Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον με το που εκανα την εγκατασταση εβαλα ενα προγραμμα (Root Uninstaller Pro) και μου εδειξε 200 εγαρμογες περιπου.εχω αρχισει να σβηνω και να ξανασβηνω μεχρι που τωρα εχει γυρω στης 100,παρολαυτα με το που παρει το μηχανακι μπροστα βλεπω και τρωει αρκετη μνημη 440mb/811mb.βλεπω επισης στης "διεργασιες μνημης cache" και τρεχει πολυ πραμα...

μια λυση ειναι να της κλεισω ολες μαζι με την επιλογη "διαχειριση εργασιων" αλλα θα ηθελα να μου πειτε εαν υπαρχει καποιο προγραμμα να επιλεγω πια προγραμματα θα ανοιγουν αυτοματα η να τα κομπλαρω.δοκιμασα στο (Root Uninstaller Pro) την επιλογη "παγωμα" αλλα αυτο κανει την εφαρμογη να μην υπαρχει καθολου,κατι σαν απεγκατασταση δλδ.

υπαρχει κατι τετοιο?startup manager νομιζω τα λενε?

 

Φίλε μου, τα περισσότερα προβλήματα στη stock rom τα δημιουργεί το ίδιο το touchwiz το οποίο σαν γραφικό περιβάλλον είναι ιδιαίτερα απαιτητικό.

Γνώμη μου είναι απλά να "παγώσεις" τις εφαρμογές της Samsung που δεν χρησιμοποιείς με το titanium backup. Το να μπεις στη διαδικασία να τις αφαιρέσεις δεν έχει πραγματικό όφελος... Θα το έλεγα περισσότερο "placebo effect"...

Πραγματική βελτίωση και διαφορά στην ταχύτητα βλέπεις μόνο σε custom roms...

 

 

Το 1ο post του οδηγού ενημερώθηκε με μικροδιορθώσεις και links section που περιέχει συνδέσμους για τις τελευταίες εκδόσεις των σημαντικότερων πακέτων.

Ελπίζω τώρα να είναι ακόμα πιο χρήσιμος σε όσους ενδιαφέρονται να "πειράξουν" το αγαπημένο μας tab...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το 1ο post του οδηγού ενημερώθηκε με μικροδιορθώσεις και links section που περιέχει συνδέσμους για τις τελευταίες εκδόσεις των σημαντικότερων πακέτων.

Ελπίζω τώρα να είναι ακόμα πιο χρήσιμος σε όσους ενδιαφέρονται να "πειράξουν" το αγαπημένο μας tab...

 

Απίθανος γι'ακόμα μια φορά! :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε!θα το λιωσω παλι στα φορματ :lol:

 

814mb η Slimbean 4.3?

 

Ναι...

Ο δικος τους kernel είναι πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που δεν μαρεσει σε αυτες της ρομ και το βλεπω μονο στης stock ειναι η ωραια μπαρα οταν σερνεις που ανοιγεις-κλεινεις το wifi κτλ.

μπορει να βρεθει σαν προγραμμα να το κατεβασω?ολες η κουστομ ρομ εχουν αλλα ειναι μικρες.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Γνωρίζει κανείς αν το tablet δέχεται κάρτα μνήμης 64gb? Σκέφτομαι να πάρω αυτήν που είναι κ Samsung

http://www.aliexpress.com/item/1pcs-lot-Best-quality-class10-8GB-16GB-32GB-64GB-micro-sd-card-memory-card-TF-card/1113515967.html

 

Επίσης, αρκετές φορές ο browser κλείνει από μόνος του (είτε ο επίσημος είτε ο dolphin). Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Και κάτι τελευταίο. Είχα βάλει flash player με το apk στην κάρτα sd. Μετά την αναβάθμιση πλέον δεν παίζει. Έχω Android 4.1.1

Edited by myrsine22
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αρκετές φορές ο browser κλείνει από μόνος του (είτε ο επίσημος είτε ο dolphin). Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;

 

Ναί συμβαίνει τό είχα αναφέρει πρίν μιά βδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Γνωρίζει κανείς αν το tablet δέχεται κάρτα μνήμης 64gb? Σκέφτομαι να πάρω αυτήν που είναι κ Samsung

http://www.aliexpress.com/item/1pcs-lot-Best-quality-class10-8GB-16GB-32GB-64GB-micro-sd-card-memory-card-TF-card/1113515967.html

Απ'οσο ξέρω δε παίρνει..

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ναί συμβαίνει τό είχα αναφέρει πρίν μιά βδομάδα

 

Άρα είναι κάποιο bug της Samsung? Πως θα το λύσουμε?

 

Απ'οσο ξέρω δε παίρνει..

 

Ευχαριστώ!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αυτο το tablet δεν εχει υποστηριξη για στυλους; Εχω δοκιμασει 2 διαφορετικους (ενα νοκια και ενα noname) σε 2 tab2 7".

Το ενα ειναι stock και το αλλο CM 10.1. Και στις 2 περιπτωσεις οι γραμμες σε διαφορα σχεδιαστικα βγαινουν διακεκομμενες ή στραβες.

Κανω κατι λαθος ή ειναι "φυσιολογικο";

Οι 2 πενες στο S3 μου δουλευουν αψογα.

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αυτο το tablet δεν εχει υποστηριξη για στυλους; Εχω δοκιμασει 2 διαφορετικους (ενα νοκια και ενα noname) σε 2 tab2 7".

Το ενα ειναι stock και το αλλο CM 10.1. Και στις 2 περιπτωσεις οι γραμμες σε διαφορα σχεδιαστικα βγαινουν διακεκομμενες ή στραβες.

Κανω κατι λαθος ή ειναι "φυσιολογικο";

Οι 2 πενες στο S3 μου δουλευουν αψογα.

 

αγόρασα 2 πακέτα με θήκες, στυλό κλπ από ebay. στο ένα στυλό το τάμπλετ αποκρίνεται άψογα στο άλλο έτσι και έτσι. δεν είσαι ο μόνος. βασικά ας μην μπερδευόμαστε, δεν έχουμε note. Ευτυχώς το android δεν είναι Windows Mobile που χρειάζεται οπωσδήποτε στυλό.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα και απο μενα...

αγορασα χθες το ταμπλετακι...πολυ καλο για τα λεφτα του....

εχω μια ερωτηση.πως μπορω να σβησω απο την συλλογη μου φακελους με τις φωτο μου??τις τσεκαρω και δεν βρησκω επιλογη διαγραφη....παρακαλω τα φωτα σας.....!!!!!

ευχαριστω Κων/νος Λαρισα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το samsung tab 2 7.0 P3110 και στο σπιτι μου δεν εχω wifi, ξέρει κανεις αν μπορω να συνδεθω μεσω ενός usb-lan adapter π.χ (http://www.ebay.com/itm/New-Ethernet-USB-to-Lan-RJ45-Network-Card-Adapter-10-100-Mbps-for-Laptop-PC-/180900388101). Εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο? Θα δουλέψει?

Και πως μπορω να συνδέσω στο tablet ενα usb stick?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα να σας ρωτησο πως μπορω να προαθεσω καρτελα στο ταμπλετ 3100 μου δινει μονο 7 και θελω να προσθεσω κι'αλλες γινετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το samsung tab 2 7.0 P3110 και στο σπιτι μου δεν εχω wifi, ξέρει κανεις αν μπορω να συνδεθω μεσω ενός usb-lan adapter π.χ (http://www.ebay.com/itm/New-Ethernet-USB-to-Lan-RJ45-Network-Card-Adapter-10-100-Mbps-for-Laptop-PC-/180900388101). Εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο? Θα δουλέψει?

Και πως μπορω να συνδέσω στο tablet ενα usb stick?

 

και για τα 2 προϊόντα θα χρειαστείς ένα OTG ανταπτοράκι, είναι πολύ φτηνά απο ebay και φτηνά στην ελλάδα. Στην ελλάδα δεν έιναι τόσο εύκολα να τα βρεις. δεν δουλεύουν όλα τα OTG ανταπτοράκια που κυκλοφορούν. για το τάμπλετ έχω ποσοστό επιτυχία 1/2 και για το κινητό 2/3.

 

καλησπερα στην παρεα να σας ρωτησο πως μπορω να προαθεσω καρτελα στο ταμπλετ 3100 μου δινει μονο 7 και θελω να προσθεσω κι'αλλες γινετε?

 

δεν έχω ακούσει ξανά άνθρωπο να λέει πως δεν του φτάνουν τα 7 home screens. βάλε άλλο launcher, πχ adw, go, nova, spb, και όποιο άλλο σου γυαλίσει

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω airtim για την απάντηση σου, βρήκα αυτό το OTG ανταπτορα http://www.mobiletrade.gr/tablet/adapters-tablet?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v9.tpl&product_id=1187&category_id=251 , θα κάνει? όσο για αντάπτορα usb-lan,ξερεις κάποιο που μπορει να δουλευει?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω airtim για την απάντηση σου, βρήκα αυτό το OTG ανταπτορα http://www.mobiletrade.gr/tablet/adapters-tablet?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v9.tpl&product_id=1187&category_id=251 , θα κάνει? όσο για αντάπτορα usb-lan,ξερεις κάποιο που μπορει να δουλευει?

 

φαινομενικά κάνει το otg adaptor που βρήκες, θα είσαι σίγουρος αν δοκιμάσεις. για usb lan δεν έχω ιδέα.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τάμπλετ δεν δέχεται usb στικάκια για 3g σύνδεση στο ίντερνετ, έχει ειπωθεί πολλές φορές. Αυτό που μπορεί κανείς να κάνει είναι να συνδεθεί στο ίντερνετ με tethering από το smartphone ή μέσω της αγοράς μιας συσκευής mi-fi αν δεν έχει smartphone.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα και απο μενα...

αγορασα χθες το ταμπλετακι...πολυ καλο για τα λεφτα του....

εχω μια ερωτηση.πως μπορω να σβησω απο την συλλογη μου φακελους με τις φωτο μου??τις τσεκαρω και δεν βρησκω επιλογη διαγραφη....παρακαλω τα φωτα σας.....!!!!!

ευχαριστω Κων/νος Λαρισα...

 

Μήπως είναι φωτογραφίες από picasa? Σ αυτή την περίπτωση πρέπει να βγάλεις τον συγχρονισμό από τις ρυθμίσεις.

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι φωτογραφίες από picasa? Σ αυτή την περίπτωση πρέπει να βγάλεις τον συγχρονισμό από τις ρυθμίσεις.

 

Λογικά γι'αυτές πρόκειται, έχουν και το χαρακτηριστικό εικονίδιο του picasa όταν τις κοιτάς απ' τη συλλογή. Ο μόνος τρόπος για να σβήσουν νομίζω ότι είναι να τις σβήσει κάποιος απ' το picasa web και να κάνει ξανά συγχρονισμό στο gmail του απ' το κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....αγορασα πριν λιγες ημερες το tab 2 gt-p3110 και θελω να μου πειτε αν γινεται να διαβαζει τον εξωτερικο σκληρο δισκο που εχω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....αγορασα πριν λιγες ημερες το tab 2 gt-p3110 και θελω να μου πειτε αν γινεται να διαβαζει τον εξωτερικο σκληρο δισκο που εχω.

 

Απ' όσο ξέρω διαβάζοντας εδώ μέσα διαβάζει δίσκους μεχρι 3,5 ιντσών νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Αγορασα και εγω χθες το tablet και παρατηρησα οτι οταν χαμηλώνει η φωτηνοτητα η οθονη τρεμοσβηνει. Ειναι φυσιολογικο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...