Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια Πολλα σε ολους. Εχω το Galaxy tab P1000 ,το πρωτο,με hardware keyboard και HDMI dock.Ετοιμαζομαι να παρω το 3100 .θα δουλευουν τα εξαρτηματα που εχω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα!!!

Μολις ηρθε αναβαθμηση για το 3110!!!

Τωρα την κανω,μεσω kies,μαλλον η 4.1.2 ειναι....σε λιγο περισοτερα..:)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ήλθε η αναβάθμιση για το 3110

 

http://www.sammobile.com/firmwares/

Firmwares

 

The latest firmware for your device.

 

SEARCH RESULT

Model Country/Carrier Date Version

GT-P3110 Open Austria 2013 May 4.1.2 P3110XXDMC2 P3110ATODMD1

GT-P3110 Hungary (T-mobile) 2013 May 4.1.2 P3110XXDMC2 P3110TMHDMD1

GT-P3110 France 2013 May 4.1.2 P3110XXDMC2 P3110XEFDMD1

GT-P3110 Hungary 2013 May 4.1.2 P3110XXDMC2 P3110OXXDMC1

GT-P3110 Baltic 2013 May 4.1.2 P3110XXDMC2 P3110OXXDMC1

GT-P3110 Greece 2013 May 4.1.2 P3110XXDMC2 P3110OXXDMC1

GT-P3110 Romania (Cosmote) 2013 April 4.1.2 P3110XXDMC2 P3110OXXDMC1

Edited by antsir
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα σε ολους. Εχω το Galaxy tab P1000 ,το πρωτο,με hardware keyboard και HDMI dock.Ετοιμαζομαι να παρω το 3100 .θα δουλευουν τα εξαρτηματα που εχω?

 

Το HDMI Dock δεν δουλεύει γιατί δεν υποστηρίζεται video out στο P3100.

 

To keyboard μέσω του 30πινου αντάπτορα λογικά δεν θα έχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!!!

Μολις ηρθε αναβαθμηση για το 3110!!!

Τωρα την κανω,μεσω kies,μαλλον η 4.1.2 ειναι....σε λιγο περισοτερα..:)

 

Μεγειές, μεγειές!

 

Αναμένουμε εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές Μεγειές.... τι λέει; Καλή η αναβάθμιση; Εντυπώσεις;

 

Με πολυ λίγη χρηση, να σου πω δεν εχω καταλαβει διαφορά. Ο χρονος θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Στις Επαφές παραμένει το αγγλικό αλφάβητο στην άκρη για την γρήγορη εύρεση ή το έκανε ελληνικό?
Link to comment
Share on other sites

Στις Επαφές παραμένει το αγγλικό αλφάβητο στην άκρη για την γρήγορη εύρεση ή το έκανε ελληνικό?

 

Παραμένει το λατινικό.

Link to comment
Share on other sites

Τhanks!

 

Απλά ήθελα να το επιβεβαιώσω καθώς στην αντίστοιχη αναβάθμιση του P3100 τα παιδιά είχαν πει ότι το μετέτρεψε σε ελληνικό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο ταμπλετ τώρα που έχει πέσει και κάτω από τα 160 ευρω, θα ήθελα να ρωτήσω αν υποστηρίζεται διαμοιρασμός σύνδεσης 3g από άλλο κίνητο. Ο τυχεράκιας (φίλε σε ξανασυναντώ απο το thread του galaxy s) ανέφερε πως δεν γίνεται μέσω bluetooth...Μέσω wifi μεταξυ κινητού και ταμπλέτας ομως; (Tethering νομίζω λέγεται, αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται μεσω bt η wifi
Link to comment
Share on other sites

H Vodafone πάντως στην διαφήμιση προσφοράς για το P3110 υποστηρίζει ότι λειτουργεί με το 3G stickάκι της...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο ταμπλετ τώρα που έχει πέσει και κάτω από τα 160 ευρω, θα ήθελα να ρωτήσω αν υποστηρίζεται διαμοιρασμός σύνδεσης 3g από άλλο κίνητο. Ο τυχεράκιας (φίλε σε ξανασυναντώ απο το thread του galaxy s) ανέφερε πως δεν γίνεται μέσω bluetooth...Μέσω wifi μεταξυ κινητού και ταμπλέτας ομως; (Tethering νομίζω λέγεται, αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται μεσω bt η wifi

 

Κανονικότατα μεσω wifi

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone πάντως στην διαφήμιση προσφοράς για το P3110 υποστηρίζει ότι λειτουργεί με το 3G stickάκι της...

Δηλαδη εχει ιντερνετ απο 3G,ή μηπως γινεται και τηλεφωνο???:lol:

Link to comment
Share on other sites

βασικα το tethering ήταν αυτό που ζητούσα, για να γλυτώσω τα εξτρα χρήματα που ζητάει το 3g. Από τη στιγμή που υπάρχει ιντερνετ στο κινητό και μπορεί να μοιραστεί, τοτε όλα καλά. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα, χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα απο το play store? Δουλεύει με όλα τα ανδροειδη που διαθέτουν wifi? Αν ειναι έτσι μπορεί να το τσιμπήσω να μπω αν και καθυστερημένα στην παρέα σας
Link to comment
Share on other sites

βασικα το tethering ήταν αυτό που ζητούσα, για να γλυτώσω τα εξτρα χρήματα που ζητάει το 3g. Από τη στιγμή που υπάρχει ιντερνετ στο κινητό και μπορεί να μοιραστεί, τοτε όλα καλά. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα, χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα απο το play store? Δουλεύει με όλα τα ανδροειδη που διαθέτουν wifi? Αν ειναι έτσι μπορεί να το τσιμπήσω να μπω αν και καθυστερημένα στην παρέα σας

 

Κανονικά δουλεύει το tethering

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο ταμπλετ τώρα που έχει πέσει και κάτω από τα 160 ευρω, θα ήθελα να ρωτήσω αν υποστηρίζεται διαμοιρασμός σύνδεσης 3g από άλλο κίνητο. Ο τυχεράκιας (φίλε σε ξανασυναντώ απο το thread του galaxy s) ανέφερε πως δεν γίνεται μέσω bluetooth...Μέσω wifi μεταξυ κινητού και ταμπλέτας ομως; (Tethering νομίζω λέγεται, αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται μεσω bt η wifi

 

ρε παιδιά ψάχνω την προσφορά της vodafone με 160 ευρώ.

έχετε το λινκ;

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Με σύνδεση και να προσέχετε τη διάρκεια τους πριν υπογράψετε!

 

Ουτε εγω το βρήκα στο side της Vodafone. . . :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάποια εμφανή διαφορά με την 4.1.2.

 

Έχω την εντύπωση πάντως πως το αρχικό bootάρισμα διαρκεί περισσότερο και το lagάρισμα που κάνει στην εναλλαγή των οθονών αμέσως μετά το initial start είναι μεγαλύτερο σε σχέση πάντα με την 4.1.1...

Link to comment
Share on other sites

Nαι, περίπου τόσα ήταν. Μην μπερδεύεσαι με τα μεγαλύτερα αρχεία που περιλαμβάνουν ολόκληρο το λειτουργικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,πρώτη φορά γράφω στο συγκεκριμενο thread, καθώς σήμερα πήρα το tabletάκι (wifi).Η αγορά έγινε απο την προσφορά της vodafone στα 159 euro χωρίς πρόγραμμα σύνδεσης.Έχει δοκιμάσει κανείς αν η ταμπλέτα μπορει να δει και να διαβάσει αρχεία (π.χ.ταινίες) απο εξωτερικό σκληρό,αν ναι και πώς?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...