Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (28 Ιούν. 2004 , 00:37)

 

Επίσης μια βοήθεια για να ολοκληρώσουμε επιτυχώς το έργο του τεμαχισμού μουσικού σημείου στο mp3.... :whistle:

 

Λοιπόν, το windows media player μετατρέπει τα κομάτια σε WMA, το nokia music player σε ΑΑC....Kάποιο απλό προγραμματάκι για να μετατρέψουμε τα αρχεία αυτά σε mp3, είτε απευθείας είτε αρχικά από wav, please.... :worry: (λινκ παρακαλώ...)

 

 

Για οποιοδήποτε conversion μεταξυ οποιονδήποτε τύπων το οποίο είναι δωρεαν, μικρο και shell intergrated (δεξι κλικ στο/στα αρχεία και convert to) δείτε το dPowerAMP.

 

Το βασικό πακέτο υποστηρίζει μονο μετατρόπές wav<>mp3. Στο codec section θα βρείτε μικρα codecs τα οποία προσθέτουν τη δυαντότητα για συμπίεση/αποσυμπίεση σε οποιοδήποτε γνωστό format (πχ OGG, AAC). Α, φυσικά έχει και CD Ripping καθώς και CDDB support.

 

Τώρα για το splitting εχω χρησιμοποιώ το Cool Edit Pro 2000. Aν ψάξετε λίγο στο ιντερνετ θα το βρείτε, είναι περίπου 7ΜΒ και πρααγματικά πολύ καλο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (28 Ιούν. 2004 , 00:37)

 

Επίσης μια βοήθεια για να ολοκληρώσουμε επιτυχώς το έργο του τεμαχισμού μουσικού σημείου στο mp3.... :whistle:

 

Λοιπόν, το windows media player μετατρέπει τα κομάτια σε WMA, το nokia music player σε ΑΑC....Kάποιο απλό προγραμματάκι για να μετατρέψουμε τα αρχεία αυτά σε mp3, είτε απευθείας είτε αρχικά από wav, please.... :worry: (λινκ παρακαλώ...)

 

 

όλα αυτά πάντως γίνονται γρήγορα και εύκολα με το nero wave editor για όποιον έχει το nero

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Didimos (27 Ιούν. 2004 , 23:50)

 

 

ΚΡΑΚ θα βρεις : h**p://www.*****heaven.com/index.php?str=MP3+Sound+Cutter

 

 

Δεν δουλευει σωστα η σελιδα και εκτος αυτου ειναι τιγκα στα spyware!!

Καμια αλλη free λυση?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dinosss (28 Ιούν. 2004 , 03:03)

 

Δεν δουλευει σωστα η σελιδα και εκτος αυτου ειναι τιγκα στα spyware!!

Καμια αλλη free λυση?

 

για κρακς σε warez sites ψαχνεις φιλε dinoss...

Δες και το crαcks.am

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Re pedia pragmatika to thema tis aftonomias me provlimatzei.To exo fortisei 6 fores mexri tora kai mpataria den paei perissotero apo 24 ores me metria xrisi kai xoris mp3-radio.Opote fenete oti den eine bug alla to k700 exei xamili aftonomia.Eseis ti lete?????? giati tis telefees meres den vlepo kanena na provlimatizete..........
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ήδη το Τ630 κι ενδιαφέρομαι να πάρω το Κ700. Μια ερώτηση για όσους το έχουν : Αν έχεις αναπάντητη και δεν το δεις η οθόνη επιστρέφει στο ρολόϊ οπότε θα το πάρεις χαμπάρι στην επόμενη κλήση ή δείχνει ότι έχεις αναπάντητη ; Ευχαριστώ.
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Didimos (27 Ιούν. 2004 , 23:50)

 

nik13s :

 

h**p://www.cooolsoft.com/mp3cut.htm

 

MP3 sound cutter : Πολύ απλό , εύκολο και γρήγορο .

 

ΚΡΑΚ θα βρεις : h**p://www.*****heaven.com/index.php?str=MP3+Sound+Cutter

 

Για οποιοδήποτε conversion μεταξυ οποιονδήποτε τύπων το οποίο είναι δωρεαν, μικρο και shell intergrated (δεξι κλικ στο/στα αρχεία και convert to) δείτε το dPowerAMP .

 

Για οποιοδήποτε conversion μεταξυ οποιονδήποτε τύπων το οποίο είναι δωρεαν, μικρο και shell intergrated (δεξι κλικ στο/στα αρχεία και convert to) δείτε το dPowerAMP.

 

Το βασικό πακέτο υποστηρίζει μονο μετατρόπές wav<>mp3. Στο codec section θα βρείτε μικρα codecs τα οποία προσθέτουν τη δυαντότητα για συμπίεση/αποσυμπίεση σε οποιοδήποτε γνωστό format (πχ OGG, AAC). Α, φυσικά έχει και CD Ripping καθώς και CDDB support.

 

Τώρα για το splitting εχω χρησιμοποιώ το Cool Edit Pro 2000. Aν ψάξετε λίγο στο ιντερνετ θα το βρείτε, είναι περίπου 7ΜΒ και πρααγματικά πολύ καλο!

Παιδιά ευχαριστώ πολύ.... :) Επιτέλους μετά από πολλές προσπάθειες ανακάλυψα ένα πραγματικά εύκολο και πρακτικό τρόπο να κάνω μετατροπές και κοψίματα κομματιών.... :whistle:

 

Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitriscrete (28 Ιούν. 2004 , 10:24)

 

Καλημέρα. Έχω ήδη το Τ630 κι ενδιαφέρομαι να πάρω το Κ700. Μια ερώτηση για όσους το έχουν : Αν έχεις αναπάντητη και δεν το δεις η οθόνη επιστρέφει στο ρολόϊ οπότε θα το πάρεις χαμπάρι στην επόμενη κλήση ή δείχνει ότι έχεις αναπάντητη ; Ευχαριστώ.

 

 

Οπως έχει γραφτεί ξανά και ξανά οι αναπάντητες και τα μηνύματα έχουν το εικονίδιό τους πάνω από την ώρα όταν το τηλέφωνο είναι σε standby.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος taliban (28 Ιούν. 2004 , 00:34)

 

Μπορεί κάποιος να μου πει με w98 που έχω στο pc Μου ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για την διαχείρηση του k700?

 

 

Μα δώστε μου λίγη σημασία και απαντήστε μου καλοι μου άνθρωποι!! :whistle: :whistle:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

@taliban: Και εγώ χρησιμοποιώ 98SE και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα προγράμματα που έρχονται με το τηλέφωνο. Χρησιμοποιώ όμως το πρόγραμμα της συσκευής usb bluetooth που έχω και μπορώ και στέλνω - δέχομαι αρχεία από το Κ700 (Βλέπω κανονικά τους εσωτερικούς φακέλους του τηλεφώνου. Μπράβο Sony-Ericsson).

Σε λίγο θα βάλω ΧΡ οπότε θα λυθεί και το θέμα με τα επίσημα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω ολους... :up: :up:

Το καλυτερο τελικα ειναι το Wave Editor του Nero... :D :D :happy:

 

 

Τελικα τι γινεται μ'αυτη την μπαταρια???? :(

Μια μερα με normal χρηση???? :mad:

Απαραδεκτο!!!!!!!!

Ειναι τελικα του λογισμικου ή φταιει η μπαταρια???

Εμαθε κανεις??? :confused:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nik13s (28 Ιούν. 2004 , 16:04)

 

Παιδια σας ευχαριστω ολους... :up: :up:

Το καλυτερο τελικα ειναι το Wave Editor του Nero... :D :D :happy:

 

 

Tα λέγα εγώ αλλά ποιος μ' άκουγε, το καλό είναι ότι κόβεις όποιο κομμάτι θες και το αποθηκεύεις κατευθείαν σε άλλες μορφές.

Αλήθεια έμαθε κανείς αν παρέλαβε η vodafone συσκευές σήμερα;; Υποτίθεται ότι σήμερα είχε παραλαβή και από Τετάρτη-Πέμπτη θα ήταν επιτέλους διαθέσιμο στα vodafone shop.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε βρει κανένα παιχνίδι από τα εντυπωσιακά 3D που δείχνει στο site της SE (πχ ένα κορυφαίο τένις);

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος denial (27 Ιούν. 2004 , 01:35)

 

Efxaristw file mou na eisai kala !

Thn trith logika 8a to exw sta xeria mou na to xarw kai egw :)

 

 

Eprepe na to dw gia na to pistepsw.H o8onh tou einai ontws KORUFAIA !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sealover ( 9 Ιούν. 2004 , 03:10)

 

Nα προσθεσω πως στη συσκευασια θα περιεχονται τα εξης

 

Κινητο Κ700ι

Stereo Handsfree

Φορτιστης

Li-Ion μπαταρια

Handsstrap

Βιβλιο οδηγιων

cd 1

 

Δυστυχώς οχι καλώδιο usb...

 

 

 

Βρε παιδιά σε αυτό το post με τις φωτογραφίες έλεγε και βλέπω για ένα λουράκι hands strap που εγώ δεν είδα ποτέ στην συσκευασιά...Τί έγινε???

 

Υπάρχει κανένα site για καμία εφαρμογή ή και παιχνίδια για το k700 διότι 32 σελίδες δεν διαβάζονται καλοκαιριάτικα...

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια αναβαθμισούλα όταν με το καλό βγεί ειναι απαραίτητη.Υπάρχουν αρκετά bugs.

Το bluetooth κολλάει κάποιες φορες και θέλω να πιστεύω οτι η βλάβη του bluetooth ακουστικού μου δεν οφείλεται στο κινητό :(

Ο συγχρονισμός είτε με υπέρυθρες είτε με καλώδιο κολλάει και το suite δεν δουλεύει καλά. Το τελευταίο είναι οτι δεν μπορώ να μετακινήσω δύο συγκεκριμενες φωτογραφίες που τράβηξα εχθές σε έναν φάκελο!!!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος millis (28 Ιούν. 2004 , 11:25)

 

Telika re file christ-k enedoses ston peirasmo(K700) i den efarmozeis ta grafomena sou????????(oscar wilde)

 

Φίλε millis....

 

Μάλλον τα εφάρμοσα και αγόρασα το...Τ630 black από ΤΙΜ, με δώρο τα ασύρματο bt handsfree.... ;)

 

Ερωτήσεις για το Κ700...

 

1. Όταν λαμβάνει ένα αρχείο μεσω bt....υπάρχει ή όχι ηχητική ειδοποίηση;;;

 

2. Όταν παίρνεται μέσω μνήμης (καταλόγου) ένα τηλέφωνο, χρειάζονται δύο πατήματα του κουμπιού κλήσης, ακόμα κι αν η επαφή έχει μόνο ένα τηλέφωνο; :worry:

 

3. Όταν παίρνεται μέσω καταλόγου κάποιο τηλέφωνο (αφού προφανώς έχετε πατήσει αλλες δύο φορές το κουμπί της κλήσης) και το τηλέφωνο ή δεν απαντά ή θέλετε να ακυρώσετε την κλήση, χρειάζεται να πατήσετε μιά φορά το άνω δεξιά κουμπί της ακύρωσης και ακόμα δύο φορές το διαγώνιο κουμπί της επιστροφής για να επανέλθει το τηλέφωνο στην οθόνη της αναμονής;;; :worry:

 

Παρακαλώ ας απαντηθούν από οποιονδήποτε καλόπιστο χρήστη του Κ700...

Link to comment
Share on other sites

Kalispera!! na me kai egw katoxos tou k700i edw kai 6 meres aplos den eixa net na mpo na sas pw entiposis klp.... :( :( Lipon os tora ola kala mono mia fora mou eixe kolisi poli ligo kai to provlima me thn aftonomia entaksi den me poli provlimatizi kathe mera fortisi....alla re pedia den kserw ta video eine xalia... :cry: :cry: :( :( olo koutakia exoun.....den perimena toso xalia na travaei video...den kserw mipos kati prepei na rithmizo?? esas to idio eine??....kata ta alla to kinitaki petaei mias kai to exw psilo kseskisei.... :whistle: sigkekrimena emena krataei 12 ores to poli....sinexeia mp3 pezei kai radio :) :) :D

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

:!: Παρακαλώ πολύ όποιον ξέρει :) :) :)

 

1. Με το Κ700 μπορούμε να δούμε σελίδες http ???????????

 

2. Ποιές είναι οι ρυθμίσεις για e-mail (headers) ???????????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος niknik (28 Ιούν. 2004 , 23:49)

 

:!: Παρακαλώ πολύ όποιον ξέρει :) :) :)

 

2. Ποιές είναι οι ρυθμίσεις για e-mail (headers) ???????????

 

Όλες οι ρυθμίσεις (ΜΜS, WAP kai e-mail) βρίσκονται στο site της SE και από εκεί μπορούν να κατέβουν....

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10139 ;)

 

H SE είναι άψογα συντονισμένη σ΄αυτό το σημείο και της αξίζουν εύσημα...(όπως λέμε τα αναποδά της λέμε και τα καλά της... ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...