Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ηχο μηνυματος, μονο αυτους που εχει. Δεν μπορεις να βαλεις δικο σου. Ισως σε μια καινουργια εκδοση λογισμικου να γινεται. ΑΚΟΥΣ SE??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Viper (14 Σεπ. 2004 , 14:19)

 

Για ηχο μηνυματος, μονο αυτους που εχει. Δεν μπορεις να βαλεις δικο σου. Ισως σε μια καινουργια εκδοση λογισμικου να γινεται. ΑΚΟΥΣ SE??

 

 

Ναι καλά! Μήν φάς... θα σφάξουμε τραίνο!!!!

Το ίδιο περιμέναμε (τουλάχιστον εγώ) για το Τ610!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 (14 Σεπ. 2004 , 14:08)

 

γραφω που και που κάτι μ@!$@ιες!!!

 

 

LOL :lol: :lol:

Egw perimena ena aplo "deleted" :p

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Viper (14 Σεπ. 2004 , 14:19)

 

Για ηχο μηνυματος, μονο αυτους που εχει. Δεν μπορεις να βαλεις δικο σου. Ισως σε μια καινουργια εκδοση λογισμικου να γινεται. ΑΚΟΥΣ SE??

 

 

καλά, ας βγάλουν πρώτα κανένα upgrade που να διορθώνει τo μέγεθος προβολής στην οθόνη του κινητού τον φώτο που τραβάμε από την κάμερα και μετά βλέπουμε και για τα αλλα!!!! :p

 

edit: ο καθένας με τον πόνο του βασικά... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (14 Σεπ. 2004 , 14:48)

 

καλά, ας βγάλουν πρώτα κανένα upgrade που να διορθώνει τo μέγεθος τον φώτο που τραβάμε από την κάμερα και μετά βλέπουμε και για τα αλλα!!!! :p

 

 

Τί εννοεί ο ποιητής ακριβώς?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 (14 Σεπ. 2004 , 14:51)

 

Τί εννοεί ο ποιητής ακριβώς?????

 

 

το διόρθωσα...pstn ειναι η σύνδεση...μην ζητάς πολλά!!!! :p ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πατέντα για το κουμπί του live.! Κάτι άλλο που ξέχασα είναι μήπως με την αναβάθμιση, λύνετε αυτό το σπαστικό πράγμα που για μένα είναι μεγάλο πρόβλημα που πατάς το YES και δεν είναι άμεση η ανταπόκριση του ακουστικού και δεν ακούς και δεν σε ακούει ο άλλος και λές συνέχεια ΝΑΙ,ΝΑΙ,ΝΑΙ....!
GATE13
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pie13 (14 Σεπ. 2004 , 15:19)

 

Ευχαριστώ για την πατέντα για το κουμπί του live.! Κάτι άλλο που ξέχασα είναι μήπως με την αναβάθμιση, λύνετε αυτό το σπαστικό πράγμα που για μένα είναι μεγάλο πρόβλημα που πατάς το YES και δεν είναι άμεση η ανταπόκριση του ακουστικού και δεν ακούς και δεν σε ακούει ο άλλος και λές συνέχεια ΝΑΙ,ΝΑΙ,ΝΑΙ....!

 

 

Όχι, δυστυχώς δεν λύνετε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιος μπορεί να απαντήσει με σιγουριά αν με την αναβάθμιση σβήνονται όλα από το κινητό ή όχι?

Εγώ πάντως που πήρα τηλ στο service μου ανάφεραν ότι θα σβηστούν όλα όσα είναι στο τηλ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος taliban (14 Σεπ. 2004 , 16:00)

 

Τελικά ποιος μπορεί να απαντήσει με σιγουριά αν με την αναβάθμιση σβήνονται όλα από το κινητό ή όχι?

Εγώ πάντως που πήρα τηλ στο service μου ανάφεραν ότι θα σβηστούν όλα όσα είναι στο τηλ

 

 

Δεν σβήνετε τίποτα!!!! Ούτε οι επαφές ούτε τα αρχεία/games κλπ!!!

Εκτός και άν είναι ταλέντο ο τεχνικός και κάνει καμια χοντράδο και χρειαστεί να κάνει hardware reset.

Το μόνο που θα χρειαστεί είναι να ξαναρυθμίσεις τις συντομέυσεις του joystick.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου από ότι διαπίστωσα το service της SE το έχουν πάρει εταιρίες άσχετες με την SE, δηλαδή σταμάτησε η ίδια η εταιρία να ασχολείται με το service των κινητών της.

Πήγα και εγώ να κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου και από αυτά που είχα μάθει τόσες φορές που είχα πάει για service κινητά της SE αφαίρεσα την μπαταρία και το καπάκι της (όπως φυσικά και την κάρτα SIM) και τους έδωσα το κύριο σώμα του κινητού (τουλάχιστον έτσι γινόταν μέχρι πριν λίγο καιρό που πήγαινα για αναβάθμιση κινητά) αλλά αυτοί μου είπαν να αφήσω και την μπαταρία και το καπάκι της μαζί με το υπόλοιπο κινητό. Μέχρι εδώ άντε και καλά…

Πάω μετά από δύο ώρες να πάρω το κινητό μου και όταν πήγα σπίτι διαπίστωσα ότι το καπάκι της μπαταρίας ήταν κτυπημένο και αρκετά ταλαιπωρημένο, ενώ το δικό μου καπάκι ήταν ολοκαίνουργιο χωρίς το κινητό μου να έχει την παραμικρή γρατσουνιά.

Τώρα που να βρω το δίκιο μου… ?

 

Πάω μετά από τρεις ημέρες και ζητάω ένα καινούργιο καπάκι για να αγοράσω και μου λένε το εξής: ότι δεν μπορούν να μου το πουλήσουν (το καπάκι) αλλά μόνο να παραλάβουν εικονικά το κινητό μου, δηλαδή ότι δήθεν το πήγα για service και μετά να μου δώσουν το καπάκι, δηλαδή ότι δήθεν μου το αντικατάστησαν, από ότι καταλάβατε μόνο και μόνο για να χρεωθώ και την εργασία του service που συνολικά μαζί με το καπάκι ήταν 15 ευρω. :wacko:

 

Αυτά τα γράφω για να προσέχετε όταν δίνετε το κινητό σας στα νέα service center τα οποία δεν έχουν σχέση με την SonyEricsson απλά είναι εξουσιοδοτημένοι να κάνουν το service τους να είσαστε πολύ προσεκτικοί και καλό είναι να σημαδεύετε το καπάκι (από την μέσα μεριά) και την μπαταρία (από το serial number της) ώστε να μην πάθετε αυτά που έπαθα εγώ…. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotzyg (14 Σεπ. 2004 , 17:22)

 

...Αυτά τα γράφω για να προσέχετε όταν δίνετε το κινητό σας στα νέα service center τα οποία δεν έχουν σχέση με την SonyEricsson απλά είναι εξουσιοδοτημένοι να κάνουν το service τους να είσαστε πολύ προσεκτικοί και καλό είναι να σημαδεύετε το καπάκι (από την μέσα μεριά) και την μπαταρία (από το serial number της) ώστε να μην πάθετε αυτά που έπαθα εγώ…. :cry:

 

 

Mα κανένα service centre δεν είναι αποκλειστικό τις SE, όλα όσα κάνουν service στα κινητά της έχουν πλέον,απλά, εξουσιοδοτηθεί (από την ίδια την SE) να το κάνουν! :cry:

Τώρα το τι αντιμετώπιση θα βρείς είναι καθαρά στην τύχη,εκτος και αν γνωρίζεις καλά το κατάστημα που θα εμπιστευτείς το κινητό σου και τους ανθρώπους που το στελεχώνουν! :worry:

Εγώ, πχ, που το έδωσα σε κατάστημα Voda (Αλεξάνδρας) για την αναβάθμιση, μου το έδωσαν πίσω σε 20-30 λεπτάκια, χωρίς σκόνη, δαχτυλιές, γρατζουνιές η τίποτα άλλο! (άσε που το κινητό μου δεν έχει την voda έκδοση αλλα την απλή και μου πέρασαν χωρίς κανένα πρόβλημα την R2L!!) :happy:

Δεν μας λες τουλάχιστον που το πηγες, μπας και την γλιτώσει και κανένας άλλος?! ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει κανείς πρόβλημα ενεργοποίησης του MMS στην ΤΙΜ;έχω στείλει το μήνυμα αυτόματης ενργοποίησης αλλά ούτε μπορώ να στείλω mms ούτε να λάβω (έρχεται sms που λέει να το δω το mms μέσω wap ή web!!). με το ΤΙΜ GPRS δεν έχω κανένα πρόβλημα. χειροκίνητες ρυθμίσεις για το mms στο Κ700 δεν υπάρχουν στο site της TIM , ενώ οι σχετικές ρυθμίσεις στο site της TIM για άλλα SE Κινητά είναι λίγο διαφορετικές. Δοκίμασα να αλλάξω κάποιες φαινομενικά λάθος παραμέτρους (π.χ. Πιστοποίηση: "Κανονική"και "Καμία" τικαρισμένα, homepage: sony ericsson) ή να ξανακατεβάσω τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Στην αποστολή mms πάει αμέσως στα Εξερχόμενα και μετά από ώρα λέει ότι απέτυχε αποστολη λόγω προβλήματος επικοινωνίας. Πάντως, έχω σύνδεση και άψογο σήμα, άρα δεν οφείλεται σε έλλειψη σήματος ή μονάδων. Ξέρει κανείς τί φταίει σας παρακαλώ;;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος costantinos2000 (14 Σεπ. 2004 , 19:05)

 

παιδιά έχει κανείς πρόβλημα ενεργοποίησης του MMS στην ΤΙΜ;έχω στείλει το μήνυμα αυτόματης ενργοποίησης αλλά ούτε μπορώ να στείλω mms ούτε να λάβω (έρχεται sms που λέει να το δω το mms μέσω wap ή web!!). με το ΤΙΜ GPRS δεν έχω κανένα πρόβλημα. χειροκίνητες ρυθμίσεις για το mms στο Κ700 δεν υπάρχουν στο site της TIM , ενώ οι σχετικές ρυθμίσεις στο site της TIM για άλλα SE Κινητά είναι λίγο διαφορετικές. Δοκίμασα να αλλάξω κάποιες φαινομενικά λάθος παραμέτρους (π.χ. Πιστοποίηση: "Κανονική"και "Καμία" τικαρισμένα, homepage: sony ericsson) ή να ξανακατεβάσω τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Στην αποστολή mms πάει αμέσως στα Εξερχόμενα και μετά από ώρα λέει ότι απέτυχε αποστολη λόγω προβλήματος επικοινωνίας. Πάντως, έχω σύνδεση και άψογο σήμα, άρα δεν οφείλεται σε έλλειψη σήματος ή μονάδων. Ξέρει κανείς τί φταίει σας παρακαλώ;;

 

 

Δοκίμασε τις ρυθμίσεις για την ΤΙΜ σπό το site της SE για το κ700. Τουλάχιστον σε μένα αυτές που έχει για τα MMS δουλεύουν.

Εγώ αντίθετα είχα πρόβλημα με τις ρυθμίσεις για το wap που ενώ στην αρχή δούλευαν και συνδεόμουνα μια χαρά μια καλή μέρα μου έβγαζε πρόβλημα σε αυτές :worry: Όμως τους πήρα ένα τηλ και το λύσαμε το πρόβλημα στο 6935601260 :)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ούτε την άλλη μέρα θα έχεις MMS.Συνήθως ενεργοποιούνται αυτόματα με τις ρυθμίσεις.

Εγώ έχω το VLive ενώ έχω Cosmote... και οι ρυθμίσεις MMS από το site δεν δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia na kanw mia erwthsh sxetika me to update?Skeftomai ayrio na paw na to kanw update(einai VL ekdosh)Ti xreiazomai?Mono thn eggyhsh(apodeiksh)?i mporw na paw kai etsi.oxi tpt allo alla menw komataki makria apo to se kai einai problhma na phgainwerxomai 10 fores..Basika sto service ths VL pou kalesa akousa thn apisteyth apanthsh"ela apo dw re file kai blepoume"??!! de me peirakse to re file..ka8e allo.alla egw tou lew oti den mporw na katebainw synexws kai aytos mou leei ela apo dw kai blepoume?aaa e eladara!
Link to comment
Share on other sites

Oso gia tis ry8miseis gia wap kai mms,osoi exete problhmata aneksarthtou etereias egatasthste tis ry8miseis gia to t610..to exw dokimasei kai stis 3 etereies kai ola douleyoun roloi..
Link to comment
Share on other sites

Papp0us :

 

Καλού κακού , πάρε και την εγγύηση (απόδειξη) μαζί σου .

Ποτέ δεν ξέρεις πόσα κιλά μαλ....ς θα είναι ο τύπος εκεί πέρα :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

kala edaksi kali fasi an einai na rotao kati 2 fores k meta na apadate exo rotisi kati k me klanete k apadate se alous ti na pw...eixa rotisi gia to TTY.. ela isos me tin 2h fora piasei :D
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ρυθμίσεις wap για ΤΙΜ :

Σύνδεση > Επικοιν. δεδομ. > Λογαρ. δεδομ. > Προσθ. λογαρ. (Δεδομενα GSM, Όνομα: ΤΙΜ, Τηλ. αριθμός: +306395601271, Όνομα χρήστη: wap, Κωδικός: wap >Αποθήκευση)

Με επιλεγμένο το λογαριασμό ΤΙΜ πατάμε Επεξεργ. και σε

Αίτ. κωδικού: Μη ενεργό

Ρυθμός δεδομ.: 9,6 Κbits/s (προσωπικά έχω 14,4 και δουλεύει οκ)

Τύπος κλήσης: Αναλογική

Διεύθυνση DNS: κενό

 

Έξοδος και πάμε Ρυθμίσεις WAP > Προφίλ WAP > Νέο προφίλ

Όνομα: ΤΙΜ

Σύνδεση με: ΤΙΜ

Με επιλεγμένο πάλι το ΤΙΜ πατάμε > Επιλογές > Ρυθμίσεις

Σύνδεση με: ΤΙΜ

Τύπος wap: wap

Διεύθυνση ΙΡ: 192.168.200.10

Ασφάλεια: Μη ενεργό

Όνομα χρήστη: Κενό

Κωδικός πρόσβασης: Κενό > Αποθήκευση

 

 

Ρυθμίσεις MMS για TIM:

Σύνδεση > Επικοιν. δεδομ. > Λογαρ. δεδομ. > Προσθ. λογαρ.(Δεδομενα PS, Όνομα: ΤΙΜ MMS > Αποθήκευση)

Με επιλεγμένο το λογαριασμό ΤΙΜ MMS πατάμε Επεξεργ. και σε

ΔιεύθυνσηΑΡΝ: mnet.b-online.gr

Όνομα χρήστη: κενό

Κωδικός: κενό

Αίτ. κωδικού: Μη ενεργό

Επιτρ. κλήσ.: Αυτόματη

Διεύθυνση ΙΡ: κενό

Διεύθυνση DNS: κενό

Πιστοποίηση: κανόνική και καμία (επιλογή)

Συμπ. δεδομένων: Μη ενεργό

Συμπ. κεφαλίδας: Μη ενεργό

 

Έξοδος και πάμε Ρυθμίσεις WAP > Προφίλ WAP > Νέο προφίλ

Όνομα: ΤΙΜ MMS

Σύνδεση με: ΤΙΜ MMS

Με επιλεγμένο το ΤΙΜ MMS πατάμε > Επιλογές > Ρυθμίσεις

Σύνδεση με: ΤΙΜ MMS

Τύπος wap: wap

Διεύθυνση ΙΡ: 192.168.200.011

Ασφάλεια: Μη ενεργό

Όνομα χρήστη: Κενό

Κωδικός πρόσβασης: Κενό > Αποθήκευση

Τέλος στο Ρυθμίσεις WAP > Προφίλ WAP επιλεγμένο το ΤΙΜ όπως και στις Ρυθμ. Streaming

 

Παιδιά ελπίζω να βοήθησα κάπως, σε εμένα έτσι είναι όλα περί wap & mms της ΤΙΜ και δεν έχω πρόβλημα, ελπίζω μετά από αυτά να μην έχετε ούτε κι εσείς ;) :cool:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaIdeN (15 Σεπ. 2004 , 00:07)

 

kala edaksi kali fasi an einai na rotao kati 2 fores k meta na apadate exo rotisi kati k me klanete k apadate se alous ti na pw...eixa rotisi gia to TTY.. ela isos me tin 2h fora piasei :D

 

 

MaIdeN φίλε μου δυστηχώς για το ΤΤΥ δεν ξέρω ούτε κι εγώ !

Αλλά που θα πάει θα το μάθουμε κι αυτό, τόσα μυαλά εδω μέσα... :)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...