Jump to content

[Galaxy S] 4.1 Jelly Bean


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άντε να δούμε και JB στον γαλαξία μας ... χεχε ..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια απορεία έχω: Σε σχέση με την ICS η Jelly Bean τι παραπάνω προσθέτει σε θέμα ταχύτητας; Στηρίζεται σε διαφορετικό kernel; Κάποιος δηλαδή αν μεταβεί από ICS θα δει διαφορά;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μια απορεία έχω: Σε σχέση με την ICS η Jelly Bean τι παραπάνω προσθέτει σε θέμα ταχύτητας; Στηρίζεται σε διαφορετικό kernel; Κάποιος δηλαδή αν μεταβεί από ICS θα δει διαφορά;

 

Και βεβαια θα δει διαφορα :)

Ριξε μια ματια εδω...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο σχεδόν το πρώτο port της Jelly Beam στο κινητό μας. Μένει μόνο να δοκιμαστούν αν δουλεύουν το GPS και το Google Now. Όλα τα άλλα σύμφωνα με OP δουλεύουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο σχεδόν το πρώτο port της Jelly Beam στο κινητό μας. Μένει μόνο να δοκιμαστούν αν δουλεύουν το GPS και το Google Now. Όλα τα άλλα σύμφωνα με OP δουλεύουν.

 

Ψήθηκα για φλασάρισμα στις 3μιση πρωί πρωί :!::!::!: :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

φτιάξαν την υποστήριξη για κλήσεις μηνύματα κτλ?? μπράβο, όλα πάνε πολύ ωραία :clap:

δημιούργησε και ο γνωστός derteufel νέο thread με jb

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1775169

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την unofficial cm10 14/7, gaps JB 15/7, su fix και για να δούμε πως θα πάει :D Για αρχή, κολλάει το bootanimation 2-3 φορές, αλλά ανοίγει κανονικά η συσκευή. Ζητάει PIN μια χαρά δουλεύει η SIM, ούτε πρόβλημα με modem ούτε με ΙΜΕΙ. Όλα καλά για αρχή.

 

edit: δε δουλεύει το superuser ούτε με το fix :(

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο σχεδόν το πρώτο port της Jelly Beam στο κινητό μας. Μένει μόνο να δοκιμαστούν αν δουλεύουν το GPS και το Google Now. Όλα τα άλλα σύμφωνα με OP δουλεύουν.

 

Φλάσαρα την unofficial cm10 14/7, gaps JB 15/7, su fix και για να δούμε πως θα πάει :D Για αρχή, κολλάει το bootanimation 2-3 φορές, αλλά ανοίγει κανονικά η συσκευή. Ζητάει PIN μια χαρά δουλεύει η SIM, ούτε πρόβλημα με modem ούτε με ΙΜΕΙ. Όλα καλά για αρχή.

 

edit: δε δουλεύει το superuser ούτε με το fix :(

 

 

Πολυ καλα νεα :)

Νικο, να φανταστω απο ταχυτητα και smooth σαρωνει ετσι..;;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την unofficial cm10 14/7, gaps JB 15/7, su fix και για να δούμε πως θα πάει :D Για αρχή, κολλάει το bootanimation 2-3 φορές, αλλά ανοίγει κανονικά η συσκευή. Ζητάει PIN μια χαρά δουλεύει η SIM, ούτε πρόβλημα με modem ούτε με ΙΜΕΙ. Όλα καλά για αρχή.

 

edit: δε δουλεύει το superuser ούτε με το fix :(

 

μολις φλασαρα την cm10 v2 και νομιζω σε αυτη λεει το superuser ειναι ενσωματωμενο,θα δειξει σε λιγα λεπτα....

 

 

πρωτον το κινητο παει σουζα,δευτερον εγκατεστησα πρωτα απο μαρκετ su update fixer και μετα το update που μου εμφανισε και δουλευει κανονικα,το δοκιμασα με root explorer

και κατι περιεργο,δεν εχω ηχους,πηγα να βαλω ξυπνητηρι και δε βρισκει κανενα ηχο!

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

μολις φλασαρα την cm10 v2 και νομιζω σε αυτη λεει το superuser ειναι ενσωματωμενο,θα δειξει σε λιγα λεπτα....

 

 

πρωτον το κινητο παει σουζα,δευτερον εγκατεστησα πρωτα απο μαρκετ su update fixer και μετα το update που μου εμφανισε και δουλευει κανονικα,το δοκιμασα με root explorer

 

Εβαλα και εγω την εκδοση 2 και δεν εχω προβληματα μεχρι στιγμης.

Περιμένω την "επίσημη" CM 10 οπου πιστευω οτι θα λυθουν κατι μικροπροβήματα οπως με το ΑΡΝ ( μετα απο rebbot μπαινω σε λειτουργία πτησης για ενεργοποιηση ΑΡΝ)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα νεα :)

Νικο, να φανταστω απο ταχυτητα και smooth σαρωνει ετσι..;;)

 

Ούτε κολληματάκι. Βέβαια χωρίς εφαρμογές, θα δείξει εν πορεία σιγά σιγά... Και τα εφφέ που έχει πηγαίνουν όμορφα και ομαλά :p (αν και θα τα ήθελα λίγο πιο γρήγορα, ελπίζω να ρυθμίζονται όμως στην cm9) Θα κάνω πάλι καθαρή εγκατάσταση τώρα την version 2 γιατί δε μπορώ με τίποτα να γίνω root τώρα με αυτή που έχω.

 

Edit: Αν και λέω να περιμένω αυτήν εδώ την version 5 http://teamjellybean.noez.in/

ξαναedit: ΈΒαλα την cm10 v2 τελικά :p

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Έχε χάρη που είμαι στην πρώτη φάση των διακοπών μου και δεν θέλω να πειραματιστώ με ανεπίσημη CM10.

Μόλις βγει η επίσημη την έχω περάσει με την μία. Κάτι μου λέει ότι δε θα αργήσουμε να την δούμε!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αλλά το μόνο που μου λείπει είναι κουμπάκια στην notification bar... Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχει :blink:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αλλά το μόνο που μου λείπει είναι κουμπάκια στην notification bar... Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχει :blink:

 

Σημερα έβαλα την TAJB: Jelly Bean port for Galaxy S V5 [bETA]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1747042

 

και μεχρι στιγμης ειναι η καλυτερη που εχω δοκιμάσει

Για notification bar βαλε την εφαρμογη Power controls

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.painless.pc&hl=el

Link to comment
Share on other sites

[ALPHA][ROM][4.1.1] CyanogenMod 10 for Samsung Galaxy S:D

 

Λέω να ετοιμάσω και σχετικό θέμα στους οδηγούς αν και απ' ότι βλέπω η διαδικασία είναι η ίδια με την CM9.

 

EDIT: Μία σημαντική αλλαγή που διάβασα είναι ότι αφαιρέθηκε το datadata partition οπότε δε θα υπάρχει το μήνυμα του "Low Storage" που έβγαινε στην CM9. Πλέον το data partition θα είναι περίπου στα 2GB. Θα δούμε αν αυτό βέβαια επηρεάσει την ταχύτητα του κινητού που είχαμε συνηθίσει με την CyanogenMod. Από την άλλη ίσως η JB να είναι αρκετά γρήγορη ώστε να μην χρειάζεται πια το datadata.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

[ALPHA][ROM][4.1.1] CyanogenMod 10 for Samsung Galaxy S:D

 

Λέω να ετοιμάσω και σχετικό θέμα στους οδηγούς αν και απ' ότι βλέπω η διαδικασία είναι η ίδια με την CM9.

 

EDIT: Μία σημαντική αλλαγή που διάβασα είναι ότι αφαιρέθηκε το datadata partition οπότε δε θα υπάρχει το μήνυμα του "Low Storage" που έβγαινε στην CM9. Πλέον το data partition θα είναι περίπου στα 2GB. Θα δούμε αν αυτό βέβαια επηρεάσει την ταχύτητα του κινητού που είχαμε συνηθίσει με την CyanogenMod. Από την άλλη ίσως η JB να είναι αρκετά γρήγορη ώστε να μην χρειάζεται πια το datadata.

 

Την δοκιμασες μηπως, γιατι δεν βλεπω να εχει τι δουλευει και τι οχι και δεν ειμαι σε φαση να διαβαζω ενα τοπικ ολοκληρο!

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το βιντεάκι που δείχνει φωνητική αναζήτηση στα τουρκικά θέλω να ρωτήσω γιατί η ελληνική γλώσσα δεν υποστηρίζεται; Ποιανού ευθύνη είναι να συμπεριληφθεί και η γλώσσα μας στη φωνητική αναζήτηση; Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει Google Ελλάδας. Δε θα έπρεπε να προωθήσει κάτι τέτοιο;

Συγνώμη για το off topic αλλά πολλές φορές νιώθω ότι μας έχουν στην απέξω και αυτό με πληγώνει.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμασες μηπως, γιατι δεν βλεπω να εχει τι δουλευει και τι οχι και δεν ειμαι σε φαση να διαβαζω ενα τοπικ ολοκληρο!

 

Δεν την έχω περάσει ακόμα αλλά απ' ότι διάβασα από αρκετούς στο xda δουλεύουν όλα.

Μην ξεχνάμε βέβαια ότι είναι ALPHA ακόμα οπότε μπορεί να υπάρχουν κάποια θεματάκια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα έβαλα την TAJB: Jelly Bean port for Galaxy S V5 [bETA]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1747042

 

και μεχρι στιγμης ειναι η καλυτερη που εχω δοκιμάσει

Για notification bar βαλε την εφαρμογη Power controls

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.painless.pc&hl=el

 

Φίλε μου θέλω να είναι πάνω στην μπάρα και όχι σε widget γιατί τα θέλω διαθέσιμα ανα πάσα στιγμή χωρίς να βγαίνω στην αρχική οθόνη. Ευχαριστώ πάντως :)

 

Στην cm unofficial v2 πάντως δε μου δουλεύει η κάμερα, πάει να ανοίξει αλλά πετάει fc για την εφαρμογή gallery :blink: Έκανα disable την εφαρμογή gallery και εξαφανίζεται και η κάμερα εντελώς... Κάτι περίεργο παίζει, αλλά δε με αφορά γιατί πάω για φλασάρισμα τώρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τοτε θα περιμένω να γίνει beta και μέτα θα φλασαρω! ελπίζω να μην πάρει πολύ!

 

Νίκο, δες αυτό. https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.notificationToggle

Link to comment
Share on other sites

Στην cm unofficial v2 πάντως δε μου δουλεύει η κάμερα, πάει να ανοίξει αλλά πετάει fc για την εφαρμογή gallery :blink: Έκανα disable την εφαρμογή gallery και εξαφανίζεται και η κάμερα εντελώς... Κάτι περίεργο παίζει, αλλά δε με αφορά γιατί πάω για φλασάρισμα τώρα :lol:

 

Κάτι άκουσα ότι camera + gallery είναι πλέον μαζί, σε ένα πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άκουσα ότι camera + gallery είναι πλέον μαζί, σε ένα πακέτο.

 

Ναι δυστυχως αυτο καταλαβα κι εγω... Τωρα δηλαδη δε μπορω να απεγκαταστησω την gallery ....

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα νωρίτερα για μια πρώτη γεύση την έκδοση του pawitp αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος. Πολύ αργή. Άσε που μου έλειπε κι ο semaphore και είχα σύνδρομο στέρησης! Έτσι ξαναγύρισα στη CM9 και θα περιμένω την επίσημη CM10 και πυρήνα Στράτου.

Αυτό που ήθελα να αναφέρω είναι ότι όταν δοκίμασα να κάνω restore τη CM9, η διαδικασία απέτυχε λόγω απουσίας του datadata. Τελικά έκανα πρώτα εγκατάσταση της CM9 για να δημιουργηθούν όλα τα partition και μετά έκανα επιτυχώς restore το nandroid backup μου.

Edited by aopvet

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] 4.1 Jelly Bean

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...