Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mόλις επέστρεψα απ'τον Κωτσόβολο με το "μικρό" στα χέρια! Κάτι που είδα τώρα που έφτασα σπίτι και με ψιλοχάλασε είναι ότι πρόκειται για το μοντέλο των 8GB, δεν μου πέρασε καν απ'το μυαλό να ρωτήσω γιατί είχα την εντύπωση ότι πρόκειται για το 16άρι. Όπως και νά'χει έχω έτοιμη την 16άρα κάρτα οπότε θα την βολέψουμε κι έτσι. Καλώς σας βρήκα και εδώ, νεότερα όταν τελειώσει η αναβάθμιση σε 4.1.2 (περιμένω να κατέβει το πακέτο - σαν πολύ ώρα δεν κάνει; ).:p

 

 

Και μια ερώτηση μιας και προκειται για το μοντέλο χωρίς 3G, να δοκιμάσω να εγκαταστήσω το viber ή μπα;:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Mόλις επέστρεψα απ'τον Κωτσόβολο με το "μικρό" στα χέρια! Κάτι που είδα τώρα που έφτασα σπίτι και με ψιλοχάλασε είναι ότι πρόκειται για το μοντέλο των 8GB, δεν μου πέρασε καν απ'το μυαλό να ρωτήσω γιατί είχα την εντύπωση ότι πρόκειται για το 16άρι. Όπως και νά'χει έχω έτοιμη την 16άρα κάρτα οπότε θα την βολέψουμε κι έτσι. Καλώς σας βρήκα και εδώ, νεότερα όταν τελειώσει η αναβάθμιση σε 4.1.2 (περιμένω να κατέβει το πακέτο - σαν πολύ ώρα δεν κάνει; ).:p

 

 

Και μια ερώτηση μιας και προκειται για το μοντέλο χωρίς 3G, να δοκιμάσω να εγκαταστήσω το viber ή μπα;:)

 

Καλοριζικο,η αναβαθμιση ειναι καπου 180 Mb ,για αυτο αργει.

Οσο για το viber εξαρτατε αν εχουν φιλοι σου viber και θελεις να τα λετε free ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο,η αναβαθμιση ειναι καπου 180 Mb ,για αυτο αργει.

Οσο για το viber εξαρτατε αν εχουν φιλοι σου viber και θελεις να τα λετε free ειναι οκ.

 

Ευχαριστώ πολύ, λίγο μετά που τέλειωσα με τη συνταξη του ποστ κατέφθασε και το πακέτο, το έκανα και ολα κομπλέ! Όσον αφορά το viber ναι, και το εχουν οι φίλοι αλλά και το δουλεύουμε καθημερινά απ'το κινητό, το μονο που φοβήθηκα είναι μηπως υπήρχε θέμα ασυμβατότητας λογω αδυναμίας κλήσεων. Όλα καλά λοιπόν, το δοκιμάζω και βλέπουμε.:)

 

Edit: Άσχετο αλλά μολις ελαβα κι ενα mail απ'το dropbox που με ενημερωσε για τα 50gb που μου χαρισαν λογω jelly bean για εναν ολοκληρο χρονο, ειχα κι αλλα 50 απ'το κινητο, άντε να δω τι θα τα κάνω! :lol:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το Multi Window app ξέρει κανείς αν και πως δουλεύει σε μας?

 

Λειτουργεί μόνο για την αναπαραγωγή video πατώντας την ένδειξη πάνω δεξιά και μπορείς να ρυθμίσεις την θέση και το μέγεθος του παραθύρου...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το Multi Window app ξέρει κανείς αν και πως δουλεύει σε μας?

 

ευελπιστούμε στο Update σε 4.2.2. Ίσως στα καλούδια του TW που αποκτήσουμε είναι μέσα και αυτό. αλλιώς custom rom.

 

μισή ωρίτσα έπαιζα dead trigger και η θερμοκρασία πήγε 45.2 είναι φυσιολογικό? Από πίσω σου καίει και το χέρι.....

1.2 cpu

 

διπύρηνο στο 1ghz. ναι, φυσιολογικό, συμβαίνει και στα κινητά. μάλιστα, εκεί που ένιωσες να καίει περισσότερο είναι ο επεξεργαστής.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

μισή ωρίτσα έπαιζα dead trigger και η θερμοκρασία πήγε 45.2 είναι φυσιολογικό? Από πίσω σου καίει και το χέρι.....

1.2 cpu

 

Με ποια εφαρμογή βλέπεις τη θερμοκρασία;:)

Link to comment
Share on other sites

Thanks airtim αλλά σε custom rom δεν γίνεται μακάρι όπως λες στο 4.2 Μάκη με το battery widget

είδατε το tab 3? Μου άρεσαν τά κουμπιά τώρα είναι όντως Galaxy λένε το απλό θα περπατήσει στα 199 αν είναι αλήθεια η μεταπολιτικη αξία στα δικά μας πάει πάτο..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!!

Παιδιά ξέρει κάποιος γιατί <<στις ρυθμίσεις-εμφάνιση-εξυπνη διαμονή >> το κλικάρω και δεν λειτουργεί?

μου βγάζει μήνυμα πως δεν εντόπισε τα μάτια μου ενω κοιτάζω την οθόνη.

Κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!!

Παιδιά ξέρει κάποιος γιατί <<στις ρυθμίσεις-εμφάνιση-εξυπνη διαμονή >> το κλικάρω και δεν λειτουργεί?

μου βγάζει μήνυμα πως δεν εντόπισε τα μάτια μου ενω κοιτάζω την οθόνη.

Κάνω κάτι λάθος?

 

Μηπως εχεις βαλει κατι που κρυβει τη μπροστινη καμερα, ισως μια θηκη η καποιο καλυμα οθονης; Πιθανολογω οτι κατι τετοιο θα μπορουσε να την εμποδισει να σε δει καθαρα..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια!θελω να αγορασω το συγκεκριμενο tablet για δωρο στην γυναικα μου!θελω να ρωτησω εαν θα μπορει να κρατα σημειωσεις σε e-books που τις στελνουν απο το πανεπιστημιο!ευχαριστω εκ τον προτερων
Link to comment
Share on other sites

nokisas!!! ευχαριστώ για την απάντηση, φως ήθελε έστρεψα το πορτατιφ προς το προσωπό μου και δούλεψε,

Υπάρχει κάποια ρύθμιση,διότι για να διαβάζω κάτι με το φως στα μάτια μου είναι αδύνατον!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για το πως μπορούμε να εγκαταστήσουμε ένα επίσημο firmware με το Odin; Το έχω κάνει αρκετές φορές στο S2 μου και γενικότερα ξέρω πολύ καλά τα βήματα που πρέπει να κάνω αλλά θα ήθελα να ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και με το tab 2 σε αυτό το "κομμάτι" του Odin:

 

Θα προσέχετε πάντα να είναι τσεκαρισμένα μόνο τα “Auto Reboot” και “F.Reset Time”

 

Ισχύει τι ίδιο και εδώ;:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για το πως μπορούμε να εγκαταστήσουμε ένα επίσημο firmware με το Odin; Το έχω κάνει αρκετές φορές στο S2 μου και γενικότερα ξέρω πολύ καλά τα βήματα που πρέπει να κάνω αλλά θα ήθελα να ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και με το tab 2 σε αυτό το "κομμάτι" του Odin:

 

Θα προσέχετε πάντα να είναι τσεκαρισμένα μόνο τα “Auto Reboot” και “F.Reset Time”

 

Ισχύει τι ίδιο και εδώ;:)

 

Μάκη, στο gs2 έχουμε απογειώσει το επίπεδο πάντως !!! η μόνη αλλαγή είναι ο συνδυασμός πλήκτρων, δεν υπάρχει home button άλλωστε στο tablet.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

 

Τέλεια! Το να μπεις στο recovery ή το download mode δεν είναι κάτι δύσκολο έτσι κι αλλιώς, τα δοκίμασα κι αυτά κατά τη διαδικασία του root..:p

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ. ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΑΛΛΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ MEDIAMARKT ΣΤΑ 159 ΕΥΡΩ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΑΚΟΜΗ 40 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΑ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΠΑΘΕΙ. ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΣΕΙ Η ΒΡΑΧΕΙ. ΚΑΙ ΜΕ 65 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ACER Α500 ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΚΑΝΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΠΛΕΟΝ 7ΑΡΙ ΚΙ ΟΧΙ 10ΑΡΙ, ΚΙ ΕΔΩ ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ;.....
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ. ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΑΛΛΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ MEDIAMARKT ΣΤΑ 159 ΕΥΡΩ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΑΚΟΜΗ 40 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΑ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΠΑΘΕΙ. ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΣΕΙ Η ΒΡΑΧΕΙ. ΚΑΙ ΜΕ 65 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ACER Α500 ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΚΑΝΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΠΛΕΟΝ 7ΑΡΙ ΚΙ ΟΧΙ 10ΑΡΙ, ΚΙ ΕΔΩ ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ;.....

 

Προσπαθησε να μη γραφεις με κεφαλαια, βρισκεται μεσα στους κανονισμους του φορουμ και εκτος αυτου βγαζουν ματι..:p

 

Να αναφερω οτι το ιδιο κανει και ο Κωτσοβολος οσον αφορα την επεκταση εγγυησης, προσωπικα προτιμησα να τα δωσω σε θηκη και καλυμα οθονης αλλα οκ, σ'οποιον φανει χρησιμο..;)

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ. ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΑΛΛΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ MEDIAMARKT ΣΤΑ 159 ΕΥΡΩ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΑΚΟΜΗ 40 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΑ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΠΑΘΕΙ. ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΣΕΙ Η ΒΡΑΧΕΙ. ΚΑΙ ΜΕ 65 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ACER Α500 ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΚΑΝΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΠΛΕΟΝ 7ΑΡΙ ΚΙ ΟΧΙ 10ΑΡΙ, ΚΙ ΕΔΩ ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ;.....

 

αν το δίλημμά σου είναι να αλλάξεις ή όχι tablet εγώ θα σου έλεγα να μην αλλάξεις.

αν το δίλημμά σου είναι να πληρώσεις ή όχι για εγγύηση τότε κάνε ότι προστάζει η λογική σου.

αν θες να μάθεις τα μειονεκτήματα της samsung έναντι άλλων κατασκευαστών μπορούμε να σου πούμε διάφορα όμως δεν πιστεύω πως θα βρεις πρόβλημα, τι σε προβληματίζει αναφορικά με την sammy?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

nokisas!!! ευχαριστώ για την απάντηση, φως ήθελε έστρεψα το πορτατιφ προς το προσωπό μου και δούλεψε,

Υπάρχει κάποια ρύθμιση,διότι για να διαβάζω κάτι με το φως στα μάτια μου είναι αδύνατον!!!

 

οχι δυστυχως ωραιο κολπο αλλα μονο για μερα

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα σοβαρο προβλημα με την εσωτερικη μνημη ειναι 4.5 GB

εχω τα παιχνιδια μου τα app μου πιανουν πχ 2.5 γιγα και μενουν 2 free χρειαστηκε να κανω καποια wipes και backup restore απο recovery παω μετα να παιξω real racing και δεν υπαρχουν τα δεδομενα του παιχνιδιου που ειναι 1+ γιγα παω να τα ξανακατευασω λεει μη επαρκης χωρος παω να δω τον αποθηκευτικο απο ρυθμισεις μου λεει 800 mb free ψαχνω με file managers τιποτα...κατι που δεν υπαρχει ουτε και φαινεται τρωει τον χωρο και δεν θελω να κανω παλυ φορματ..κανεις αλλος μς παρομοιο προβλημα? εδω και η φωτο....σε λιγο θα βαλω και απ τη μαμα ρομ,ειμαι σε dual

 

από εδώ λείπουν 3gb

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να μη γραφεις με κεφαλαια, βρισκεται μεσα στους κανονισμους του φορουμ και εκτος αυτου βγαζουν ματι..:p

 

Να αναφερω οτι το ιδιο κανει και ο Κωτσοβολος οσον αφορα την επεκταση εγγυησης, προσωπικα προτιμησα να τα δωσω σε θηκη και καλυμα οθονης αλλα οκ, σ'οποιον φανει χρησιμο..;)

Οκ για τα κεφαλαια. Αλλα ο κωτσο για το ιδιο πραμα θελει 90 ευρω. κι οχι 40. καμια σχεση. και αν ειναι με 40 να εχω το κεφαλι μου ησυχο για 2 χρονια, αντι να μετανιωσω για μια θηκη που θα παρωμιας και εχω κι αλλα ταμπλετ και μετανιωσα για τις θηκες αφου ... επιβαρινουν την ευκολια της ταμπλετας, ζήτω η ολικη εγγυηση!!! Προσπαθω να ενημερωσω τον κοσμο κι οχι απλα να λεω... Α και κατι αλλο αν βαλω την ταμπλετα της σαμσουνγκ στο ρευμα, ησυχαζω και απο τα κουνουπια;

 

αν το δίλημμά σου είναι να αλλάξεις ή όχι tablet εγώ θα σου έλεγα να μην αλλάξεις.

αν το δίλημμά σου είναι να πληρώσεις ή όχι για εγγύηση τότε κάνε ότι προστάζει η λογική σου.

αν θες να μάθεις τα μειονεκτήματα της samsung έναντι άλλων κατασκευαστών μπορούμε να σου πούμε διάφορα όμως δεν πιστεύω πως θα βρεις πρόβλημα, τι σε προβληματίζει αναφορικά με την sammy?

 

Απο τα πρωτα κι ολας σχόλια διαβασα πολλα προβληματα. Οπως το wifi, το τατσ, οτι δεν αποθικευει τα app στην καρτα, κι αλλα τετοια. Δεν ξερω αν τα ειδες. Θελω το ταμπλετ για επαγγελματικη χρηση. Αρα να μην με πουλησει, και να με .... ακουει. Το καλο ειναι οτι τα περισοτερα μαγαζια μεσα σε 15 μερες αν δεν σου αρεσει σου δινουν τα λεφτα σου πισω!!! Απλα φοβαμε μιπος χασω παρα τις 10'' το καλο που εχω και μετα που θα ξαναβρω; :worry:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...