Jump to content

[Galaxy S] 4.1 Jelly Bean


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο με το spirit fm μέχρι στιγμής...

 

Κάτι είδα για την επόμενη slimbean που λέει Add FM Radio support και FM radio API from cyanogenmod. Δηλαδή πλέον περιμένουμε για απλά μία εφαρμογή για το ράδιο;;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι είδα για την επόμενη slimbean που λέει Add FM Radio support και FM radio API from cyanogenmod. Δηλαδή πλέον περιμένουμε για απλά μία εφαρμογή για το ράδιο;;; :blink:

 

Νομίζω ότι απλά βάλανε τον κώδικα για το ραδιόφωνο.Υπάρχει εδώ και λίγο καιρό στην cm αλλά εφαρμογή γιοκ ακόμη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γειά σας παιδιά μετά από λίγο καιρό λέω να φλασάρω κάτι πιο καινούριο σε jelly beam τι λέτε ποία είναι σήμερα καλύτερη η slim ή η CyanogenMod ; Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καλύτερη και χειρότερη, είναι θέμα γούστου. Αν θες να δεις ποια είναι στα δικά σου γούστα πρέπει να δοκιμάσεις και τις δύο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα παιδες...ειμαι σε jetpack mod 2.3.6 jw1 εδω και 8 μηνες και σκεφτομαι να αλλαξω και να παω σε αλλη ρομ...τι πιστευετε ειναι καλυτερο και ποιο λειτουργικο?Ics ή jb?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαιρετω ολη την παρεα του myphone. Εβαλα JB ρομ αλλα απογοητευτικα. Εχω cosmote 2in1 κ το stk δεν δουλευει σωστα. Οταν αλλαζω ενεργη γραμμη ενω μπορω να κανω κλησεις δεν μπορω να δεχτω. Το τηλ φαινεται κλειστο. Οταν επιστρεψω στην ενεργη γραμμη (αυτη που ηταν οταν περασα τη rom)ολα καλα. Το ιδιο κ με ICS. Με GB κανενα προβλημα. Μηπως γνωριζει κανεις κατι επ αυτου;;
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα, έβαλα χθες Cyanogen mod 10.1 M3 στο γαλαξία μου και νεκραναστήθηκε, εχω πάθει σοκ με την ταχύτητα και την απόκριση!

 

απλά φτου και από την αρχή κλασικά, ούτε το ελληνικό πληκτρολόγιο δεν μπορώ να βρω!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα, έβαλα χθες Cyanogen mod 10.1 M3 στο γαλαξία μου και νεκραναστήθηκε, εχω πάθει σοκ με την ταχύτητα και την απόκριση!

 

απλά φτου και από την αρχή κλασικά, ούτε το ελληνικό πληκτρολόγιο δεν μπορώ να βρω!

 

εδω εισαι....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

δεν ξερω αν αυτό το ποστ ακόμη λειτουργεί αλλά έχοντας το παλαιό πλέον Galaxy I9000 θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να αναβαθμίσει σε κάποια καινούργια "ανεπίσημη" έκδοση:)

 

γιατί βλέπετε έχω κάποιες αμφιβολίες για τις δυνατότητες μου. Η μόνη αμφιβολ'ια που δεν έχω είναι ότι θα το κάνω μπάχαλο!!!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αναβαθμίσεις σε Jelly Bean με Custom ROMs.

Υπάρχουν οδηγοί για τις CyanogenMod 10.1 και SlimBean.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντησή σου:)!!Θα μαζέψω το θάρρος μου και πιθανόν να δοκιμάσω μια και καταλαβαίνω ότι δεν μπορώ να βρω κάποιον να το κάνει για λογαριασμό μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια στείλε μου PM να δούμε τι θα κάνουμε αν και η διαδικασία είναι εξαιρετικά απλή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με slimjb και θέλω να πάρω backup τις εφαρμογές μου ωστόσο το titanium backup με το φτάνει στην τρίτη κατά σειρά εφαρμογή, βγαζει σφάλμα. Έχω δοκιμάσει την εκκαθάριση μνήμης απο την διαχείριση αλλα τίποτα, γνωριζουμε τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια στείλε μου PM να δούμε τι θα κάνουμε αν και η διαδικασία είναι εξαιρετικά απλή.

ωραία πραγματικά σ ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εδω και 1 χρόνο έχω Gingerbread XWJW1 στο galaxy s μου και δεν του έχω κάνει root. Θέλω να βάλω Jelly Bean αλλά δεν γνωρίζω τους κινδύνους και το πως θα το κάνω από την έκδοση που έχω...

αυτό το έχει βάλει κανείς;

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219235

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 1 χρόνο έχω Gingerbread XWJW1 στο galaxy s μου και δεν του έχω κάνει root. Θέλω να βάλω Jelly Bean αλλά δεν γνωρίζω τους κινδύνους και το πως θα το κάνω από την έκδοση που έχω...

αυτό το έχει βάλει κανείς;

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219235

 

καλή είναι, όπως οι περισσότερες 4.2

ακολούθα πρώτα αυτό τον οδηγό και μετά πέρνα τη ρομ όπως αναγράφει στο site που παράθεσες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341329

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου! θα το δοκιμάσω τώρα ελπίζω να μην κολλήσω :)

 

στο Semaphore δεν έχει την JW1 και CF-Root? δεν το γνωρίζω.

Προσοχή: H έκδοση Semaphore 2.7.4 είναι συμβατή μόνο με τις Gingerbread JW4, JW5, JW6, JW7, JW8 και JW9.
Edited by vagdal
Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου! θα το δοκιμάσω τώρα ελπίζω να μην κολλήσω :)

 

στο Semaphore δεν έχει την JW1 και CF-Root? δεν το γνωρίζω.

 

Επειδή το έψαχνα πρόσφατα cf-root για JW1 δεν υπάρχει. Για να το ρουτάρεις βάλε semaphore 2.4.0 από εδώ: http://www.semaphore.gr/downloads/i9000

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έψαχνα πρόσφατα cf-root για JW1 δεν υπάρχει. Για να το ρουτάρεις βάλε semaphore 2.4.0 από εδώ: http://www.semaphore.gr/downloads/i9000

 

JW1 ηταν ι baseband έκδοση που είχες;

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

JW1 ηταν ι baseband έκδοση που είχες;

 

Αν τα στοιχεία της ρομ σου είναι όπως είναι στην υπογραφή σου το baseband version είναι η έκδοση μόντεμ σου και όχι η rom σου. Η ρομ σου είναι η XWJW8 (Build: Gingerbread.XWJW8). Οπότε θες semaphore για αυτή την ρομ που είναι ο 2.7.4.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα στοιχεία της ρομ σου είναι όπως είναι στην υπογραφή σου το baseband version είναι η έκδοση μόντεμ σου και όχι η rom σου. Η ρομ σου είναι η XWJW8 (Build: Gingerbread.XWJW8). Οπότε θες semaphore για αυτή την ρομ που είναι ο 2.7.4.

 

Στην υπογραφή έχω οτι γράφει στο σύστημα μου. Αρα σπάω το κεφάλι μου τσαμπα! αρα όταν πάω σπίτι περνάω το semaphore και όλα καλά. ελπίζω αύριο να έχω το jelly!

 

Ευχαριστώ :)

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

αν και είμαι από τους πιό παλιούς με SGS έχω αλλάξει ρομ 2-3 φορές, και πάνυα βάζω official. Τώρα έχω την προτελευταία (την αυστραλέζικη) Semaphore αλλά όλες οι ρομ που έχω δοκιμάσει κάνουν το ίδιο: μετά από ένα διάστημα το τηλέφωνο σαν να μπουκώνει και έχει lag. Επίσης κάνει αρκετά συχνά sleep of death. Σκέφτομαι να δοκιμάσω μια JB από τις δύο που έχουμε οδηγούς αλλά θέλω να ρωτήσω:

 

- εκτός από το ραδιόφωνο, έχουν άλλες ελλείψεις η μία σε σχέση με την άλλη;

- υπάρχουν γνωστά σημαντικά bugs ή ασυμβατότητες με εφαρμογές σε αυτές;

- παρουσιάζεται έντονο lag μετά από μερικές εβδομάδες όπως με τις official; θέλω απλά κάτι να το πατάω και να ανοίγει σχετικά αμέσως αλλά αν είναι για 5 μέρες μόνο μένω με την GB

- η slim είναι

ή την έχει πειράξει κι άλλο αυτός;

- στην 10.1 ποιά κατεβάζω (με γνόμωνα την μακροπρόθεσμη σταθερότητα); την τελευταία stable ή την πιό πρόσφατη nightly;

- στο βήμα 6 στην 10.1 λέει "Κάνε Wipe (data/factory reset + cache partition + dalvik cache)." Το τηλέφωνο μετά το data/factory reset δεν επανεκκινεί έτσι κι αλλιώς; Γιατί στο 7, αφού το CM φορτώσει την νέα ρομ, λέει ξεκάθαρα ότι το τηλέφωνο θα επανεκκινήσει. Δεν χρειάζομαι εκπλήξεις :happy:

 

Γενικά ΔΕΝ είμαι του φλασαρίσματος, θέλω κάτι σχετικά σταθερό, και με ανησυχεί μήπως ο ενθουσιασμός που εκφράζουν όσοι περνάνε κάποια JB οφείλεται στην ταχύτητα αλλά είναι επειδή ΠΡΟΦΑΝΩΣ το κινητό με φρεσκια ρομ πάει σφαίρα στην αρχή. Απλά εγώ θέλω και να παραμείνει γρήγορο :p

 

Με συγχωρείτε για τις απανωτές ερωτήσεις αλλά έχω πάρα πολύ καιρό να ασχοληθώ με το σπορ και τα νήματα έχουν διογκωθεί. και ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον ασχοληθεί.

 

Και κάτι τελευταίο: μπορώ να περάσω backup που έχω πάρει με το MyBackup Pro από GB σε JB; Επαφές, τηλέφωνα και μηνύματα, όχι ρυθμίσεις και αρχεία.

Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

αν και είμαι από τους πιό παλιούς με SGS έχω αλλάξει ρομ 2-3 φορές, και πάνυα βάζω official. Τώρα έχω την προτελευταία (την αυστραλέζικη) Semaphore αλλά όλες οι ρομ που έχω δοκιμάσει κάνουν το ίδιο: μετά από ένα διάστημα το τηλέφωνο σαν να μπουκώνει και έχει lag. Επίσης κάνει αρκετά συχνά sleep of death. Σκέφτομαι να δοκιμάσω μια JB από τις δύο που έχουμε οδηγούς αλλά θέλω να ρωτήσω:

 

- εκτός από το ραδιόφωνο, έχουν άλλες ελλείψεις η μία σε σχέση με την άλλη;

- υπάρχουν γνωστά σημαντικά bugs ή ασυμβατότητες με εφαρμογές σε αυτές;

- παρουσιάζεται έντονο lag μετά από μερικές εβδομάδες όπως με τις official; θέλω απλά κάτι να το πατάω και να ανοίγει σχετικά αμέσως αλλά αν είναι για 5 μέρες μόνο μένω με την GB

- η slim είναι

ή την έχει πειράξει κι άλλο αυτός;

- στην 10.1 ποιά κατεβάζω (με γνόμωνα την μακροπρόθεσμη σταθερότητα); την τελευταία stable ή την πιό πρόσφατη nightly;

- στο βήμα 6 στην 10.1 λέει "Κάνε Wipe (data/factory reset + cache partition + dalvik cache)." Το τηλέφωνο μετά το data/factory reset δεν επανεκκινεί έτσι κι αλλιώς; Γιατί στο 7, αφού το CM φορτώσει την νέα ρομ, λέει ξεκάθαρα ότι το τηλέφωνο θα επανεκκινήσει. Δεν χρειάζομαι εκπλήξεις :happy:

 

Γενικά ΔΕΝ είμαι του φλασαρίσματος, θέλω κάτι σχετικά σταθερό, και με ανησυχεί μήπως ο ενθουσιασμός που εκφράζουν όσοι περνάνε κάποια JB οφείλεται στην ταχύτητα αλλά είναι επειδή ΠΡΟΦΑΝΩΣ το κινητό με φρεσκια ρομ πάει σφαίρα στην αρχή. Απλά εγώ θέλω και να παραμείνει γρήγορο :p

 

Με συγχωρείτε για τις απανωτές ερωτήσεις αλλά έχω πάρα πολύ καιρό να ασχοληθώ με το σπορ και τα νήματα έχουν διογκωθεί. και ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον ασχοληθεί.

 

Και κάτι τελευταίο: μπορώ να περάσω backup που έχω πάρει με το MyBackup Pro από GB σε JB; Επαφές, τηλέφωνα και μηνύματα, όχι ρυθμίσεις και αρχεία.

 

το κυριότερο μειονέκτημα για μένα σε όλες όσες βασίζονται σε open source (cm,slim κτλ) είναι η αυτονομία με ενεργοποιημένα τα δεδομένα, απλά είναι πολύ μεγάλη η κατανάλωση και δευτερευόντως οι επιδόσεις της κάμερας

lag όχι, στο 90% των περιπτώσεων δεν πρόκειται να ξαναδείς

μετά από wipe data όχι δεν κάνει μόνο του επανεκκίνηση

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] 4.1 Jelly Bean

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...