Jump to content

Σύνδεση Galaxy S III <-> TV


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει τα 3rca και λεει οτι δινει HDMI σημα;Οκ το ειδα κι αυτο...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως μπορεί να γίνει.

Αλλά σε πόσα pin είναι το usb 5 ή 11;

Γιατί μπορεί μετά να χρειαστείς κι άλλο αντάπτορα

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως μπορεί να γίνει.

Αλλά σε πόσα pin είναι το usb 5 ή 11;

Γιατί μπορεί μετά να χρειαστείς κι άλλο αντάπτορα

απ οτι βλεπω εχει 5
Link to comment
Share on other sites

απ οτι βλεπω εχει 5

 

Παίρνεις τότε κι ένα αντάπτορα από 11 σε 5 και δοκιμάζεις.

Δε το έχει δοκιμάσει μέχρι στιγμής κανείς πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να χρησιμοποιήσει το original καλώδιο για το S2 με ένα αντάπτορα όπως αυτόν?

Υπάρχει περίπτωση να δουλέψει? Υπάρχει περίπτωση να μην δουλεύει με αυτόν αλλά με κάποιον άλλο (εννοώ δηλαδή αν υπάρχει διαφοροποίηση στους αντάπτορες αυτούς ή είναι κάτι στάνταρ, καθώς βρίσκω και άλλους σε μεγαλύτερη όμως τιμή)?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να χρησιμοποιήσει το original καλώδιο για το S2 με ένα αντάπτορα όπως αυτόν?

Υπάρχει περίπτωση να δουλέψει? Υπάρχει περίπτωση να μην δουλεύει με αυτόν αλλά με κάποιον άλλο (εννοώ δηλαδή αν υπάρχει διαφοροποίηση στους αντάπτορες αυτούς ή είναι κάτι στάνταρ, καθώς βρίσκω και άλλους σε μεγαλύτερη όμως τιμή)?

 

Αν είναι οκ ο αντάπτορας θα δουλέψει.Γιατί όχι;

Βγάζει τετοιους και η ίδια η Samsung

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Σήμερα παρέλαβα το εν λόγω γκατζετάκι (αυθεντικό Samsung) για να συνδέεται ασύρματα το Galaxy με την tv. Όμως, αν και ακολουθώ πιστά τις οδηγίες δεν έχω καταφέρει να τα συνδέσω. Δεν θέλω να πιστέψω αυτό που διάβασα σε κάποια άλλα site, ότι δλδ αν έχεις "άλλη" rom εκτός μαμάς έχω πρόβλημα και θα πρέπει να βάλω την κανονική ξανά. Έχει κανείς καμιά ιδέα ή το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος να μου πει λεπτομέρειες????
Link to comment
Share on other sites

Για ποια ασυρματη σύνδεση μιλας;

Ποιον ανταπτορα πηρες;

Allshare Cast Wireless Hub της Samsung το οποίο συνδέεται μέσω HDMI καλωδίου με την τηλεόραση

http://www.shopandroid.com/samsung-wi-fi-all-share-cast-hub/5A205A11844.htm

Edited by dellapo
Link to comment
Share on other sites

Allshare Cast Wireless Hub της Samsung το οποίο συνδέεται μέσω HDMI καλωδίου με την τηλεόραση

http://www.shopandroid.com/samsung-wi-fi-all-share-cast-hub/5A205A11844.htm

 

Δοκίμασε να περάσεις rooted τον stock kernel. Συνήθως εκεί βρίσκεται το πρόβλημα και όχι στην rom. Δυστυχώς δεν το έχω το εξάρτημα για να σου πω αν δουλεύει με την omega που έχω αλλά μαντεύω ότι μάλλον φταίει ο kernel. Αν όχι τότε .... θέλεις δοκιμές με διάφορες roms.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ασύρματο αν δεν κανω λαθος δουλεύει μονο σε τηλεοράσεις της Samsung ;

 

Αφού συνδέεται με HDMI πρέπει να κάνει για όλες.

Οι σύγχρονες (και ακριβές) Samsung δεν το χρειάζονται, συνδέονται από μόνες τους.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό και δουλεύει μια χαρά http://www.ebay.com/itm/330838037133?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι κόβει λίγο από τις άκρες όταν το συνδέω με κάποιο μόνιτορ ή τηλεωραση...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό και δουλεύει μια χαρά http://www.ebay.com/itm/330838037133?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι κόβει λίγο από τις άκρες όταν το συνδέω με κάποιο μόνιτορ ή τηλεωραση...

Δεν νομίζω πως ειναι θεμα του ανταπτορα...

Μάλλον πρεπει να αλλάξεις στην tv σου την ρύθμιση overscan

 

Αφού συνδέεται με HDMI πρέπει να κάνει για όλες.

Οι σύγχρονες (και ακριβές) Samsung δεν το χρειάζονται, συνδέονται από μόνες τους.

Θεωρητικά ειαι σωστο αυτο που λες αλλα ας ξέρουμε στα σίγουρα οτι δουλευει σε ολες τις τηλεοράσεις...

Καλο το ενσύρματο αλλα το ασύρματο καλύτερη φαση ( αν και ολίγον ακριβο)

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις rooted τον stock kernel. Συνήθως εκεί βρίσκεται το πρόβλημα και όχι στην rom. Δυστυχώς δεν το έχω το εξάρτημα για να σου πω αν δουλεύει με την omega που έχω αλλά μαντεύω ότι μάλλον φταίει ο kernel. Αν όχι τότε .... θέλεις δοκιμές με διάφορες roms.

τελικά μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στην εφαρμογή rom manager και επέλεξα fix permissions και όλα κομπλέ, δούλεψε. Τώρα τι ακριβώς έφταιγε δεν κατάλαβα αλλά αφού δουλεύει... thanks anyway.-

 

Αυτο το ασύρματο αν δεν κανω λαθος δουλεύει μονο σε τηλεοράσεις της Samsung ;

αρκεί η τηλεόρασή σου να υποστηρίζει σύνδεση HDMI, εγώ το δοκίμασα σε μια samsung και μια lg και παίζει κανονικά και στις 2.-

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις τότε κι ένα αντάπτορα από 11 σε 5 και δοκιμάζεις.

Δε το έχει δοκιμάσει μέχρι στιγμής κανείς πάντως.

ηρθαν τα καλωδια αλλα δυστηχως δεν δουλευει

οταν το συνδεω στο κινητο εχω μηνυμα the dock is connected και οταν το συνδεω στην τηλεοραση χανεται καθε επαφη....

τελος παντων αν καποιος εχει κανει καμια τετοια συνδεση με ενδιαφερει

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ηρθαν τα καλωδια αλλα δυστηχως δεν δουλευει

οταν το συνδεω στο κινητο εχω μηνυμα the dock is connected και οταν το συνδεω στην τηλεοραση χανεται καθε επαφη....

τελος παντων αν καποιος εχει κανει καμια τετοια συνδεση με ενδιαφερει

ευχαριστω

 

Αν έχεις και mhl "παλιό" δοκίμασε να δεις αν δουλεύει με τον adaptor 11-5 για να δεις πιο από τα 2 καλώδια έχει πρόβλημα, ώστε να το επιστρέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορεις απο το s3 να δεις μεσω wifi ταινια στην τηλεοραση με υποτιτλους σε ξεχωριστο φακελο.Εκτος τον player που εχει απο την μανα του..

Οτι εχω δοκιμασει εως τωρα δεν μπορει να δειξει μη ενσωματωμενους υποτιτλους.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορεις απο το s3 να δεις μεσω wifi ταινια στην τηλεοραση με υποτιτλους σε ξεχωριστο φακελο.Εκτος τον player που εχει απο την μανα του..

Οτι εχω δοκιμασει εως τωρα δεν μπορει να δειξει μη ενσωματωμενους υποτιτλους.

Ευχαριστω πολυ

 

Τι εννοείς υπότιτλους σε ξεχωριστό φάκελο? Οι player που γνωρίζω εγώ, πρέπει ταινία και srt να είναι μαζί και να έχουν επίσης ακριβώς το ίδιο όνομα για να παίξουν. Εσύ για ποιο λόγο θέλεις να έχεις αλλού τους υπότιτλους?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς υπότιτλους σε ξεχωριστό φάκελο? Οι player που γνωρίζω εγώ, πρέπει ταινία και srt να είναι μαζί και να έχουν επίσης ακριβώς το ίδιο όνομα για να παίξουν. Εσύ για ποιο λόγο θέλεις να έχεις αλλού τους υπότιτλους?

 

Μάλλον εννοεί εξωτερικό αρχείο....;)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς υπότιτλους σε ξεχωριστό φάκελο? Οι player που γνωρίζω εγώ, πρέπει ταινία και srt να είναι μαζί και να έχουν επίσης ακριβώς το ίδιο όνομα για να παίξουν. Εσύ για ποιο λόγο θέλεις να έχεις αλλού τους υπότιτλους?

 

Ναι αυτο εννοω δεν το εθεσα καλα...

Οταν συνδεω μεσω wifi το τηλ. με την τηλεοραση ο μονοσ player που προβαλει υποτιτλους μη ενσωματωμενους στην ταινια ειναι αυτος της samsung,ολοι οι αλλοι πχ.mx player κλπ.. εαν δεν ενσωματωσεις τους υποτιτλους με καποιο προγραμμα δεν τους βλεπει στην τηλ. και δειχνει την ταινια χωρις υποτιτλους

 

Ναι αυτο εννοω δεν το εθεσα καλα...

Οταν συνδεω μεσω wifi το τηλ. με την τηλεοραση ο μονοσ player που προβαλει υποτιτλους μη ενσωματωμενους στην ταινια ειναι αυτος της samsung,ολοι οι αλλοι πχ.mx player κλπ.. εαν δεν ενσωματωσεις τους υποτιτλους με καποιο προγραμμα δεν τους βλεπει στην τηλ. και δειχνει την ταινια χωρις υποτιτλους

 

Το ζηταω αυτο γιατι καποιες φορες κολαει ο player μαμα και πολλοι απο εμασ εχουν και tablet που δεν εχει αυτον τον player.

Παιδια βοηθεια και συγνωμη αν ισως αυτο το θεμα πρεπει να μεταφερθει αλλου..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το ζηταω αυτο γιατι καποιες φορες κολαει ο player μαμα και πολλοι απο εμασ εχουν και tablet που δεν εχει αυτον τον player.

Παιδια βοηθεια και συγνωμη αν ισως αυτο το θεμα πρεπει να μεταφερθει αλλου..

 

Ο mx παίζει εξωτερικούς υπότιτλους.

Χρειάζεται να τους ενεργοποιήσεις μέσα από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ο mx παίζει εξωτερικούς υπότιτλους.

Χρειάζεται να τους ενεργοποιήσεις μέσα από την εφαρμογή.

 

Παιζει οταν βλεπεις στο τηλεφωνο,οταν κανεις sream στην tv δεν τους βλεπει η tv,εχω ενεργοποιημενη την επιλογη και με αυτον δουλευω στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...