Jump to content

ΜLS iQTalk


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

έχει περίπου 12 μέρες που έχω αγοράσει το κινητάκι.Η αλήθεια είναι πως με έχει εντυπωσιάσει χώρια του κακού του επεξεργαστή και των πολύ χαμηλών ηχείων.Όποιος θέλει να αλλάξει κάρτα μνήμης, απλά δε θα έχει talk&call και talk&drive.

Όλα λειτουργούν ρολόι και μια χαρά τρέχει εφαρμογές και παιχνίδια απ'το μαρκετ.

Το θέμα είναι αν θα καταφέρει να μπει ics...ίδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 159
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα ναρκωτικα περνουν? γτ να το εχουν στην καρτα μνημης? ποιος ο λογος?
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει περίπου 12 μέρες που έχω αγοράσει το κινητάκι.Η αλήθεια είναι πως με έχει εντυπωσιάσει χώρια του κακού του επεξεργαστή και των πολύ χαμηλών ηχείων.Όποιος θέλει να αλλάξει κάρτα μνήμης, απλά δε θα έχει talk&call και talk&drive.

Όλα λειτουργούν ρολόι και μια χαρά τρέχει εφαρμογές και παιχνίδια απ'το μαρκετ.

Το θέμα είναι αν θα καταφέρει να μπει ics...ίδωμεν..

 

δε θα παρει ICS, αυτο ειναι σιγουρο.

 

καλα ναρκωτικα περνουν? γτ να το εχουν στην καρτα μνημης? ποιος ο λογος?

 

γιατι ετσι δουλευε στα gps της εταιριας ετσι το εφτιαξαν και τωρα... μενεις με τα 4gb καρτα μνημης μια ζωη.

το σωστο θα ηταν να κλειδωνει με το λογαριασμο market αλλα ....

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

γιατι ετσι δουλευε στα gps της εταιριας ετσι το εφτιαξαν και τωρα... μενεις με τα 4gb καρτα μνημης μια ζωη.

το σωστο θα ηταν να κλειδωνει με το λογαριασμο market αλλα ....

Καλά, με καμία πατέντα όλο και κάτι θα μπορεί να γίνει. Αφού ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλα ναρκωτικα περνουν? γτ να το εχουν στην καρτα μνημης? ποιος ο λογος?

 

Τα εχουν στην καρτα μνημης και οχι στη ROM για να μην αναγκαστουν να "δωσουν" τον κωδικα στον καθενα με την δημοσιευση του πηγαιου κωδικα της εκδοσης Android που φοραει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

δε θα παρει ICS, αυτο ειναι σιγουρο.

Που το ξέρεις, σίγουρα κι όλας?

 

με 650αρη επεξεργαστη arm v6 δεν υπαρχει μια στο εκατομυριο να παρει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει περίπου 12 μέρες που έχω αγοράσει το κινητάκι.Η αλήθεια είναι πως με έχει εντυπωσιάσει χώρια του κακού του επεξεργαστή και των πολύ χαμηλών ηχείων.Όποιος θέλει να αλλάξει κάρτα μνήμης, απλά δε θα έχει talk&call και talk&drive.

Όλα λειτουργούν ρολόι και μια χαρά τρέχει εφαρμογές και παιχνίδια απ'το μαρκετ.

Το θέμα είναι αν θα καταφέρει να μπει ics...ίδωμεν..

 

σε εχει εντυπωσιασει κι ας εχει κακο επεξεργαστη και ηχειο???τοτε που σε εντυπωσιασε.στο talk&call???sorry αλλα το τηλεφωνο δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο μια αρπαχτη.υπαρχουν αλλα κινητα με καλυτερα χαρακτηριστικα που οντως εντυπωσιαζουν σε σχεση με αυτο και μενουν και ρεστα.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

MLS iQTalk Full Hands on review [Greek]

 

εχει πεσει πολυ προωθηση λεμε... πολυ βαρετο το review δεν εκατσα να δω παρα μονο 4 λεπτα .... ο τυπος εντω μεταξυ διατεινεται οτι εχουν κανει πολυ καλη δουλεια κλπ κλπ οποτε δεν εκατσα να δω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, σωστό κι αυτό. Αλλά ας το διευκρινύσει απο την αρχή οτι πρόκειται αποκλειστικά για συσκευή πλοήγησης.

 

Σαν τις συσκευές PNA που έβγαζε παλιά. Low budget συσκευές αποκλειστικά για πλοήγηση

 

Mια χαρα είναι η συσκευούλα για καποιος που θελει ενα απλο smartphone που να εχει πολυ καλη πλοήγηση. πολυ ποιοτικότερη οθόνη απο όλα τα neo v κτλ. Ορίστε και ενα πολύ αναλυτικό review

 

σε εχει εντυπωσιασει κι ας εχει κακο επεξεργαστη και ηχειο???τοτε που σε εντυπωσιασε.στο talk&call???sorry αλλα το τηλεφωνο δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο μια αρπαχτη.υπαρχουν αλλα κινητα με καλυτερα χαρακτηριστικα που οντως εντυπωσιαζουν σε σχεση με αυτο και μενουν και ρεστα.:)

 

για πες μου ένα με τιμή ελληνικης αντιπροσωπίας καλυτερο. Με καλυτερη οθονη και εναν τοσο καλο πλοηγο πανω απο την μανα του. Και μην μου πεις κανενα Optimus 2X γιατι είδαμε τι εταιρία ειναι και η LG σε αυτα. Χωρις ICS συσκευη που βγηκε ενα χρονο πριν στα 550 ευρω. Ποιο; το Neo V με την 3.7 ιντσες οθονη; Αν δεις το review που εβαλα ποιο πανω, θα δεις το κινητο να τρεχει angry birds χωρις κολληματα ενω στο Neo V σκαλωνει ασχημα. Το οποιο Neo V μετα το απαραδεκτο update σε ICS τρωει χοντρα κολληματα.

Edited by euklidis
Link to comment
Share on other sites

για πες μου ένα με τιμή ελληνικης αντιπροσωπίας καλυτερο. Με καλυτερη οθονη και εναν τοσο καλο πλοηγο πανω απο την μανα του. Και μην μου πεις κανενα Optimus 2X γιατι είδαμε τι εταιρία ειναι και η LG σε αυτα. Χωρις ICS συσκευη που βγηκε ενα χρονο πριν στα 550 ευρω. Ποιο; το Neo V με την 3.7 ιντσες οθονη; Αν δεις το review που εβαλα ποιο πανω, θα δεις το κινητο να τρεχει angry birds χωρις κολληματα ενω στο Neo V σκαλωνει ασχημα. Το οποιο Neo V μετα το απαραδεκτο update σε ICS τρωει χοντρα κολληματα.

Google Nexus S από το Πλαίσιο (για να πάρεις και το πολύ καλό Don't Panic). ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα είναι η συσκευούλα για καποιος που θελει ενα απλο smartphone που να εχει πολυ καλη πλοήγηση. πολυ ποιοτικότερη οθόνη απο όλα τα neo v κτλ. Ορίστε και ενα πολύ αναλυτικό review

 

 

 

για πες μου ένα με τιμή ελληνικης αντιπροσωπίας καλυτερο. Με καλυτερη οθονη και εναν τοσο καλο πλοηγο πανω απο την μανα του. Και μην μου πεις κανενα Optimus 2X γιατι είδαμε τι εταιρία ειναι και η LG σε αυτα. Χωρις ICS συσκευη που βγηκε ενα χρονο πριν στα 550 ευρω. Ποιο; το Neo V με την 3.7 ιντσες οθονη; Αν δεις το review που εβαλα ποιο πανω, θα δεις το κινητο να τρεχει angry birds χωρις κολληματα ενω στο Neo V σκαλωνει ασχημα. Το οποιο Neo V μετα το απαραδεκτο update σε ICS τρωει χοντρα κολληματα.

 

μεγαλη ραδιο αρβυλα αυτο. Το κινητο εχει 650mhz επεξεργαστη και παιζει χωρις σκαλωματα μονο τις πρωτες πιστες. Ουδεμια συγκριση με το neo-v , μη λεμε οτι θελουμε...

 

ειχα κινητο με mtk6573 και ξερω πολυ καλα τι λεω

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων. Εγω κολληματα δεν ειδα. Το κινητακι ειναι μια χαρα. Το gps του πολυ καλυτερο απο το don't panic που εχω στο s2. Οι φωνητικες αριστες. Παρε ενα neo v με ics και δες σε ποσες μερες θα το κοπανας στον τοιχο απο τα κολληματα.
Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων. Εγω κολληματα δεν ειδα. Το κινητακι ειναι μια χαρα. Το gps του πολυ καλυτερο απο το don't panic που εχω στο s2. Οι φωνητικες αριστες. Παρε ενα neo v με ics και δες σε ποσες μερες θα το κοπανας στον τοιχο απο τα κολληματα.

 

Οσο για τον flash player δεν μας εδειξες οταν πας πχ αντεννα web tv πως παιζει τα βιντεο?οταν εχει ενα site ενα βιντεο youtube το παιζει?η πρεπει να πατησεις κατω εκει που λεει youtube και να πας στο youtube για να το δεις.Τα βιντεο απο το πλαισιο που εχει τις τβ τα παιζει?εαν οχι τι flash player ειναι,μονο για banner?:X:XΟσο βιντεο κληση με skype δεν τολμώ να σε ρωτησω μιας και γραφεις το παθος σου η τεχνολογια

Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων. Εγω κολληματα δεν ειδα. Το κινητακι ειναι μια χαρα. Το gps του πολυ καλυτερο απο το don't panic που εχω στο s2. Οι φωνητικες αριστες. Παρε ενα neo v με ics και δες σε ποσες μερες θα το κοπανας στον τοιχο απο τα κολληματα.

 

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Πάρε ένα neo v με gingerbread και σύγκρινε το ή βαλε και στο mls ics και μετά κανε συγκρίσεις

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Πάρε ένα neo v με gingerbread και σύγκρινε το ή βαλε και στο mls ics και μετά κανε συγκρίσεις

 

Δεν συγκινει τιποτα τα λεει οπως θελει γιατι μαλον εχει περασει απο το ταμειο:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία δωροεπιταγή 50 ευρώ για Γερμανό. Αξίζει το τηλέφωνο 200 ευρώ ?

 

Με εκτίμηση προς όλους

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι η υποδοχή για την 2 σιμ? Το πήρε κάποιος φίλος μου το συγκεκριμένο κινητό αλλά δεν βρίσκει την υποδοχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκινει τιποτα τα λεει οπως θελει γιατι μαλον εχει περασει απο το ταμειο:lol::lol::lol::lol:

 

Ναι ολους μας πληρωσαν, και εμενα και τον βλαχακη και το Myphone και το adslgr. Την συσκευη την εχω ακομα, οποιος θελει ας ερθει να την δει απο κοντά.

Εμενα τα παιδια στην MLS μου ειπαν παιξε οσο θες και γραψε οτι θες, ουτε με πληρωσαν ουτε μου ειπαν τι να γραψω. Σχετικα με το Neo V επειδη το εχουν 3 συγγενικά μου προσωπα, με παρακαλανε να βρω καμια ROM γιατι η μαμα τρωει τρελλα σκαλωματα.

 

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα και ετσι τα ειπα, αν θες συσκευη για σκισιμο δεν ειναι για εσενα, αν θες ενα smartphone για GPS και για οδηγηση, λιγο σερφαρισμα και 9-10 εφαρμογες ειναι μια χαρα το κινητο. Αν εσυ επειδη ειναι ελληνικο θες θα το βγαλω σκαρτο, ε δε θα σου κανω την χαρη. Εγω για βασικη συσκευη δεν θα το επαιρνα γιατι εχω αλλες αναγκες. Για δευτερη συσκευη ανετα. Μαλιστα στο αυτοκινητο αυτο χρησιμοποιουσα. Το βιντεο αν το ειδες ειναι πολυ αναλυτικο. Απο αυτα που θελει ο πολυ απλος χρηστης και οχι εμεις εδω, τι δεν κανει; Κορυφαιο navigation και αρκετα ποιοτικη βαση. Αν δε θες, πηγαινε παρε το neo v, δωσε 60-70 ευρω για το talk&drive ή αλλο navigation και αλλα 15-20 για μια καλη βαση.

Edited by euklidis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι ολους μας πληρωσαν, και εμενα και τον βλαχακη και το Myphone και το adslgr. Την συσκευη την εχω ακομα, οποιος θελει ας ερθει να την δει απο κοντά.

Εμενα τα παιδια στην MLS μου ειπαν παιξε οσο θες και γραψε οτι θες, ουτε με πληρωσαν ουτε μου ειπαν τι να γραψω. Σχετικα με το Neo V επειδη το εχουν 3 συγγενικά μου προσωπα, με παρακαλανε να βρω καμια ROM γιατι η μαμα τρωει τρελλα σκαλωματα.

 

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα και ετσι τα ειπα, αν θες συσκευη για σκισιμο δεν ειναι για εσενα, αν θες ενα smartphone για GPS και για οδηγηση, λιγο σερφαρισμα και 9-10 εφαρμογες ειναι μια χαρα το κινητο. Αν εσυ επειδη ειναι ελληνικο θες θα το βγαλω σκαρτο, ε δε θα σου κανω την χαρη. Εγω για βασικη συσκευη δεν θα το επαιρνα γιατι εχω αλλες αναγκες. Για δευτερη συσκευη ανετα. Μαλιστα στο αυτοκινητο αυτο χρησιμοποιουσα. Το βιντεο αν το ειδες ειναι πολυ αναλυτικο. Απο αυτα που θελει ο πολυ απλος χρηστης και οχι εμεις εδω, τι δεν κανει; Κορυφαιο navigation και αρκετα ποιοτικη βαση. Αν δε θες, πηγαινε παρε το neo v, δωσε 60-70 ευρω για το talk&drive ή αλλο navigation και αλλα 15-20 για μια καλη βαση.

 

παιδια καποιος τροπος θα υπαρχει να ξεκλειδωθει το mls νομιμα δεν ειναι δυνατον εν ετοι 2012 να μην υπαρχει αυτη η δυνατοτητα για μεγαλυτερη μνημη παντα νομιμα

Edited by varzak
προσθεση
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το λογισμικό είναι κλειδωμένο στη κάρτα μνήμης αλλά και στη συσκευή.

Και το συσκευή τρώγεται,άμα θες όμως μεγαλύτερη κάρτα μνήμης; τρατζικ.

 

Μην λεμε οτι να'ναι αμα δεν ξερουμε... Μεταφορα των περιεχομενων της παλιας SD στην καινουρια και ειστε οκ. Δεν ειχα θεμα να κανω αντιγραφη το οτιδηποτε απο το κινητο, ακομα και τα files του destinator.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια το κινητο το δουλευω με 2 καρτες.αν θελετε πληροφοριες ρωτηστε.

 

αν μπορεις πες μου σε παρακαλω που μπαινει η 2 sim. το εχει παρει ενας φιλος μου και δεν το βρισκει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...