Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντιθέτως εγώ στην Γαλλική είδα καλύτερους χρόνους στην μπαταρία από την επίσημη Ελληνικη(4.1.2) και σαφώς καλύτερο σήμα wifi, έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Σήμερα πέρασα την Βρετανική 4.2.2 για p3110 δεν έχει κολλήματα σαν την Γαλλική τρέχει πολύ καλύτερα,αρκετά βελτιωμένη από την επίσημη 4.1.2 με επιδόσεις στο antutu σχεδόν εφάμιλλες με cm.

Έχει εξίσου καλό σήμα wifi απομένει να δω και την μπαταρία!!

 

Θα τη δοκιμασω κι εγω(για 3100)...;)EDIT:Τωρα ειδα ομως οτι για το 3100 μου δεν εχει βγεια καινουργια Βρετανικη!!!Θα δοκιμασω παλι τη Γαλλικη και θα τη κανω και φορματ οταν τη βαλω,γιατι τη πρωτη φορα την εβαλα απλως απο πανω και ισως γι'αυτο μου εκανε νερα με τη μπαταρια!!!

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αντιθέτως εγώ στην Γαλλική είδα καλύτερους χρόνους στην μπαταρία από την επίσημη Ελληνικη(4.1.2) και σαφώς καλύτερο σήμα wifi, έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Σήμερα πέρασα την Βρετανική 4.2.2 για p3110 δεν έχει κολλήματα σαν την Γαλλική τρέχει πολύ καλύτερα,αρκετά βελτιωμένη από την επίσημη 4.1.2 με επιδόσεις στο antutu σχεδόν εφάμιλλες με cm.

Έχει εξίσου καλό σήμα wifi απομένει να δω και την μπαταρία!!

 

Μας έβαλες στην πρίζα.. πανω που καραβολεύτηκα τη cm..:p

Link to comment
Share on other sites

Θα τη δοκιμασω κι εγω(για 3100)...;)EDIT:Τωρα ειδα ομως οτι για το 3100 μου δεν εχει βγεια καινουργια Βρετανικη!!!Θα δοκιμασω παλι τη Γαλλικη και θα τη κανω και φορματ οταν τη βαλω,γιατι τη πρωτη φορα την εβαλα απλως απο πανω και ισως γι'αυτο μου εκανε νερα με τη μπαταρια!!!

 

Λοιπον ξαναβαλα τη Γαλλικη κανοντας επαναφορα ρυθμισεων και παει καλα!!!Και η μπαταρια,οπως ειπες κι εσυ,καλυτερα απο πριν!!Θα ηθελα να βαλω και τη Βρετανικη,αλλα απ'οτι καταλαβα δε κανει για το Ρ3100 μου...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κάτι άλλο,πρόσεξα στην μαμά 4.2.2 Βρετανική οτι έχει διορθωθεί το πρόβλημα που υπήρχε κατά την φόρτηση,ενώ πριν κατά την φόρτιση με κλειστό το tablet έδειχνε 100% όταν το ενεργοποιούσες έδειχνε 99% και σχεδόν αμέσως έπεφτε στο 98% και ούτω καθεξής...

και ω του παραδόξου θαύματος με την μαμά 4.2.2 Βρετανική, όταν φόρτισε 100% το ανοίγω και βλέπω ένδειξη μπαταρίας 100% και όχι μόμο αυτό αλλά το δούλεψα και με ανοιχτό wifi και έμεινε και αρκετά στο 100% ίσως και πάνω από 5 λεπτά και μετά έπεσε στο 99% και πρόσεξα πως γενικότερα η μπαταρία διαρκούσε σαφώς περισσότερο τυχαίο δεν νομίζω γιατί και στην γαλλική 4.2.2 το ίδιο είχα παρατηρήσει --κάτι θαύμα έκαναν πάλι οι κορεάτες--

KAI το κορυφαίο όπου πολύ με είχε προβληματίσει και σκεφτόμουν να αλλάξω tablet και ίσως και κατασκευαστή ήταν το ασθενές σήμα στο wifi,τουλάχιστον στη δικιά μου συσκευή δεν ξέρω αν συνέβαινε και σε άλλους.

Πριν με όποια ρομ και αν είχα δοκιμάσει μαμά 4.1.2 και με την slim και με cm-10.1.2 κ.λ.π. σε διπλανό δωμάτιο είχα σήμα wifi καμία-μία γραμμή, τώρα και με κλειστή την πόρτα του δοματίου έχω τέσσερις γραμμές φούλ!!!!!θαύμα?

παίζει βέβαια ρόλο και από ποιό σημείο κρατάμε το tablet!!!

Έτσι λοιπόν είμαι πολύ χαρούμενος διότι για την ώρα δεν αλλάζω συσκευή διότι κατά τ'αλλα μου άρεσε πολύ.

Απομένουν λοιπόν δύο πράγματα, το ένα,να βγει η μαμά ελληνική 4.2.2 και δύο,κάποιος kernel που να βάζει φωτιά στο μηχανάκι,αν και έτσι όλα οκ για μένα πάντα!!!Ανάλογα του τι ψάχνει ο καθένας μας,εγώ πάντως θα θυσίαζα κανά ψιλό κολληματάκι, που και που σε κάποιο game, με ένα τέτοιο άψογο σήμα wifi και μπαταρία και σίγουρα και κάποια άλλα που στην συνέχεια θα ανακαλύψουμε!!!

το βράδυ θα δοκιμάσω τον blackhawk next kernel αν είναι οκ, διότι στην γαλλική όταν τον φλάσαρα μετά κολλούσε δεν έμπαινε καν στο boot animation είδομεν?

Link to comment
Share on other sites

...

το βράδυ θα δοκιμάσω τον blackhawk next kernel αν είναι οκ, διότι στην γαλλική όταν τον φλάσαρα μετά κολλούσε δεν έμπαινε καν στο boot animation είδομεν?

 

Μην ξεχάσεις και τα vendor blobs new (θα τα βρεις στο δεύτερο ποστ του xda) σε περίπτωση που βάλεις νεότερη έκδοση του next από την 1.7, μήπως τα ξέχασες στη γαλλική;

 

Αλήθεια, ξέρουμε πότε περίπου έρχεται και η ελληνική;:p

 

 

Εdit: 950mb η Αγγλική;;;:blink:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις και τα vendor blobs new (θα τα βρεις στο δεύτερο ποστ του xda) σε περίπτωση που βάλεις νεότερη έκδοση του next από την 1.7, μήπως τα ξέχασες στη γαλλική;

 

Αλήθεια, ξέρουμε πότε περίπου έρχεται και η ελληνική;:p

 

 

Εdit: 950mb η Αγγλική;;;:blink:

Ναι δεν τα είχα περάσει στην Γαλλική,

πέρασα τον blackhawk-next-kernel-1.8.3-nooc και στην συνέχεια πέρασα vendor-blobs-new και όλα οκ!!!

Ευχαριστώ makis206 για την βοήθεια!!!!!!!

μου έδωσε τώρα με τον next 1.8.3 καλύτερες επιδόσεις στο antutu!

Αν και με τον μαμά kernel μια χαρά ήταν.

άντε να βγει η ελληνική 4.2.2 και τέλος το ψάξιμο για roms customs ή οτιδήποτε άλλο,

δεν την αλλάζω με τίποτα!!!!!!!!!!!!!

και κάτι ακόμα παρατήρησα,υπάρχει επιλογή στην μαμά 4.2.2 κάποιες εφαρμογές να τις περνάς στην sd card.

Μάλιστα το Subway Surfers όταν το εγκατέστησα από μόνο του είχε εγκατασταθεί στην εξωτερική μνήμη sd card

το μετέφερα λοιπόν στην εσωτερική μνήμη και αυτό που παρατήρησα ήταν οτι εξαλείφθηκαν κάποια ψιλοκολλήματα που είχε.

Ενώ το Temple Run 2 είχε εγκατασταθεί στην εσωτερική μνήμη και έτρεχε καλύτερα, αυτό άλλωστε σε σύγκριση με το Subway Surfers με έκανε και το έψαξα κάτι ψιλιάστηκα,τώρα γιατί το ένα εγκαταστάθηκε στην εσωτ.μνήμη ενώ το άλλο στην εξωτ.μνήμη sd card αυτό δεν το γνωρίζω!!

Ένα μόνο γνωρίζω τέλος το ψάξιμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για μαμά ρομ ότι καλύτερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Αν και με τον μαμά kernel μια χαρά ήταν.

άντε να βγει η ελληνική 4.2.2 και τέλος το ψάξιμο για roms customs ή οτιδήποτε άλλο,

δεν την αλλάζω με τίποτα!!!!!!!!!!!!!

......

Ένα μόνο γνωρίζω τέλος το ψάξιμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για μαμά ρομ ότι καλύτερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Πολύ θετικό που πέφτουν τόσα σχόλια γεμάτα ενθουσιασμό από τις πρώτες κιόλας εκδόσεις της επίσημης 4.2.2, πραγματικά πολύ ενδιαφέρον αυτό! Έχω διαβάσει κι άλλα από ξένα sites κι είναι το ίδιο ενθαρρυντικά, μακάρι..!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Απο χθες ειμαι κ γω κατοχος του tablet.Ηθελα να ρωτησω απο ποτε ειναι διαθεσιμη η 4.1.2 γιατι εμενα ειναι με την 4.1.1 ακομα κ δεν μουβγαζει καποια ενημερωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Απο χθες ειμαι κ γω κατοχος του tablet.Ηθελα να ρωτησω απο ποτε ειναι διαθεσιμη η 4.1.2 γιατι εμενα ειναι με την 4.1.1 ακομα κ δεν μουβγαζει καποια ενημερωση.

 

Tι προελευσεως ειναι?Αν ειναι Ελληνικο(EUR)ειναι ακομα εκει!!!Μονο η Vodafone(VDR)εβγαλε τη 4.1.2 απ'οσο ξερω!!Εγω εχω της Vodafone και μιλαω για το Ρ3100...;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Tι προελευσεως ειναι?Αν ειναι Ελληνικο(EUR)ειναι ακομα εκει!!!Μονο η Vodafone(VDR)εβγαλε τη 4.1.2 απ'οσο ξερω!!Εγω εχω της Vodafone και μιλαω για το Ρ3100...;)

 

Πολωνικο ειναι απ οτι ειδα.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την αγγλικη 4.2.2 και την βρισκω παρα πολυ καλη.μου διχνει και παραπανω μνημη γυρω στα 50mb απο την 4.1.2.αφαιρεσα και αρκετα αχρηστα προγραμματακια και εγινε σουπερ.καλο ηταν να υπηρχε ενα tutorial να μας λεει αναλυτικα τι κανει καθε εφαρμογη ετσι που να ξερουμε με ακριβεια τι σβηνουμε.

 

ενα πραγμα δεν μπορω να βρω στην 4.1.2 και 4.2.2,στην αρχικη οθονη μου διχνει οτι εχω 3 καρτελες και εχει μονο επιλογη να προσθεσω και αλλες αλλα δεν βρισκω πως θα αφαιρεσω και να υπαρχει μονο 1 καρτελα?

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την αγγλικη 4.2.2 και την βρισκω παρα πολυ καλη.μου διχνει και παραπανω μνημη γυρω απο την 4.1.2.αφαιρεσα και αρκετα αχρηστα προγραμματακια και εγινε σουπερ.καλο ηταν να υπηρχε ενα tutorial να μας λεει αναλυτικα τι κανει καθε εφαρμογη ετσι που να ξερουμε με ακριβεια τι σβηνουμε.

 

Προσπαθώ εδώ και δύο ώρες να την περάσω αλλά έχω το εξής πρόβλημα, ενώ η rom μπαίνει κανονικά κάτι πάει στραβά στο εργοστασιακό recovery και βγάζει error όταν πάω να κάνω wipe data.. προσπαθώ να περάσω από πάνω τον next kernel 1.8.3 συν τα new vendor bobls αλλά πάλι πρόβλημα, δεν τα περνάει.. κάτι παίζει με το recovery προφανώς αλλά δεν ξέρω που οφείλεται, στο αρχείο της rom ίσως.. τώρα την ξανακατεβάζω και βλέπουμε.. με το Odin 1.85 την πέρασες; Μήπως να δοκιμάσω με την πιο καινούργια έκδοση; Με ποιο τρόπο έκανες το root εσύ;

 

ενα πραγμα δεν μπορω να βρω στην 4.1.2 και 4.2.2,στην αρχικη οθονη μου διχνει οτι εχω 3 καρτελες και εχει μονο επιλογη να προσθεσω και αλλες αλλα δεν βρισκω πως θα αφαιρεσω και να υπαρχει μονο 1 καρτελα?

Στο ερώτημά σου απλώς πατάς παρατεταμένα μία καρτέλα που δεν χρειάζεσαι και τη στέλνεις πάνω στο "διαγραφή". :)

 

 

Edit: Mόλις του πέρασα cwm recovery και έγινε root, για να δούμε πως συμπεριφέρεται εκεί στα wipes..

Εdit2: Τέλεια! Έκανα τα wipes που ήθελα, πέρασα και τον next kernel και πάμε στήσιμο!

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

την περασα με Odin3-v1.85_3 και το ειχα κανει root με το αρχειο http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1332495&d=1347855615

αν θυμαμαι καλα το ειχα βρει στο tutorial που εχει φτιαξει ο φιλος εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365508

 

 

εαν πατησω παρατεταμενα μου βγαζει επιλογη να προσθεσω widget κτλ,δεν μου βγαζει τον καδο για να την σβησω

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

εαν πατησω παρατεταμενα μου βγαζει επιλογη να προσθεσω widget κτλ,δεν μου βγαζει τον καδο για να την σβησω

 

Κάνε πρώτα τη διαδικασία με τα δύο δάχτυλα (πάτα και τα δύο και σκόλαρε προς τα μέσα ;)) και μόλις σου βγάλει την προεπισκόπηση οθονών επέλεξε αυτή που θες να σβήσεις πατώντας παρατεταμένα και "διαγραφή".:)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα τη διαδικασία με τα δύο δάχτυλα (πάτα και τα δύο και σκόλαρε προς τα μέσα ;)) και μόλις σου βγάλει την προεπισκόπηση οθονών επέλεξε αυτή που θες να σβήσεις πατώντας παρατεταμένα και "διαγραφή".:)

 

τι μαγικο ηταν αυτο?:)ειχα φαει τρελο κολλημα να της σβησω και δεν εβρισκα πως.

ενταξει της εσβησα ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι στην μαμα 4.2.2 βρετανική έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στις επιδόσεις κ.λ.π με τον stock kernel που φοράει από την μαμά,μάλιστα παρατήρησα οτι με τον blackhawk-next-kernel-1.8.3-nooc πίσω αριστερά όπως το κρατάμε εκεί όπου υπάρχει λογικά ο επεξεργαστής ζεστενόταν όχι πάρα πολύ αλλά ήταν αισθητό στο χέρι μου και σε κάποια games αρκετά αισθητό,με τον μαμά kernel σχεδόν δεν ζεσταίνεται καθόλου δεν νιώθεις κάτι στο χέρι.Και όπως είναι λογικό οτι δεν ζεσταίνεται δεν φθείρεται τόσο όσο με κάτι που ζεσταίνεται και λογικα το έχεις περισσότερο στα χέρια σου μακροχρόνια αλλά και όσο το δουλεύεις θα έχει καλύτερες επιδόσεις.

Αντε να βγει και η ελληνική ξέρει κάποιος πότε?

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι στην μαμα 4.2.2 βρετανική έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στις επιδόσεις κ.λ.π με τον stock kernel που φοράει από την μαμά,μάλιστα παρατήρησα οτι με τον blackhawk-next-kernel-1.8.3-nooc πίσω αριστερά όπως το κρατάμε εκεί όπου υπάρχει λογικά ο επεξεργαστής ζεστενόταν όχι πάρα πολύ αλλά ήταν αισθητό στο χέρι μου και σε κάποια games αρκετά αισθητό,με τον μαμά kernel σχεδόν δεν ζεσταίνεται καθόλου δεν νιώθεις κάτι στο χέρι.Και όπως είναι λογικό οτι δεν ζεσταίνεται δεν φθείρεται τόσο όσο με κάτι που ζεσταίνεται και λογικα το έχεις περισσότερο στα χέρια σου μακροχρόνια αλλά και όσο το δουλεύεις θα έχει καλύτερες επιδόσεις.

Αντε να βγει και η ελληνική ξέρει κάποιος πότε?

 

Παιδια οταν μιλατε για τη Βρετανικη,εννοειται για το 3110(wifi)??Εγω στο 3100(3g)μου μπορω να τη βαλω??Γιατι καλη η Γαλικη αλλα ψιλοκολλαει...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι στην μαμα 4.2.2 βρετανική έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στις επιδόσεις κ.λ.π με τον stock kernel που φοράει από την μαμά,μάλιστα παρατήρησα οτι με τον blackhawk-next-kernel-1.8.3-nooc πίσω αριστερά όπως το κρατάμε εκεί όπου υπάρχει λογικά ο επεξεργαστής ζεστενόταν όχι πάρα πολύ αλλά ήταν αισθητό στο χέρι μου και σε κάποια games αρκετά αισθητό,με τον μαμά kernel σχεδόν δεν ζεσταίνεται καθόλου δεν νιώθεις κάτι στο χέρι.Και όπως είναι λογικό οτι δεν ζεσταίνεται δεν φθείρεται τόσο όσο με κάτι που ζεσταίνεται και λογικα το έχεις περισσότερο στα χέρια σου μακροχρόνια αλλά και όσο το δουλεύεις θα έχει καλύτερες επιδόσεις.

Αντε να βγει και η ελληνική ξέρει κάποιος πότε?

 

Θελουμε ομως το root.. υπαρχει αραγε τροπος παραμενοντας με τον μαμά kernel;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Θελουμε ομως το root.. υπαρχει αραγε τροπος παραμενοντας με τον μαμά kernel;

Εκανα κανονικά root όπως και στην μαμά 4.1.1 και 4.1.2 και τώρα στην 4.2.2 με το "Samsung Galaxy Tab2 7.0 GT- P3110_CF-Auto-Root_" και δεν νομίζω οτι έχασε τον μαμά kernel.Στην συνέχεια φλάσαρα και την "GT-P3110_ClockworkMod-Recovery_6.0.1.0" και όλα λειτουργούν άψογα!!!Και root και recovery τα φλασάρεις με odin.

Αλλά για κάθε περίπτωση υπάρχει εδώ ο stock kernel file http://samsung-updates.com/details/12724/Galaxy_Tab_2_7.0_WiFi/GT-P3110/BTU/P3110XXDMH1.html

 

Για root κατεβάστε από εδώ http://download.chainfire.eu/239/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-espressowifi-espressowifixx-gtp3110.zip

και για recovery από εδώ http://downloadandroidrom.com/file/GalaxyTab2-7

Τα αρχεία zip και tar για GT-P3110

SOS!!!! Πρώτα root και μετά φλασάρετε την recovery!!!! γιατί αν κάνουμε πρώτα την recovery κάνοντας στην συνέχεια root μας ξαναγυρνά στην stock recovery και έτσι πρέπει πάλι να ξαναφλασάρουμε την recovery,απλά και μόνο για να μην κάνετε διπλή διαδικασία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κανονικά root όπως και στην μαμά 4.1.1 και 4.1.2 και τώρα στην 4.2.2 με το "Samsung Galaxy Tab2 7.0 GT- P3110_CF-Auto-Root_" και δεν νομίζω οτι έχασε τον μαμά kernel.Στην συνέχεια φλάσαρα και την "GT-P3110_ClockworkMod-Recovery_6.0.1.0" και όλα λειτουργούν άψογα!!!Και root και recovery τα φλασάρεις με odin.

Αλλά για κάθε περίπτωση υπάρχει εδώ ο stock kernel file http://samsung-updates.com/details/12724/Galaxy_Tab_2_7.0_WiFi/GT-P3110/BTU/P3110XXDMH1.html

Για root κατεβάστε από εδώ http://download.chainfire.eu/239/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-espressowifi-espressowifixx-gtp3110.zip

και για recovery από εδώ http://downloadandroidrom.com/file/GalaxyTab2-7

Τα αρχεία zip και tar για GT-P3110

SOS!!!! Πρώτα root και μετά φλασάρετε την recovery!!!! γιατί αν κάνουμε πρώτα την recovery κάνοντας στην συνέχεια root μας ξαναγυρνά στην stock recovery και έτσι πρέπει πάλι να ξαναφλασάρουμε την recovery,απλά και μόνο για να μην κάνετε διπλή διαδικασία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση, όντως τα έκανα και δεν άλλαξε ο kernel, ο λόγος που ήθελα να το κάνω αυτό ήταν επειδή το triangle away δεν μου μηδένιζε τον μετρητή όσο είχα τον next kernel.. για να το πω καλύτερα τον μηδένιζε αλλά στην πρώτη επανεκκίνηση έγραφε ξανά ο counter. Δεν ξέρω γιατί συνέβει αυτό στην 4.2.2, δεν μου έχει ξανασυμβεί.. με αυτόν τον τρόπο όμως τέλος καλό όλα καλά, μηδενίσαμε και παραμένουμε root, ότι ακριβώς ζητούσα!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μολις χθες αγορασα το SAMSUNG GALAXY Tab 2 (7.0) GT-P3110 8GB, αλλά οταν ειδα μεγεθος αποθηκευσης ηταν 4,2Gb, γιατί?Τα υπόλοιπα Gb που ειναι?Μπορώ να συνδεθω μεσω 3g και πως? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τα υπολοιπα 3,8GB ειναι το λειτουργικο μαζι με τις εφαρμογες.

Θα χρειαστει να αγορασεις μια micro sd για περισσοτερα GB

Oσο για το 3G η συσκευη P3110 δεν εχει, οποτε θα συνδεθεις με wifi η μεσω tethering απο αλλη συσκευη με 3G

 

edit

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_2_7_0_p3110-4671.php

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο tablet - χρήση web browsing,σημειώσεις και σαν ebook reader ( και λίγο gaming :D ).

Αξίζει να προχωρήσω στην αγορά του ή υπάρχει κάτι καλύτερο στα ίδια χρήματα ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο tablet - χρήση web browsing,σημειώσεις και σαν ebook reader ( και λίγο gaming :D ).

Αξίζει να προχωρήσω στην αγορά του ή υπάρχει κάτι καλύτερο στα ίδια χρήματα ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εχω το p3110(μονο wifi) απο τον περασμενο σεπτεμβριο .δε μουχει βγαλει κανενα προβλημα.δουλευει αρκετα καλα και με καθημερινο ζορισμα.παιχνιδια παιζει,οθονη αρκετα καλη (στον ηλιο ψιλο υστερει αλλα οχι κατι τραγικο) Στα 160 ευρω που το βλεπω στο σκρουτζ τα αξιζει ανετα τα λεφτα του.δε θα σε προδωσει.κατι καλυτερο στα χρηματα του,ισως καποιο κινεζικο.

Αλλα δε ξερω να σου πω.

Καλυτερα περιμενε καποια αλλη απαντηση.

 

Καλημερες

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Jig για τις πληροφοριές σου.Ήθελα να ρωτησω το GPS πως δουλευει?Γιατί οταν παω να κανω πλοήγηση δεν κανει τίποτα.Θέλει χαρτες?Πρέπει να εχω σύνδεση wifi για να δουλέψει το gps?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...