Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια με πολλες εκδοσεις της omega ειχα το προβλημα οτι δε φορτιζε πανω απο εα σημειο (οσο και αν το αφηνα) ή και φορτιζε παρα πολυ αργα. Πως το διορθωνετε?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με πολλες εκδοσεις της omega ειχα το προβλημα οτι δε φορτιζε πανω απο εα σημειο (οσο και αν το αφηνα) ή και φορτιζε παρα πολυ αργα. Πως το διορθωνετε?

 

Κοίταξε το καλώδιο αν κατά λάθος είναι της nokia

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όταν το κινητό μου (SGS3) όταν η μπαταρία πέφτει κάτω από 10% κάνει πάνω από 4 ώρες να φορτίσει
Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το καλώδιο αν κατά λάθος είναι της nokia

καλωδιο της επισημης συσκευασιας nokia?

Εγώ πάλι όταν το κινητό μου (SGS3) όταν η μπαταρία πέφτει κάτω από 10% κάνει πάνω από 4 ώρες να φορτίσει

 

κατι τετοιο και εδω. αν ποτε φτασει πανω απο το 41% (που συνηθως κολλαει η ενδειξη) και το κανει οποτε θελει.

 

χτες το αφησα ολη νυχτα (7 ωρες περιπου) και το πρωι που το ειδα ηταν στο 72% μονο!

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

το καλώδιο της nokia ταιριάζει στις συσκευές samsung , αν κατα λάθος το χρησιμοποιεί κάποιος θέλει μια μέρα για να φορτίσει

ελπίζω να μην είναι πρόβλημα μπαταρίας αν ναι αλλαγή

το καλώδιο πρέπει να έχει όλα τα pins από κάτω (στο stock της samsung λείπει το ένα)

κάνε αυτό :

κλείσε το κινητό,βγάλε την μπαταριά,

βάλε το κινητό στην φόρτιση( παρότι δεν έχει την μπαταριά ακόμα)

και βάλε την μπαταρία ενώ ταυτόχρονα πατάς να ανοίξει το κινητό.

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ειχα την ομεγα v43.3 και το κινητο ξαφνικα κολλουσε απιστευτα ,εκανα ρισταρτ κλπ αλλα τπτ.αναγκαστηκα να κανω factory reset και επειτα με full wipe να ξαναπερασω την ρομ απο την αρχη και παλι κολλαει αποστευτα παντου και κλεινουν οι εφαρμογες κλπ ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

btw δεν εχω κατεβασει καμια εφαρμογη απο το store απο τοτε που εκανα το full wipe και εβαλα την ρομ.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

btw κατεβασα το deluxe settings απο το play store και δεν μπορω να εχω διαφορετικο wallpaper στην lockscreen σε σχεση με την home screen.

Οτι wallpaper βαλω στην home μπαινει και στην lock..

Aκομα και αν παω σε μια εικονα και πατησω set as lockscreen παραμενει η εικονα που εχω ηδη βαλει στην home screen .

Ξερει κανεις τι γινεται?

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περασα την 43.6 αλλα απο τοτε δεν με αφηνει να κανω εγκατασταση καμια εφαρμογη.... μου λεει οτι ειναι πρεπει να διαγραψω αρχεια αλλα εχω 6gb ελευθερα. υπαρχει καπου επιλογη να επιλεγω που θελω να κανω εγκατασταση στο κινητο ή σε sd;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 46 και στο omega files δεν εχει κανεναν κερνελ περε απο τους stock.Mπορω να βαλω boefla ή siya ή δεν υποστηριζουν την εκδοση omega που εχω?
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το deluxe settings απο το play store και δεν μπορω να εχω διαφορετικο wallpaper στην lockscreen σε σχεση με την home screen.

Οτι wallpaper βαλω στην home μπαινει και στην lock..

Aκομα και αν παω σε μια εικονα και πατησω set as lockscreen παραμενει η εικονα που εχω ηδη βαλει στην home screen .

Ξερει κανεις τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει η εφαρμογή adfree με σηματάκι μια ομπρέλα?

Την βρήκα να υπάρχει στο κινητό χωρείς να την έχω εγκαταστήσει εγω!

Ξέρει κανείς τι κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει η εφαρμογή adfree με σηματάκι μια ομπρέλα?

Την βρήκα να υπάρχει στο κινητό χωρείς να την έχω εγκαταστήσει εγω!

Ξέρει κανείς τι κάνει ?

Αφαιρεί τις διαφημίσεις από τις εφαρμογές. Ίσως χρειαστεί να την ανοίξεις και να κατεβάσεις τα τελευταία updates.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 46 και στο omega files δεν εχει κανεναν κερνελ περε απο τους stock.Mπορω να βαλω boefla ή siya ή δεν υποστηριζουν την εκδοση omega που εχω?

 

Όχι ακόμα δεν υπάρχει custom kernel.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ενα θεματακι! Μου εμφανιζει στους φακελους 2 εσωτερικες μνημες! Εκανα full format απο cwm ξαβαπερασα την v46 αλλα και παλι τα ιδια. Τι μπορω να κανω??? :-(
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Πρίν 2 μέρες έδωσα το S2 και πήρα και εγώ το S3 και αμέσως έβαλα την Omega v43.6.1. Έχω ένα μικρό πρόβλημα όμως που είναι αρκετά σπαστικό. Στο Gallery εμφανίζονται τα πάντα που έχω στο Dropbox, και όχι μόνο φωτογραφίες, αλλά και εικονίδια απο εφαρμογές. Έτσι έχει γεμίσει με άχριστα πράγματα το Gallery και αργεί να φορτώσει. Γνωρίζει κανείς πώς θα απαλαγώ απο αυτά;;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Πρίν 2 μέρες έδωσα το S2 και πήρα και εγώ το S3 και αμέσως έβαλα την Omega v43.6.1. Έχω ένα μικρό πρόβλημα όμως που είναι αρκετά σπαστικό. Στο Gallery εμφανίζονται τα πάντα που έχω στο Dropbox, και όχι μόνο φωτογραφίες, αλλά και εικονίδια απο εφαρμογές. Έτσι έχει γεμίσει με άχριστα πράγματα το Gallery και αργεί να φορτώσει. Γνωρίζει κανείς πώς θα απαλαγώ απο αυτά;;

Ευχαριστώ!!

 

Μπες στο gallery και πάτα μενού και προβολή κατά...

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο gallery και πάτα μενού και προβολή κατά...

 

Το έχω δει αυτό, αλλά όταν κλείσω και ξανανοίξω το gallery εμφανίζονται πάλι όλα.

 

Το έψαξα πολύ και τελικά κατάφερα να το διορθώσω. Χρειάστηκε να απεγκαταστήσω εντελώς το Dropbox με το titanium (γιατί η ρομ το έχει σαν εφαρμογή συστήματος) και να το εγκαταστήσω πάλι απο το μαρκετ. Στο μεταξύ έκανα και μία εκαθάριση στην εφαρμογή Gallery και όταν ξανασυνδέθηκα στο νέο Dropbox επιτέλους δεν εμφανίστηκαν οι εικόνες του στο Gallery!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει αυτό, αλλά όταν κλείσω και ξανανοίξω το gallery εμφανίζονται πάλι όλα.

 

Το έψαξα πολύ και τελικά κατάφερα να το διορθώσω. Χρειάστηκε να απεγκαταστήσω εντελώς το Dropbox με το titanium (γιατί η ρομ το έχει σαν εφαρμογή συστήματος) και να το εγκαταστήσω πάλι απο το μαρκετ. Στο μεταξύ έκανα και μία εκαθάριση στην εφαρμογή Gallery και όταν ξανασυνδέθηκα στο νέο Dropbox επιτέλους δεν εμφανίστηκαν οι εικόνες του στο Gallery!!! :D

 

Ναι αλλα αν το εχεις βαλει να κανει συγχρονισμο θα σου ξανα βγαλει τις επομενες που θα τραβηξεις με την καμερα... Υποθετο....

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν το εχεις βαλει να κανει συγχρονισμο θα σου ξανα βγαλει τις επομενες που θα τραβηξεις με την καμερα... Υποθετο....

 

Αν εννοείς το Camera Upload του Dropbox άλλον είναι αυτό. Ναι το έχω ενεργοποιημένο και ανεβάζει τις φωτογραφίες που τραβάω αλλά όχι δεν τις εμφανίζει στο Gallery! Το δοκίμασα και είναι όπως το θέλω τώρα ευτυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Πρίν 2 μέρες έδωσα το S2 και πήρα και εγώ το S3 και αμέσως έβαλα την Omega v43.6.1. Έχω ένα μικρό πρόβλημα όμως που είναι αρκετά σπαστικό. Στο Gallery εμφανίζονται τα πάντα που έχω στο Dropbox, και όχι μόνο φωτογραφίες, αλλά και εικονίδια απο εφαρμογές. Έτσι έχει γεμίσει με άχριστα πράγματα το Gallery και αργεί να φορτώσει. Γνωρίζει κανείς πώς θα απαλαγώ απο αυτά;;

Ευχαριστώ!!

κάτι τέτοιο ? Η συλλογή μου είναι γεμάτη με άσχετες εικόνες και ήχους από παιχνίδια και εφαρμογές, δεν θέλω να τα βλέπω αυτά!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365151

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να διαγράψω το μήνυμα. Ας το κάνει κάποιος με δικαιώματα περισσότερα

Ευχαριστώ

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!

έχω το εξής πρόβλημα ... έχω την 46.1 και κάποια από τα sms που μου στέλνουν δεν μου έρχονται . μου έχει συμβεί πολλές φορές δυστυχώς... υπάρχει κάποια λύση σε αυτό ; γιατί αλλιώς αναγκαστικά θα επιστρέψω σε official rom ... :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα rom αυτό κάτι δεν έχεις κάνει σωστά. Η 46.1 δεν έχει πρόβλημα στα sms.
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...