Jump to content

Σύνδεση Galaxy S III <-> TV


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω οθόνη LG με ενσωματωμένο bleutooth, επιλέγοντας " κοντινές συσκευές" στο S3 κατάφερα να συνδέσω τα αρχεία μου (μουσική, βίντεο και φωτό) ασύρματα, τις avi ταινίες τις παίζει απροβλημάτιστα ενώ σε μια mkv ταινία που έχω ενώ στο s3 οι υπότιτλοι παίζουν κανονικά στην LG δεν εμφανίζονται.

 

αρα να φανταστω μπορεις να δεις κανονικα multimedia περιεχομενο του κινητου (video/photo που εχεις τραβηξει με το κινητο) στη tv χωρις να το συνδεσεις με τον ανταπτορα...

 

btw ποιον ανταπτορα προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεις με το es όπως και με τους περισσότερους file manager .

Για βίντεο βέβαια υπάρχει και η λύση του bsplayer που συνδέεται με το pc σου αν του δωσεις την σωστή ip.

Για αναπαραγωγή και φωτογραφιών και άλλων αρχείων υπάρχει η λύση του emit και του qloud media

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις με το es όπως και με τους περισσότερους file manager .

Για βίντεο βέβαια υπάρχει και η λύση του bsplayer που συνδέεται με το pc σου αν του δωσεις την σωστή ip.

Για αναπαραγωγή και φωτογραφιών και άλλων αρχείων υπάρχει η λύση του emit και του qloud media

 

Με τον ES δεν... Ενώ βλέπω streaming βιντεο, φωτογραφίες δεν μπορώ!

Δοκιμάζω τώρα με το qloud media που πρότεινες, ευχαριστώ.

 

EDIT

Τελικά και με τον ES γίνεται, αλλά καθώς οι φωτογραφίες που ήθελα να προβάλω είναι σχετικά μεγάλες (5-7ΜΒ από 16ΜΡ DSLR) αργεί απελπιστικά πολύ....

Το qloud δείχνει αρκετά πιο γρήγορο!

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς με ενσωματωμένο WiFi ( με bluetooth δεν μπορεις στείλεις εικόνα )

Με τον ενσωματωμένο player του S3 δυστυχώς δεν μπορεις να παίξεις υπότιτλους σε ασύρματη σύνδεση.

 

 

Το θέμα είναι ότι εμφανίζονται οι υπότυτλοι κανονικότατα σε avi αρχείο στο mkv μόνο δεν εμφανίζονται

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στα avi είναι πραγματικά ενσωματωμενοι δηλαδή αυτό που λένε κολλημένοι πάνω στην ταινία.

Στα mkv δεν είναι κολλημένοι αλλά περασμένοι στον container

Προσπαθώντας να στο εξηγήσω πιο απλά φαντάσου το mkv ως ένα κέλυφος που μέσα σε αυτό βρίσκονται αυτόνομα το βίντεο ( x264) ο ήχος (dts η Dolby ) και οι υπότιτλοι ( srt, sup κ.α. ).

Συνεπώς το avi σου έχει κολλημένους υπότιτλους πάνω στην ταινία αλλά όχι το mkv για αυτο στο avi τους βλεπεις ενω στο mkv οχι.

 

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε telmusic για κοίτα λιγάκι πάλι το λινκ απο εκει που το αγόρασες και πες μου αν αλλαξε κάτι...Οταν το αγόρασα και εγώ έχω την εντυπωση οτι μιλούσε για αυθεντικό και τώρα το εχει αλλαξει.Επισεις μου έστειλε ενα ανταπτορα μονο και αυτον μαϊμού...Του εστειλα τώρα μνμ να δουμε.Αν όμως δεν μου δώσει οριτζιναλ θα ζητήσω refund.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να άλλαξε κάτι και σε κανένα σημείο δεν ανέφερε πως στέλνει τον original ανταπτορα ανεξάρτητα αν στη περίπτωση μου ,μου έστειλε δύο φορές τον αυθεντικό ανταπτορα της Samsung.

Τι εννοείς σου έστειλε τον ένα; Είχες παραγγείλει παραπάνω ανταπτορες;

Μπορεις να βάλεις φωτο αυτού που παρέλαβες όπως και της συσκευασίας;

Αυτό που σου έστειλε λειτουργεί;

Και τέλος η απόδειξη στην συσκευασία είναι από amazon;

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να άλλαξε κάτι και σε κανένα σημείο δεν ανέφερε πως στέλνει τον original ανταπτορα ανεξάρτητα αν στη περίπτωση μου ,μου έστειλε δύο φορές τον αυθεντικό ανταπτορα της Samsung.

Τι εννοείς σου έστειλε τον ένα; Είχες παραγγείλει παραπάνω ανταπτορες;

Μπορεις να βάλεις φωτο αυτού που παρέλαβες όπως και της συσκευασίας;

Αυτό που σου έστειλε λειτουργεί;

Και τέλος η απόδειξη στην συσκευασία είναι από amazon;

Και εμένα τα ίδια με τον telmusic. Original με απόδειξη από Amazon

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πως μπορώ να απεικονίσω το παιχνίδι που παίζω στο κινητό μου, στην Samsung Smart tv μου? Με φωτό,τραγούδια και βίντεο τα έχω καταφέρει αλλά με παιχνίδια δεν ξέρω...
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να άλλαξε κάτι και σε κανένα σημείο δεν ανέφερε πως στέλνει τον original ανταπτορα ανεξάρτητα αν στη περίπτωση μου ,μου έστειλε δύο φορές τον αυθεντικό ανταπτορα της Samsung.

Τι εννοείς σου έστειλε τον ένα; Είχες παραγγείλει παραπάνω ανταπτορες;

Μπορεις να βάλεις φωτο αυτού που παρέλαβες όπως και της συσκευασίας;

Αυτό που σου έστειλε λειτουργεί;

Και τέλος η απόδειξη στην συσκευασία είναι από amazon;

 

Δεν έστειλε καν απόδειξη και μου έστειλε απλα ενα ανταπτορα τίποτα παραπάνω.Και καμιά συσκευασία σε ενα μικρο σακουλάκι το έστειλε.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-HDTV-Adapter-TIP-5-11-Pin-Converter-EPL-FU10BEGSTA-S3-SIII-/330769396607?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D3116376177903450805%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D3%26sd%3D261094839344%26

 

 

Αυτο αλλα σε μαϊμού....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φαίνεται στο link είναι adaptor για να μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις τoυς κλασικούς mhl adaptors στο S3, που έχει διαφορετικά pins στο βύσμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έστειλε καν απόδειξη και μου έστειλε απλα ενα ανταπτορα τίποτα παραπάνω.Και καμιά συσκευασία σε ενα μικρο σακουλάκι το έστειλε.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-HDTV-Adapter-TIP-5-11-Pin-Converter-EPL-FU10BEGSTA-S3-SIII-/330769396607?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D3116376177903450805%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D3%26sd%3D261094839344%26

 

 

Αυτο αλλα σε μαϊμού....

 

Εγώ παρήγγειλα αυτό

Από τον ίδιο ψώνισες και εσύ; Το ίδιο;

Στην σελίδα αυτή δεν αναφέρει πουθενά ότι είναι το original. Αλλά αυτό που παρέλαβες είναι άλλο

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ναι από εκεί,αν δεν απαντήσει σε 2 μέρες θα κάνω προσφυγή στο paypal η στο ebay, ανάλογα που πρέπει να κάνω... Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι από εκεί,αν δεν απαντήσει σε 2 μέρες θα κάνω προσφυγή στο paypal.

Όντως για original γράφει στην πώληση.Τώρα για το μαιμού, για βγάλε μας μια φωτογραφία να τον δούμε.

Για το σακουλάκι πάντως το αναφέρει.

"This Comes In Bulk NOT RETAIL Packaging"

Link to comment
Share on other sites

Ναι από εκεί,αν δεν απαντήσει σε 2 μέρες θα κάνω προσφυγή στο paypal.

 

Να τσεκάρεις και τα spam folders, αν έχεις. Σε μια αντίστοιχη περίπτωση πωλητή που ήθελα να επιστρέψω κάτι (~70Ευρώ) είχα ήδη ετοιμαστεί να κάνω dispute, όταν μου ήρθε να κοιτάξω τα spam και ο άνθρωπος είχε αποδεχτεί να του στείλω πίσω το εμπόρευμα και να μου επιστρέψει τα χρήματα, όπως και έκανε τελικά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Απαντησε, μόλις είδα το μαιλ αρα λογικά θα είμαστε οκ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Όντως για original γράφει στην πώληση.Τώρα για το μαιμού, για βγάλε μας μια φωτογραφία να τον δούμε.

Για το σακουλάκι πάντως το αναφέρει.

"This Comes In Bulk NOT RETAIL Packaging"

 

Πουθενά δεν γράφει για original παρ'όλα αυτά πρέπει να σου στείλει άλλο η να επιστρέψει τα χρήματα σου αφού αυτό που σου έστειλε δεν έχει σχέση με αυτό της φωτογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά δεν γράφει για original παρ'όλα αυτά πρέπει να σου στείλει άλλο η να επιστρέψει τα χρήματα σου αφού αυτό που σου έστειλε δεν έχει σχέση με αυτό της φωτογραφίας.

 

Κάνεις λάθος.

Λέει Samsung adapter. Δε γράφει "for Samsung" ή "compatible" ή κάτι παρόμοιο. και γράφει κωδικό προιόντος EPL-FU10BEGSTA που είναι κωδικός της Samsung και επίσης έχει το λογότυπο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος.

Λέει Samsung adapter. Δε γράφει "for Samsung" ή "compatible" ή κάτι παρόμοιο. και γράφει κωδικό προιόντος EPL-FU10BEGSTA που είναι κωδικός της Samsung και επίσης έχει το λογότυπο.

Μισό λεπτό, αυτά τα γράφει εδώ που είναι ο λάθος αντάπτορας

Αυτός που χρειάζεσαι είναι αυτός που δεν γράφει πουθενά ότι είναι original αλλά εμάς τέτοιος ήρθε!

 

Εσύ ποιόν παρήγγειλες;

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

θα του το επισημάνω και αυτό,οτι αγόρασα επειδη 2 φίλοι μου πήραν απο εσένα και εστειλες τον original.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Το ένα είναι MHL adaptor του S3 και το άλλο το μικρό που παρήγγειλε ο φίλος είναι MHL converter που μπαίνει στο 11πινο USB του S3 και βγάζει 5πινο, για να συνδέσεις τους κλασικούς MHL adaptor (π.χ. του S2 ή ακόμα και ΝΟΚΙΑ μιας και είναι συμβατοί).

Αν ο φίλος ήθελε τον adaptor και όχι τον converter, προφανώς έκανε λάθος παραγγελία, αλλά πιστεύω ότι θα του το διορθώσει ο πωλητής.

Εξάλλου έχει περιθώριο 14 ημερών για υπαναχώρηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα λαθος,αυτο σας το έδειξα για να δειτε τι μου έστειλε οχι τι παρήγγειλα...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...