Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βρίσκω το developers option στις ρυθμίσεις της cm 10.1, στραβωθηκα;:what:

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και στο μενού "σχετικά με το tablet" πατα πολλες φορες απανω στον αριθμό έκδοσης (6-7 φορες)...

Μετά από αυτο θα δεις το μενού στις ρυθμίσεις.

Αν έχεις ελληνικά θα φαίνεται ως "επιλογές για προγραμματιστές"...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και στο μενού "σχετικά με το tablet" πατα πολλες φορες απανω στον αριθμό έκδοσης (6-7 φορες)...

Μετά από αυτο θα δεις το μενού στις ρυθμίσεις.

Αν έχεις ελληνικά θα φαίνεται ως "επιλογές για προγραμματιστές"...

 

Όσο και να έψαχνα..:p

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να έψαχνα..:p

 

Πηγαίνεις ρυθμίσεις και τέλος κάτω πατάς την επιλογή σχετικά με το tablet

στην συνέχεια πάλι τέλος κάτω πατάς πάνω στο αριθμός έκδοσης επανειλημμένα μερικές φορές έως να σου εφανίσει όπως

κλικάρεις (έχετε ενεργοποιήση τις ρυθμίσεις για προγραματιστές)

επιστρέφεις στις ρυθμίσεις και τέταρτη από το τέλος έχει εμφανιστεί η επιλογή (επιλογή για προγραμματιστές)

ελπίζω να βοήθησα ποιό αναλυτικά δεν γίνεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις ρυθμίσεις και τέλος κάτω πατάς την επιλογή σχετικά με το tablet

στην συνέχεια πάλι τέλος κάτω πατάς πάνω στο αριθμός έκδοσης επανειλημμένα μερικές φορές έως να σου εφανίσει όπως

κλικάρεις (έχετε ενεργοποιήση τις ρυθμίσεις για προγραματιστές)

επιστρέφεις στις ρυθμίσεις και τέταρτη από το τέλος έχει εμφανιστεί η επιλογή (επιλογή για προγραμματιστές)

ελπίζω να βοήθησα ποιό αναλυτικά δεν γίνεται!!!

 

Την πηρα την απαντηση απ'τον dimfil βρε, το εφτιαξα, κλικαρα την επιλογη που ηθελα για reboot σε recovery η download mode και ολα καλα! Οπως και νά'χει ευχαριστω για τον κοπο παντως :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι ειστε σε dual boot mode βρηκατε κανενα τροπο να μη χρειαζεται να περναμε τα δεδομενα των παιχνιδιων και στις δυο ρομ?πχ το real race εχει 1+ γιγα αν τα κατεβασουμε και στις 2 παει ο εσωτερικος..και βρηκα ενα mod για μεταφορα δεδομενων στην SD αλλα ηταν λιγο επιφοβο και το αφησα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι ειστε σε dual boot mode βρηκατε κανενα τροπο να μη χρειαζεται να περναμε τα δεδομενα των παιχνιδιων και στις δυο ρομ?πχ το real race εχει 1+ γιγα αν τα κατεβασουμε και στις 2 παει ο εσωτερικος..και βρηκα ενα mod για μεταφορα δεδομενων στην SD αλλα ηταν λιγο επιφοβο και το αφησα.

 

Το FolderMount μία χαρά θα σου κανει τη δουλειά...

Θα πρέπει βέβαια να το εγκαταστησεις και στις δύο roms και να "δείχνουν" στον ίδιο φάκελο της ext-card...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα επισκευασμένο το tablet μου από την Microtech (Θεσσαλονίκη). Αναγκάστηκαν να αλλάξουν οθόνη γιατί δεν αποκρίνονταν σωστά στο κάτω μέρος της κοντά στο λογότυπο. Μου κράτησαν τη συσκευή 2 μέρες γιατί περίμεναν το ανταλλακτικό. Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και τους συνιστώ ανεπιφύλακτα αν έχετε πρόβλημα με tablet η τηλέφωνο Samsung.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στην CyanogenMod 10.1.0 υπάρχει κάπου ρύθμιση για αλλαγη χρώματος στο εικονίδιο της μπαταρίας που βρίσκεται πάνω στην μπάρα

καθώς και του clock?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στην CyanogenMod 10.1.0 υπάρχει κάπου ρύθμιση για αλλαγη χρώματος στο εικονίδιο της μπαταρίας που βρίσκεται πάνω στην μπάρα

καθώς και του clock?

 

Μάλλον όχι, απ όσο εψαξα τουλαχιστον.. αν και προσωπικά τα προτιμώ στο μπλε της cm..:)

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά φίλε μου dimfil κατι ακόμα έψαξα όλο το xda σχεδόν αλλά δεν μπόρεσα να βρω μια πειραγμένη μαμά ρομ 4.1.2 η θα είναι παλιά και το threat θα είναι dead η θα Ναι για άλλο μοντέλο, αν μπορείς δώσε μου κάποιο λινκ ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά φίλε μου dimfil κατι ακόμα έψαξα όλο το xda σχεδόν αλλά δεν μπόρεσα να βρω μια πειραγμένη μαμά ρομ 4.1.2 η θα είναι παλιά και το threat θα είναι dead η θα Ναι για άλλο μοντέλο, αν μπορείς δώσε μου κάποιο λινκ ευχαριστω

 

Stock by Next, ένα project του ketut που έφτιαξε και τον next kernel.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42630063

Link to comment
Share on other sites

Σημερα απεκτησα και εγω αυτο το ταμπλετ....θελω να ρωτησω πως κανουμε εγκατασταση προγραμματος πλοηγησης και ποιο κατα την αποψη σας ειναι το ιδανικοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα απεκτησα και εγω αυτο το ταμπλετ....θελω να ρωτησω πως κανουμε εγκατασταση προγραμματος πλοηγησης και ποιο κατα την αποψη σας ειναι το ιδανικοτερο.

 

iGo Primo...

Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο navigation για android...

 

Από εκεί και πέρα, υπάρχει navigon και tom tom. Μετά έρχονται όλα τα άλλα. Διαλέγεις και παίρνεις....

 

Φυσικά υπάρχει και το maps εαν σου αρκεί. Αλλά απαιτεί σύνδεση στο Internet.

 

Για το igo θα χρειαστείς apk και igo folder.

Τα άλλα θα τα βρεις στο playstore...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξερω αν το έχετε προσέξει, και αν κάποιος είναι κάτοχος κάποιου ανδροιδ κινητού που έχει βγει με jelly bean μαμα ας το επιβεβαιώσει, όποια κινητά έχουν μαμά .4.1+ δουλεύουν πολύ καλά ακόμα και με μικρά specks δεν έχουν κολλήματα πχ το tablet μας είχε βγει με 4.0 και μετά πήρε 4.1 αν από τη παραγωγή βγει ένα tab 2 με ίδιες ram cpu κτλπ αλλά 4.1 πιστεύω θα είναι κλάσεις ανώτερο, διαψεύστε με αν κάνω λάθος αν και δεν το νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

iGo Primo...

Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο navigation για android...

 

Από εκεί και πέρα, υπάρχει navigon και tom tom. Μετά έρχονται όλα τα άλλα. Διαλέγεις και παίρνεις....

 

Φυσικά υπάρχει και το maps εαν σου αρκεί. Αλλά απαιτεί σύνδεση στο Internet.

 

Για το igo θα χρειαστείς apk και igo folder.

Τα άλλα θα τα βρεις στο playstore...

 

Δημητρη ευχαριστω.

 

Το Kies είναι απλά τραγικό... κάντο με Odin και ξεμπέρδεψες. Απλά πρέπει να κατεβάσεις το firmware μόνος σου: http://www.hotfile.com/dl/200877806/7fcf6f3/P3100BUDMB2_P3100VFGDMB2_VGR.zip.html

Eναλλακτικά, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και ξαναδοκίμασε το update με τελείως άδειο tablet... με πιθανότητες να μη δουλέψει ούτε τότε το Kies...

 

Τιποτα ποιο τραγικο απο το Kies....

Δεν μου εχει δουλεψει ποτε σε κινητο και δεν τολμησα καν να συνδεσω το tablet.Χθες παντως εκανε ΟΤΑ update σε 4.1.2

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

iGo Primo...

Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο navigation για android...

 

Από εκεί και πέρα, υπάρχει navigon και tom tom. Μετά έρχονται όλα τα άλλα. Διαλέγεις και παίρνεις....

 

Φυσικά υπάρχει και το maps εαν σου αρκεί. Αλλά απαιτεί σύνδεση στο Internet.

 

Για το igo θα χρειαστείς apk και igo folder.

Τα άλλα θα τα βρεις στο playstore...

 

Καλημέρα, τί εννοείς apk και igo folder; πως θα τα βρω αυτά; Σ ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καμμια ιδεα γιατι δεν μπορω να εγκαταστησω application απο το καταστημα?

Θελω να βαλω aegean και athens international airport και δεν τις βρισκω πουθενα.

Καπου ειδα οτι δεν ειναι συμαβατες με το 3110 .... αληθευει?

Οποιος μπορει να βοηθησει....

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι η συζήτηση για "πειρατικές" εφαρμογές απαγορεύεται από τους ΟΠΧ του forum.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Να ρωτήσω κάτι.Εχω εδώ και λίγο και καιρό το συγκεκριμένο tablet και βλέπω οτι καταναλώνει πολύ γρήγορα τη μπαταρία.Τι μπορεί να φταίει?Το μόνο που έχω κάνει είναι οτι κατέβασα κάποιες εφαρμογές.Ωστόσο αν και μόλις χθες που το φόρτησα πάλι με το που το άνοιξα η μπαταρία πήγε 99% χωρίς να κάνω τίποτα.Το κουμπάκι εξοικονόμησης ενέργειας το έχω ενεργό.Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καμμια ιδεα γιατι δεν μπορω να εγκαταστησω application απο το καταστημα?

Θελω να βαλω aegean και athens international airport και δεν τις βρισκω πουθενα.

Καπου ειδα οτι δεν ειναι συμαβατες με το 3110 .... αληθευει?

Οποιος μπορει να βοηθησει....

 

Σημερα μου εβγαλε οτι το "athens international airport" και "aegean airline" Δεν ειναι συμβατες με το εν λογω ταμπλετ :mad::worry:

Γνωριζει κανεις κατι????

Link to comment
Share on other sites

demykou Η μπαταρία οταν φορτιστει πλήρως δείχνει 99% στο tablet μας

 

Δεν το ήξερα,νόμιζα πως θα έπρεπε να λέει 100% μιας και έχει φορτιστεί πλήρως.Κρατάει όμως τόσο λίγο?Ετσι είναι και στα δικά σας η πρέπει να κάνω εγώ κάποια ρύμιση να κρατάει περισσότερο?Με κλειστό wi-fi θα είναι καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα,νόμιζα πως θα έπρεπε να λέει 100% μιας και έχει φορτιστεί πλήρως.Κρατάει όμως τόσο λίγο?Ετσι είναι και στα δικά σας η πρέπει να κάνω εγώ κάποια ρύμιση να κρατάει περισσότερο?Με κλειστό wi-fi θα είναι καλύτερα?

 

Ναι εννοειται με κλειστο wifi θαναι καλυτερα αλλα τι να το κανεις το ταμπλετ χωρις νετ;;;εκτος και αν επςξεργαστεις πχ εγγραφα.και γω το p3110 εχω και μολις το φορτισω,το βγαλω απτη πριζα και αρχισω να σερφαρω απο 99% παω 95% σε15 λεπτα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...