Jump to content

Σύνδεση Galaxy S III <-> TV


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις καταφέρει να βγάλεις ήχο 5.1 ?

 

Ναι έβγαλε ήχο 5.1.

Το επιλέγεις μέσα από τις ρυθμίσεις - εξάρτημα - μαρκάρω όλες τις επιλογές & HDMI : έξοδος ήχου = Surround και όχι Stereo .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Θέλω να ρωτήσω , αν έχει αγοράσει κανείς και αν ναι, αν λειτουργεί κανονικά ο mhl adapter απο ebay. Π.Χ. κάποιος απο αυτούς : http://www.ebay.co.uk/itm/OFFICIAL-GENUINE-SAMSUNG-GALAXY-S3-III-I9300-HDTV-ADAPTER-MHL-EPL-3FHUBEGSTD-/290908768785?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item43bb838a11

http://www.ebay.co.uk/itm/MHL-TO-HDMI-HD-TV-CABLE-ADAPTOR-ADAPTER-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S3-SIII-I9300-USB-/221151481658?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item337da7cf3a

http://www.ebay.co.uk/itm/For-Samsung-Galaxy-S3-SIII-Note-2-MHL-HDMI-HDTV-Adapter-MHL-11Pin-Cable-NEW-/230978987544?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item35c76ba618

Επίσης θα ήθελα να ξέρω με το HDMI καλώδιο, αν υπάρχει κάποιος περιορισμός στο μήκος ή στον τύπο του;

Η τηλεοραση που θα συνδεθει ειναι Sasmung FullHD. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω , αν έχει αγοράσει κανείς και αν ναι, αν λειτουργεί κανονικά ο mhl adapter απο ebay. Π.Χ. κάποιος απο αυτούς : http://www.ebay.co.uk/itm/OFFICIAL-GENUINE-SAMSUNG-GALAXY-S3-III-I9300-HDTV-ADAPTER-MHL-EPL-3FHUBEGSTD-/290908768785?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item43bb838a11

http://www.ebay.co.uk/itm/MHL-TO-HDMI-HD-TV-CABLE-ADAPTOR-ADAPTER-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S3-SIII-I9300-USB-/221151481658?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item337da7cf3a

http://www.ebay.co.uk/itm/For-Samsung-Galaxy-S3-SIII-Note-2-MHL-HDMI-HDTV-Adapter-MHL-11Pin-Cable-NEW-/230978987544?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item35c76ba618

Επίσης θα ήθελα να ξέρω με το HDMI καλώδιο, αν υπάρχει κάποιος περιορισμός στο μήκος ή στον τύπο του;

Η τηλεοραση που θα συνδεθει ειναι Sasmung FullHD. Ευχαριστώ.

 

Εγώ έχω πάρει 2 φορές το γνήσιο από Hong Kong και ενώ παίζει μια χαρά δεν φορτίζει το κινητό ταυτόχρονα. Μακάρι από Αγγλία να δουλεύει και στο φόρτισμα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν με πολύ ενδιαφέρει, το αν φορτίζει αλλά κυρίως να λειτουργεί. Ευχαριστώ, θα παραγγείλω κάποιο απο αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσει πρεπει να κάνω παιδιά ; Εμένα δεν παίζει

 

Ρυθμίσεις δεν χρειάζονται. Συνήθως το συνδέεις κάνεις επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος. Αν δεν δουλεύει επέστρεψε το.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτό είχα πάρει.

Δουλέυει μια χαρά απλώς δεν μου φορτίζει όπως ισχυρίζονται.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτό είχα πάρει.

Δουλέυει μια χαρά απλώς δεν μου φορτίζει όπως ισχυρίζονται.

 

Το συνδεσες με original φορτιστή έκανες restart το s3;

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά φόρτιση δεν γίνεται.Μπορεί βέβαια να φταίει και το γεγονός ότι το πήρα από ebay hong kong και μπορεί να είναι original μαϊμούδες.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτό είχα πάρει.

Δουλέυει μια χαρά απλώς δεν μου φορτίζει όπως ισχυρίζονται.

 

Το συνδεσες με original φορτιστή έκανες restart s3@;

 

Ναι με original της samsung. Εκανα κ restart .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει τι παιζει με το screen mirroring; Η Samsung tv που εχω υποστηρίζει αυτη τη λειτουργία, εβαλα 4.2.2 που εχει απ ευθειας υποστήριξη αλλα κάνει σύνδεση κ μετά αποσυνδέεται λογω προβλήματος υλικου λεει..

Καμια ιδεα κανεις;

 

Edit: Το κατάφερα τελικά με την βοήθεια του..triangle away!

Edited by Lurker

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το έκανα αλλά φόρτιση δεν γίνεται.Μπορεί βέβαια να φταίει και το γεγονός ότι το πήρα από ebay hong kong και μπορεί να είναι original μαϊμούδες.

 

Μάγκες ανακάλυψα τι παίζει είχα αυτο το πρόβλημα να παίζει καλά ο ανταπτορας άλλα να μην φορτίζει την ώρα που πήγα να κραξω τον κινέζο είδα τον φορτιστή απο το iphone 4s και έβαλα αυτόν και ναι άρχισε να φορτίζει

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ανακάλυψα τι παίζει είχα αυτο το πρόβλημα να παίζει καλά ο ανταπτορας άλλα να μην φορτίζει την ώρα που πήγα να κραξω τον κινέζο είδα τον φορτιστή απο το iphone 4s και έβαλα αυτόν και ναι άρχισε να φορτίζει

 

Tι διαφορετικό έχει σε σχέση με της Samsung?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας θελω να κανω το τηλεφωνο tv με τον δεκτη που μπαινει απανω στο τηλεφωνο αλλα δεν μπορω να βρω μηπως ξερετε κανενα λινκ η μαρκα για να το βρω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα σε όλους ! Αγορασα πριν λιγο καιρο μια υποδοχή hdmi για να συνδεσω το κινητό με τη τηλεόραση ..βλεπω ταινιες απο το bsplayer με υπότιτλους που κατεβαζει online το συγκεκριμένο προγραμμα . Το προβλημα ειναι οτι ενω οι υπότιτλοι παιζουν κανονικά στο κινητο δεν παιζουν στη τηλεόραση ! Μοορει να με βοηθησει καποιος αν ξερει ? Πρεπει να κανω καμια ρύθμιση ή δεν υποστηρίζει αναπαραγωγή υποτιτλων ?
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει υπότιτλους αλλά δεν θυμάμαι να σου πω ποια ρύθμιση πρέπει να αλλάξεις.

Από όσο θυμάμαι έχει σχέση με τις ρυθμίσεις κωδικοποίησης υλικού.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Δεν ξερω αν εχει ηδη αναφερθει αλλου, αλλα για το συγκεκριμενο θεμα ενημερωνω οτι ο dice player εχει μια ρυθμιση (για samsung κινητα τουλαχιστο) να εμφανιζονται οι υποτιτλοι μεσω hdmi σε tv χωρις να χρειαστει να γυρισει η αποκωδικωποιηση σε software και να πεσει η ποιοτητα. Μαλιστα εμφανιζει και υποτιτλους ακομα και οταν η αναπαραγωγη γινεται μεσω ασυρματου δικτυου. Για ολα τα παραπανω πιστευω ειναι ο απολυτος video <<παιχτης>>.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα τον αντάπτορα της samsung και δεν παίζει,

εννοείται οτι το έχω στη φόρτιση με 11πινο καλώδιο, επειδή διάβασα οτι σε πολλούς δεν έπαιζε,

τελικά βρήκαμε τι φταίει? επίσης, δείχνει οτι κάνει εγκατάσταση του αντάπτορα στο τηλέφωνο με μεγεθος 16,74 mb

και εχει κολλησει εδώ και μία ώρα στο 18% 3.07 mb, το έχω αποσυνδέσει μία ώρα τώρα και αυτό ακόμα συνεχίζει.

Συγνώμη αν έχει ξαναναφερθεί αλλά μου είναι δύσκολο χρονικά να κάτσω να διαβάσω 300 τόσες σελίδες μέχρι να το βρώ.

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει,

Ευχαριστώ!!!

Edited by antonis1234
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...