Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

 

Ξαφνικά πριν απο κανα δυο μέρες, δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ μέσω του 8010. Μπορεί να φανταστεί κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει? Οι ρυθμίσεις της Vodafone έχουν τσεκαριστει, είναι Ο.Κ. Επίσης να σας πω ότι πρόσφατα είχα σβήσει κάποια αρχεία απο τη μνήμη του κινητού χωρίς να εξακριβώσω πρώτα τι ακριβώς εξυπηρετούν (σκέφτηκα ότι αν ήταν αναγκαία δεν θα με άφηνε να τα σβήσω).

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:(

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ

ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ:

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ 8010 ΜΕ ΤΟΝ Η/Υ.

ΕΒΑΛΑ ΤΟ CDROM ΕΚΑΝΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ Η/Υ ΚΑΤΕΒΑΣΑ

ΣΤΟΝ Η/Υ ΤΟ ACTIVESYNC ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ

ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ SETUP ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΕΧΩ WINDOWS XP PROF. KAI OUTLOOK 2000.

ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ? :cry:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
:(

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ

ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ:

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ 8010 ΜΕ ΤΟΝ Η/Υ.

ΕΒΑΛΑ ΤΟ CDROM ΕΚΑΝΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ Η/Υ ΚΑΤΕΒΑΣΑ

ΣΤΟΝ Η/Υ ΤΟ ACTIVESYNC ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ

ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ SETUP ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΕΧΩ WINDOWS XP PROF. KAI OUTLOOK 2000.

ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ? :cry:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Ti ennoeis den trehei? Den xekinaei kan to setup tou active sync? An einai auto, dokimase na to xanakatevaseis kai tsekare epishs an eheis dikaiwmata administrator sto pc pou kaneis thn egatastash! Epishs thn wra pou tha egathistas to active sync frontise na mhn eheis syndedemeno to 8010 sthn USB (tha sto zhthsei meta).

 

ActiveSync download page: http://www.microsoft.com/windowsmobile/downloads/activesync38.mspx

:cool:

 

Asheto: Prospathise na mhn grafeis me kefalaia sta forums giati shmainei oti fwnazeis me entono yfos klp :p :worry:

Link to comment
Share on other sites

Asheto: Prospathise na mhn grafeis me kefalaia sta forums giati shmainei oti fwnazeis me entono yfos klp :p :worry:

 

:mad: οκ.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Την βρήκα τη λύση. Οταν έκανα install το

activesync επέλεγα save και όχι run. :whistle: :whistle:

 

Τώρα έχω άλλο πρόβλημα. Ενώ μεταφέρω αρχεία απο τον Η/Υ στο κινητο

δεν μπορω τα να ορίσω σαν ήχο κλήσης. Τα αποθηκέυω στο Storage/Application/Sounds και οταν πάω στους ήχους δεν τα βλέπω.

:(

Link to comment
Share on other sites

Σαν ηχο κλήσης mp3 δεν παιζει παρα μονο wma.

Σαν ηχο μηνυματων αναγνωρίζει μόνο wav? :mad: :mad:

Ενα κομμάτι 7 δευτερολέπτων είναι 1,1 MB.

Ενώ κομμάτι mp3 1 λεπτού είναι 980 KB.

Υπάρχει τρόπος να κανεις zip?

:w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια παίζει σαν ήχο κλήσης mp3 ringtone http://www.qtek.gr Βάλε την τελευταία αναβάθμιση.

Ναι μόνο wav.

Ναι τα wav είναι μεγάλα.

Ναι τα mp3 πιάνουν λιγότερο χώρο.

Όχι αν τα κάνεις zip και τα βάλεις πολύ απλά δεν θα παίζουν.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για ένα θέμα που αν και διάβασα όλες τις προηγούμενες

σελίδες και έκανα τα πάντα απο ότι λένε,

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΡΧΕΙΑ ΜΕ BLUETOOTH.

Μήπως μπορεί να βοηθήσεις κανείς?????

Link to comment
Share on other sites

paidia kati teleutaio mporeite na mou peite pws kanei antigrafh apo th sim sto thlefwno phra thl sth qtek kai mou eipan na vrw to diaxeirish sim alla egw de to vriskw..

thanks

 

 

Ψάξε κάπου στο μενού έχει έναν φάκελο που ονομάζεται βοηθήματα, πατάς εκεί και πας εκεί που λέει sim manager, πατάς μενού - επιλογή όλων και μετά πάλι μενού - προσθήκη στις επαφές.

 

***Μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνω το κινητό να χτυπάει διαφορετικά σε κάθε έναν που με καλεί;***

Link to comment
Share on other sites

***Μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνω το κινητό να χτυπάει διαφορετικά σε κάθε έναν που με καλεί;***

Αν πας και κάνεις edit σε μια εγγραφή στον κατάλογο σου, θα δεις πως έχει ένα πεδίο που μπορείς να ορίσεις το ringtone που επιθυμείς γι' αυτήν την εγγραφή...

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Αν πας και κάνεις edit σε μια εγγραφή στον κατάλογο σου, θα δεις πως έχει ένα πεδίο που μπορείς να ορίσεις το ringtone που επιθυμείς γι' αυτήν την εγγραφή...

 

 

Πάω στις επαφές, πατάω μενού και μου βγάζει:

1.Νέα επαφή

2.Νέα επαφή στη sim

3.Διαγραφή

4.Αποστολή επαφής

5.Φίλτρο

 

Δεν μου βγάζει κάτι για επεξεργασία επαφής, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Που πάω για να κάνω επεξεργασία;

Link to comment
Share on other sites

Πάω στις επαφές, πατάω μενού και μου βγάζει:

1.Νέα επαφή

2.Νέα επαφή στη sim

3.Διαγραφή

4.Αποστολή επαφής

5.Φίλτρο

 

Δεν μου βγάζει κάτι για επεξεργασία επαφής, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Που πάω για να κάνω επεξεργασία;

Αφού πας στις επαφές επιλέγεις αρχικά την επαφή που θέλεις (πατάς το joystick).Tώρα το αριστερό softkey λέει "επεξεργασία".Ένα από τα στοιχεία της επαφής είναι και ο "ήχος κλήσης".

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Αφού πας στις επαφές επιλέγεις αρχικά την επαφή που θέλεις (πατάς το joystick).Tώρα το αριστερό softkey λέει "επεξεργασία".Ένα από τα στοιχεία της επαφής είναι και ο "ήχος κλήσης".

 

 

Σωστός. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Σαν ηχο μηνυματων αναγνωρίζει μόνο wav? :mad: :mad:

Ενα κομμάτι 7 δευτερολέπτων είναι 1,1 MB.

Ενώ κομμάτι mp3 1 λεπτού είναι 980 KB.

Υπάρχει τρόπος να κανεις zip?

:w00t: :w00t:

καιρό τώρα ακούω παράπονα ότι τα wav είναι μεγάλα και δεν έχουμε χώρο για να βάζουμε ήχους μηνυμάτων κτλ κτλ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ. τι? τα συμπιεσμένα WAV

πχ.έχω mp3 12sec 300kb-->wav 12sec 275kb(συνήθως είναι ελάχιστα μεγαλύτερα απλά τώρα έτυχε να είναι μικρότερο)

Πώς έγινε αυτό? Χρησιμοποιώντας το εξής πρόγραμμα:

dBpower AMPmusic Converter

ειναι εδω

καλή διασκέδαση

για αποδείξεις pm me

Α και το format του αρχείου είναι 22.050 kHz, 8 bit , Mono

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

@xenios822. paidia thelw na rwtisw kati..exw pari to til mou sti qtek gia ena service gia to logo oti den mporous na patiso to pliktro apantisis kai exei ena mina twra kai akomi na mou to feroune..exei gini se kanena alo auto?

 

φιλε μου και εγω θελω να το παω γιατι δεν δουλευει το πληκτρο εναρξη αλλα αν ειναι να το κρατησουν τοσο πολυ...

Link to comment
Share on other sites

@xenios822. paidia thelw na rwtisw kati..exw pari to til mou sti qtek gia ena service gia to logo oti den mporous na patiso to pliktro apantisis kai exei ena mina twra kai akomi na mou to feroune..exei gini se kanena alo auto?

 

φιλε μου και εγω θελω να το παω γιατι δεν δουλευει το πληκτρο εναρξη αλλα αν ειναι να το κρατησουν τοσο πολυ...

file telika to exw pari pisw to kinito meta apo polles fones kai neura..1.5 mines perimena mexri pou tous pira til mallosa mazi tous kai tin epomeni mera mou to ftiaxane kai to eixa...eixe kaei kati panw sti plaketa kai to antikatastisane

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω ο συγχρονισμος με το καλωδιο που ειχα δουλευε και μετεφερα απλα η εβγαζα αρχεια χωρις να συγχρονιζω τιποτα τωρα δεν γινεται με τιποτα. Παντως οταν συνδεω το καλωδιο με το usb ακουγεται ο ηχος, παει να συνδεθει και περιμενω ωρα αλλα τιποτα, καμμια ιδεα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καμια απαντηση ακομα για το 8010 γιατι διαπιστωσα οτι η θυρα αναγνωριζεται αλλα μεχρι εκει και τιποτα αλλο, ψαχνει να συνδεθει....
Link to comment
Share on other sites

Καμια απαντηση ακομα για το 8010 γιατι διαπιστωσα οτι η θυρα αναγνωριζεται αλλα μεχρι εκει και τιποτα αλλο, ψαχνει να συνδεθει....

 

Και σε μενα ειχε παρουσιαστει το ιδιο προβλημα και η λυση (μετα απο πολυ ψαξιμο) ηρθε με επαναφορα συστηματος στο pc. Ελπιζω να πετυχη και σε σενα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...