Jump to content

Galaxy Nexus : Μετατροπή από yakjuxw σε yakju


djkostas20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικα για το προβλημα με την χαμηλη ενταση του ηχειου (στις εισερχομενες/μηνυματα/ειδοποιησεις γενικα), ενημερωθηκα απο φιλο για το "volume+", δωρεαν στο play, δεν χρειαζεται root, και η free εκδοση κατα την γνωμη μου εινα αρκετη (υπαρχει και paid για οποιον ενδιαφερεται). Σου δινει την δυνατοτητα να αυξησεις μεχρι και +4 την ενταση του ηχειου. Πιστεψε με εχει εντονη διαφορα. Επιτελους το ακουω οταν χτυπαει, ακομα και μεσα στη θηκη που το εχω. Σε μενα δουλευει αψογα με 4.1.1 .

 

Εχει επισης και επιλογη για την αυξηση εντασης στο bluetooth και στην μουσικη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε πολύ εύκολος φαίνεται ο οδηγός, μπράβο που τον έγραψες. Θα τον δοκιμάσω βέβαια τη Δευτέρα που θα παραλάβω το κινητό. Απλά θα ήταν καλό να κάνεις μια διόρθωση: όπου λες jakju και jakjuxw να τα αλλάξεις σε yakju και yakjuxw (αυτό είναι το σωστό) γιατί μπορεί να μπερδευτεί κανείς. Βέβαια απ ό,τι είδα στην υπογραφή σου το χεις γραμμένο με y. :p

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πολύ εύκολος φαίνεται ο οδηγός, μπράβο που τον έγραψες. Θα τον δοκιμάσω βέβαια τη Δευτέρα που θα παραλάβω το κινητό. Απλά θα ήταν καλό να κάνεις μια διόρθωση: όπου λες jakju και jakjuxw να τα αλλάξεις σε yakju και yakjuxw (αυτό είναι το σωστό) γιατί μπορεί να μπερδευτεί κανείς. Βέβαια απ ό,τι είδα στην υπογραφή σου το χεις γραμμένο με y. :p

 

Ευχαριστώ πολύ για τις υποδείξεις. Άλλαξαν ήδη στο πόστ αλλά το thread επειδή το δημιούργησα εγώ αλλά έγινε μεταφορά του πόστ μου σε νέο thread από moderator, ας το αλλάξει κάποιος moderator αν μπορεί!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς ολους: εχετε παρατηρησει εντονη αυξηση θερμοκρασιας στο πισω πανω μερος της συσκευης οταν δουλευεται το κινητο σε 3g, για ιντερνετ? Εμενα συμβαινει, ιδιαιτερα αν ειναι χαμηλης ποιοτητας το σημα, και απο οτι διαβαζω στα φορουμ, υπαρχει θεμα γενικα. Ηθελα απλα να ξερω εαν ειναι η συσκευη μου, ή αν ειναι γενικα το μοντελο!
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς ολους: εχετε παρατηρησει εντονη αυξηση θερμοκρασιας στο πισω πανω μερος της συσκευης οταν δουλευεται το κινητο σε 3g, για ιντερνετ? Εμενα συμβαινει, ιδιαιτερα αν ειναι χαμηλης ποιοτητας το σημα, και απο οτι διαβαζω στα φορουμ, υπαρχει θεμα γενικα. Ηθελα απλα να ξερω εαν ειναι η συσκευη μου, ή αν ειναι γενικα το μοντελο!

 

και μένα το ίδιο γίνεται...

θερμαίνεται...μάλλον έτσι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς ολους: εχετε παρατηρησει εντονη αυξηση θερμοκρασιας στο πισω πανω μερος της συσκευης οταν δουλευεται το κινητο σε 3g, για ιντερνετ? Εμενα συμβαινει, ιδιαιτερα αν ειναι χαμηλης ποιοτητας το σημα, και απο οτι διαβαζω στα φορουμ, υπαρχει θεμα γενικα. Ηθελα απλα να ξερω εαν ειναι η συσκευη μου, ή αν ειναι γενικα το μοντελο!

 

Αν και είναι off topic αυτό που ρωτάς εδω, αν διαβάσεις στο κύριο θέμα έχει απαντηθεί! Στο πίσω μέρος στο υψος της κάμερας βρίσκεται η cpu και gpu οπότε κατά την χρήση ιντερνετ ή όποιας εφαρμογής αναγκάζει αυτά τα 2 να λειτουργούν περισσόφερο τόσο περισσότερη θερμότητα έχουμε σε εκείνο το σημείο!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να ολοκληρώσω το βήμα 5 αλλά τπτ !! έχω δοκιμάσει σε 2 pc !!!! :angry: :shoot: !!

 

1) βήμα 4ο, βάζω το 5 και όχι το 4 γιατί εμένα είναι ΙMM76K.Ι9250XWLD2.

 

2)βήμα 5ο επιλέγω install, (1) , μετά windows 7 64bit(2) και περιμένω και μου βγάζει An error occured !! και στο λαπτοπ μου και στον tower μου. Έχει κανένα θέμα με τα 64αρια? Στο λαπτοπ φοράω και ubuntu, να το κάνω με αυτά?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να ολοκληρώσω το βήμα 5 αλλά τπτ !! έχω δοκιμάσει σε 2 pc !!!! :angry: :shoot: !!

 

1) βήμα 4ο, βάζω το 5 και όχι το 4 γιατί εμένα είναι ΙMM76K.Ι9250XWLD2.

 

2)βήμα 5ο επιλέγω install, (1) , μετά windows 7 64bit(2) και περιμένω και μου βγάζει An error occured !! και στο λαπτοπ μου και στον tower μου. Έχει κανένα θέμα με τα 64αρια? Στο λαπτοπ φοράω και ubuntu, να το κάνω με αυτά?

 

Το λέω και στη αρχή του πόστ... Μην ακολουθείτε τον οδηγό τυφλοσούρτη! Διαβάζεται όλα όσο λέει το toolkit όταν κάνεις κάτι! Αν δείς σου λέει ένα error δεν θυμάμαι και από κάτω σου λέει δεν πειράζει γιατί οι drivers έχουν εγκατασταθεί. Δηλαδή αγνόησε αυτό το error!

Εκτός και αν σου βγάζει κάποιο άλλο error τότε πόσταρε ένα print screen!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ορίστε το ERROR 336798_10152052012035525_1431862709_o.jpg

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ορίστε το ERROR 336798_10152052012035525_1431862709_o.jpg

 

Αν διαβάσεις από κάτω θα δείς ότι λέει να το αγνοήσεις!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις από κάτω θα δείς ότι λέει να το αγνοήσεις!

 

ναι αλλά όπως βλέπεις πάνω δεξιά αφού το σύνδεσα μου έβγαλε failure στο να τα εγκαταστήσει ..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά όπως βλέπεις πάνω δεξιά αφού το σύνδεσα μου έβγαλε failure στο να τα εγκαταστήσει ..

 

Στο βήμα 4, πάτα 4 κι όχι 5. Αυτό είναι το πρόβλημα. Κι εγώ Windows 7 Ultimate SP1 64bit έχω. Αλλιώς πέρνα χειροκίνητα τους drivers από εδώ.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Στο βήμα 4, πάτα 4 κι όχι 5. Αυτό είναι το πρόβλημα. Κι εγώ Windows 7 Ultimate SP1 64bit έχω. Αλλιώς πέρνα χειροκίνητα τους drivers από εδώ.

 

τους drivers πως τους εγκαθιστούμε αφού τα χουμε κατεβάσει ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά όπως βλέπεις πάνω δεξιά αφού το σύνδεσα μου έβγαλε failure στο να τα εγκαταστήσει ..

 

Τη διαδικασία την κάνεις πριν συνδέσεις το κινητό. Λογικά άμα κάνεις ένα reboot και βάλεις ξανα το κινητό θα είναι όλα κομπλέ. Αλιιώς ή ξαναπέρνα τους οδηγούς μέσω toolkit ή χειροκίνητα όπως λέει και ο φίλος από πάνω! Και εγώ windows 7 64 έχω και κανένα πρόβλημα με τους οδηγούς. Μόνο στο fastboot είχα ένα κολληματάκι αλλά ΟΚ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τη διαδικασία την κάνεις πριν συνδέσεις το κινητό. Λογικά άμα κάνεις ένα reboot και βάλεις ξανα το κινητό θα είναι όλα κομπλέ. Αλιιώς ή ξαναπέρνα τους οδηγούς μέσω toolkit ή χειροκίνητα όπως λέει και ο φίλος από πάνω! Και εγώ windows 7 64 έχω και κανένα πρόβλημα με τους οδηγούς. Μόνο στο fastboot είχα ένα κολληματάκι αλλά ΟΚ

 

το σύνδεσα αφού έκανα reboot και τπτ. Τους έχω κατεβάσει για να τους βάλω χειροκίνητα, αλλά δεν ξέρω που τοποθετώ τα dll και λοιπά αρχεία... :O

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

το σύνδεσα αφού έκανα reboot και τπτ. Τους έχω κατεβάσει για να τους βάλω χειροκίνητα, αλλά δεν ξέρω που τοποθετώ τα dll και λοιπά αρχεία... :O

 

Το pc εννοώ reboot. Τι να σου πω. Δοκίμασε άλλη μία με το toolkit. Σε τόσους έχει παίξει!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το pc εννοώ reboot. Τι να σου πω. Δοκίμασε άλλη μία με το toolkit. Σε τόσους έχει παίξει!

 

ναι φίλε μου, το έκανα το πισι ρεμπουτ . Τελικά τα drivers χειροκίνητα που τα τοποθετώ?

 

edit : ΑΚΥΡΟ . Δική μου μ@λακία!! σορυ παιδιά!! δεν έκανα εγώ ένα βήμα σωστά!! thanks και sorry!

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά...

εγώ λέω να συναντηθούμε να τα κάνουμε όλοι μαζί...

heh

 

Hahaha... ελάτε όλοι Πάτρα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω πώς γινεται το unroot? Πρεπει αναγκαστικα να ξαναπερασω την 4.1.1 απο την αρχη? Διοτι στο toolkit δεν υπαρχει επιλογη για unroot, αλλα μονο root...
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω πώς γινεται το unroot? Πρεπει αναγκαστικα να ξαναπερασω την 4.1.1 απο την αρχη? Διοτι στο toolkit δεν υπαρχει επιλογη για unroot, αλλα μονο root...

 

Είσαι σίγουρος? Δηλαδή αν επιλέξεις την επιλογή για root μετά δεν έχει επιλογή unroot?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κωστα. Αυτο εκανα, και το μονο που εγραφε ειναι οτι εχω επιλεξει να κανω root την συσκευη, πατηστε "yes"...κτλ.... ημουνα ηδη σε Fast mode...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κωστα. Αυτο εκανα, και το μονο που εγραφε ειναι οτι εχω επιλεξει να κανω root την συσκευη, πατηστε "yes"...κτλ.... ημουνα ηδη σε Fast mode...

 

Θα το τσεκάρω σπίτι να σου πώ... Αν και άμα θες σίγουρα μπορείς να το κάνεις περνώντας πάλι την στοκ ρομ!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το toolkit δεν έχει όντως! Από όσο διάβασα απλά περνάς ξανά την στοκ ρομ και είσαι ΟΚ... Ναι χάνονται όλα! Αλλά τι σε πειράζει... Κάνε ένα backup όλη την "SD" και ένα backup με το TB που θα βρίσκεται ένας φάκελος μέσα στην SD έτσι κ αλλιώς και ξαναπέρνα τη στοκ ρομ. πάνω απο 10-15 λεπτά δεν χρειάζεσαι!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...