέσα σε 2 λεπτα & 1 restart.

 

40 ; :blink: Οπως έχει αναφερθεί εδώ μέσα οι ταχύτητα μεταφοράς συνήθως είναι περίπου 23kb/sec, είσαι σίγουρος ; Είναι μεγάλη η διαφορά..

 

Οσο για το τρίξιμο για το οποίο τόσος ντόρος έγινε, πέρα από τ'ότι θεωρώ το θέμα γελοίο και σίγουρα δεν είναι κάτι ουσιαστικό που θα μπορούσε να επηρεάσει κάποιον αρνητικά για το τηλέφωνο, να πω ότι αφορά μόνο το καπάκι της μπαταρίας κι ότι δεν είναι καθόλου αισθητό παρά σε ελάχιστες περιπτώσεις κι εξαρτάται από το πως χειρίζεται κάποιος το κινητό. Επίσης να πω ότι η λέξη "τρίξιμο" κακώς χρησιμοποιήθηκε μιας κι υποννοεί αρκετά μεγάλο θόρυβο, το οποίο δεν ισχύει φυσικά. Κι επειδή λίγοι το έχουν χωρίς θήκη, λίγοι επίσης θα το προσέξουν..

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giogio (25 Σεπ. 2004 , 21:22)

ευχαριστω εγω θελω να τα μετατρεψω σε μορφη mp4 οχι σε 3gp υπαρχει καποιο προγραμμα???????

 

Το Nero recode μπορεί να κάνει αυτή τη δουλειά.

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nemo18 (26 Σεπ. 2004 , 01:01)

 

thelo na paro kalodio gia metafora dedomenon apo to sonyericsson k 700i se ipologisti.moy lene akoma den exei vgei.teriazei kapio allo?

 

Ola ta kalwdia symbata me sony erricson kanoun..H ypodoxh sto katw meros tou kinitou einai idia se ola(an den kanw la8os)modela ths sony ericsson me apotelesma opoiodhpote sony ericsson kalwdio h bash agoraseis na einai symbato me to k700 sou kai poly pi8anon kai me ta epomena se kinita pou 8a pareis..

Link to comment
Share on other sites

40 υπολόγισα πρόχειρα εγώ , δεν έκανα μαθηματικούς υπολογισμούς , :rolleyes:

 

Όσο για το τρίξιμο , τελικά να σου πώ κάτι , όλα σχετικά είναι .

 

πχ . αν κάποιος 70kg ας πούμε . φορά τζίν 28 νούμερο , βάλει το κιν στην πίσω τσέπη , καβαλήσει το μηχανάκι του και πάει κάνει 20 γύρους στις Σέρρες στην πίστα ,,,, :whistle:

 

έ θα τρίζει το άτιμο μετά τι να σου κάνει :mad: :mad:

 

και άντε να του γεμίσεις μετα εσυ το κεφάλι πως δεν φταίει το τηλ . αλλα ο καννίβαλος ιδιοκτήτης :whistle:

 

Εγώ πάντως πιστεύω πως έχει παρα πολυ καλή ποιότητα το τηλεφωνάκι και παραπέμπει σε πού καλή και ποιοτική κατασκευή.

 

Στο θέμα μας τώρα , , , μπορώ να κάνω dial up μέσω k700 αλλα με ΕΠΑΚ?

http://www.yamaha-motor-europe.com/Images/XT660X_tcm26-15493.JPG
Link to comment
Share on other sites

michpan

 

Επειδή το bt μου δέν έχει μετρητή [η δεν ξέρω να το ενεργοποιήσω εγω] όπως το download του explorer που σου λέει λήφθηκαν τόσα κβ/σε τόσο χρονικό διάστημα έκανα το εξής '

 

Πήρα το Nightmare Creatures [γαμάτο game] το οποίο είναι 150~κβ

 

Το πέρασα στο κινητό μου 5-6 φορές και κάθε φορά χρονομετρούσα :lol:

 

Έκανε απο 3,5 έως 4 [το πολύ] sec. οπότε 150/3.5 = 42kb/sec

 

 

ή 150/4= 37.5 kb/sec.

 

bt adaptor trust

 

αυτά.

 

Τώρα μπορεί να μου εξηγήσει πως μπορώ να χρησιμοποιήσω το modem του κ700?

http://www.yamaha-motor-europe.com/Images/XT660X_tcm26-15493.JPG
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...