Jump to content

Galaxy Nexus : Μετατροπή από yakjuxw σε yakju


djkostas20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Titanium Backup. Θα το βρεις στο Play Store και μπορείς με αυτό να κάνεις Backup τις εφαρμογές σου και τα δεδομένα τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σε αυτο το βημα επιλεγεις ακριβως αυτο που εχει το κινητο σου. Εαν το 5 ειναι αυτο που ανταποκρινεται στην συσκευη σου, αυτο θα επιλεξεις. Οτι λεει στις ρυθμισεις της συσκευης. Και μετα συνεχιζεις αναλογα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί και το λέω ξανά. Στον οδηγό έχω σε κάθε βήμα πέρα από την επιλογή που πατάμε έχω και περιγραφή έτσι ώστε εαν αλλάξει ο αριθμός της επιλογής να καταλάβει κάποιος τι πρέπει να πατήσει.

 

ΜΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ!!! Καταλάβετε τι κάνετε, τι θα κάνετε και τι επιλέγετε! Ο οδηγός είναι για βοήθεια και όχι για να τον μάθουμε παπαγαλία...

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

αφου το εκανα και εγω με πληρη επιτυχια το κανει και ο πιο αδαης.(τετοιος ειμαι και εγω οσον αφορα τα φλασαρισματα):lol::lol:

 

 

ΚΩΣΤΑ ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :yahoo::yahoo::clap::clap::yahoo:

 

Παρακαλώ

Είδες που είχες τρομοκρατηθεί!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση η μετατροπή μπορεί να γίνει και με το προγραμματακι nexus root kit 1.5.3? Γιατί μου φαίνεται ευκολότερο.Αν το έχει κάνει κάποιος ας μου πει τον τρόπο. Ευχαριστώ.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση η μετατροπή μπορεί να γίνει και με το προγραμματακι nexus root kit 1.5.3? Γιατί μου φαίνεται ευκολότερο.Αν το έχει κάνει κάποιος ας μου πει τον τρόπο. Ευχαριστώ.

 

Εγώ δεν το γνωρίζω αλλά ήδη η διαδικασία είναι όσο εύκολη θα μπορούσε... Τελείως απλή σε σημείο που την κάνει και ο πλέον σκράπας!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το root έγινε απο τα "ενδότερα" όταν και εάν του κάνω reset to factory defaults θα χαθεί το root και ο ξεκλειδωμένος bootloader?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το root έγινε απο τα "ενδότερα" όταν και εάν του κάνω reset to factory defaults θα χαθεί το root και ο ξεκλειδωμένος bootloader?

 

Από όσο γνωρίζω δεν νομίζω ότι χάνεται το root ή κλειδώνει ο bootloader. Ειδικά για το δεύτερο θα έλεγα είμαι 100% σίγουρος. Αν κοιτάξεις στο xda θα λένε σίγουρα!

Θεωρώ πως όχι πάντως αλλιώς δεν θα υπήρχε ο λόγος των unroot οδηγών και προγραμμάτων σε κανένα κινητό android αφού ένα factory reset θα λυνόταν το πρόβλημα. Απλά θα χαθούν όλες οι ρυθμίσεις και οι λογαριασμοί καθώς και οι εφαρμογές!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ότι και αν έκανα δεν μου βγάζει το serial οταν φτάνω στο βήμα 6.Το έκανα 10 φορές βήμα βήμα όπως πρέπει.Τι αλλο να κάνω? Καμιά ιδέα?στ 6 συνδέουμε το κιν έτσι? αυτό κάνω.. Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

ειμαι και εγω στην 4.0.4 και θεώ να παω στη 4.1.1

 

μια ερωτηση, αν και λογικα ειναι συνηθισμενη. αλλα δεν την εχω ξεκαθαρισει.

 

εαν ειμαι σε 4.1.1 τι γινεται με την εγγυηση? αν χρειαστει. μπορω να γυρισω σε factory settings ανα πασα στιγμη?

υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω ωστε να μην εχω προβλημα?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εκανες refresh?στο βημα 4 ποια επιλογη επελεξες?

 

Αν και ειμαι σε ΙΜΜ76Κ επελεξα IMM76D

Βεβαια δοκιμασα και την αλλη αλλα παλι τιποτα.Βγαζει error στους drivers των win7 βγαζει αποτυχια.Αλλα απο οτι διαβασα δεν παιζει ρολο..

 

ορίστε το ERROR 336798_10152052012035525_1431862709_o.jpg

Επειδη εχω το ιδιο προβλημα τι εκανες και το ελεισες?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω το ιδιο προβλημα τι εκανες και το ελεισες?

 

Δοκίμασε να επιλέξεις την επιλογή 5. δηλαδή Android 4.0.4 IMM76K, IMM76I που έχει το 7.8 γιατί στο 7.7 δεν υπήρχε!

 

 

 

**** Μόλις άλλαξα και το αρχικό πόστ με οδηγίες για το 7.8 toolkit!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να επιλέξεις την επιλογή 5. δηλαδή Android 4.0.4 IMM76K, IMM76I που έχει το 7.8 γιατί στο 7.7 δεν υπήρχε!

 

 

 

**** Μόλις άλλαξα και το αρχικό πόστ με οδηγίες για το 7.8 toolkit!

 

Τωρα ειναι αργα..Περασα drivers manual και δουλεψε με την επιλογη 4 ελπιζω να εγινε σωστα!Ευχαριστω πολυ..:)

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

ακριβως στο ιδιο σημειο ειμαι εγω. μολις εκανα τη διαδικασια. επελεξα το 5 εγω.

 

τωρα πως συνεχιζουμε? πως περναμε manual τους drivers?

 

λοιπον ξαναεκανα Install τους drivers μεσα απο το tollkit. αποσυνδεσα το κινητο, το εκλεισα το ξαναοιξα, το συνδεσα και ειναι οκ.

 

τωρα περναω την 4.1.1

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Η επισημη ειναι αυτη που εχουμε. Εαν απλα το μετατρεψεις σε yakju (δηλαδη google και οχι samsung) χωρις να βαλεις την 4.1.1 μεσω toolkit, θα σου την βγαλει μονο του σαν επισημο update απο τις ρυθμισεις. Ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα...
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βγεί επίσημα η jb εκδοση ξέρουμε? Γιατί υπαρχει στο nexus S και όχι σε αυτο?

 

Συνεχίζω και το βλέπω αυτό. Δεν κάνουμε μαϊμουδιά! Το JB έχει βγεί επίσημα για το GN. Το πρόβλημα είναι ότι υπάρχουν παρτίδες οι οποίες είναι Samsung branded. Αυτές λοιπόν, όπως και τα δικά μας στην Ελλάδα, θα πάρουν το JB μόλις η μαμά Samsung δώσει το ΟΚ. Δηλαδή τεστάρει το λειτουργικό!

Ωστόσο εμείς πήραμε ένα κινητό το οποίο ουσιαστικά θα έπρεπε να είναι google branded και απλά κατασκευασμένο από την samsung. Η google έχει δώσει επίσημα την JB στο κινητό. Δηλαδή όσο κινητά είναι google branded έρχεται αμέσως OTA. Ουσιαστικά όπως λέει και ο τίτλος εμείς δε βάζουμε την JB σε αυτή τη διαδικασία αλλά μετατρέπουμε το κινητό μας όπως θα έπρεπε να είναι(google branded) και πέρνουμε το επίσημο update που έχει διαθέσει για εμάς η google!

Και την 4.0 να περάσεις πάλι το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις αφού θα σου σκάσουν τα OTA να κάνεις τα update και στο τέλος θα έχεις JB!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγωνα προσθεσω οτι εαν στο βημα 4 επιλεξαμε αλλη verssion απο αυτη που εχουμε και μετα στο βημα 5 καναμε istall drivers και μετα εχουμε θεμα και δεν μας δειχνει το imei τοτε ξαναπαμε στο βημα 5 και επιλεγουμε uninstall drivers .επαννεκινηση pc και μετα ξανατρεχουμε το toolkit και επιλεγουμε στο βημα 5 την σωστη verssion και μετα το βημα 5 εγκατασταση drivers.

 

Να σου πω την αληθεια δεν ειχα προσεξει το imei αν το διχνει.το ειδα τωρα τελικα ολα δειχνουν οκ.εκτος απο την θερμοκρασια του τηλεφωνου οπου ακομα και με ελαχιστει χρηση ανεβαζει θερμοκρασια περισοτερο με οπως ηταν πριν.το εχουν πει και αλλα παιδια βεβαια ποιο πριν.φανταζομαι οτι ειναι θεμα λογισμικου.

 

συγνωμη τωρα καταλαβα οτι μιλας για το προγραμμα του pc και οχι για το κινητο.

Edited by GalaxyNote
Διορθωση
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι εκτος της μετατροπης εβαλες και την jb 4.1.1 οκ?εγω μετα ξανακλειδωσα τον bootloader χωρις root.

 

Ναι περασα και την 4.1.1 ολα οκ.και εγω ξεκλειδωσα το bootloader και δεν εκανα ρουτ και μαλιστα το αφησα ξεκλειδωτο και μαλον θα παει για ρουτ γιατι δεν βλεπει στικακια και επισης οι διαφημησεις εχουν παραγινει στις εφαρμογες. :wacko:

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Για το βήμα 5 έχει γίνει αλλαγή στον οδηγό! Όλο το θέμα ήταν ότι μέχρι την έκδοση 7.7 το toolkit δεν είχε οδηγούς ξεχωριστά για IMM76K, IMM76I op;ote epil;egame ΙΜΜ76D και έπαιζε. Στο 7.8 όμως υπήρχε η επιλογή και για αυτό αντιμετωπίζατε μερικοί πρόβλημα αλλά για αυτό ΕΛΕΓΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΤΥΦΛΟΣΟΥΡΤΗ!

Τέλος πάντων πλέον έχει αλλάξει πλέον και δεν θα υπάρχει πρόβλημα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για το βήμα 5 έχει γίνει αλλαγή στον οδηγό! Όλο το θέμα ήταν ότι μέχρι την έκδοση 7.7 το toolkit δεν είχε οδηγούς ξεχωριστά για IMM76K, IMM76I op;ote epil;egame ΙΜΜ76D και έπαιζε. Στο 7.8 όμως υπήρχε η επιλογή και για αυτό αντιμετωπίζατε μερικοί πρόβλημα αλλά για αυτό ΕΛΕΓΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΤΥΦΛΟΣΟΥΡΤΗ!

Τέλος πάντων πλέον έχει αλλάξει πλέον και δεν θα υπάρχει πρόβλημα!

Παντως εγω που το δοκιμασα και με τις 2 επιλογες ειχα παλι προβλημα!Και για να λυθει περασα manual drivers.το προβλημα απο οτι καταλαβα ειναι εκει γιατι δεν μου εβγαζε το serial της συσκευης δηλαδη δεν την εβλεπε και ειναι θεμα windows..:)

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Εκανα την αλλαγη, πήρα JB,κ έχω Build number JROO3C.Πιστεύω να είμαι κομπλέ και να μήν έχω κάνει κάποιοια ματσακωνιά!
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...