Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michpan (11 Σεπ. 2004 , 15:45)

 

Το κινητό αξίζει σίγουρα (στο λέει κάποιος που είναι απαιτητικός στα κινητά). Η αυτονομία θα σε παραξενέψει στην αρχή αλλά μετά από λίγο καιρό η μπαταρία αρχίζει και αποδίδει. Καλό είναι να ειπωθεί εδώ ότι οι μπαταρίες λιθίου θέλουν 6 μήνες για να φτάσουν την μέγιστή τους απόδοση οπότε ας μην βιαστούν να κατακρίνουν την μπαταρία του όσοι το αγοράσουν.

 

Οσον αφορά την αναβάθμιση, τα κινητά που υπάρχουν στην αγορά έχουν το firmware R2A με το οποίο εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα ουσιαστικό πρόβλημα. Στην ουσία χρειάζεσαι την αναβάθμιση επειγόντως μόνο αν θέλεις να περάσεις τις επαφές από το τηλέφωνο στο outlook.

 

 

Μιχάλης :alien:

 

 

Να πω οτι προσυπογράφω 100% τα γραφόμενα του χρήστη michpan.

Ειδικά στο θέμα της μπαταρίας ,ναι κάπως ετσι ειναι τα πραγματα το έχω γραψει και εγώ .

Συνηθως σε ενα 2μηνο αρκεί για την μπαταρία για ικανοποιητική απόδοση, σε κανα 6αμηνο παίρνεις την μέγιστη απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλοι μου, χθες αποφάσισα να πάω και εγώ για αναβάθμιση το Κ700, αυτό που παρατήρησα όταν το παρέλαβα ήταν ότι τα σημαντικότερα bug που αναφέρετε εδώ είχαν διορθωθεί αλλά κάποια άλλα που είχα εγώ παρατηρήσει ότι υπάρχουν δεν διορθώθηκαν, συγκεκριμένα:

 

α) ενώ έχω περάσει με συγχρονισμό της επαφές μου (με Irfared) από το Microsoft outlook και όλα πήγαν καλά, τώρα δεν μου συγχρονίζει τις αλλαγές που γίνονται σε αυτές τις επαφές και κολλάει συνεχώς ο συγχρονισμός βγάζοντας την ένδειξη σφάλματος, δηλαδή δεν κάνει ανανέωση στις υπάρχουσες επαφές (το ίδιο πρόβλημα υπήρχε και πρίν την αναβάθμιση).

 

β) διαπιστώνω ότι ο χαμηλός ήχος που έχει το ακουστικό κατά την ακρόαση παραμένει, υπάρχουν φορές που όταν είμαι σε χώρο με φασαρία μετά δυσκολίας ακούω τον συνομιλητή μου.

 

Εσείς έχετε παρατηρήσει να υπάρχουν αυτά τα προβλήματα ή μήπως είναι κάποιο ελάττωμα της συγκεκριμένης συσκευής ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotzyg (11 Σεπ. 2004 , 17:23)

 

Φίλοι μου, χθες αποφάσισα να πάω και εγώ για αναβάθμιση το Κ700, αυτό που παρατήρησα όταν το παρέλαβα ήταν ότι τα σημαντικότερα bug που αναφέρετε εδώ είχαν διορθωθεί αλλά κάποια άλλα που είχα εγώ παρατηρήσει ότι υπάρχουν δεν διορθώθηκαν, συγκεκριμένα:

 

α) ενώ έχω περάσει με συγχρονισμό της επαφές μου (με Irfared) από το Microsoft outlook και όλα πήγαν καλά, τώρα δεν μου συγχρονίζει τις αλλαγές που γίνονται σε αυτές τις επαφές και κολλάει συνεχώς ο συγχρονισμός βγάζοντας την ένδειξη σφάλματος, δηλαδή δεν κάνει ανανέωση στις υπάρχουσες επαφές (το ίδιο πρόβλημα υπήρχε και πρίν την αναβάθμιση).

 

β) διαπιστώνω ότι ο χαμηλός ήχος που έχει το ακουστικό κατά την ακρόαση παραμένει, υπάρχουν φορές που όταν είμαι σε χώρο με φασαρία μετά δυσκολίας ακούω τον συνομιλητή μου.

 

Εσείς έχετε παρατηρήσει να υπάρχουν αυτά τα προβλήματα ή μήπως είναι κάποιο ελάττωμα της συγκεκριμένης συσκευής ?

 

 

file sotzyg, katarxas exeis tin vodafone live ekdosi h tin apli? (sto leo giati iparxoun diaforetikes anavathmiseis gia ta 2, R2L gia tin apli ekdosh kai R2N gia tin vodafone live).

Oson afora to deutero thema pou paratirises, ego pou exo tin apli ekdosi kai exo kanei thn anavathmisi (R2L) den antimetopizo kapio tetio provlima, apla an exei poli fasaria kai thelo na miliso anevazo tin entasi toy akoystikou me ta plaina pliktra! (me to pliktro "+") :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την απλή έκδοση και η αναβάθμιση που έκανα είναι η R2L, όσο αφορά για το ανέβασμα με τα πλαϊνά πλήκτρα το έχω βάλει στο υψηλότερο επίπεδο....

Όσο αφορά τον συγχρονισμό έχει παρατηρήσει κανείς το πρόβλημα που έχω και το αναφέρω στο παραπάνω post μου ?

 

 

Υ.Γ. κατέβασα πριν λίγο απο το site της SE τις νέες εκδόσεις: Sync_1.2.9.1b και FileManager_2.5.2.0b μήπως έτσι δω καμία άσπρη ημέρα με τον συγχρονισμό..... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotzyg (11 Σεπ. 2004 , 18:45)

 

Έχω την απλή έκδοση και η αναβάθμιση που έκανα είναι η R2L, όσο αφορά για το ανέβασμα με τα πλαϊνά πλήκτρα το έχω βάλει στο υψηλότερο επίπεδο....

 

 

Exo tin entiposi, xoris na eimai kai 100% sigouros :o (den thimame na po tin alithia) oti gia kathe klisi pou perneis h kaneis prepei kata tin diarkia ths na ksana-anevaseis tin entasi an einai poli xamila

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος laios23 (11 Σεπ. 2004 , 11:33)

 

giati den kaneis uninstall to live me mia anabathmisei????kai xemberdepses

 

 

Φίλε μου όπως έχουμε πει πολλές φορές δεν γίνεται ούτε επίσημα αλλά δυστηχώς για πολλούς, ούτε και ανεπίσημα να κάνεις unistall το Vodafone Live :!:

Γι αυτό όπως λέει και ο φίλος niktsam περιμένει τους "ινδιάνους" ;)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (11 Σεπ. 2004 , 19:44)

 

Exo tin entiposi, xoris na eimai kai 100% sigouros :o (den thimame na po tin alithia) oti gia kathe klisi pou perneis h kaneis prepei kata tin diarkia ths na ksana-anevaseis tin entasi an einai poli xamila

 

 

Κι εγώ έτσι νομίζω πως είναι.

Πάντα κάθε εισερχόμενη έχει την ίδια ψιλομεσαία ένταση, άρα...

 

Α! Και κάτι άλλο που παρατήρισα, σας φαίνεται καθόλου πως αν απαντήσεις κλήση ενώ το πληκτρολόγιο είναι lock τότε ο ήχος έντασης είναι πιο σιγανός από ότι εάν το ξεκληδώσεις και απαντήσεις ή πάρεις εσύ τηλέφωνο ??? :confused: Ακτός και αν είναι η ιδέα μου τι να πω :wacko: :whistle:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (11 Σεπ. 2004 , 20:36)

 

Κι εγώ έτσι νομίζω πως είναι.

Πάντα κάθε εισερχόμενη έχει την ίδια ψιλομεσαία ένταση, άρα...

 

Α! Και κάτι άλλο που παρατήρισα, σας φαίνεται καθόλου πως αν απαντήσεις κλήση ενώ το πληκτρολόγιο είναι lock τότε ο ήχος έντασης είναι πιο σιγανός από ότι εάν το ξεκληδώσεις και απαντήσεις ή πάρεις εσύ τηλέφωνο ??? :confused: Ακτός και αν είναι η ιδέα μου τι να πω :wacko: :whistle:

 

 

Oxi, den exo paratirisei kati tetio... :blink:

To mono pou exo paratirisei einai oti kai meta tin anavathmisi sinexizei to bug pou sou dinei tis 3 epiloges apantisis otan exeis iserxomeni klisi...kai exei arxisei na me enoxnlei...ligo... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (11 Σεπ. 2004 , 20:26)

 

Φίλε μου όπως έχουμε πει πολλές φορές δεν γίνεται ούτε επίσημα αλλά δυστηχώς για πολλούς, ούτε και ανεπίσημα να κάνεις unistall το Vodafone Live :!:

Γι αυτό όπως λέει και ο φίλος niktsam περιμένει τους "ινδιάνους" ;)

 

file mou xwris na eimai sigouros nomizw oti enas gnwstos mou ekane uninstall to vflive se katastima gnwsto sto peiraia(9volto).tha rwtisw kai tha sou pw... :whistle:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος laios23 (11 Σεπ. 2004 , 22:47)

 

file mou xwris na eimai sigouros nomizw oti enas gnwstos mou ekane uninstall to vflive se katastima gnwsto sto peiraia(9volto).tha rwtisw kai tha sou pw... :whistle:

 

 

Eisai sigouros!!!!...eisai sigouros...!!!! :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παιδιά , πιο σιγά ... Δεν τα φωνάζουν αυτά δημόσια :whistle:

Θα μας ακούσουν και άνθρωποι που δεν πρέπει ;)

 

( about 9volto and Voda Live uninstall )

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotzyg (11 Σεπ. 2004 , 17:23)

 

 

β) διαπιστώνω ότι ο χαμηλός ήχος που έχει το ακουστικό κατά την ακρόαση παραμένει, υπάρχουν φορές που όταν είμαι σε χώρο με φασαρία μετά δυσκολίας ακούω τον συνομιλητή μου.

 

Εσείς έχετε παρατηρήσει να υπάρχουν αυτά τα προβλήματα ή μήπως είναι κάποιο ελάττωμα της συγκεκριμένης συσκευής ?

 

 

nai file mou k gw to exo diapistosi ayto sto kinito exo thn R2L k milousa me enan filo mou, egw ton eixa pari eixe fasaria k dn ton akouga kala d 3ero to akoustiko mou fenotane poly adinamo proti fora zoristika me ayto to kinito na akouso kapion diladi na fonazo eeeee ti ??? enw k se paromia periptosi akouga kathara, tora ama fteei aytos pou pira h to kinito tou eixe kapio problima d 3ero aytos prepi na me akouge kathara k htane k se isixo meros..d 3ero ti pezei as apadisi kapios :D

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re seis emena kserete ti me problhmatizei :worry: ?an peiraksoume thn voda ekdosh paei i eggyhsh..kai pios apo tous mages pou 8a anoiksoun magazakia gia na thn aferoun eggiounte oti to kinito mou de 8a parousiasei to paramikro?giati edw pou ta leme an kolisei apo mia allagh firmware den 8a einai psilokolimataki alla pi8anotata mh anasterepsimh Katastrofh kai den kserw ti ysxiei gia esas egw pantws arnoume na dwsw mia syskeyh 420 e se enan pou exei oreksh gia peiramata...

Ara voda ,voda!afou thn pathsoume as katsoume sta ayga mas mhn barame ta kefalia mas..

Link to comment
Share on other sites

einai aplo kanate to lathos pou pirate voda tora tin patisate,egw otan piga na to paro k den i3era apo voda kinita oute exo diabasei ti pezei me ta voda live kinita, molis tou eipa k700i ayton apo to plaisio mou eprize ta @@ na to paro vl mou elege exei ayto exei ekino kai mporis na katebazeis hxous mp3 apo thn vodafone k mlkies k eytixos pou den me 3egelase kati eixa miristi gia to ti pezei lew asto ena sketo lew kalytera, eksalou arxise na mou mirizi prota apola apo tin timi pou einai pio ftini h vl ekdosh, ntaksi oxi kai yperbolika ftini ala einai para3eno :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Didime είσαι θεός! Ξέρεις πώς έψαχνα ένα φλιπεράκι της προκοπής για να βάλω στο κινητό και να περνάει η ώρα...; Το Space Taxi Pinball είναι άψογο. Επίσης και το δεύτερο κομμάτι του Briefcase 3 ...κατάλαβες τι εννοώ ;-)

 

(Λίγο άσχετο με ό,τι συζητάτε, αλλά δεν πειράζει)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (11 Σεπ. 2004 , 23:15)

 

Eisai sigouros!!!!...eisai sigouros...!!!! :whistle:

 

ammm,pws..... ;) ;) ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Papp0us (12 Σεπ. 2004 , 01:42)

 

...kai pios apo tous mages pou 8a anoiksoun magazakia gia na thn aferoun eggiounte oti to kinito mou de 8a parousiasei to paramikro...

 

 

Kala, to sigekrimeno katasima ston Pirea den einai magazaki... :p Exei megali pira stin kiniti thlefonia kai pistevo oti an apofisiseis na pas tha sou poun ti mporei na ginei kai ti risko (an iparxei) tha pareis prin kanoun to otidipote! ;)

 

Σιγά ρε παιδιά , πιο σιγά ... Δεν τα φωνάζουν αυτά δημόσια

 

Nai, o kosmos to exei toumpano kai emeis...exeis dei tin selida tous sto internet (kati leei gia to E710 :whistle: :whistle: ;) :p :X :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos (12 Σεπ. 2004 , 16:17)

 

οχι, μονο αν τους κατεβασεις απο την βοδα

 

 

Giati, exei mp3 to live?!!!!! :blink: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos (12 Σεπ. 2004 , 16:26)

 

ναι,αλλα απλως αν τα βαλεις εσυ μπορεις μονο να τα ακουσεις στο player

 

 

Staka re stamos, nomizo oti den mas ta les kala :worry: :p

Apo pote exei to live mp3?!!!! :blink:

AMR exei, MIDI exei, SMAF exei...alla mp3 pou, se pia katigoria?!!!!

 

edit (@stamos) nai! :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...