Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως να μην είμαι στο σωστό μέρος αλλά ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχει ένας φίλος μου το tablet αυτό στη wifi εκδοση του. Υπάρχει κανένα φορητό mobile hotspot, δηλαδή κάποια συσκευή μικρή (σαν φορητό modem δηλαδή) η οποία να μπορεί να πάρει μία κάρτα κινητής και να μπορεί να σερφάρει όταν βρίσκεται σε μέρος που δεν έχει wifi?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν το τηλεφωνο του δεν εχει επιλογή ''wifi hotspot'' η άλλη λυση ειναι modem φορητο επαναφορτιζομενο όπως πχ το d-link γυρω στα 40 ευρώ , ειναι 3G kai 4G. Το βρηκα στο παμπλικ.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην είμαι στο σωστό μέρος αλλά ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχει ένας φίλος μου το tablet αυτό στη wifi εκδοση του. Υπάρχει κανένα φορητό mobile hotspot, δηλαδή κάποια συσκευή μικρή (σαν φορητό modem δηλαδή) η οποία να μπορεί να πάρει μία κάρτα κινητής και να μπορεί να σερφάρει όταν βρίσκεται σε μέρος που δεν έχει wifi?

 

Γινεται,ψαξε στο Google για mi-fi

Link to comment
Share on other sites

Κανένας?

(update σε 4.1

Καλημερα, εχω ενα 3100 6 μηνων απο αμαζον αγορασμενο το οποιο πηρε μονο του την 4.1 - χτες εκανα τραμπα το n8000 που ειχα με ενα 3100 αλλα το ελληνικο δουλευει με την 4.0.3 και βγαζει οτι δεν εχει αλλο update.. γιατι? ποτε θα την παρει? ξερει καποιος?

 

και αν την περασω μονος μου υπαρχει καποιο προβλημα με την εγγυηση - ειναι μονο 10 ημερων.. )

Link to comment
Share on other sites

Κανένας?

(update σε 4.1

Καλημερα, εχω ενα 3100 6 μηνων απο αμαζον αγορασμενο το οποιο πηρε μονο του την 4.1 - χτες εκανα τραμπα το n8000 που ειχα με ενα 3100 αλλα το ελληνικο δουλευει με την 4.0.3 και βγαζει οτι δεν εχει αλλο update.. γιατι? ποτε θα την παρει? ξερει καποιος?

 

και αν την περασω μονος μου υπαρχει καποιο προβλημα με την εγγυηση - ειναι μονο 10 ημερων.. )

 

Απ'ότι είδα στο sammobile όντως τα ελληνικά P3100 δεν έχουν πάρει ακόμα 4.1.2 ενω τα Ρ3110 την έλαβαν κανονικά κι αφού μάλιστα πέρασαν κι από την 4.1.1 (α ρε samsung Ελλάς το μεγαλείο σου..)!

 

Άλλες χώρες έχουν λάβει 4.1.2 πάντως (το ελληνικό Ρ3100 έχει όντως κολλήσει στην 4.0.3..) κι εννοείται βέβαια ότι μπορείς μέσω Odin να περάσεις μια jelly bean άλλης χώρας, βέβαια κι η εγγύηση πάει περίπατο.

 

..Μπορείς ακόμα, έχοντας βάλει μια 4.1.2, να έχεις σε μια γωνιά του pc σου και την "μαμά" 4.0.3 για να τη φλασάρεις από πάνω αν κάτι πάει στραβά μελλοντικά και χρειαστείς σέρβις στα πλαίσια της εγγύησης..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση, και υποτιθεται το συν - της σαμσουνγκ ειναι οι γρηγορες αναβαθμισεις κατα τ αλλα.. ελεγα να δωσω το δικο μου και να κρατησω το ολοκαινουργιο ελληνικο - αλλα θα το ξανασκεφτω τωρα, καμμια σχεση η 4αρα με την 4.1... και αν ειναι να χασω την εγγυηση δεν αξιζει.. και φανταζομαι κανενας δεν θα ξερει το ποτε θα κυκλοφορησει..
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην είμαι στο σωστό μέρος αλλά ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχει ένας φίλος μου το tablet αυτό στη wifi εκδοση του. Υπάρχει κανένα φορητό mobile hotspot, δηλαδή κάποια συσκευή μικρή (σαν φορητό modem δηλαδή) η οποία να μπορεί να πάρει μία κάρτα κινητής και να μπορεί να σερφάρει όταν βρίσκεται σε μέρος που δεν έχει wifi?

 

Ναι. Εγώ έχω αυτό: http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop-accessories/mobile-internet-usb/Cosmote-Pocket-Wifi-MF60-CE991A.htm

Πάρα πολύ καλό και αξιόπιστο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εγώ έχω αυτό: http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop-accessories/mobile-internet-usb/Cosmote-Pocket-Wifi-MF60-CE991A.htm

Πάρα πολύ καλό και αξιόπιστο. ;)

 

Αν και offtopic δε μπορω να μην την κανω την ερωτηση.

Απο σημα πως παει η cosmote με αυτο το pocket wifi?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Αν και offtopic δε μπορω να μην την κανω την ερωτηση.

Απο σημα πως παει η cosmote με αυτο το pocket wifi?

 

Εξαιρετικά. Όταν υπάρχει 3G, έχεις 3G. Και η μπαταρία του έχει τον απέθαντο.:)

Παίρνει μάλιστα και πρόσθετη κεραία ως αξεσουάρ, αλλά στην Ελλάδα δεν βρήκα. Α, παίρνει και SD, επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά. Όταν υπάρχει 3G, έχεις 3G. Και η μπαταρία του έχει τον απέθαντο.:)

Παίρνει μάλιστα και πρόσθετη κεραία ως αξεσουάρ, αλλά στην Ελλάδα δεν βρήκα. Α, παίρνει και SD, επίσης.

 

Φιλε μου αν εχεις cosmote internet on the go με κάρτα,ηθελα να σε ρωτησω ,λογικα θα μπορεις να μπαινεις στην σελιδα ciotgonrequest.cosmote μεσω browser και να κανεις αναννεωση χρονου και να βλεπεις και το υπολοιπο ετσι ?

Για την μπαταρια δινουν 4 ωρες αυτονομια,για πες μας στην πραξη ισχυει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μια ερώτηση, και ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί: Πήρα για τον ανηψιό μου το 3110 που είναι γερμανικό. Με root κτλ όλα οκ, όμως η αλφαβητική λίστα στις επαφές είναι μόνο με λατινικούς χαρακτήρες. Μπορεί να αλλάξει σε ελληνικούς, ή πρέπει να περάσω άλλο firmware;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μια ερώτηση, και ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί: Πήρα για τον ανηψιό μου το 3110 που είναι γερμανικό. Με root κτλ όλα οκ, όμως η αλφαβητική λίστα στις επαφές είναι μόνο με λατινικούς χαρακτήρες. Μπορεί να αλλάξει σε ελληνικούς, ή πρέπει να περάσω άλλο firmware;

 

καλημέρα, η γλώσσα της συσκευής γενικά ποια είναι? Γερμανικά?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα όταν το άνοιξα ήταν γερμανικά και τη γύρισα στα ελληνικά. Το tablet είναι αγορασμένο από το mediamarkt.
Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε να αποθηκευονται οι φωτογραφιες στην καρτα???

Και πως μπορω να επιλεγω συσκευη ή καρτα????

Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε να αποθηκευονται οι φωτογραφιες στην καρτα???

Και πως μπορω να επιλεγω συσκευη ή καρτα????

 

κατά την λήψη φωτογραφιών, πάτα πάνω στο γρανάζι, εκεί είναι οι ρυθμίσεις, προς το τέλος, αν θυμάμαι καλά, είναι το που αποθηκεύονται. εννοείται πως έχεις βάλει μια mSD στην ταμπλέτα

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Σήμερα μου ήρθε ενημέρωση στο ταμπλετ. Η έκδοση παρέμεινε στην 4.1.2. Δεν μπορώ να εντοπίσω τι βελτίωσε . Πήρε κανένας άλλος ενημέρωση ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Σήμερα μου ήρθε ενημέρωση στο ταμπλετ. Η έκδοση παρέμεινε στην 4.1.2. Δεν μπορώ να εντοπίσω τι βελτίωσε . Πήρε κανένας άλλος ενημέρωση ?

 

Λογικά κάποιες διορθώσεις θα έγιναν στο επίσημο firmware που λάβαμε πριν λίγο καιρό από τη Samsung, πιθανότατα οι περισσότεροι από εμάς (αν όχι όλοι δηλαδή) να μην εντοπίσουμε την παραμικρή αλλαγή, ίσως όμως και να άλλαξαν κάποια πράγματα ιδιαίτερα ορατά.. αν βρω κάτι θα ποσταρω λινκ. Ειδες τι μέγεθος είχε το "πακέτο";

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Σήμερα μου ήρθε ενημέρωση στο ταμπλετ. Η έκδοση παρέμεινε στην 4.1.2. Δεν μπορώ να εντοπίσω τι βελτίωσε . Πήρε κανένας άλλος ενημέρωση ?

 

Εχω το p3110 και δεν μουρθε τιποτα.εχει να μουρθει ενημερωση απο τοτε πουρθε η 4.1.2....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάποιες διορθώσεις θα έγιναν στο επίσημο firmware που λάβαμε πριν λίγο καιρό από τη Samsung, πιθανότατα οι περισσότεροι από εμάς (αν όχι όλοι δηλαδή) να μην εντοπίσουμε την παραμικρή αλλαγή, ίσως όμως και να άλλαξαν κάποια πράγματα ιδιαίτερα ορατά.. αν βρω κάτι θα ποσταρω λινκ. Ειδες τι μέγεθος είχε το "πακέτο";

 

Ή 49 ή 69 MB ήταν . δεν μπορώ να θυμηθώ ακριβώς

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου είχε έρθει 280mb ενημέρωση και δεν άλλαξε τίποτα. διορθωτικες είναι αυτές

παιδιά το δικό μου το δίνω για το 3 8 αν ενδιαφέρεται κανείς pm έχει sd 8g,ζελατίνα,δερμα full body θήκη,είναι ενος μηνα.

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να μεγαλωσει η γραμματοσειρα κατω απο τα εικονιδια?? Απο τις ρυθμησεις που κοιταξα δεν γινετε.

Αν γνωριζει κανεις ,με ενδιαφερει .

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να μεγαλωσει η γραμματοσειρα κατω απο τα εικονιδια?? Απο τις ρυθμησεις που κοιταξα δεν γινετε.

Αν γνωριζει κανεις ,με ενδιαφερει .

Ευχαριστω

 

Δυστυχώς στον tw launcher της samsung δεν γίνεται αυτό, με κάποιον άλλο απ'το play ίσως, πχ next launcher ή tsf που σίγουρα μπορούν να την κάνουν bold, για αλλαγή μεγέθους όμως κρατώ μια επιφύλαξη..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στον tw launcher της samsung δεν γίνεται αυτό, με κάποιον άλλο απ'το play ίσως, πχ next launcher ή tsf που σίγουρα μπορούν να την κάνουν bold, για αλλαγή μεγέθους όμως κρατώ μια επιφύλαξη..

Ευχαριστω, δοκιμασα τον GO Launcher αλλα το αποτελεσμα ηταν χειροτερο.....τα εκανε μικροτερα.....

Μηπως θελει root???? για να τρεξουν...??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, δοκιμασα τον GO Launcher αλλα το αποτελεσμα ηταν χειροτερο.....τα εκανε μικροτερα.....

Μηπως θελει root???? για να τρεξουν...??

 

Μπα.. υποθέτω ότι είναι καθαρά θέμα δυνατοτήτων του κάθε launcher. Οι next και tsf (ξέρω, στους ακριβότερους σε παρέπεμψα..:p) σίγουρα αλλάζουν γραμματοσειρές χωρίς να ζητάνε δικαιώματα root, αυτό το "αλλάζουν" όμως δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο ισχύει ως προς το μέγεθός τους.. περίμενε λίγο να το δει και κάποιος άλλους φίλος, πιθανότατα να υπάρχει κι άλλη λύση στο πρόβλημά σου που σε μένα διαφεύγει αυτή τη στιγμή.:)

Link to comment
Share on other sites

Μπα.. υποθέτω ότι είναι καθαρά θέμα δυνατοτήτων του κάθε launcher. Οι next και tsf (ξέρω, στους ακριβότερους σε παρέπεμψα..:p) σίγουρα αλλάζουν γραμματοσειρές χωρίς να ζητάνε δικαιώματα root, αυτό το "αλλάζουν" όμως δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο ισχύει ως προς το μέγεθός τους.. περίμενε λίγο να το δει και κάποιος άλλους φίλος, πιθανότατα να υπάρχει κι άλλη λύση στο πρόβλημά σου που σε μένα διαφεύγει αυτή τη στιγμή.:)

 

Σε ευχαριστω, στην αναμονη.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...