Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τα updates γνωριζει κανεις τι γινεται .....??? Θα παρει 4.2.2 θα παρει 5 ακομα δεν μου χει βγαλει το kies την 4.1 και ειναι 4.0.3 το ταμπλετ
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ΕΒΑΥ ΦΙΛΕ μην το σκεφτεσαι καν

 

Απλά έλεγα να πάρω από Ελλάδα για να μην αργήσει να έρθει αλλά δεν βλέπω να παίζει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Απλά έλεγα να πάρω από Ελλάδα για να μην αργήσει να έρθει αλλά δεν βλέπω να παίζει τίποτα

Φιλε μου ακριβα πολυ χωρις λογο ........Δες απο αγγλια δηλαδη η αποστολη να γινεται απο αγγλια και σε 5 μερες περιπου θα την εχεις ειναι λιγο ποιο ακριβο αλλα αξιζει γιατι δεν εχεις αναμονη

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα καλωδιο/adaptora hdmi h rca για να το συνδεσω με την τηλεοραση αλλα νομιζω πως για το δικο μας μοντελο δεν υπαρχει προβλεψη για να συνδεεται με t.v με κανεναν τροπο αν και δεν ειμαι σιγουρος εαν καποιος γνωριζει σιγουρα θα τον παρακαλουσα να με ενημερωσει....

 

Έστειλα email στη samsung και μου απάντησε ότι επειδή το p5110 είναι το οικονομικό μοντέλο (400ευρώ και εκτός αυτού το αμερικάνικο p5113 έχει κανονικά δυνατότητα σύνδεσης...) δεν έχει τη δυνατότητα σύνδεσης με tv. Όταν σχεδόν κάθε κινεζιά αλλά και το archos μου των 150ε έχει. Προφανώς υπάρχει δόλος από την μεριά της samsung, το λάθος ήταν δικό μου που υπέθεσα ότι υπάρχουν τα απολύτως λογικά και δεν έκανα καλύτερη έρευνα αγοράς, και θα το έχω στα υπ'όψιν μου στις επόμενες αγορές όταν κοιτάζω τα "οικονομικά" (λέμε τώρα) μοντέλα της samsung...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email στη samsung και μου απάντησε ότι επειδή το p5110 είναι το οικονομικό μοντέλο (400ευρώ και εκτός αυτού το αμερικάνικο p5113 έχει κανονικά δυνατότητα σύνδεσης...) δεν έχει τη δυνατότητα σύνδεσης με tv. Όταν σχεδόν κάθε κινεζιά αλλά και το archos μου των 150ε έχει. Προφανώς υπάρχει δόλος από την μεριά της samsung, το λάθος ήταν δικό μου που υπέθεσα ότι υπάρχουν τα απολύτως λογικά και δεν έκανα καλύτερη έρευνα αγοράς, και θα το έχω στα υπ'όψιν μου στις επόμενες αγορές όταν κοιτάζω τα "οικονομικά" (λέμε τώρα) μοντέλα της samsung...:mad:

 

Ούτε εγώ το ήξερα αυτό. Έχεις απόλυτο δίκιο. Απλά απογοήτευση. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για το πιθανον off-topic, αλλα θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει πως διαγραφουμε το ιστορικο της εφαρμογης του skype?Λογικα καπου θα αποθηκευεται στα αρχεια του κινητου...

Thanks εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το ήξερα αυτό. Έχεις απόλυτο δίκιο. Απλά απογοήτευση. :mad:

Παιδια το προηγουμενο ταμπλετ το p7500 φιλου συνδεεται κανονικα και εχουμε βρει αρκετα καλωδια και ανταπτορες. Τωρα τι να πω πως το ειδαν οικονομικο ενα ταμπλετ το 500 ευρω κοντα ειναι αλλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Με τα updates γνωριζει κανεις τι γινεται .....??? Θα παρει 4.2.2 θα παρει 5 ακομα δεν μου χει βγαλει το kies την 4.1 και ειναι 4.0.3 το ταμπλετ

 

μη περιμενεις τη samsung να βγάλει την 4.1 για Ελλάδα, θα περάσουν κανα δυό χρόνια ακόμα, βάλε την rom που κυκλοφόρησε για Αγγλία. Εγώ αυτην έβαλα και λειτουργεί κανονικά και με ελληνικά.

 

επίσης για τη σύνδεση με τηλεόραση η μόνη λύση όπως το βλέπω είναι με dlna, εκτός αν ξερει καποιος καμιά πατέντα...

Edited by johnnyar
Link to comment
Share on other sites

μη περιμενεις τη samsung να βγάλει την 4.1 για Ελλάδα, θα περάσουν κανα δυό χρόνια ακόμα, βάλε την rom που κυκλοφόρησε για Αγγλία. Εγώ αυτην έβαλα και λειτουργεί κανονικά και με ελληνικά.

 

επίσης για τη σύνδεση με τηλεόραση η μόνη λύση όπως το βλέπω είναι με dlna, εκτός αν ξερει καποιος καμιά πατέντα...

File mou δεν γνωριζω τι ειναι αυτο το rom θελεις να με ενημερωσεις με π.μ θα το εκτιμουσα πολυ ευχαριστω..Για συνδεση πραγματικα με προβληματιζει πολυ και δεν καταλαβαινω γιατι το κανει αυτο η σαμσουνγκ σκεφτομαι να παρω rca απο ebay να δοκιμασω μου φαινεται παραλογο που το p5113 μπορει να συνδεθει κι εγω με το p5100 να μην μπορω δεν μπορω να το εξηγησω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια! Καινουριος κατοχος ενoς gt 5100 . Πρεπει να ομολογησω οτι μου κολλαει αρκετα θα μπορουσα να πω κ δε γνωριζω το λογο(ισως νς φταιει το antivirus τι να πω). Εχει καθυστερηση ακομα κ οταν πληκτρολογω. Θελω να ρω4ησω το εξης που θα βρω την αγγλικη ρομ για 4.1 η 4.2 γιατι δε μου βγαζει αναηαθμιση ουτε για 4.0.4. Θελει κατι το ιδιαιτερο για να τη φορτωσω η ειναι απλο?
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/1/

εδω θα την βρεις αλλα απ' ότι είδα δεν εχει βγεί 4.1 για το μοντέλο σου, δες αν την βρείς και θα σου πω πως θα την περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

H τελευταια ειναι αυτη http://www.hotfile.com/dl/195060984/82f82f5/P5100UBDMA2_P5100CHEDMA2_CHE.zip.html

Δουλευει τελεια και πολυ γρηγορη.την εχω 3 μερες οσο και το ταμπλετ.Με odin την περνας ενα αρχειο ειναι και τελειωσες.Εαν θες και κατι παραπανω root recovery ρωτας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις. Να υποθεσω πως το odin ειναι προγραμμα ετσι? δε θα εχω καποιο προβλημα να μπρικαρει ετσι? αν πειραξω τη root οπως λετε κερδιζω κατι?
Link to comment
Share on other sites

H τελευταια ειναι αυτη http://www.hotfile.com/dl/195060984/82f82f5/P5100UBDMA2_P5100CHEDMA2_CHE.zip.html

Δουλευει τελεια και πολυ γρηγορη.την εχω 3 μερες οσο και το ταμπλετ.Με odin την περνας ενα αρχειο ειναι και τελειωσες.Εαν θες και κατι παραπανω root recovery ρωτας

Αν μπορείς στείλε με p.m. οδηγίες εγκατάστασης και πως κάνω root

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/1/

εδω θα την βρεις αλλα απ' ότι είδα δεν εχει βγεί 4.1 για το μοντέλο σου, δες αν την βρείς και θα σου πω πως θα την περάσεις.

 

βρηκα την αγγλικη αλλα τη φορτωνω με το kies απο υπολογιστη ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το odin 3.07 http://www.android.gs/download-odin-3-07/ ξεζίπαρέ το, άνοιξε το tablet σε download mode κράτα πατημένο το πλήκτρο ήχου + μαζί με το power και θα σε ρωτησει αν θες να μπεις μέσα να πατήσεις το πλήκτρο ήχου -

όταν το κάνεις αυτό άνοιξε το odin και όταν ανοίξει το πρόγραμμα σύνδεσε το tablet στον υπολογιστή, βάλε στο μενού pda το firmware που κατέβασες (ξεζιπαρισμένο)και πάτα start.

εδω οδηγός: http://forums.androidcentral.com/sprint-galaxy-s-iii-rooting-roms-hacks/219308-guide-how-flash-tar-files-odin-3-07-a.html

Molto Gracie,

πέρασα την 4.1.2. πανεύκολα, πάει καλύτερα η ταμπλέτα!!

Link to comment
Share on other sites

H τελευταια ειναι αυτη http://www.hotfile.com/dl/195060984/82f82f5/P5100UBDMA2_P5100CHEDMA2_CHE.zip.html

Δουλευει τελεια και πολυ γρηγορη.την εχω 3 μερες οσο και το ταμπλετ.Με odin την περνας ενα αρχειο ειναι και τελειωσες.Εαν θες και κατι παραπανω root recovery ρωτας

 

να ρωτησω κατι ,αν την περασεις χανεις τα παντα απο εφαρμογες και προγραματα ,γινετε καθαρη εγκατασταση??

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ,αν την περασεις χανεις τα παντα απο εφαρμογες και προγραματα ,γινετε καθαρη εγκατασταση??

 

μπορεις να την περασεις και χωρις εργοστασιακες ρυθμισεις χωρις να χασεις τιποτα αλλα καλυτερα ειναι να το πραξεις για να καθiση καλυτερα η rom,ειναι μεγαλη η διαφορα απο ice σε Jelly Bean.Γενικα ειναι νομος να κανεις εργοστασιακες ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να την περασεις και χωρις εργοστασιακες ρυθμισεις χωρις να χασεις τιποτα αλλα καλυτερα ειναι να το πραξεις για να καθiση καλυτερα η rom,ειναι μεγαλη η διαφορα απο ice σε Jelly Bean.Γενικα ειναι νομος να κανεις εργοστασιακες ρυθμισεις
και ετσι θα κανω ,ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

Έχω το μοντέλο Ρ5100 (αγορά από Πλαίσιο) και "φοράει" την έκδοση 4.0.3. Όποτε πάω να κάνω Ενημέρωση λογισμικού μέσω WiFi μου βγάζει μήνυμα "Καμία διαθέσιμη ενημέρωση". Επειδή δεν γνωρίζω να κάνω ρουτ και να βάζω άλλες ρομ, ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε πότε και αν θα πάρει η συσκευή μου αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...