Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω προσπαθω να κανω root και δεν γινεται, καποιος να δωσει links και να πει την διαδικασια, και μιλαμε για το tipo dual

ευχαριστω

p3nny αν απαντησουν σε εμενα θα βρεις και συ την ακρη....πες μου σου κανει αυτα που μου κανει και εμενα στο ροοτ που διχνω και στις φωτο?

επισης εχεις 2 καρτες στο κινητο σου μεσα?σου κανει συχρονισμο επαφων καθε φορα που το ανοιγεις? δηλαδη αυτο [ATTACH]28970[/ATTACH] μου βγαζει και για τα 2 μπαρες καθε φορα που το ανοιγω και μου την δινει λιγο....μπορω να το αλλαξω αυτο?τις επαφες τις θελω στη συσκευη μου να ειναι και εκει τις εχω(το αναφερω μπας και παιζει ρολο). καλη πρωτοχρονια αγορια και κοριτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

πως βλέπουμε ποιες εφαρμογές μας είναι ανοιχτές? (κάτι σαν την διαχείριση εργασιών στο pc)

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

p3nny αν απαντησουν σε εμενα θα βρεις και συ την ακρη....πες μου σου κανει αυτα που μου κανει και εμενα στο ροοτ που διχνω και στις φωτο?

επισης εχεις 2 καρτες στο κινητο σου μεσα?σου κανει συχρονισμο επαφων καθε φορα που το ανοιγεις? δηλαδη αυτο [ATTACH]28970[/ATTACH] μου βγαζει και για τα 2 μπαρες καθε φορα που το ανοιγω και μου την δινει λιγο....μπορω να το αλλαξω αυτο?τις επαφες τις θελω στη συσκευη μου να ειναι και εκει τις εχω(το αναφερω μπας και παιζει ρολο). καλη πρωτοχρονια αγορια και κοριτσια!!!

 

ναι αυτο εχω το tipo dual. εγω εχω απενεργοποιημενο τον συγχρονισμο επαφων και τον ενεργοποιω οταν θελω εγω. ομως ρωτω για πολλοστη φορα οποιος εχει link για root για το tipo dual ας με βοηθησει γιατι δεν βρισκω ακρη και θελω 2-3 εφαρμογες να εγκαταστησω που παιζουν μονο αν εισαι root .

ναι εχω 2 sim μια της cosmote Και μια της wind

Καλη Χρονια σε ολους με υγεια

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εχω το tipo dual. εγω εχω απενεργοποιημενο τον συγχρονισμο επαφων και τον ενεργοποιω οταν θελω εγω. ομως ρωτω για πολλοστη φορα οποιος εχει link για root για το tipo dual ας με βοηθησει γιατι δεν βρισκω ακρη και θελω 2-3 εφαρμογες να εγκαταστησω που παιζουν μονο αν εισαι root .

ναι εχω 2 sim μια της cosmote Και μια της wind

Καλη Χρονια σε ολους με υγεια

 

εαν το δουν θα το πουν...τετοιες μερες ποιος βλεπει το φορουμ....δλδ αυτο δεν στο κανει?τις μπαρες δεν στις βγαζει?απο που τον απενεργοποιεις.....?συχρονισμο facebook και γω απενεργοποιημενο τον εχω...αλλα δεν ειναι αυτο κατι αλλο ειναι για να μην στο βγαζει εσενα....πες μου σε παρακαλω... καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εαν το δουν θα το πουν...τετοιες μερες ποιος βλεπει το φορουμ....δλδ αυτο δεν στο κανει?τις μπαρες δεν στις βγαζει?απο που τον απενεργοποιεις.....?συχρονισμο facebook και γω απενεργοποιημενο τον εχω...αλλα δεν ειναι αυτο κατι αλλο ειναι για να μην στο βγαζει εσενα....πες μου σε παρακαλω... καλη χρονια

 

Οχι μονο τον συγχρονισμο του fb εχω απενεργοποιησει αλλα και απο τον λογαριασμο gmail μου τις επαφες τα emails τις φωτογραφιες και εχω επιλεξει μονο στις επαφες να γινεται συγχρονισμος οταν θελω εγω, δεν ξερω αν εννοεις κατι αλλο, και ναι αυτην την μπαρα που δειχνεις δεν μου την βγαζει εμενα

 

 

στο πρωτο link εχω παει κιεγω κατεβασα το Link εκανα οτι λεει αλλα root δεν εγινα, μηπως πρεπει να κανω κατι και το παραλειπτω?

 

οκ τα καταφερα. τελικα ηταν πολυ ευκολο. ευχαριστω..τωρα ειναι δικο μου 100% και το κανω οτι θελω

ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους σας!

Παρακολουθώ το τοπικ καιρό λόγω του tipo dual που έχω και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς πρόβλημα με την ταχύτητα του internet ,καθώς παρατηρώ ότι ακόμα και με φουλ σήμα (What's up Cosmote) έχω ταχύτητες αισχρές (σύμφωνα με το speedest ~70Kbps!!!! και τρελό ping)...

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους σας!

Παρακολουθώ το τοπικ καιρό λόγω του tipo dual που έχω και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς πρόβλημα με την ταχύτητα του internet ,καθώς παρατηρώ ότι ακόμα και με φουλ σήμα (What's up Cosmote) έχω ταχύτητες αισχρές (σύμφωνα με το speedest ~70Kbps!!!! και τρελό ping)...

 

Το εχεις βαλει σε 3G;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες , πηγα να κανω ενημερωση στην καινουργια firmware . 11.0.A.6.5 και δεν τα καταφερα

μετα εβαλα το pc companion και μου εβγαλε μηνυμα πως η εκδοση μου ειναι "τροποποιημενη" και ετσι δεν γινετε αναβαθμηση

 

τι να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου εβγαλε σφαλμα και τωρα κατεβαζω την εκδοση και θα προσπαθησω να την φλασαρω, σκεφτομαι μηπως επειδη ειμαι root δεν μπορω να την εγκαταστησω απο pc companio

 

και μενα μου εβγαλε σφαλμα και τωρα κατεβαζω την εκδοση και θα προσπαθησω να την φλασαρω, σκεφτομαι μηπως επειδη ειμαι root δεν μπορω να την εγκαταστησω απο pc companio

 

 

φλασαρισα την νεα κερνελ 6.5 εχασα το ροοτ και τωρα δεν μπορω να ξανα γινω

σας παρακαλω οποιος ξερει ας μου πει τι να κανω? υπαρχει καποια ξεκλειδωτη κερνελ να βαλω και

να γινω παλι ροοτ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον ξερει κανεις πως μπορω να βγαλω το εικονιδιο που μου λεει οτι εχει αποτυχη η αναβαθμηση ? -.-

αυτο πανω γωνια αριστερα

Link to comment
Share on other sites

δεν βγαινει, μονο με επαναφορα, τουλαχιστον σε μενα ετσι εξαφανιστηκε

αφησε το προς το παρων να δουμε τι θα γινει τελικα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εγω την εκανα εχθες και ειναι ολα οκ :):)καλη χρονια

zavztzkos εσυ δεν εισαι ροοτ πιθανοτατα γιαυτο μπορεσες οπως και γω ευκολα να αναβαθμισης.....τωρα ομως δεν θα γινεις ροοτ ευκολα γιατι δεν εχουν βγαλει κατι πιστευω....το ψαχνω και το προσπαθω μερες.

p3nny k kpetr0s μηπως επειδη ειστε ροοτ γιαυτο δεν αναβαθμιζει?

Link to comment
Share on other sites

zavztzkos εσυ δεν εισαι ροοτ πιθανοτατα γιαυτο μπορεσες οπως και γω ευκολα να αναβαθμισης.....τωρα ομως δεν θα γινεις ροοτ ευκολα γιατι δεν εχουν βγαλει κατι πιστευω....το ψαχνω και το προσπαθω μερες.

p3nny k kpetr0s μηπως επειδη ειστε ροοτ γιαυτο δεν αναβαθμιζει?

 

ετσι πρεπει να ειναι

εγω τωρα θελω να γυρισω στην προηγουμενη και να ξαναγινω ροοτ, που θα βρω ομως την 11.0.Α.1.8 για να την φλασαρω?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια κ καλη χρονια !! εχω το dual κ απο προχθες εχει βραχνιασει το μεγαφωνο κ παραμορφωνει ενω εχει μειωθει κ η ενταση του πανω απ τη μιση..μερικες φορες σταματαει κιολας..πρεπει να παει στην εταιρια η μπορω να κανω κατι μονος ?
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια κ καλη χρονια !! εχω το dual κ απο προχθες εχει βραχνιασει το μεγαφωνο κ παραμορφωνει ενω εχει μειωθει κ η ενταση του πανω απ τη μιση..μερικες φορες σταματαει κιολας..πρεπει να παει στην εταιρια η μπορω να κανω κατι μονος ?

 

καλη χρονια φιλε μου

αφου παρεις backups(γιατι θα διαγραφουν ολα) κανε επαναφορα με το service update κι βλεπουμε μετα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

αμα δοκιμασω με Flashtool , οπως λεει εδω ?

http://netthrive.blogspot.gr/2012/12/xda-developers-new-firmware-110a65-for.html

 

τι εννοεις? να περασεις θελεις την 11.0.Α,6.5?

μπορεις με το flashtool ετσι το εκανα κι εγω αλλα ημουν root με την 11.0.Α.1.8 και περνοντας την 6.5 εχασα

το ροοτ και δεν μπορω να ξανα γινω με την 6.5

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις τωρα........

εγω το κινητο το πηρα απο αλλο χερι ....

πως θα καταλαβω αμα ειναι rooted :P

κανα live chat δεν εχει να τα λυσουμε αμεσος ?

 

 

 

edito

με αυτο

http://theunlockr.com/2012/06/20/how-to-check-whether-your-android-device-is-rooted-or-not/

μου εβγαλε πως δεν το εχω rooted ..

Edited by kpetr0s
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια φιλε μου

αφου παρεις backups(γιατι θα διαγραφουν ολα) κανε επαναφορα με το service update κι βλεπουμε μετα

 

εγω θα το πηγαινα πισω...μικροφωνο κλπ ειναι οχι λειτουργικο να κανεις το update και να διορθωθει (γνωμη μου)

Link to comment
Share on other sites

πως κανω root στο tipo dual. δηλ εννοω δωσε μου λινκ να κατεβασω αρχειο root και αν χρειαζεται κατι αλλο

ευχαριστω

 

φιλε ZXR μεχρι τωρα εκανα το ''seus'' που μου προτινες και θα δειξει ο καιρος για τις επανεκινησεις που ειχα αν διορθωθηκαν....

τωρα εχω προβλημα με το ροοτ

 

ισως δεν κατεβαζω σωστο xda γιαυτο αν εχεις εσυ καποιο δοκιμασμενο τοτε στειλτετο μου παρακαλω.....usb debuging κλπ ολα σωστα πιστευω τα ειχα)

 

Για να κάνετε root σας έδωσε link ο Karthan7. Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή. Αν δεν σας δουλεύει ίσως φταίει ότι δεν έχετε εγκατεστημένο το Backup & Restore. Αν έχω δίκιο τότε πείτε μου να σας το δώσω.

 

p3nny μου... Είχαμε πει να μην κάνεις συνεχόμενα post! Βοήθησέ με σε παρακαλώ να έχω ένα ξεκούραστο 2013 γιατί όσο περνάνε τα χρόνια, καταλαβαίνεις!!! Ευχαριστώωωωωω! :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνετε root σας έδωσε link ο Karthan7. Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή. Αν δεν σας δουλεύει ίσως φταίει ότι δεν έχετε εγκατεστημένο το Backup & Restore. Αν έχω δίκιο τότε πείτε μου να σας το δώσω.

 

p3nny μου... Είχαμε πει να μην κάνεις συνεχόμενα post! Βοήθησέ με σε παρακαλώ να έχω ένα ξεκούραστο 2013 γιατί όσο περνάνε τα χρόνια, καταλαβαίνεις!!! Ευχαριστώωωωωω! :D

 

εκαλα μωρε zxr εχω τα βασανα μου που δε μπορω να γυρισω πισω και να γινω παλι root εχω και σενα να μου λες για τα post

ε δεν εχω καταλαβει πως γινεται αμα κανω και κανενα λαθος παραβλεψε το. τι εννοεις δεν εχουμε εγκαταστησει το backup & restote?

εγω ειπα ειχα γινει ροοτ με την ρομ την μαμισια την 1.8 και εγινα ροοτ και οταν περασα την 6.5 εχασα το ροοτ και θελω να ξανα γυρισω πισω πως γινεται για να γινω παλι ροοτ αυτο μπορει καποιος να μου το λυσει?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...