Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα. Ολα λειτουργουν, ακομα και το gps

 

Το πρόβλημα που λένε και που λέω και εγώ για να το δοκιμάσεις κάνε τι εξής: Βρες ένα πρόγραμμα που να χρειάζεται το GPS όπως το runtastic sportypal GPS status η οποίο άλλο θες και δες όταν θα γίνει σύνδεση με δορυφόρο μετά από ένα λεπτό δεν χάνει την σύνδεση και μετά την ξανά βρίσκει. Για να το καταλάβεις πρέπει να το παρακολουθείς. Διαφορετικά δεν το καταλαβαίνεις ότι για λίγο χάνει την σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ για την ΑΜΕΣΗ απάντηση Γιώργο....

 

 

ΥΓ: Αν μπορείς να μου πεις και πως θα το διαγράψω ολόκληρο....

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που λένε και που λέω και εγώ για να το δοκιμάσεις κάνε τι εξής: Βρες ένα πρόγραμμα που να χρειάζεται το GPS όπως το runtastic sportypal GPS status η οποίο άλλο θες και δες όταν θα γίνει σύνδεση με δορυφόρο μετά από ένα λεπτό δεν χάνει την σύνδεση και μετά την ξανά βρίσκει. Για να το καταλάβεις πρέπει να το παρακολουθείς. Διαφορετικά δεν το καταλαβαίνεις ότι για λίγο χάνει την σύνδεση.

 

Αυτο το δοκιμασα με το sygic στις ρυθμισεις ειδα ποσους δορυφορους κλειδωνε.

Ξαφνικα μου εξαφανιζονταν ολοι, αλλα στιγμιαια ουτε δευτερολεπτο δεν περναγε τους ξαναεμφανιζε.

Λεω μηπως κανει κανενα refresh το sygic, δεν ξερω.

Κατεβασα λοιπον το gps test και οση ωρα το παρατηρουσα δεν επεσε ποτε στο μηδεν.

Επιανε ποτε 5, ποτε 6, ποτε 7.

Αλλα και να κολλαει οπως λενε, αν τους χανει για ουτε 1 δευτερολεπτο, δεν υπαρχει κανενα θεμα.

Εσυ οταν λες τους χανει, ποση ωρα κανει να τους ξαναβρει;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το δοκιμασα με το sygic στις ρυθμισεις ειδα ποσους δορυφορους κλειδωνε.

Ξαφνικα μου εξαφανιζονταν ολοι, αλλα στιγμιαια ουτε δευτερολεπτο δεν περναγε τους ξαναεμφανιζε.

Λεω μηπως κανει κανενα refresh το sygic, δεν ξερω.

Κατεβασα λοιπον το gps test και οση ωρα το παρατηρουσα δεν επεσε ποτε στο μηδεν.

Επιανε ποτε 5, ποτε 6, ποτε 7.

Αλλα και να κολλαει οπως λενε, αν τους χανει για ουτε 1 δευτερολεπτο, δεν υπαρχει κανενα θεμα.

Εσυ οταν λες τους χανει, ποση ωρα κανει να τους ξαναβρει;

 

Κάθε μέρα βάζω να πρόγραμμα και βλέπω την απόσταση που κάνω με το ποδήλατο. Πότε δεν είχα πρόβλημα με το GPS μόνο με την 332. Όλα τα αλλά είναι ίδια πχ προγράμματα κτλ. Το χάνει για 10 έως 200 δευτερόλεπτα. Και μετά δεν το ξανά χάνει. Μόνο στην αρχή. Το πρόβλημα όμως είναι ότι όταν μετράς χιλιόμετρα....:confused:

Την ρομ την έβαλα ως πρώτο update μετά από την 33 όπου εκεί είχα κάνει full wipe.

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγισει τις διαφορες της ρομ 33.2 και της ΑΚΟΡ ν2.0? ποια ειναι καλυτερη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά εγώ ξαναγύρισα στην 4.1.1 :( Δυστυχώς, μου κατανάλωνε την μπαταρία σαν τρελό και ξέμεινα μέσα σε 1 ώρα από τη στιγμή που το είχα αποσυνδέσει. Παρατήρησα ότι ενώ ήταν συνδεδεμένο σε USB θύρα για να φορτίζει, τελικά μειωνόταν το ποσοστό της, μέχρι που αποσυνδέοντάς το εξαντλήθηκε τελείως... :worry:

 

Επίσης, όση ώρα την είχα επάνω, δέχθηκα τρεις κλήσεις, στις δύο από αυτές δεν με άκουγαν και με ξανακάλεσαν. Και όταν τελικά γύρισα στο σπίτι, πριν βάλω την 4.1.1 το φόρτιζα (μην πάθω καμία στραβή στο restore μετά), και δεν είχα σήμα...

 

Αυτά τα ολίγα...

Live and let die!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την περνάτε με full wipe? Εγώ αν και είχα τι αμφιβολίες μου την πέρασα με full wipe και όλα καλά!
Galaxy S3, Galaxy S6 Edge, Google Nexus 10, Galaxy Note 3, Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus, Galaxy S8, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την περνάτε με full wipe? Εγώ αν και είχα τι αμφιβολίες μου την πέρασα με full wipe και όλα καλά!

 

και εγω κανενα προβλημα με full wipe και η μπαταρια του μια χαρα..

Link to comment
Share on other sites

και εγω κανενα προβλημα με full wipe και η μπαταρια του μια χαρα..

 

Full wipe , χωρίς κανένα πρόβλημα και η διάρκεια της μπαταρίας πολύ μα πολύ καλύτερη από την stock rom.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτα τα κολληματα στην touchwiz οταν κλεινω μια εφαρμογη δεν λενε να σταματησουνε με την omega. Ειναι το μονο μελανο σημείο στις omega σε σχεση με τις εργοστασιακες!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ΑΜΕΣΗ απάντηση Γιώργο....

ΥΓ: Αν μπορείς να μου πεις και πως θα το διαγράψω ολόκληρο....

από το κινητό πατάς παρατεταμένα τον φάκελο και επιλέγεις διαγραφή , εάν το συνδέσεις στο κομπιούτερ , ξέρεις

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση.

Ναι, με file explorer το ξέρω... εννοούσα από το recovery, να διαγραφούν από τα blob μόνο τα αρχεία του buckup που επιθυμώ....

Το βρήκα όμως. Μέσα από το recovey επιλέγεις διαγραφή το buckup που επιθυμείς. Μετά πας και κάνεις free space και διαγράφει όσα αρχεία από το blob δε χρειάζονται (αυτά που αντιστοιχούν στο buckup που διέγραψες)... Ευχαριστώ και πάλι...

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

εγω για να μην εχω αυτα τα προβληματα τα backup μου τα περνω ειται με το clockworkmod 5.5 ειται τωρα τελευταια με την εφαρμογη online nandroid backup. το αποτελεσμα ειναι καθε backup να ειναι αυτονομο ετσι ωστε να μπορω να τα σβηνω η να τα μεταφερω στο pc
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα με τα blobs είναι καλή, καθώς από ότι κατάλαβα, υπάρχουν κοινά αρχεία μεταξύ των backup αποθηκευμένα στο φάκελο και δε ξαναδημιουργούνται, και για λόγους ταχύτητας αλλά και για οικονομία χώρου σε κάθε νέο buckup.

Αλλά η λύση του μεμονωμένου backup και της αποθήκευσής του στο pc έχει τη λογική της, καθώς διαλέγεις ποιο θα επαναφέρεις κάθε φορά και έχεις εντελώς κενό ή το πολύ ένα buckup στο κινητό σου.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το κουτο της ερωτησεως αλλα πως κανουμε full-wipe πριν περασουμε την Omega?:rolleyes:Ευχαριστω Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το κουτο της ερωτησεως αλλα πως κανουμε full-wipe πριν περασουμε την Omega?:rolleyes:Ευχαριστω[/QUOTe

πάτα τα κουμπιά και το volume up μεχρι να μπει σε recoveryμετα εχει επιλογή wipe data / factory reset

καμία ερωτηση δεν είναι κουτή

διαβασε καλα και προσεχτικά τον οδηγό για να περάσεις την ρομ:)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασμενη την v32.1 και λείπει το my files μπορει μήπως να το ανεβάσει κάποιος!!!??:happy: κατα τα αλλα η ρομ ειναι super!! θα σας πρωτινά να δοκιμάσετε τον boeffa kernel 2.1 stable με luzlacvtive που γρήγορο και smooth!!!!!(οχι πος τα αλλα δεν ειναι καλα απλα εχω δοκιμάσει ολους τους κερνελς που υπαρχουν και ειναι ο μονος χωρις lag και πολυ smooth για μενα ετσι!για σας μπορει να ειναι καποιος αλλος:)
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα βάζω να πρόγραμμα και βλέπω την απόσταση που κάνω με το ποδήλατο. Πότε δεν είχα πρόβλημα με το GPS μόνο με την 332. Όλα τα αλλά είναι ίδια πχ προγράμματα κτλ. Το χάνει για 10 έως 200 δευτερόλεπτα. Και μετά δεν το ξανά χάνει. Μόνο στην αρχή. Το πρόβλημα όμως είναι ότι όταν μετράς χιλιόμετρα....:confused:

Την ρομ την έβαλα ως πρώτο update μετά από την 33 όπου εκεί είχα κάνει full wipe.

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και γω με maps.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασμενη την v32.1 και λείπει το my files μπορει μήπως να το ανεβάσει κάποιος!!!??:happy: κατα τα αλλα η ρομ ειναι super!! θα σας πρωτινά να δοκιμάσετε τον boeffa kernel 2.1 stable με luzlacvtive που γρήγορο και smooth!!!!!(οχι πος τα αλλα δεν ειναι καλα απλα εχω δοκιμάσει ολους τους κερνελς που υπαρχουν και ειναι ο μονος χωρις lag και πολυ smooth για μενα ετσι!για σας μπορει να ειναι καποιος αλλος:)

http://kitchen.indieroms.net/MyFiles.zip

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που λένε και που λέω και εγώ για να το δοκιμάσεις κάνε τι εξής: Βρες ένα πρόγραμμα που να χρειάζεται το GPS όπως το runtastic sportypal GPS status η οποίο άλλο θες και δες όταν θα γίνει σύνδεση με δορυφόρο μετά από ένα λεπτό δεν χάνει την σύνδεση και μετά την ξανά βρίσκει. Για να το καταλάβεις πρέπει να το παρακολουθείς. Διαφορετικά δεν το καταλαβαίνεις ότι για λίγο χάνει την σύνδεση.

 

Δεν ειχα προβλημα εγω με το gps αλλα εψαξα και βρηκα αυτο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2004569

Ειναι για Omega v33.x

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ειχα καποια omega και μπορουσα να στειλω ομαδικο μυνημα σε πολλους παραληπτες , τωρα που προσπαθησα μεχρι 10 παραληπτες με αφηνει . ξερει κανεις τι παιζει κι αν μπορω να το αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ξερει κανεις γιατι δεν μoυ βλεπει την ext sd το cwm 6.0.1.2 ουτε και το 5.0 που φλασαρα με odin, βγαζει Error mount /external_sd" αλλα ουτε απο root explorer την βλεπει μονο απο τα αρχεια μου την βλεπω, φωτογραφιες βιντεο κλπ που εχει μεσα τα παιζει κανονικα με το galaxy s plus που ειχα πριν με την ιδια καρτα δεν ειχα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

φιλε εβαλα τν ρομ τν n33.2 και δεν εχω δονηση και εχω επιλεξει απο τις ρυθμησεις ηχοσ+δονηση γεια πες μου τι να κανω ουτε και οταν μου στελνουν μηνυματα δεν μου δοναει???

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by iwsifvitsos
Γραφή SMS
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία πως τα πάτε εσείς ;;; Εγώ με το ζόρι βγάζω μια μέρα... δηλαδή το βγάζω απ την πρίζα το πρωί κατα τις 9-10:00 και το βραδυ έχει φτάσει στο 10% με αρκετά νορμαλ-χαλαρή χρήση και εχω και το 3G κλειστό.

παντα για 33.2 μιαλμε. την περασα πανω απ την 32 χωρις full wipe.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία πως τα πάτε εσείς ;;; Εγώ με το ζόρι βγάζω μια μέρα... δηλαδή το βγάζω απ την πρίζα το πρωί κατα τις 9-10:00 και το βραδυ έχει φτάσει στο 10% με αρκετά νορμαλ-χαλαρή χρήση και εχω και το 3G κλειστό.

παντα για 33.2 μιαλμε. την περασα πανω απ την 32 χωρις full wipe.

 

Εγώ πάντως έχω την 33.2 από τότε που βγήκε και είμαι ευχαριστημένος από απόδοση και από αυτονομία. Με νορμάλ χρήση και wifi σε μεγάλο μέρος της μέρας μου κρατάει 1,5 μέρες περίπου. Καμία φορά και 2 μέρες! Όταν την έβαλα όμως τα έσβησα όλα και τα έβαλα από την αρχή. wipe τα πάντα!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...