Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να είσαι καλά! Σε ευχαριστώ! Κατά τα άλλα δουλεύει απροβλημάτιστα από την πρώτη στιγμή!

Αυτό είναι που μετράει :)

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια , καλησπερα, πριν λιγες μερες αποκτησα και εγω το samsung tab 2 .Συγχωρεστε με αν κανω ακυρες ερωτησεις αλλα ειμαι καινουριος στα android.Eχω ενα θεμα λοιπον και θα ηθελα μια βοηθεια.Δεν μπορω να προσθεσω ενα λογαριασμο google στην συσκευη, με αποτελεσμα γενικοτερα να μην μπορω να χρησιμοποιησω και το google play store.Καμια ιδεα κανεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , καλησπερα, πριν λιγες μερες αποκτησα και εγω το samsung tab 2 .Συγχωρεστε με αν κανω ακυρες ερωτησεις αλλα ειμαι καινουριος στα android.Eχω ενα θεμα λοιπον και θα ηθελα μια βοηθεια.Δεν μπορω να προσθεσω ενα λογαριασμο google στην συσκευη, με αποτελεσμα γενικοτερα να μην μπορω να χρησιμοποιησω και το google play store.Καμια ιδεα κανεις?

 

Τι εννοείς ακριβώς; Πώς πας να προσθέσεις λογαριασμό Google; Τι έχεις προσπαθήσει να κάνεις; Αν πας στις Ρυθμίσεις , στους Λογαριασμούς και επιλέξεις να προσθέσεις λογαριασμό Google, δεν σε αφήνει; Προσπαθείς μήπως με ήδη υπάρχων λογαριασμό; Αν δοκιμάσεις να φτιάξεις ένα καινούργιο;

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΉΣΕΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΑΒ SAMSUNG GALAXY TAB 2 10.1 ΑΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΝΗΜΗ ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΕΤΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΜΠΩ ΣΤΟ RESET FACTORY ΚΑΙ ΞΑΝΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΟΥ. Χωρις να το φορτωνω σχεδον καθολου γινετε αυτο. Ανοιγοντας το μου λεει να κανω ενημερωση λογισμικου παω να κανω μου βγαζει αντιστοιχηση συσκευης και μετα απο λιγο αποτυχια συνδεσης και δεν κανει την ενημερωση λογισμικου αυτα αν μπορει καποιος να βοηθησει...... Edited by boulkas
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παθαίνει και το δικό μου το εκανα reset factory και ξανα παλι μετα απο κανα δυο μερες τρεις εκανε παλι το ιδιο μου εβγαλε μνημη πληρης και κολησε στο λογότυπο της Samsung ας μας απαντησει καποιος το τι μπορουμε να κανουμε ευχαριστω.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά σήμερα ξαφνικά το tablet έκανε reboot και κόλλησε στην οθόνη με το logo της Samsung.Τώρα έχω την εντύπωση ότι έxει μείνει από μπαταρία αλλά το έχω στην φόρτηση και δεν ανοίγει καθόλου...!!!Καμιά ιδέα?:!:

 

Αυτο παθαίνει και το δικό μου το εκανα reset factory και ξανα παλι μετα απο κανα δυο μερες τρεις εκανε παλι το ιδιο μου εβγαλε μνημη πληρης και κολησε στο λογότυπο της Samsung ας μας απαντησει καποιος το τι μπορουμε να κανουμε ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς; Πώς πας να προσθέσεις λογαριασμό Google; Τι έχεις προσπαθήσει να κάνεις; Αν πας στις Ρυθμίσεις , στους Λογαριασμούς και επιλέξεις να προσθέσεις λογαριασμό Google, δεν σε αφήνει; Προσπαθείς μήπως με ήδη υπάρχων λογαριασμό; Αν δοκιμάσεις να φτιάξεις ένα καινούργιο;

Γεια σου φιλε μου! Κανω ακριβως την διαδικασια που μου περιγραφεις και δεν με αφηνει να προσθεσω λογαριασμο ουτε υπαρχων ουτε καινουριο..μου βγαζει συνεχεια το εξης μηνυμα:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ...

ΑΥΤΟ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η Η ΣΥΣΚΕΥΗ ANDROID ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΥΠΗΡ.ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου! Κανω ακριβως την διαδικασια που μου περιγραφεις και δεν με αφηνει να προσθεσω λογαριασμο ουτε υπαρχων ουτε καινουριο..μου βγαζει συνεχεια το εξης μηνυμα:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ...

ΑΥΤΟ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η Η ΣΥΣΚΕΥΗ ANDROID ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΥΠΗΡ.ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

Internet έχεις; Είναι ανοιχτό το WiFi;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι και απο αλλο wifi και απο δικτυο cosmote αλλα τιποτα..

 

Είναι καινούριο; Μήπως να έκανες μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έπεσε το Tab2 μιας φίλης μου και διαλύθηκε το τζαμί. Η οθόνη άθικτη ευτυχώς

 

Ξέρεις κάποιος πόσο στοιχίζει η αλλαγή και που μπορώ να το αλλάξω; Στα public της είπαν 200 :p

 

Ευχαριστώ :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/SAMSUNG-GALAXY-P5100-DIGITIZER-SCREEN/dp/B008NHLLGE/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1408788784&sr=8-3&keywords=p5110+touch

 

Οχι original και την αλλάζεις μόνο σου, αμάπιάνουν λιγο τα χέριασου.

Γνήσια γύρω στα 200 αλλά δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Και το έχει μόλις 2 εβδομάδες σκέψου..

 

Δεν πιάνουν ιδιαίτερα, ειδικά αν είναι δύσκολη η αλλαγή, θα δω κάποιο βιντεάκι, αλλιώς σε κάποιο μαγαζάκι φαντάζομαι...

 

Ευχαριστώ :) Αν έχεις υπόψη σου καλό μαγαζί στην Αθήνα η καλύτερα Πειραιά, θα το δεχτώ :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καινούριο; Μήπως να έκανες μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Φίλε μου δεν είναι καινούριο, μου το χάρισαν και το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το οποίο δεν μου έλυσε το πρόβλημα.. .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι καινούριο, μου το χάρισαν και το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το οποίο δεν μου έλυσε το πρόβλημα.. .

 

Μπορείς να το συνδέσεις με το pc και να δεις τι μπορείς να κάνεις με το πρόγραμμα της Samsung.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το συνδέσεις με το pc και να δεις τι μπορείς να κάνεις με το πρόγραμμα της Samsung.

 

Ποιο ειναι αυτο το προγραμμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λέγεται Kies

Ενταξει φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Θα το προσπαθήσω και θα σου πω πάλι αν τα κατάφερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω και εγω την ιδια ταμλετα και εχω την έκδοση 4.1.1 official και τωρα θελω να παω στην πιο καινουργια εκδοση αλλα δεν θυμαμαι πως το κανουμε σας παρακαλω μπορει καποιος να μου δωσει τις οδηγεις το site το προγραμμα και κ.λ.π

Σας ευχαριστω πολυ.!

Edited by dbalaba
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έβαλα να δοκιμάσω την SlimKat 4.4.4, η ROM είναι πολύ γρήγορη αλλά έχει τρελό battery drain (διαβάζω ότι το ίδιο πρόβλημα έχουν όλες οι KitKat roms)

Θέλω να γυρίσω στην stock rom αλλά το KIES δέν το βλέπει το tablet...τι γίνεται στην περίπτωση που πατήσω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο tablet? Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ έβαλα την cyanogenmod 11 και πετάει το tablet σου προτείνω να κανεις το ίδιο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2571498. αυτήν εβαλα

Link to comment
Share on other sites

@johnnyar θα την δοκιμάσω αλλά στο link για τα minimal gapps δέν έχει τίποτα... θα έχω πρόβλημα άν φλασάρω άλλη έκδοση gapps?
Link to comment
Share on other sites

@johnnyar θα την δοκιμάσω αλλά στο link για τα minimal gapps δέν έχει τίποτα... θα έχω πρόβλημα άν φλασάρω άλλη έκδοση gapps?

 

την ίδια απορία είχα κι εγω και μου πρότειναν απο το φόρουμ να κατεβάσω τα gapps της cm

εδώ το link http://wiki.cyanogenmod.org/w/Gapps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...