Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
Η αλήθεια είναι ότι δεν το πολυψάχνω το κινητό και ίσως σας έχω ζαλίσει με τις ερωτήσεις μου. Βέβαια, εντάξει, το κινητό αν και το έχω μόλις 2 εβδομάδες το έχω πίασει στα χέρια αν και σίγουρα δεν είμαι ακόμα εξοικειωμένος μαζί του. Απλά στις ρυθμίσεις εκεί που έλεγε προειδοποίηση ήχου, δεν πήγαινε το μυαλό μου πως ήταν για τα μηνύματα.

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως, πραγματικά με βοήθησε και νομίζω πως αυτό είναι που μετράει.

 

Εννοειται πως τα ...εξτρα σχόλια δεν ήταν για σένα αλλά για κάποιον ακριβώς ...απο πάνω σου! :rolleyes: Απλα ξέχασα να βάλω και το δεύτερο quote από κάτω! :p

 

Πάντως για να επανέλθω στο θέμα μας, αν και δεν έχω παρατηρήσει κάτι συγκεκριμένο μετά την τελευταία αναβάθμιση, έχω την εντύπωση ότι ...κάτι δεν πάει καλά! Δεν εντόπισα ακόμη τι ακριβώς! Εκτός αν έχουν αλλάξει τίποτα λέπτομέρειες και λόγω συνήθειας απ’ο πριν δεν μου φαίνονται όλα ίδια... :wacko: :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Firmware 2.1.32.11 και GPRS (δεν κλείνει αφού ανοίξει)

 

It's not a bug, it's a feature :p

 

Στην έκδοση firmware 2.1.32.11 έχει αλλάξει η default ρύθμιση για το GPRS. Αν ανοίξει για οποιοδήποτε λόγο (πχ κατέβασμα MMS) δεν ξανακλείνει.

 

Για να αλλάξετε αυτή τη ρύθμιση πάτε Έναρξη, Ρυθμίσεις (8), Περισσότερα (9), Συνδέσεις Δεδομένων (2), Μενού, Επιλογές (2). Εκεί αλλάζετε το "Αποσύνδεση Ανενεργού" από "Καθόλου" σε "1 λεπτό".

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Firmware 2.1.32.11 και GPRS (δεν κλείνει αφού ανοίξει)

 

It's not a bug, it's a feature :p

 

Στην έκδοση firmware 2.1.32.11 έχει αλλάξει η default ρύθμιση για το GPRS. Αν ανοίξει για οποιοδήποτε λόγο (πχ κατέβασμα MMS) δεν ξανακλείνει.

 

Για να αλλάξετε αυτή τη ρύθμιση πάτε Έναρξη, Ρυθμίσεις (8), Περισσότερα (9), Συνδέσεις Δεδομένων (2), Μενού, Επιλογές (2). Εκεί αλλάζετε το "Αποσύνδεση Ανενεργού" από "Καθόλου" σε "1 λεπτό".

Swstooooooooooooooooos!

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται να βλέπεις HTML σελίδες (όχι WAP σελίδες) μέσω GPRS με το Qtek 8010? Με άλλα λόγια να σερφάρεις κανονικά στο internet με το κινητό ακριβώς όπως με το PC αλλά χωρίς να χρεώνεσαι πανάκριβα με χρονοχρέωση όπως με την dial up σύνδεση. Το έχει δοκιμάσει κανείς? Αν ναι, είναι αυτό προνόμιο μόνο των Qtek κινητών, ή υποστηρίζεται και από άλλα κινητά που δεν τρέχουν Internet Explorer?

 

Αν είναι όντως έτσι, τότε αυτό είναι ένα σοβαρό επιχείρημα για να προτιμήσω το 8010. Πρόκειται να αγοράσω κινητό και είμαι ανάμεσα στα Q-tek 8010, SE k750i και NOKIA 6230i.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα...

Ενώ μέχρι χθες όλα ήταν μια χαρά με τη σύνδεση μου κινητού με pc, σήμερα πάω να το συνδέσω με το καλώδιο usb και δεν το συνδέει με τίποτα ενώ π.χ. το κινητό φορτίζει κανονικά την ώρα που το συνδέω.

Το καλώδιο είναι μια χαρά και το αναγνωρίζει.

Άνοιξα και το Microsoft ActiveSync πήγα file - get connected, ακολούθησα τις οδηγίες και δεν έγινε τίποτα πάλι μου έγραφε: your device was not detected

Δεν πρέπει να φταίει το usb και φοβάμαι μήπως φταίει κάτι στο κινητό...

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα: Υπάρχει μια επιλογή κάτω δεξιά από το post που την λένε edit!

Θα μπορούσες να την επιλέξεις αντί να κάνεις 3 συνεχόμενα posts γιατί είναι ενοχλητικό.

 

Χαίρομαι που επίλυσες το πρόβλημά σου.

Τώρα δεν παίζει στο κινητό παιχνίδι με κατάληξη .rar θα κατεβάσεις το winrar

θα ανοίξεις το αρχείο και θα βρεις ή ένα αρχείο .cab η ένα αρχείο .exe .

 

To αρχείο .cab θα το μεταφέρεις στο κινητό και θα το εγκαστήσεις από

εκεί.

Και το αρχείο .exe θα το τρέξεις από τον υπολογιστή!

 

Άσχετο: Πόσο χρονών είσαι;

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Firmware 2.1.32.11 και GPRS (δεν κλείνει αφού ανοίξει)

 

It's not a bug, it's a feature :p

 

Στην έκδοση firmware 2.1.32.11 έχει αλλάξει η default ρύθμιση για το GPRS. Αν ανοίξει για οποιοδήποτε λόγο (πχ κατέβασμα MMS) δεν ξανακλείνει.

 

Για να αλλάξετε αυτή τη ρύθμιση πάτε Έναρξη, Ρυθμίσεις (8), Περισσότερα (9), Συνδέσεις Δεδομένων (2), Μενού, Επιλογές (2). Εκεί αλλάζετε το "Αποσύνδεση Ανενεργού" από "Καθόλου" σε "1 λεπτό".

egw thn ekana auth th ruthmish alla sunexizei na mhn kleinei ????gserei kaneis giati?????

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα: Υπάρχει μια επιλογή κάτω δεξιά από το post που την λένε edit!

Θα μπορούσες να την επιλέξεις αντί να κάνεις 3 συνεχόμενα posts γιατί είναι ενοχλητικό.

 

Χαίρομαι που επίλυσες το πρόβλημά σου.

Τώρα δεν παίζει στο κινητό παιχνίδι με κατάληξη .rar θα κατεβάσεις το winrar

θα ανοίξεις το αρχείο και θα βρεις ή ένα αρχείο .cab η ένα αρχείο .exe .

 

To αρχείο .cab θα το μεταφέρεις στο κινητό και θα το εγκαστήσεις από

εκεί.

Και το αρχείο .exe θα το τρέξεις από τον υπολογιστή!

 

Άσχετο: Πόσο χρονών είσαι;

 

:)

 

 

 

manos έχεις απόλυτο δίκιο, σόρρυ ρε.

Ευχαριστώ για την απάντηση, 25 είμαι.

Link to comment
Share on other sites

egw thn ekana auth th ruthmish alla sunexizei na mhn kleinei ????gserei kaneis giati?????

Είναι να βαράς το κεφάλι σου στο τοίχο! Τελικά υπάρχει bug, βάζεις τη ρύθμιση αλλά το κινητό δεν ακούει, κάνει τα δικά του. Να δούμε αν θα φτιαχτεί σε επόμενο firmware :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι να βαράς το κεφάλι σου στο τοίχο! Τελικά υπάρχει bug, βάζεις τη ρύθμιση αλλά το κινητό δεν ακούει, κάνει τα δικά του. Να δούμε αν θα φτιαχτεί σε επόμενο firmware :lol:

 

 

Εμένα κλείνει κανονικά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ Παραγγειλα το καλωδιο συνδεσης για την αναβαθμιση, θα κατεβασω το αρχειο 23ΜΒ περιπου , μετα τι βηματα πρεπει να κανω για να την περασω στο κινητο/ βοηθεια γιατι δεν μπορω να στειλω το κινητο Αθηνα για αναβαθμιση...
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ Παραγγειλα το καλωδιο συνδεσης για την αναβαθμιση, θα κατεβασω το αρχειο 23ΜΒ περιπου , μετα τι βηματα πρεπει να κανω για να την περασω στο κινητο/ βοηθεια γιατι δεν μπορω να στειλω το κινητο Αθηνα για αναβαθμιση...

 

Τίποτα απολύτως!!!

Απλά συνδέεις το καλώδιομε το πισί κάνεις sync με το MS activesync

και τρέχεις την αναβάθμιση.

Ακολουθείς τα βήματα δεν είναι δύσκολο!

Πάντως πρόσεξε το κινητό πρέπει να έχει μπαταρία πάνω από το 50%!

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ Παραγγειλα το καλωδιο συνδεσης για την αναβαθμιση...

 

Το καλώδιο σύνδεσης περιλαμβάνεται στη συσκευασία, γιατί το παρήγγειλες;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως στη δικη μου συσκευασια δεν υπηρχε παρα μονο τα ακουστικα , το σι-ντι και τα υπολοιπα...δεν ξερω αν ειναι περιεργο γιατι το πηρα μεσω Ιντερνετ απο το play247. Λετε να το ξεχασαν απο την εταιρεια...α, στο Κ750 που εχουμε στο σπιτι μου υπαρχει το καλωδιο...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως στη δικη μου συσκευασια δεν υπηρχε παρα μονο τα ακουστικα , το σι-ντι και τα υπολοιπα...δεν ξερω αν ειναι περιεργο γιατι το πηρα μεσω Ιντερνετ απο το play247. Λετε να το ξεχασαν απο την εταιρεια...α, στο Κ750 που εχουμε στο σπιτι μου υπαρχει το καλωδιο...

 

Φίλε 21αιώνα σε πιάσαμε ''κορόιδο'' έπρεπε να διαμαρτυρηθείς και

να τους το γυρίσεις πίσω! Φυσικά και περιλαμβάνει καλώδιο η συσκευασία!

 

αχχχ!!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΟΥΜΕ οτι ολοι πως κι εγω ηθελα απο ενα εξυπνο τηλεφωνο οπως το 8010 να μπορει να αναβαθμιζεται ευκολα. Το καταφερα τελικα αναβαθμιζοντας στη νεα εκδοση και νομιζω οτι πλεον ειναι το καλυτερο που μπορει να εχει ο χρηστης. Το ωραιο ειναι οτι επειδη δεν ειχα καλωδιο δοκιμασα με το καλωδιο της ψηφιακης φωτογραφικης μου hp οπου ειδε αμεσως με το active sync το κινητο και εκαν τη συνδεση ως guest ευκολα και ωραια και δουλευει αψογα. Αφου λεω το καλωδιο ειναι ομοιο βγηκα απο τον κοπο να αγορασω νεο. Καλο ε?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά σχετικά με το GPRS κι εμένα τα ίδια παθαίνει τελικά, δεν κλείνει.

Και νόμιζα πως επειδή δεν βγάζει το G πάνω δεξιά στην οθόνη πως είναι κλειστό αλλά πρώτον παρατήρησα πως η μπαταρία πέφτει με πολύ πιο γρήγορους ρυθμούς από πριν και δεύτερον όταν πάτησα συνεχόμενα το πλήκτρο ΗΟΜΕ είχε την επιλογή αποσύνδεση GPRS το οποίο σημαίνει πως είναι ενεργό, επέλεξα να αποσυνδεθεί αλλά πάλι ανοιχτό έμεινε...

Τι θα γίνει τώρα με αυτό; Υπάρχει κάποια περίπτωση να διορθωθεί; Και μόνο η μπαταρία που τρώει όταν είναι ενεργό, δεν λέει καθόλου! Τι άλλο(εκτός του ότι "γονατίζει" την μπαταρία) μπορεί να προκληθεί όταν είναι ενεργό συνέχεια το GPRS;

 

EDIT:

Εγώ που δεν χρησιμοποιώ καθόλου το GPRS, μπορώ να το απενεργοποιήσω τελείως;

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ Εβαλα ενα προγραμμα το mytools απο λινκ που δοθηκε παραπανω αλλα τωρα το κινητο δεν μπουταρει. Ανοιγει και μετα επανεκινει στην οθονη που λεει Windows Mobile. ΤΙ ΝΑ κανω γιατι εχω απελπιστει? τι....βλακεια προγραμμα ειναι αυτο...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
TO KINHTO posh 0ra travaei video?kai dexetai pexnidia kai efarmoges pou uparxoun sta pocket pc?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

exw ena q 8010<spv c500> apo agglia kleidmeno mono gia to diktyo ths orange....yparxei h dynatotha na to 3ekleidwsoume edw sthn ellada kai ean nai pou kai pws...ean 3erei kapoios as mou steilei pm

 

eyxaristw

[sIGPIC][/sIGPIC]http://www.dr-bet.com ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ....ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΚΟΥΒΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...