Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κάνετε root σας έδωσε link ο Karthan7. Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή. Αν δεν σας δουλεύει ίσως φταίει ότι δεν έχετε εγκατεστημένο το Backup & Restore. Αν έχω δίκιο τότε πείτε μου να σας το δώσω.

 

p3nny μου... Είχαμε πει να μην κάνεις συνεχόμενα post! Βοήθησέ με σε παρακαλώ να έχω ένα ξεκούραστο 2013 γιατί όσο περνάνε τα χρόνια, καταλαβαίνεις!!! Ευχαριστώωωωωω! :D

 

ναι φιλε zxr μαλλον αυτο χρειαζομαι(αν δεν παιζει ρολο το firmwear) γιατι αν ειδες screenshoot απο το cmd μου εγραφε 2 πραγματα οτι δεν υπαρχουν και ενα ειναι το backup and restore alla zxr σε παρακαλω πες και πως το κανω εγκατασταση γιατι κατεβασα ενα .apk και δεν γινεται χωρις ροοτ...ευχαριστω και καλη χρονια.... :)

Edited by vangelisgr
λαθος λεξη αρα λαθος νοημα
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε zxr μαλλον αυτο χρειαζομαι(αν δεν παιζει ρολο το firmwear) γιατι αν ειδες screenshoot απο το cmd μου εγραφε 2 πραγματα οτι δεν υπαρχουν και ενα ειναι το backup and restore alla zxr σε παρακαλω πες και πως το κανω ροοτ γιατι κατεβασα ενα .apk και δεν γινεται χωρις ροοτ...ευχαριστω και καλη χρονια.... :)

 

βρε Βαγγελη μου αμα εχεις περασει την τελευταια εκδοση δεν γινεσαι ροοτ

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

βρε Βαγγελη μου αμα εχεις περασει την τελευταια εκδοση δεν γινεσαι ροοτ

 

p3nny αυτο στο ειπα εγω ρε p3nny και μπορει να εκανα και λαθος βλεπεις ο zxr εχει αλλη αποψη οτι μας, λειπει το backup and restore ας δοκιμασω και αυτο και βλεπουμε.....zxr οποτε μπορεις περιμενουμε ρε συ για να λυτηει αυτο και να μην σε ενοχλουμε αλλο ....και να δωσουμε και τα φωτα μας σε καναν αλλον οσο μπορουμε....

παντως πεννυ ακομα δεν με απαντησες για τον συγχρονισμο

Link to comment
Share on other sites

To κατεβάζεις από εδώ

1) Το περνάς από τον υπολογιστή σου στο κινητό

2) Πηγαίνεις Ρυθμίσεις --> Ασφάλεια --> τικάρεις Άγνωστες πηγές

3) Ανοίγεις έναν file manager, βρίσκεις το apk και κάνεις εγκατάσταση

4) Δοκιμάζεις να κάνεις root

5) Αν είσαι ΟΚ βοηθάς και την p3nny :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

p3nny αυτο στο ειπα εγω ρε p3nny και μπορει να εκανα και λαθος βλεπεις ο zxr εχει αλλη αποψη οτι μας, λειπει το backup and restore ας δοκιμασω και αυτο και βλεπουμε.....zxr οποτε μπορεις περιμενουμε ρε συ για να λυτηει αυτο και να μην σε ενοχλουμε αλλο ....και να δωσουμε και τα φωτα μας σε καναν αλλον οσο μπορουμε....

παντως πεννυ ακομα δεν με απαντησες για τον συγχρονισμο

 

ποιον συγχρονισμο πουλακι μου? για ξανα πες

και στο face δεν σε βρισκω αλλον νομιζα οτι εισαι εσυ και του μιλησα σχετικα με το θεμα μας και

δεν ηξερε τι του λεω για ψαξε με σου εχω στειλει p.m

 

To κατεβάζεις από εδώ

1) Το περνάς από τον υπολογιστή σου στο κινητό

2) Πηγαίνεις Ρυθμίσεις --> Ασφάλεια --> τικάρεις Άγνωστες πηγές

3) Ανοίγεις έναν file manager, βρίσκεις το apk και κάνεις εγκατάσταση

4) Δοκιμάζεις να κάνεις root

5) Αν είσαι ΟΚ βοηθάς και την p3nny :p

 

εκανα αυτα που λες πιο πανω αλλα root δεν εγινα. ειπαμε πως εχω την νεα εκδοση 6.5

οταν εγκαθιστω την εφαρμογη backup & restore μου λεει οτι η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη

αφου κανω εγκατασταση γιατι μου βγαζει αυτο στο τελος?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

To κατεβάζεις από εδώ

1) Το περνάς από τον υπολογιστή σου στο κινητό

2) Πηγαίνεις Ρυθμίσεις --> Ασφάλεια --> τικάρεις Άγνωστες πηγές

3) Ανοίγεις έναν file manager, βρίσκεις το apk και κάνεις εγκατάσταση

4) Δοκιμάζεις να κάνεις root

5) Αν είσαι ΟΚ βοηθάς και την p3nny :p

 

 

Αυτο το εκανα και εγω φιλε μου το προσπαθησα με διαφορα καμια 5ρια apk installer δεν γινεται το bacup and restore apk ετσι απλα εγκατασταση και δεν ξερω γιατι....σου λεω στην καρακινεζια android που ειχα ολα με την μια ρολοι τα εκανα ευκολοτατα.πεσαμε στην περιπτωση....τι να σε πω αμα βαριεσαι και για να μην γεμιζουμε το φορουμ μην το συνεχιζουμε αν και οποτε το βρω μονος θα το γραψω λεπτομερος....καλα τα λες εσυ πολυ καλα θα ελεγα αλλα καποιοι οπως εγω εχουμε προβλημα για καποιο λογο...

Edited by vangelisgr
μετα απο ψαξιμο και χωρις απαντηση οντως δεν γινεται
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια ειναι μειονεκτημα???? Καταρχην νομιζω οτι τα περισσοτερα android (Και ολη η σειρα Xperia) ενεργοποιουν την οθονη με καποιο πληκτρο και οχι με αγγιγμα της οθονης....

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αυτο ειναι πλεονεκτημα και οχι μειονεκτημα!!!!!!!!

Οι πιθανοτητες να πατησεις καποιο κουμπι καταλαθος ειναι λιγοτερες απο το αγγιξεις την οθονη!!!!!!

Αν ξυπναει η οθονη με ενα αγγιγμα τοτε θα υπαρχει ασκοπη χρηση της συνεχως (ειδικα αν το κινητο βρισκεται σε τσεπη....) που αυτο σημαινει και καταναλωση μπαταριας!!!!!!!!!! Σκεφτητε οτι και την ωρα που καθαριζεται την οθονη αυτη θα αναβει !!!!!!

 

συμφωνω μαζι σου φιλε μου καλυτερα ετσι απο το δικο μου που ανοιγει και απο το κεντρικο πληκτρο (live walkman)

 

παρεπιπτωντος πολυ καλο τηλεφωνο δεν κολαει και κανει τα παντα χωρις προβλημα οχι οπως το δικο μου

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μπορει καποιος να μου πει πρωτον πως θα καταλαβω αν το κινητο μου(sony xperia tipo dual) ειναι ξεκλειδωμενο και δευτερον να μου υποδειξει τα βηματα για να ξεκλειδωσω το bootloader?προσπαθω να το κανω ροοτ οπως θα εχετε καταλαβει απο τα προηγουμενα μηνυματα μου αν τα εχετε διαβασει και αρχιζω να καταλαβαινω οτι ειναι κλειδωμενο γιατι ουτε apk δν εγκαθιστα....ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μπορει καποιος να μου πει πρωτον πως θα καταλαβω αν το κινητο μου(sony xperia tipo dual) ειναι ξεκλειδωμενο και δευτερον να μου υποδειξει τα βηματα για να ξεκλειδωσω το bootloader?προσπαθω να το κανω ροοτ οπως θα εχετε καταλαβει απο τα προηγουμενα μηνυματα μου αν τα εχετε διαβασει και αρχιζω να καταλαβαινω οτι ειναι κλειδωμενο γιατι ουτε apk δν εγκαθιστα....ευχαριστω εκ των προτερων.

 

μα vangeli μου το οτι ειναι κλειδωμενο ειναι δεδομενο γιατι αλλιως θα μποορυσαμε να κανουμε root. το θεμα ειναι να μας βοηθησει καποιος να το ξεκλειδωσουμε ή πως μπορουμε να γυρισουμε στη rom 11.0.Α.1.8 που κατα την γνωμη μου ηταν ξεκλειδωτη και γι αυτο μπορεσα εγω τουλαχιστον και εγινα root

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Το γεγονός ότι δεν μπορείτε να κάνετε root δεν οφείλεται στο ότι είναι κλειδωμένος ο bootloader. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Root δεν μπορείτε να κάνετε γιατί όλοι οι τρόποι που υπάρχουν απλά δεν δουλεύουν. Αυτό σημαίνει ότι αν κάποιος κάτσει και βρει έναν τρόπο θα είστε σε θέση να κάνετε root χωρίς να πειράξετε τον bootloader.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Το γεγονός ότι δεν μπορείτε να κάνετε root δεν οφείλεται στο ότι είναι κλειδωμένος ο bootloader. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Root δεν μπορείτε να κάνετε γιατί όλοι οι τρόποι που υπάρχουν απλά δεν δουλεύουν. Αυτό σημαίνει ότι αν κάποιος κάτσει και βρει έναν τρόπο θα είστε σε θέση να κάνετε root χωρίς να πειράξετε τον bootloader.

 

και ποιος ειναι αυτος ο τροπος? γιατι στο neo V γινονται ολα ευκολα κι εδω εχουμε σκασει να κανουμε root τωρα με την νεα εκδοση δεν γινεται, και αν μπορεις πες μου πως μπορω να γυρισω πισω στην πρωτη εκδοση 11.0.Α.1.8? αυτο ζηταω και ας μην βαλω την νεα εκδοση, με την πρωτη εγω εγινα root αμεσως

Επισης και κατι αλλο, η εφαρμογη του alpha δεν δουλευει σ αυτο το κινητο ενω στο neo V που την δοκιμασα παιζει μια χαρα και οταν λεω δεν δουλευει τι εννοω, κανονικα εγκατασταθηκε οταν παω ομως σ ενα video δεν παιζει γιατι γινεται αυτο?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

στο νετ δεν υπαρχει το φλασακι για να το γυρισεις πισω ωρε ?

 

Εγω εβαλα την καινουργια , δεν ξερω καν τι κανει το ροοτ , οποτε δεν ασχολιθηκα

ΟΜΩΣ , παρατηρω οτι οταν το βαζω να φορτησει , μου λεει "φορτησμενο" και δεν αναβει το λαμπακι

επισης δεν αναβει το λαμπακι οταν εχω μηνυματα, η κλησεις . καμοια ιδεα ? μπορει να φταιει η καινουργια εκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Το γεγονός ότι δεν μπορείτε να κάνετε root δεν οφείλεται στο ότι είναι κλειδωμένος ο bootloader. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Root δεν μπορείτε να κάνετε γιατί όλοι οι τρόποι που υπάρχουν απλά δεν δουλεύουν. Αυτό σημαίνει ότι αν κάποιος κάτσει και βρει έναν τρόπο θα είστε σε θέση να κάνετε root χωρίς να πειράξετε τον bootloader.

 

εστω και αυτη η απαντηση μου αρκει και τωρα τουλαχιστον δεν θα προσπαθω αλλο και θα χολοσκαω μεχρι να βγει κατι γιαυτην την εκδοση.εχουν βγαλει ωσ 11.0.α.5.5. οποτε η επομενη ειναι η δικη μας. ομως συνηθως αργουν πολυ?δλδ σε κανα μηνα ισως και να εχουν βγαλει κατι?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

 

Ριξτε μια ματια.ειναι και για το tipo.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

 

Ριξτε μια ματια.ειναι και για το tipo.

 

ευχαριστουμε για την απαντηση αλλα αυτο το εχουμε κατεβασει και μ αυτο εγω εγινα root οταν ειχα την εκδοση 11.0.Α.1.8

ομως βαζοντας την εκδοση 11.0.Α.6.5 εχασα το root και τωρα μ αυτην την εκδοση δεν μπορω να ξανα γινω root

και ζηταω τροπο να γυρισω παλι πισω. αυτο θελω να μου πει καποιος

ευχαριστω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το tipo απο vodafone εβαλα καρτα cosmote και δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ(οχι wifi).τι πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το tipo απο vodafone εβαλα καρτα cosmote και δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ(οχι wifi).τι πρεπει να κανω;

Συνδεσου με wi-fi και πας μενού>ρυθμίσεις>xperia>ρυθμίσεις internet.

 

Χρυσός κανόνας για όσους είναι root και θέλουν να παραμένουν: όταν υπάρχει κάποια αναβάθμιση- ενημέρωση λογισμικού πρώτα βλέπουμε αν υπάρχει εύκολος τρόπος για root και μετά ο κάθε ένας κρίνει αν θα την κάνει η όχι.

 

Φιλικά.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσου με wi-fi και πας μενού>ρυθμίσεις>xperia>ρυθμίσεις internet.

 

Χρυσός κανόνας για όσους είναι root και θέλουν να παραμένουν: όταν υπάρχει κάποια αναβάθμιση- ενημέρωση λογισμικού πρώτα βλέπουμε αν υπάρχει εύκολος τρόπος για root και μετά ο κάθε ένας κρίνει αν θα την κάνει η όχι.

 

Φιλικά.

 

εγω που δεν το ειδα αυτο τι κανω τωρα?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.!Μπορει καποιος να μου πει αν αξιζει να κανω ροοτ στο κινητο μου.Τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα αν ειναι δυνατον.Και επισης αν ειναι ευκολο να γινει και αν υπαρχει καποιο λινκ.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις ποιο call recorder δουλευει στο tipo dual τα εχω δοκιμασει μερικα και δεν παιζουν .........................:worry:
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις ποιο call recorder δουλευει στο tipo dual τα εχω δοκιμασει μερικα και δεν παιζουν .........................:worry:

 

Τα call recorder αν καταλαβα καλα ειναι πονεμενη ιστορια στο android.

Ηχογραφουν μονο εσενα και οχι τον συνομιλιτη, εκτος αν εχεις ανοικτη ακροαση.

Κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.!Μπορει καποιος να μου πει αν αξιζει να κανω ροοτ στο κινητο μου.Τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα αν ειναι δυνατον.Και επισης αν ειναι ευκολο να γινει και αν υπαρχει καποιο λινκ.Ευχαριστω.

 

ποια εκδοση εχεις την 11.0.A.1.8? αν εχεις αυτην γινεται root πανευκολα

αν σου εχει ερθει η αναβαθμιση και εχεις περασει την 11.0.A.6.5 ξεχασετο, αυτο επαθα κι εγω ενω ημουνα root με την 1.8 περασα την 6.5 και εχασα το root και εχω μεινει εκει τωρα πως μπορω να ξανα γυρισω πισω μα απαντηση ακομα δεν εχω βρει

τωρα τα πλεονεκτηματα του ροοτ ειναι οτι εχεις 100% την συσκευη δικη σου βγαζεις οσες εφαρμογες δεν σ αρεσουν αυτα λιγο πολυ και να σου πω πως σ αυτο το τηλεφωνο και να μην κανεις ροοτ δεν εχει προβλημα γιατι η εσωτερικη του μνημη ειναι μεγαλη εν σχεση με το neo V που ειχα εγω πριν και χρειαζοτανε root για να στειλω εφαρμογες στη καρτα μνημης και να ελευθερωσω την μνημη του κινητου για να μην κολαει ( εγω γι αυτον τον λογο ειχα κανει ροοτ εκει) τωρα σ αυτο η γνωμη μου ειναι και να μην κανεις ροοτ δεν τρεχει τιποτα

 

Τα call recorder αν καταλαβα καλα ειναι πονεμενη ιστορια στο android.

Ηχογραφουν μονο εσενα και οχι τον συνομιλιτη, εκτος αν εχεις ανοικτη ακροαση.

Κανω λαθος;

 

εγω για ηχογραφιση καλουντος εχω την εφαρμογη tape a talk

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις την 11.0.A.1.8? αν εχεις αυτην γινεται root πανευκολα

αν σου εχει ερθει η αναβαθμιση και εχεις περασει την 11.0.A.6.5 ξεχασετο, αυτο επαθα κι εγω ενω ημουνα root με την 1.8 περασα την 6.5 και εχασα το root και εχω μεινει εκει τωρα πως μπορω να ξανα γυρισω πισω μα απαντηση ακομα δεν εχω βρει

τωρα τα πλεονεκτηματα του ροοτ ειναι οτι εχεις 100% την συσκευη δικη σου βγαζεις οσες εφαρμογες δεν σ αρεσουν αυτα λιγο πολυ και να σου πω πως σ αυτο το τηλεφωνο και να μην κανεις ροοτ δεν εχει προβλημα γιατι η εσωτερικη του μνημη ειναι μεγαλη εν σχεση με το neo V που ειχα εγω πριν και χρειαζοτανε root για να στειλω εφαρμογες στη καρτα μνημης και να ελευθερωσω την μνημη του κινητου για να μην κολαει ( εγω γι αυτον τον λογο ειχα κανει ροοτ εκει) τωρα σ αυτο η γνωμη μου ειναι και να μην κανεις ροοτ δεν τρεχει τιποτα

 

ωραια σε ευχαριστω πολυ για τισ χρησιμες πληροφοριες σου :)

 

εχω ενα προβληματακι με το 0.facebook.Στην δευτερη sim εχω το what's up μου και προσπαθησα να μπω στο facebook και στο m.whatsup.gr αλλα δεν μπαινει.Εχω ανοιχτο την κινηση δεδομενων και εκανα και την ληψη ρυθμισεων οπως ανεφερε καποιος πιο πανω αλλα τιποτα.Μπηκα στο σιτε της what's up και καπου ελεγε να στειλω ενα μηνυμα για να λαβω καποιεςσ ρυθμισεις.Το εκανα αλλα στην δεν μπορουσα να το κανω γιατι μου ζηταγε καποιον κωδικο.Το εψαξα στο internet και καποιος ελεγε να βαλω 1 ή 1111 .το εκανα και προχωρησε η ληψη.Δεν μου εβγαλε ποτε αν ηταν επιτυχης η ληψη.προσπαθησα να ξανα στειλω μηνυμα αλλα δεν πηγαινε για να ξανακανω την ληωη μηπως δεν εγινε σωστα.Δεν ξερω τι αλλο να κανω πια.Αν μπορει να με βοηθησει καποιος θα ηταν πολυ χρησιμο.Ευχαριστω και ελπιζω να μην κουρασα με το κατεβατο μου :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις την 11.0.A.1.8? αν εχεις αυτην γινεται root πανευκολα....

 

Αυτήν έχω και εγώ.

Επίσης η έκδοση του Android είναι η 4.0.4 και Kernel 3.0.8-perf

 

Έψαξα τα διάφορα tutorial του site αλλά ακόμη δεν έχω καταλλήξει στο ποιο είναι για μένα:O

Help plz :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω και εγώ.

Επίσης η έκδοση του Android είναι η 4.0.4 και Kernel 3.0.8-perf

 

Έψαξα τα διάφορα tutorial του site αλλά ακόμη δεν έχω καταλλήξει στο ποιο είναι για μένα:O

Help plz :)

 

τι θελεις φιλε μου να κανεις?

μ αυτην την εκδοση αν θελεις να κανεις ροοτ γινεται πανευκολα με τον οδηγο αυτο εδω --->http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460 και αυτο ---> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1971370

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...