Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σαι καλά φίλε μου αλλά δεν γίνεται να αγοράσω από Ελλάδα έτσι μου λεει

 

κανε login... στο ebay.co.uk

εγω την εχω στη κατοχη μου τη συγκεκριμενη θηκη εδω κ 2 εβδομαδες περιπου.....απο τον ιδιο πωλητη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κοιτα την φώτο η κάρτα μνήμης είναι εκεί που λέει extsdcard

και η εσωτερική εκεί που λέει sdcard0 όταν κατευαζω κάτι πάει στην εσωτερικη δηλαδη sdcard0 το recovery δεν βλέπει την sd και για να καταλαβεις η κανονικη sd πρέπει να εμφανίζεται σαν sd και όχι η εσωτερική σαν sd.. Και να μη χρειάζεται να τα περνάω όλα μέσα με το χέρι

 

Συμβαίνει ότι και με τις εφαρμογές από την ICS και μετά: Δεν μπορείς να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην εξωτερική SD. Έτσι γίνεται και με τα downloads: Δεν μπορείς να ορίσεις path για να κατεβαίνουν στην εξωτερική SD...

Link to comment
Share on other sites

Στο xperia μου με 4.0 και 4.1 4.2 γιατί δεν είναι έτσι?

Την εσωτερική την εμφανίζει σαν εσωτερική και την sd sd

 

κανε login... στο ebay.co.uk

εγω την εχω στη κατοχη μου τη συγκεκριμενη θηκη εδω κ 2 εβδομαδες περιπου.....απο τον ιδιο πωλητη

 

να σαι καλά φίλεμου, πηγα εκεί που λες δεν έχει register μόνο login αν είσαι θεσσαλονικη ίσως μπορουσες να μου παραγγείλεις εσύ μια?

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά φίλεμου, πηγα εκεί που λες δεν έχει register μόνο login αν είσαι θεσσαλονικη ίσως μπορουσες να μου παραγγείλεις εσύ μια?

 

δυστηχως δεν ειμαι Θεσ/νικη,

δοκιμασε το λινκ για register

https://scgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?RegisterEnterInfo&siteid=3&UsingSSL=1&co_partnerId=2

Link to comment
Share on other sites

Στο xperia μου με 4.0 και 4.1 4.2 γιατί δεν είναι έτσι?

Την εσωτερική την εμφανίζει σαν εσωτερική και την sd sd

 

Απλά τις χαρακτηρίζει αλλιώς. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα κάρτα μνήμης και την εμφανίζει σαν extsd.card πάω να κάνω ένα backup και το περναει στην εσωτερική. . Την έκανα φορματ μεσω του tablet τίποτα όμως, τι μπορώ να κάνω χωρίς ολική διαγραφή των αρχείων μου?

 

Τι εννοείς backup;

Από που; Με ποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

από cwm τη μαμά rom

τελωσπαντων για να μη σας κουραζω και ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια από ότι καταλαβα ότι και να κατευασεις οτι και να θες να κάνεις το περνάει στην εσωτερικη και το περνάς μετά στην κάρτα

οκ απλά είναι μπελάς σε κανένα άλλο ανδροιδ μου δεν είναι έτσι.

 

Απλά τις χαρακτηρίζει αλλιώς. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο...

 

καμιά σχέση σε αλλα Android η εσωτερική είναι εσωτερική και η sd sd και έτσι τις εμφανίζει παντού. .

απο recovery αμέσως τα backup πάνε στην sd εδω πάνε στην μανησια και μετά από τον file manager τα μετακινεις εσυ...ολα ολα φωτο θα κατευασεις απο τον browser video music όλα στην εσωτερικη που την ανάφερει σε όλες τις τρίτες εφαρμογές σαν sdcard..

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αυτην ακριβως τη στιγμη διαπιστωσα αυτο που λετε.με ckw εκανα back up και το περασε στην sd του κινητο.με copy paste τοβαλα στην ext sd

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

από cwm τη μαμά rom

τελωσπαντων για να μη σας κουραζω και ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια από ότι καταλαβα ότι και να κατευασεις οτι και να θες να κάνεις το περνάει στην εσωτερικη και το περνάς μετά στην κάρτα

οκ απλά είναι μπελάς σε κανένα άλλο ανδροιδ μου δεν είναι έτσι.

 

Το cwm έχει επιλογή backup to external sdcard.

Αυτή επέλεξε και το backup σου θα πάει σε φάκελο clockworkmod της κάρτας κατευθείαν χωρίς να χρειαστεί κανένα copy.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

είμαι και εγώ κάτοχος του p-3110 και σας παρακολουθώ από καιρό και με έχετε βοηθήσει πολύ!!!

Μου συμβαίνει το εξής.Κατά την φόρτηση η μπαταρία του φτάνει έως 99% ,ενώ δείχνει οτι έχει φορτίσει 100% όταν το φορτίζω με κλειστή την συσκευή.

Οταν το ενεργοποιήσω πηγαίνει στο 100% αλλά δεν κρατάει σχεδον καθόλου μόνο για 3-4 λεπτά και ξαναπέφτει στο 99% και ξεφορτίζει κανονικά.Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο το ίδιο?Υπάρχει κάποια λύση?

Το κινήτό μου π.χ.φορτίζει στο 100% και κρατάει τουλάχιστον για 20 λεπτά!!!

(εννοείται πως έχω κάνει battery calibration)

ευχαριστώ πολλύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

είμαι και εγώ κάτοχος του p-3110 και σας παρακολουθώ από καιρό και με έχετε βοηθήσει πολύ!!!

Μου συμβαίνει το εξής.Κατά την φόρτηση η μπαταρία του φτάνει έως 99% ,ενώ δείχνει οτι έχει φορτίσει 100% όταν το φορτίζω με κλειστή την συσκευή.

Οταν το ενεργοποιήσω πηγαίνει στο 100% αλλά δεν κρατάει σχεδον καθόλου μόνο για 3-4 λεπτά και ξαναπέφτει στο 99% και ξεφορτίζει κανονικά.Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο το ίδιο?Υπάρχει κάποια λύση?

Το κινήτό μου π.χ.φορτίζει στο 100% και κρατάει τουλάχιστον για 20 λεπτά!!!

(εννοείται πως έχω κάνει battery calibration)

ευχαριστώ πολλύ!!!

 

Καλησπερα.

Εμενα ειτε κλειστο ειτε ανοικτο φορτιζει εως 100% και μολις το βγαλω απτην πριζα σε 3 λεπτα (αντε 4...) πεφτει στο 99% και σε αλλα 5 λεπτα στο 98%.

Δε νομιζω οτι ειναι κατι...

Το battery calibration παντως λενε οτι δεν κανει τιποτα...δεν προσφερει κατι δηλαδη...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω dimfil εχθες εκανα φορματ και πηγα σε αλλη ρομ και ειναι τωρα οπως λες ολα καλα

Pasgr εδω και 2 μερες και μενα ειναι ετσι ενω στην αρχη πηγαινε 100%

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ένας γνωστός μου έχει το P3100 (με το 3G), και φλάσαρα χθες μια ρομ 4.1.2, από το sammobile για P3100(3G+WIFI), ενώ τα έκανα όλα σωστά, δεν δουλεύει το 3g καθόλου. Δεν ανοίγει. Μήπως έκανα λάθος στη rom και τελικά ήταν rom μόνο για wifi ;. Έχει φλασάρει κανείς 4.1.2 αλλά σε 3g ταμπλέτα ;. Μπορείτε να μου στείλετε site να κατεβάσω τη σωστή rom ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Άκυρο.

Είχαν μπερδευτεί τα APN από την Vodafone.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

διάβασα από την 20 σελίδα μέχρι το ποστ μου, βρήκα μικρή αναφορά στο πρόβλημα μου και προχωρώ σε περιγραφή:

έχω ανταπτοράκι ΟΤG που δουλεύει σίγουρα (βλέπει φλασάκια δηλαδή) όταν όμως του βάζω το στικ της βόντα μου βγάζει την ειδοποίηση "high power usb device" με αποτέλεσμα η ταμπλέτα να μην μπορεί να αξιοποιήσει το στικ.

Προχωρώ, έψαξα στο νετ και έπεσα πάνω σε βίντεο που δείχνει πως αυτό το πρόβλημα μπορεί να λυθεί μέσω εξωτερικής μπαταρίας. Συμπτωματικά έχω ένα external energy bank το οποίο χρησιμοποιώ όπως δείχνει το βίντεο. Για να έχω πρόσβαση στο νετ μέσω του στικ της βόντα χρειάζονται ρυθμίσεις τις οποίες δεν μπορώ να βρω πουθενά, ούτε καν η voda μπορεί να μου δώσει τηλεφωνικώς.

Καμία ιδέα κάποιος με το φλασάκι της βόντα ή με τις ρυθμίσεις μέσω εξωτερικής μπαταρίας??? thanks in advance

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

διάβασα από την 20 σελίδα μέχρι το ποστ μου, βρήκα μικρή αναφορά στο πρόβλημα μου και προχωρώ σε περιγραφή:

έχω ανταπτοράκι ΟΤG που δουλεύει σίγουρα (βλέπει φλασάκια δηλαδή) όταν όμως του βάζω το στικ της βόντα μου βγάζει την ειδοποίηση "high power usb device" με αποτέλεσμα η ταμπλέτα να μην μπορεί να αξιοποιήσει το στικ.

Προχωρώ, έψαξα στο νετ και έπεσα πάνω σε βίντεο που δείχνει πως αυτό το πρόβλημα μπορεί να λυθεί μέσω εξωτερικής μπαταρίας. Συμπτωματικά έχω ένα external energy bank το οποίο χρησιμοποιώ όπως δείχνει το βίντεο. Για να έχω πρόσβαση στο νετ μέσω του στικ της βόντα χρειάζονται ρυθμίσεις τις οποίες δεν μπορώ να βρω πουθενά, ούτε καν η voda μπορεί να μου δώσει τηλεφωνικώς.

Καμία ιδέα κάποιος με το φλασάκι της βόντα ή με τις ρυθμίσεις μέσω εξωτερικής μπαταρίας??? thanks in advance

 

Τσιμπησα απ τον Κωτσοβολο σημερα το ταμπλετακι στα 159Ε , τιμη σκοτωμα για αυτα που προσφερει..

Το απλο το wifi ειναι μονο σε προσφορα !!!:):D

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα απ τον Κωτσοβολο σημερα το ταμπλετακι στα 159Ε , τιμη σκοτωμα για αυτα που προσφερει..

Το απλο το wifi ειναι μονο σε προσφορα !!!:):D

 

Τρελλο value for money.θα το καταφχαριστηθεις φιλε.το σεπτεμβρη τοχα παρει με 250...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας ακομα κατοχος του συγκεκριμενου tablet GT - P3110 απο χτες , πολυτιμο το thread το διαβασα ολο, περασα το abobe flash player και βλεπει σελιδες με flash, εκανα και το up date σε 4.1.2 αποτην εκδοση 4.1.1 που ειχε απο την μανα του, δεν ξερω τι αλλαγες ειχε η νεα εκδοση γιατι το εκανα το up date με το που το ανοιξα.Αρκετα γρηγορο, για τα λεφτα του 159 ευρω οντως το καλυτερο value for money.Το σημα GPS ειναι πολυ καλυτερο απο το smartphone Galaxy S Advance που εχω, κλειδωνει δορυφορους 12 και μεσα στο σπιτι σε ελαχιστο χρονο, ενω με το κινητο κλειδωνει μονο 6 δορυφορους μεσα στο σπιτι κοντα σε παραθυρο παντα.Το σημα WiFi και αυτο ειναι λιγο καλυτερο απο το κινητο. Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!μολισ αγορασα απο το ebay αυτο το καλωδιο http://www.ebay.co.uk/itm/280922846994?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649.το προβλημα μου ομωσ ειναι οτι δεν διαβαζει τις usb που βαζω.μηπωσ χρειαζεται καποια ειδικη ρυθμιση?

 

Βασικα μολισ πηρα την απαντηση μου απο ενα παλιο post.Επειδη δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο το fat32,μπορω να αγορασω τετοιο φλασακι απο το ιντερνετ και να το χρησιμοποιω απο υπολογιστη στο ταμπλετ κανονικα?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!μολισ αγορασα απο το ebay αυτο το καλωδιο http://www.ebay.co.uk/itm/280922846994?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649.το προβλημα μου ομωσ ειναι οτι δεν διαβαζει τις usb που βαζω.μηπωσ χρειαζεται καποια ειδικη ρυθμιση?

 

Δηλαδή συνδέεις φλασάκια και δεν τα διαβάζει το τάμπλετ?? εννοώ φλασάκια για δεδομένα. Συνδέεις φλασάκι και δεν δείχνει τίποτα το τάμπλετ? αν συμβαίνει αυτό τότε απλά πήρες ανταπτοράκι που δεν δουλεύει. Συμβαίνει, για το συγκεκριμένο τάμπλετ έχω πάρει 2 ανταπτοράκια και δουλεύει το ένα ΕΥΤΥΧΏΣ. Επιτυχία 50% είναι καλά. Σκέψου πως για το κινητό έχω πάρει 3 ανταπτοράκια και δούλεψαν τα 2. Απο τα ανταπτοράκια που κυκλοφορούν στην ελλάδα δεν δουλεύουν όλα

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο airtim. Σύνδεσε σκέτο το adaptorάκι στο tablet (χωρίς να έχει flashάκι συνδεδεμένο) και δες αν σου βγάζει πάνω αριστερά την ένδειξη του USB...
Link to comment
Share on other sites

...Το σημα GPS ειναι πολυ καλυτερο απο το smartphone Galaxy S Advance που εχω, κλειδωνει δορυφορους 12 και μεσα στο σπιτι σε ελαχιστο χρονο, ενω με το κινητο κλειδωνει μονο 6 δορυφορους μεσα στο σπιτι κοντα σε παραθυρο παντα.....

Προφανώς, το ταχύτερο κλείδωμα δορυφόρων συμβαίνει επειδή το ταμπλετ έχει πέραν του GPS και υποστήριξη GLONASS ενώ το Galaxy S Advance μόνο GPS.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, το ταχύτερο κλείδωμα δορυφόρων συμβαίνει επειδή το ταμπλετ έχει πέραν του GPS και υποστήριξη GLONASS ενώ το Galaxy S Advance μόνο GPS.

 

Πολυ σωστος, μετα ειδα οτι εχει συστημα Glonass γιαυτο πιανει διπλασιο αριθμο δορυφορων απο το κινητο.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4671&idPhone2=4469

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ευχαριστώ όλους όσους ασχοληθικαν για να βρω θήκη τελικά βρήκα ένα ελληνικό ιντερνετικο μαγαζί απίστευτο μισή τιμή όλα full body δέρματινη θήκη 9.90 usb otg 3.50 και πάει λέγοντας μπειτε και δείτε

http://www.mobiletrade.gr/tablet/gadgets-tablet-aksesouar

 

http://www.mobiletrade.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v9.tpl&product_id=1213&category_id=227&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...