Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή θα πρέπει να κατεβάζουμε εφαρμογή για να βρίσκουμε στα ελληνικά στις επαφές; Και ξαναρωτάω μιλάμε για ελληνικής αντιπροσωπείας τηλέφωνο; Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά.

 

Εγω δεν έχω κανενα θεμα με τις επαφες παντως.

Και δεν ειναι και Ελληνικής rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχως δεν λυθηκε διότι ανοιγω νεα εφαρμογή με αποτελεσμα να χάνεται η επιλογη να διαλέξω κάρτα sim
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα κι εγω το τηλεφωνακι απο καταστημα wind στα 149€.Για την τιμη του και δικαρτο το βρισκω μια χαρα.

Για αναζητηση στις επαφες στα ελληνικα γινεται στο εικονιδιο Επαφες.

Edited by tripolis
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα για την σύζυγο,επειδή είναι και επίφοβη καμιά θηκούλα για άμεση αγορά εντός λεκανοπεδίου έχετε υπόψιν σας;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας απο τι διαβαζω δεν μπορεσα να βγαλω ακρη αν η 2 καρτες δουλευουν ταυτοχρονα η κλινει η μια οταν μιλαει η αλλη ...ας δωσει καποιος μια σαφη απαντηση για αυτο ...γιατι θελω να το παρω ευχαριστω:wacko: η wind το εχει 150 ευρω ειναι ελληνικης αντιπρωσοπειας το εχει παρει κανεις απο εκει. Edited by zavatakos
Link to comment
Share on other sites

γεια σας απο τι διαβαζω δεν μπορεσα να βγαλω ακρη αν η 2 καρτες δουλευουν ταυτοχρονα η κλινει η μια οταν μιλαει η αλλη ...ας δωσει καποιος μια σαφη απαντηση για αυτο ...γιατι θελω να το παρω ευχαριστω:wacko: η wind το εχει 150 ευρω ειναι ελληνικης αντιπρωσοπειας το εχει παρει κανεις απο εκει.

Δεν κλείνει.Δοκίμασα μιλώντας στην μία γραμμή και κάλεσα την άλλη,καλούσε κανονικά και υπήρχε και ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας απο τι διαβαζω δεν μπορεσα να βγαλω ακρη αν η 2 καρτες δουλευουν ταυτοχρονα η κλινει η μια οταν μιλαει η αλλη ...ας δωσει καποιος μια σαφη απαντηση για αυτο ...γιατι θελω να το παρω ευχαριστω:wacko: η wind το εχει 150 ευρω ειναι ελληνικης αντιπρωσοπειας το εχει παρει κανεις απο εκει.

 

Όπως έχω γράψει το έχω πάρει το κινητό στα 149€ από wind. Κι από όσο ξέρω σε αυτή τη τιμή και δίκαρτο με πολύ καλή οθόνη και κάμερα σε καλό επίπεδο δύσκολα βρίσκεις.

Όσον αφορά τις κλήσεις που γίνονται ταυτόχρονα θα πρέπει να ξέρεις ότι είναι standby dual sim. Αλλά η samsung διαφημίζει ότι λαμβάνεις τις κλήσεις ταυτόχρονα.Έχει μάλιστα κι επιλογή ενεργοποίησης και απενεργοποίησης της υπηρεσίας.

Αλλά προσοχή, γιατί κάνει προώθηση κλήσης από τη μια κάρτα στην άλλη.Οπότε θα υπάρξει χρέωση όταν θα απαντήσεις την κλήση που δέχεσαι στην άλλη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το avg & opera και μετα παρατηρησα πως χαθηκε το πράσινο εικονίδιο στην αρχική οθόνη με το τηλέφωνο.

Τι γίνεται;

 

Τα απεγκατέστησα και τα δυο και εμφανίστηκε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειχε γεμισει η αρχικη οθονη και εγινε καποια μετακινηση ή αντικατασταση; Κι εγω εχω εγκατεστημενα αυτα τα 2 χωρις να εγινε κατι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , πήρα το εν λόγω κινητό Samsung Galaxy S duos , πως μπορώ να βάλω μια φωτογραφία σε έναν αριθμό τηλεφώνου ; Το ψάχνω και όσα τηλέφωνα έχω από την sim δεν μου δίνει την δυνατότητα να κάνω edit , σε κάποια τηλέφωνα που αποθήκευσα τώρα μόνος μου μου δίνει την επιλογή για edit , τι μπορώ να κάνω ; Ευχαριστώ πολύ :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , πήρα το εν λόγω κινητό Samsung Galaxy S duos , πως μπορώ να βάλω μια φωτογραφία σε έναν αριθμό τηλεφώνου ; Το ψάχνω και όσα τηλέφωνα έχω από την sim δεν μου δίνει την δυνατότητα να κάνω edit , σε κάποια τηλέφωνα που αποθήκευσα τώρα μόνος μου μου δίνει την επιλογή για edit , τι μπορώ να κάνω ; Ευχαριστώ πολύ :cool:

 

Θα πρέπει να είναι περασμένα στην συσκευή νομίζω για να μπορείς να έχεις αυτήν την δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να είναι περασμένα στην συσκευή νομίζω για να μπορείς να έχεις αυτήν την δυνατότητα.

 

Καλά και πως το κάνω αυτό ; Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το μενού των επαφών μπορείς να επιλέξεις το εισαγωγή/εξαγωγή, και μετά εισαγωγή από κάρτα σιμ για να τις περάσεις στο τηλέφωνο, ένας τρόπος είναι αυτός. Ενας αλλος είναι να συγχρονίσεις τις επαφές σου μέσω Gmail, αν βέβαια έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το μενού των επαφών μπορείς να επιλέξεις το εισαγωγή/εξαγωγή, και μετά εισαγωγή από κάρτα σιμ για να τις περάσεις στο τηλέφωνο, ένας τρόπος είναι αυτός. Ενας αλλος είναι να συγχρονίσεις τις επαφές σου μέσω Gmail, αν βέβαια έχεις.

 

Δεν βλέπω καμία επιλογή για εισαγωγή / εξαγωγή , μπορείς να μου πεις πως το κάνω ; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα πατησεις το πορτοκαλι εικονιδιο που γραφει Επαφες μετα θα πατησεις μενου και στανταρ θα βρεις την επιλογη που ψαχνεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι και γω να το παρω τωρα που επεσε στα 149 ευρω..εχω τωρα ενα ρουταρισμενο ace με καμια 30αρια εφαρμογες και ειμαι ικανοποιημενος απολυτα απο ταχυτητα και χρηση..με τις ιδιες περιπου εφαρμογες θα μεινω ευχαριστημενος απο ταχυτητα και χρηση του s duos?θα εχει κολληματα?εχει γινει σε καποιον η αναβαθμιση σε 4.1..? Edited by john2004
Link to comment
Share on other sites

Θα πατησεις το πορτοκαλι εικονιδιο που γραφει Επαφες μετα θα πατησεις μενου και στανταρ θα βρεις την επιλογη που ψαχνεις.

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά το βρήκα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το απέκτησα...!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D

 

 

θέλω να ζητήσω μια χάρη, όποιος γνωρίζει καλό πρόγραμμα πλοήγησης GPS που του "το έκανε δώρο ο Θείος" αν μπορεί ας επικοινωνήσει μαζί μου με προσωπικό μήνυμα.

Ενδιαφέρομαι για Sygic ή Tomtom. Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη :rolleyes:

Edited by mhtsakii
Link to comment
Share on other sites

Το χω και γω παιδια κανα 3μηνο.

Στην αρχη που δεν πολυασχολιομουν με εφαρμογες κλπ καλο ηταν.

 

Αλλα αν το θελει καποιος για να κατεβασει πολλα πραγματα, να σερφαρει και γενικα να πολυασχοληθει το κινητο αυτο δεν κανει. Ειναι απελπιστικα αργο.

 

Δεν το εχω rootαρει αλλα δεν νομιζω να δω και ιδιαιτερες διαφορες αν το κανω.

Εχουμε 2013 και αυτο εχει τις δυνατοτητες-χαρακτηριστικα του πρωτου galaxy S το οποιο βγηκε σε κυκλοφορια το 2010.

 

Για να σας δωσω να καταλαβετε, κινητο σχεδον ιδιο dual sim (clopia:lol: ) με παρομοια χαρακτηριστικα ομως noname απο chinatown πωλειται στα 50-60 ευρω (και πολλα λεω).

 

Απο κει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του! Αν το θελεις για χαλαρες καταστασεις, οκ ειναι υποφερτο. Αν θες παραπανω πραγματα κοιτας αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Με rootαρισμα της συσκευης και μια custom rom το μηχανημα αλλαζει εντελως συμπεριφορα. Δοκιμαστε το οσοι το εχετε για να δειτε τι εννοω.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για τα χρήματά του είναι καλό, αν είσαι απαιτητικός χρήστης πραγματικά νομίζω ότι θα πρέπει να κοιτάξεις κάτι καλύτερο και σαφέστατα ακριβότερο. Εγώ το πήρα σε χαμηλή τιμή εξαιτίας ευρωπαϊκής αντιπροσωπίας. Το μόνο θεματάκι που έχω βρει είναι στο μενού των επαφών, υποστηρίζει δλδ καταχώρηση επαφών με ελληνικούς χαρακτήρες έως και 7 γράμματα. σε greeklish δεν έχει κάποιο περιορισμό.

άλλο θεματάκι προς το παρών δεν παρουσίασε και ευελπιστώ να μην εμφανιστεί κανένα στο απώτερο μέλλον :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις κανει στο δικο σου δηλαδή ετσι?

Προτεινεις καποια συγκεκριμενη?

 

Φυσικα και το εχω κανει. Εχω δοκιμασει και την kyleopen rom και τωρα εχω πανω την pmp light rom. Και οι δυο πολυ καλες. Στην τελευταια αναβαθμιση της kyleopen υπαρχουν καποια θεματακια. Εγω ειχα δοκιμασει μεχρι και την version 3.3.0. Μετα περασα την pmp light rom και πραγματικα την θεωρω πολυ καλυτερη. Μολις εχθες βγηκε και η καινουρια τις version η 5.0 με την οποια μαλλον εφτασε και στο καλυτερο της σημειο. Πλεον η συσκευη μου δεν εχει καμια σχεση με πριν. Ειναι πραγματικα μια συσκευη value for money πλεον αφου ανταποκρινεται στις απαιτησεις ενος μεσου χρηστη.

 

Το κινητό για τα χρήματά του είναι καλό, αν είσαι απαιτητικός χρήστης πραγματικά νομίζω ότι θα πρέπει να κοιτάξεις κάτι καλύτερο και σαφέστατα ακριβότερο. Εγώ το πήρα σε χαμηλή τιμή εξαιτίας ευρωπαϊκής αντιπροσωπίας. Το μόνο θεματάκι που έχω βρει είναι στο μενού των επαφών, υποστηρίζει δλδ καταχώρηση επαφών με ελληνικούς χαρακτήρες έως και 7 γράμματα. σε greeklish δεν έχει κάποιο περιορισμό.

άλλο θεματάκι προς το παρών δεν παρουσίασε και ευελπιστώ να μην εμφανιστεί κανένα στο απώτερο μέλλον :rolleyes:

 

7 γραμματα υποστηριζει προφανως οταν πας να αποθηκευσεις επαφες στην sim γιατι στο τηλεφωνο τουλαχιστον σε μενα ακομα και οταν δεν ειχα πειραξει τη συσκευη αποθηκευε αρκετους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι και γω να το παρω τωρα που επεσε στα 149 ευρω..εχω τωρα ενα ρουταρισμενο ace με καμια 30αρια εφαρμογες και ειμαι ικανοποιημενος απολυτα απο ταχυτητα και χρηση..με τις ιδιες περιπου εφαρμογες θα μεινω ευχαριστημενος απο ταχυτητα και χρηση του s duos?θα εχει κολληματα?εχει γινει σε καποιον η αναβαθμιση σε 4.1..?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...