Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά, όσο αναφορά το καπάκι της μπαταρίας, εφόσον δεν βρήκα πουθενά στα Ελληνικά καταστήματα μπήκα στη διαδικασία να τα παραγγείλω στο extreme-mobile αφού ήταν ο μοναδικός που θέλησε να με εξυπηρετήσει!

 

Το κόστος όταν μου έρθει! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι το είχα δει... αλλά είναι ψιλομούφα μην νομίζεις καθώς δεν έχουν απόθεμα. Το φυσικό κατάστημα που έχουν είναι σε όροφο, μία τρύπα. Τα πέρνουν όλα απέξω. Είχα παραγγείλει πρόσφατα ένα κινητό για την φίλη μου και έκαναν 2 εβδομάδες να μου το φέρουν.

Έχω παραγγείλει εγώ από την προηγούμενη Τετάρτη στο Digital Master, (αφού πρώτα τους πήρα τηλ. και μου είπαν παράδοση σε 4 μέρες)

περιμένω ίσως από αύριο, αν και το βλέπω λίγο χλωμό.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό αν βοηθάει κάποιους.. Σε αρκετά, λέει σε απόθεμα..

http://www.skroutz.gr/s/2358832/Samsung-Galaxy-S-Duos-S7562.html?from=autocomplete&keyphrase=gt-s7562

Edited by FIREDRAKE
Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς επιβεβαιώθηκα με το Digital Master. Ούτε καν το έχουν τώρα στο site τους. Πολύ μούφα μαγαζί :down: ..

Στo skroutz γενικώς είναι 10 ευρώ ποιο ακριβά από την wind.. και δεν ξέρουμε αν έχει και ακουστικά.. το κινητό οριακά θεωρείται ευκαιρία με 200 ευρώ... πόσο με τα 210 (οκ μην με πείτε γύφτο αλλά υποτίθεται πως πάμε ποιο κάτω & όχι ποιο πάνω). Έτσι μου έρχεται να πάω να πάρω το Sony Tipo Dual. Με έχει εκνευρίσει η Samsung

Edited by Cool_J
Link to comment
Share on other sites

Στο site τους το έχουν..http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=4f3695ab-1c2a-47b5-90e1-bef0141b7e94

...στον skroutz φαινεται δεν πλήρωσαν την συνδρομή.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις....

 

Είμαι ανάμεσα σε επώνυμα Samsung Duos S7562, Sony Tipo Dual & ανώνυμα ZTE 970, Newman N1

 

Samsung Duos:

Θετικά:

+Αναβάθμιση σε JB (δεν ξέρουμε βέβαια πότε)

+Καλές διαστάσεις

+Καλή οθόνη

+Καλή κάμερα

+Υπάρξη μπροστινής κάμερας

+RAM πάνω από 512MB

+Samsung brandname

 

 

Αρνητικά:

-Τιμή

-Μέτρια ποιότητα κατασκευής

-Μονοπήρυνος Επεξεργαστής

-Μνήμη λιγότερη από 1GB

-Μέτρια υλοποίηση του Software με αποτέλεσμα χαμηλές επιδόσεις & συχνά lags*

-Μέτρια υλοποίηση τηλεφωνίας dual sim (πρέπει να κατεβάζεις notification bar)

-Έλλειψη gorilla glass (αλλά είναι Scratch-Resistant)

-Έλλειψη notification led

-Συσκευασία χωρίς ακουστικά (μόνο η Wind δίνει & εκεί μας τελείωσε)

-Η μία γραμμή φαίνεται κατελλημένη όταν μιλάει η άλλη

 

*Χαρακτηριστικό παράδειγμα στο VIDEO που ακολουθεί:

Πηγαίνετε κατευθείαν στο 1:07 και πόσο αργα εμφανίζεται το DIALPAD!!!

 

Παρακαλώ να απαντήσουν μόνο οι κάτοχοι του κινητού και να καταθέσουν τις απόψεις τους και αν ισχύουν τα παραπάνω. Επίσης καλό θα είναι να τεκμηριώνετε λίγο τις απόψεις, δεν έχω βρει ένα review της προκοπής (εκτός από Ινδούς). Έχει εγκαταστήσει κανείς το Skype? Τι ποιότητα έχει στην video κλήση? Σέρνεται αν του βάλεις μερικά βαρβάτα προγράμματα όπως Skype, GPS κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Με 5 εφαρμογες skype το κινητο δυστυχως σερνεται. Δεν ανοιγει γρηγορα το nυmραd αργει να ανοιξει και κολλανε αρκετες φορες τα κουμπια. Οταν ανοιγω επισης το sκyρe κανει κανενα διλεπτο. Κριμα
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το θελω κυριως για τηλέφωνα , οχι πολλα τη μερα καμια ωρα στο σύνολο , internet οχι παρα μονο e-mail οποτε 2g οχι 3g για να κάνουμε και εξοικονόμιση μπαταρίας θα ειναι οκ ? Gps δεν θελω εχω κανονικο , τωρα απο αλλα προγράμματα δεν θελω κανενα.

Αυτο που θελω να δω ειναι η μπαταρία , με αυτη τη χρήση θα κρατάει η μετα απο μια μερα φορτιση ??????

 

Πηρα σαν 2 κινητο το e2252 dual και κρατάει με 3 ωρες τη μερα ομιλίας 4-5 μερες.+ ανοιχτο μερα νυχτα.

Edited by nebtios
προσθεση κειμένου

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι εφαρμογές χρησιμοποιεί ο καθένας μας-σας αλλά σε μένα με πλοηγό (sygic) συν περίπου 30 εφαρμογές μαζι με 3-4 παιχνίδια τα πάει μια χαρά!! Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό, και το genius don't panic εχω πανω, και το Skype και καμιά 20αριά εφαρμογές που θέλουν και χρήση Internet κανένα πρόβλημα. Μήπως τελικά του έχετε βάλει καμιά 50αριά widgets πάνω και έχει πιτώσει όλο το wifi και γιαυτό (φυσιολογικά) σας καθυστερεί; Επίσης μπορείτε να τερμτίζετε όποιες εφαρμογές δεν θέλετε μέσα από τον taks manager.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φυσικά και δεν σέρνεται. Με 25-30 εφαρμογές που ενδεικτικά αναφέρω μερικές Kingsoft office, vlc, bs player, skype, Mireo via gps , Es εξερεύνηση , My vodafone , qr Barcode scan , clean master, κ.τ.λ. και καμιά 15 παιχνίδια με το βαρύ όπως λένε Bab Piggies και το κινητό πάει μια χαρά. Μήπως αυτοί που λένε ότι δεν πάει καλά δεν έχουν απενεργοποιήσει την εξοικονόμιση ενέργειας από την μπάρα η οποία κάνει τον επεξεργαστή να δουλεύει στα 650 mz. ή το συγκρίνουν με το τετραπύρινο s3
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φυσικά και δεν σέρνεται. Με 25-30 εφαρμογές που ενδεικτικά αναφέρω μερικές Kingsoft office, vlc, bs player, skype, Mireo via gps , Es εξερεύνηση , My vodafone , qr Barcode scan , clean master, κ.τ.λ. και καμιά 15 παιχνίδια με το βαρύ όπως λένε Bab Piggies και το κινητό πάει μια χαρά. Μήπως αυτοί που λένε ότι δεν πάει καλά δεν έχουν απενεργοποιήσει την εξοικονόμιση ενέργειας από την μπάρα η οποία κάνει τον επεξεργαστή να δουλεύει στα 650 mz. ή το συγκρίνουν με το τετραπύρινο s3

Συμφωνω απολυτα το κινητο ειναι μια χαρα πολυ καλο....Αναβαθμιση ποτε θα βγει γνωριζουμε κατι?Πιστευω με την αναβαθμιση θα παει ακομα καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φυσικά και δεν σέρνεται. Με 25-30 εφαρμογές που ενδεικτικά αναφέρω μερικές Kingsoft office, vlc, bs player, skype, Mireo via gps , Es εξερεύνηση , My vodafone , qr Barcode scan , clean master, κ.τ.λ. και καμιά 15 παιχνίδια με το βαρύ όπως λένε Bab Piggies και το κινητό πάει μια χαρά. Μήπως αυτοί που λένε ότι δεν πάει καλά δεν έχουν απενεργοποιήσει την εξοικονόμιση ενέργειας από την μπάρα η οποία κάνει τον επεξεργαστή να δουλεύει στα 650 mz. ή το συγκρίνουν με το τετραπύρινο s3

 

 

Συμφωνώ και εγω με τα παραπάνω

και οσοι λένε οτι σέρνεται ας δουν στο τηλ. τους : εξοικονόμιση ενέργειας , εκδοση firmware κλπ

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να παρω το συγκεκριμενο κινητο.Ξερει κανεις αν επιτρεπει την χρηση instagram;Και γενικα αξιζει σαν τηλεφωνο;
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να παρω το συγκεκριμενο κινητο.Ξερει κανεις αν επιτρεπει την χρηση instagram;Και γενικα αξιζει σαν τηλεφωνο;

 

Αν ξερεις γιατι το παιρνεις αξιζει.Αν νομιζεις οτι θα κανεις παπαδες δεν αξιζει.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να παρω το συγκεκριμενο κινητο.Ξερει κανεις αν επιτρεπει την χρηση instagram;Και γενικα αξιζει σαν τηλεφωνο;

 

Τι εννοείς αν υποστηρίζει Instagram; Γιατί το δέχεται κανονικότατα. Σαν τηλέφωνο αξίζει για μέτρια έως καλή χρήση καθημερινά.

Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αν υποστηρίζει Instagram; Γιατί το δέχεται κανονικότατα. Σαν τηλέφωνο αξίζει για μέτρια έως καλή χρήση καθημερινά.

 

εννοω αν θα μπορω να κανω λογαριασμο στο instagram με το συγκεκριμενο τηλ.Απο τα λιγα που γνωριζω θα πρεπει να ειναι android το κινητο για να μπορει να το δεθχει ετσι δεν ειναι?Ευχαριστω πολυ! :)

 

Αν ξερεις γιατι το παιρνεις αξιζει.Αν νομιζεις οτι θα κανεις παπαδες δεν αξιζει.

υπαρχει καποιο κιν.που κανει παπαδες στα 200 ευρω?Αν ναι για δωσε καμια ιδεα :)

 

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στην οικογένεια Samsung Galaxy S Duos.

Από χτές (αφού έχω διαβάσει όλα στο forum) είμαι κάτοχος της συσκευής ...

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές καθώς το προηγούμενο κινητό ήταν άλλου επιπέδου (Νοκια 6300). Μόνη μέχρι στιγμής παρατήρηση ότι καμιά φορά κολλάει η αυτόματη περιστροφή της οθόνης. (μήπως γνωρίζει κάποιος τρόπο βελτίωσης???)

Ακολούθησα πιστά τους οδηγούς android και τις συμβουλές στο forum και έστησα πιστεύω καλά το κινητό.

 

Έχω όμως μια απορία.

Ενεργοποίησα το Wifi και συνδέθηκα στο Internet του σπιτιού από το ασύρματο router Tomson της Forthnet. Όμως δεν μου ζήτησε τον κωδικό και συνδέθηκε μόνο του μόλις το βρήκε, λες και το router ήταν ξεκλείδωτο.

Μου κάνει απίστευτη εντύπωση καθώς το router έχει κωδικό και μάλιστα δύσκολο.

Ξέρει κανείς τί μπορεί να συμβαίνει ????????

Edited by George1966
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Κατι εχω πατησει στο s duos και οταν με καλουν εκτος απο τον ηχο κλησης μου διαβαζει και το ονομα της επαφης. Γνωριζει καποιος πως το απενεργοποιω; Επισης θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μου λεει ποιες εφαρμογες καταναλωνουν ιντερνετ απο μονες τους για ενημερωση και τα λοιπα, οπως παραδειγμα ο καιρος, και πως γινεται να απενεργοποιησω την αυτοματη ενημερωση τους. Για τον καιρο γνωριζω πως γινεται η απενεργοποιηση.

 

Σχετικα με το πρωτο ερωτημα σου:Απενεργοποιησε την λειτουργια οδηγησης απο την μπαρα ειδοποιησεων και συντομευσεων και δεν θα διαβαζει και το ονομα της επαφης ;)

 

-----------------------------------------------

 

Να πω και εγω καποιες εντυπωσεις μου μετα απο 10 μερες χρησης του τηλεφωνου,οι οποιες μπορει να βοηθησουν..

 

300 ευρω μην δωσει κανενας για να το παρει ειναι πολλα τα λεφτα ...

στα 200 ειναι μια χαρα..

Λοιπον το τηλεφωνο ειναι ομορφο,με πολυ καλη μπαταρια (για smartphone με λειτουργικο android),καποιες εξυπνες ρυθμισεις οπως η εξοικονομηση ενεργειας του ics, πολυ καλη οθονη,πολυ καλη καμερα για 5mp (βγαζει ωραιες φωτο μερα νυχτα) και με "ασο στο μανικι" τις δυο sim σε μια συσκευη για οσους ενδιαφερονται..η χρηστικοτητα των κλησεων σχετικα με την εναλλαγη επιλογης sim ειναι καλη σχετικα με τις κλησεις(πληκτρολογωντας εναν αριθμο εχει 2 διαφορετικα κουμπια για την επιλογη της επιθυμητης sim,ενω πρεπει να προεπιλεξεις ποια sim θες απο την rolling bar αν εχεις επιλεξει ονομα απο τις επαφες,) ,ενω ειναι τελεια σχετικα με τα μηνυματα(εχει απευθειας επιλογη αποστολης μηνυματος για το ποια sim θα χρησιμοποιηθει)..

 

 

 

Με χαλασε πολυ η μη ενημερωση οτι δεν ειναι διαθεσιμα και τα 4G εσωτερικης μνημης και

Επισης η μη μεταφορα εφαρμογων στην micro sd λογω ics.Η πρωτη αρνητικη παρατηρηση σε συνδυασμο με την δευτερη ειναι και ο λογος για τον οποιο θα το δωσω.

Επισης το ρολαρισμα του τηλεφωνου απαιτει ακριβεια στην τοποθετηση του δαχτυλου στην οθονη απο το σημειο εναρξης του rolling γιατι αλλιως ψιλομπερδευεται..

και υπαρχει μια μικρη καθυστερηση ανταποκρισης η οποια πολλες φορες εμενα με ενοχλει-πραγμα λιγο παραξενο με τον επεξεργαστη στο 1G και ενω εχω διαθεσιμα τα 1,2 γιγα μνημης ακομα(επιτηδες)..και επισης ενω εχω την τελευταια εκδοση περασμενη..

 

Δεν θελω να κατηγορησω την συσκευη,οι παρατηρησεις μου ειναι με βαση τις δικες μου διαπιστωσεις και με σκοπο την βοηθεια καποιου υποψηφιου αγοραστη ,ο οποιος εχει πανω κατω τα ιδια κριτηρια με εμενα..

 

Καλώς ήρθα στην οικογένεια Samsung Galaxy S Duos.

Από χτές (αφού έχω διαβάσει όλα στο forum) είμαι κάτοχος της συσκευής ...

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές καθώς το προηγούμενο κινητό ήταν άλλου επιπέδου (Νοκια 6300). Μόνη μέχρι στιγμής παρατήρηση ότι καμιά φορά κολλάει η αυτόματη περιστροφή της οθόνης. (μήπως γνωρίζει κάποιος τρόπο βελτίωσης???)

Ακολούθησα πιστά τους οδηγούς android και τις συμβουλές στο forum και έστησα πιστεύω καλά το κινητό.

 

Έχω όμως μια απορία.

Ενεργοποίησα το Wifi και συνδέθηκα στο Internet του σπιτιού από το ασύρματο router Tomson της Forthnet. Όμως δεν μου ζήτησε τον κωδικό και συνδέθηκε μόνο του μόλις το βρήκε, λες και το router ήταν ξεκλείδωτο.

Μου κάνει απίστευτη εντύπωση καθώς το router έχει κωδικό και μάλιστα δύσκολο.

Ξέρει κανείς τί μπορεί να συμβαίνει ????????

 

Φιλε μου καλησπερα.Νομιζω πως το Να ειναι κλειδωμενο και να συνδεθηκε αυτοματα χωρις να σου ζητησει κωδικο,δεν γινεται.Η' το router δεν ειναι κλειδωμενο η' το samsung συνδεθηκε με το ξεκλειδωτο router του γειτονα.. :O

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα.Νομιζω πως το Να ειναι κλειδωμενο και να συνδεθηκε αυτοματα χωρις να σου ζητησει κωδικο,δεν γινεται.Η' το router δεν ειναι κλειδωμενο η' το samsung συνδεθηκε με το ξεκλειδωτο router του γειτονα.. :O

ή μπήκε με την χρήση δικτύου του κινητού σου

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα.Νομιζω πως το Να ειναι κλειδωμενο και να συνδεθηκε αυτοματα χωρις να σου ζητησει κωδικο,δεν γινεται.Η' το router δεν ειναι κλειδωμενο η' το samsung συνδεθηκε με το ξεκλειδωτο router του γειτονα.. :O

 

γινεται μονο σε περιπτωση που ειχες συνδεσει παλαιοτερα αλλο κινητο android, με το δικο σου email, στο royter σου, βαζωντας κ παλι το gmail σου, κανει restore τα παντα ακομα κ κωδικους wifi. ετσι ακριβως συνδεθηκε το δικο μου καινουριο galaxy προχθες.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...