Jump to content

Huawei Ascend D Quad


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παραγγειλα...η τιμη του ειναι πάνω απο τον ανταγωνισμό σε σχέση με τα καταστήματα του akroutz και σε σχέση με κινητά οπως το one x και s3.καλα s3 έτσι κι αλλιώς δε θα έπαιρνα ξανά....πρόβλημα και σε δεύτερη συσκευη για Αλλη μια φορά...

Οπως και να χει επέλεξα το huawei λόγω του οτι με το p1 έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος,ελπίζω οτι και αυτό θα με ενθουσιάσει θετικά.

Περιμένω να δώ μια φανταστική οθόνη απο άποψη απεικόνισης,στα πλαίσια του ανταγωνισμού.χωρις κιτρινιλες η κάποιο άλλο θεματακι.

Ποιοτική συσκευη αντάξια της τιμής του.

Περισσότερα σε λίγες μέρες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oντως υπάρχει διαφορά. Ομως το D1 φαίνεται να χρησιμοποιεί πιό παχιά γραμματοσειρά που ίσως να είναι η αιτία που προκαλεί τη θολούρα. Αν έχεις χρόνο και φωτογραφίσεις και τα δύο με το ίδιο, λεπτομερές wallpaper, ίσως μας βοηθήσει περαιτέρω στην "διύλιση του κώνωπα"! :p

 

Εβαλα την ιδια φωτογραφια που πανω εχει γραμματα και στα δυο κινητα και ηταν η ιδια κατασταση. Αρα ειναι θεμα οθονης. Αναρωτιεμαι γιατι δεν το ανεφεραν τα reviews των μεγαλων sites. Ελπιζω να εχει προβλημα η συσκευη μου.

Link to comment
Share on other sites

Σε video review άραγε θα δείχνει κατι?παντως δύσκολο να μην το ανέφεραν αν συνέβαινε κατι.

Φίλε Haki,ειληκρηνα έχω βαρεθεί με τις μεγάλες εταιρείες,η μάλλον τις γνωστές...και ειδικά μετά το θέμα του δεύτερου s3 μου δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω κι αλλα λεφτά σε αυτούς.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την ιδια φωτογραφια που πανω εχει γραμματα και στα δυο κινητα και ηταν η ιδια κατασταση. Αρα ειναι θεμα οθονης. Αναρωτιεμαι γιατι δεν το ανεφεραν τα reviews των μεγαλων sites. Ελπιζω να εχει προβλημα η συσκευη μου.

 

χωρις να εχω το κινητο απλα επειδη διαβαζω το θεμα αυτο που βλεπω απο την φωτο που ανεβασες ειναι οτι απλα ειναι πιο παχια η γραμματοσειρα και αναλογα τα γραμματα συμβαινει καποια να φαινονται πιο κοντα απο καποια αλλα...

παρολα αυτα το αριστερο εχει πιο καθαρη οθονη , λιγοτερη θαμπαδα και αυτο φαινεται απο το χρωματιστο κομματι του "google"...

αυτο στα δικα μου ματια φυσικα...

καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα πάντως με το review του digital life το κινητο αυτό εχει ίσως την καλύτερη οθόνη που υπάρχει σε κινητο αυτή την στιγμή.ειδομεν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα πάντως με το review του digital life το κινητο αυτό εχει ίσως την καλύτερη οθόνη που υπάρχει σε κινητο αυτή την στιγμή.ειδομεν

 

Την έχει όντως - το επιβεβαιώνω και εγώ που είμαι κάτοχος της - την πήρα από Wind στα 499 ευρώ. Για την ιστορία πάντως, το πάνελ είναι κατασκευής Toshiba και τεχνολογίας IPS ;)

Link to comment
Share on other sites

Την έχει όντως - το επιβεβαιώνω και εγώ που είμαι κάτοχος της - την πήρα από Wind στα 499 ευρώ. Για την ιστορία πάντως, το πάνελ είναι κατασκευής Toshiba και τεχνολογίας IPS ;)

 

Σε σενα δεν δειχνει ετσι χοντρα τα γραμματα;

Link to comment
Share on other sites

Σε σενα δεν δειχνει ετσι χοντρα τα γραμματα;

 

Επειδή τυγχάνει να έχω δει τη συσκευή από κοντά, μπορείς να ρυθμίσεις το μέγεθος της γραμματοσειράς από πολύ μεγάλο σε μικρό, άρα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται,το έχω στις αγγελίες το κινητο

 

Κι ένα γρήγορο benchmarks test

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τυγχάνει να έχω δει τη συσκευή από κοντά, μπορείς να ρυθμίσεις το μέγεθος της γραμματοσειράς από πολύ μεγάλο σε μικρό, άρα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα ;)

 

Εδω και οι δυο οθονες δειχνουν το ιδιο screenshot απο PC οποτε δεν ειναι θεμα γραμματοσειρας. Δες την ουρα του a διπλα απο το b. Για ενα περιεργο λογο απεχει περισσοτερο στο xperia ενω εχει μικροτερη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και οι δυο οθονες δειχνουν το ιδιο screenshot απο PC οποτε δεν ειναι θεμα γραμματοσειρας. Δες την ουρα του a διπλα απο το b. Για ενα περιεργο λογο απεχει περισσοτερο στο xperia ενω εχει μικροτερη οθονη.

 

αντε να το ξαναγραψουμε γιατι μαλλον δεν το ειδες στο αλλο μηνυμα...

τα βλεπεις ακριβως ιδια ????

σου φαινονται ιδια παχια τα γραμματα και στα 2???

προφανως και ειναι φυσιολογικο αφου ειναι πιο παχια στο huawei αρα δεν ειναι περιεργο αλλα ακρως φυσιολογικο...

 

ps: σε ολα τα γραμματα συμβαινει και ειναι απειροελαχιστα πιο κοντα απλα αναλογα με τις "ουρες" του καθενος σε καποια φαινεται περισσοτερο σε αλλα λιγοτερο

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

αντε να το ξαναγραψουμε γιατι μαλλον δεν το ειδες στο αλλο μηνυμα...

τα βλεπεις ακριβως ιδια ????

σου φαινονται ιδια παχια τα γραμματα και στα 2???

προφανως και ειναι φυσιολογικο αφου ειναι πιο παχια στο huawei αρα δεν ειναι περιεργο αλλα ακρως φυσιολογικο...

 

ps: σε ολα τα γραμματα συμβαινει και ειναι απειροελαχιστα πιο κοντα απλα αναλογα με τις "ουρες" του καθενος σε καποια φαινεται περισσοτερο σε αλλα λιγοτερο

 

Κοιτα τι σκεφτομαι.

Σε μια οθονη αναλογιας 1:1 μεγεθους χ και αναλυσης ψ η αποσταση μεταξυ δυο πιξελ ειναι ζ.

Σε μια οθονη αναλογιας 1:1 μεγεθους 2χ και αναλυσης ψ η αποσταση μεταξυ δυο πιξελ δεν θα ειναι 2ζ;

Πως γινεται στο huawei η αποσταση 2 γραμματων να ειναι μικροτερη αφου εχει μεγαλυτερη οθονη;

Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα δεν καταλαβαινω :)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τι σκεφτομαι.

Σε μια οθονη αναλογιας 1:1 μεγεθους χ και αναλυσης ψ η αποσταση μεταξυ δυο πιξελ ειναι ζ.

Σε μια οθονη αναλογιας 1:1 μεγεθους 2χ και αναλυσης ψ η αποσταση μεταξυ δυο πιξελ δεν θα ειναι 2ζ;

Πως γινεται στο huawei η αποσταση 2 γραμματων να ειναι μικροτερη αφου εχει μεγαλυτερη οθονη;

Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα δεν καταλαβαινω :)

 

σου εγραψα οτι τα γραμματα μπορει να ειναι ιδια γραμματοσειρα αλλα στο huawei ειναι bold πρακτικα...(ετσι οπως το βλεπω στις φωτο)

το ιδιο πχ συμβαινει και στο "ο" με το "π" οπως βλεπω...αφου ειναι bold τα κενα ενδιαμεσα ειναι φυσιολογικο να "μικρυνουν" ελαχιστα που σε καποια συγκεκριμενη σειρα γραμματων φαινεται αναλογα τις "ουρες" των γραμματων αυτων...

δεν μπορω να το εξηγησω διαφορετικα ...:O

επειδη ομως δεν ειμαι και παντογνωστης αν καποιος αλλος εχει αλλη αποψη ας σου πει γιατι μπορει να κανω και λαθος στη τελικη...

Link to comment
Share on other sites

αν έχετε κανενα γνωστό ελβετία.. κάνει 280 ευρό.. νομίζω σ'αυτή τη τιμή δε θέλει 2η συζήτηση.. https://www.digitec.ch/ εγώ μόλις το παρήγγειλα (μένω ελβετία)..

και αν δε το προλάβετε σ'αυτή τη τιμή ο επόμενος το χει 300 ευρό.. http://www.toppreise.ch/prod_283534.html

1 φρανκο=0.8 ευρό

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για να Πω την αλήθεια το κινητο δε με τρελανε κιόλας.

Σαν εμφάνιση.

Πολυ πλαστική αίσθηση,του p1 ας πούμε η κατασκευή μου άρεσε περισσότερο,καλύτερης ποιότητας πλαστικά.

Η οθόνη τώρα που εκθειάζουν τα ελληνικά reviews...όχι,δεν ειναι η καλύτερη,του one x παραμένει στην κορυφή της προτίμησης μου.πολυ Καλη οθόνη εχει και το huawei αλλα τα χρώματα του δε με τρέλαναν κιόλας,Καλη σχετικά φωτεινότητα.

Το ηχείο του ειναι παρά πολυ καλο,σε αυτο συμφωνώ απόλυτα.

Η μπαταρία του τώρα,με την χρήση που κάνω διήμερο απλα με τίποτα.οχι οτι το βγάζω και με τα υπόλοιπα που έχω...

Lag???αφθονο,ω ναι,το τετραπυρινο τερατακι εχει το lag του,να μου πεις,εδώ έχουν και τα υπόλοιπα της κατηγορίας του και για να Πω την αλήθεια ,4 κινητά έχω πιάσει στα χέρια μου που δεν είχαν πολυ lag...και το αστείο?δεν ήταν τετραπυρινα,αλλα διπυρινα.

Κατα την γνώμη μου τα 499 που δυστυχώς πλήρωσα,δεν τα αξίζει.στα 350-370 θα ήταν super.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

χαζή ερώτηση, αλλα το χεις αλλάξει στα settings του battery από batterysaver σε performance? και η οθόνη γίνεται πιο καλή αν κλείσεις το smart black η όπως αλλιώς το λένε και βάλεις την φωτεινότητα full. Edited by lorentzos323
Link to comment
Share on other sites

χαζή ερώτηση, αλλα το χεις αλλάξει στα settings του battery από batterysaver σε performance? και η οθόνη γίνεται πιο καλή αν κλείσεις το smart black η όπως αλλιώς το λένε και βάλεις την φωτεινότητα full.

 

Αυτο εννοείται.ολα τα έκανα.αλλα δεν.....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Φτανει το Jelly Bean στο Huawei ascend d1 quad xl. Τσεκαρετε τη σελιδα facebook της Huawei στην Ελλαδα.

 

Πότε μωρέ φτάνει; Από τα χριστούγεννα το λένε....

 

Ξέρεις τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι από αναβαθμίσεις η εταιρεία τα χει αφήσει στην μοίρα τους

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Αφησα το huawei ascend d1 quad xl και πηγα στο lg optimus black το οποιο ειχε 480χ800 αναλυση οθονης. Μετα απο αυτο πηγα στο Huawei ascend g300 το οποιο εχει επισης αναλαση 480χ800. Δεν ξερω αν εχω καποια εμμονη με αυτο το θεμα αλλα αληθεια παλι παρατηρω τα γραμματα να ειναι παχια και γενικα λιγο θολα. Οχι τοσο εντονα οπως στο quad xl αλλα μαλλον επειδη και τα πιξελ ειναι λιγοτερα και η οθονη μικροτερη παιζει καποιο ρολο. Και οι δυο ips οθονες ειναι. Με το optimus black δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο.

 

Αν θελετε να το τεσταρετε κι εσεις στο quad xl σας πηγαινεται στην ιστοσελιδα google γραψτε κατι στην αναζητηση και αφηστε να εμφανιστουν και οι προτασεις. Καντε το και σε ενα οποιοδηποτε μη Huawei κινητο και τσεκαρετε τη διαφορα. ΔΕΝ ειναι θεμα γραμματοσειρας. Δοκιμασα δυο διαφορετικες κοστομ ρομ στο g300 και παλιν ειχα το ιδιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend D Quad

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...