Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φοραω την v33.3 τεσσερισ μερες περιπου..εχω να κανω την εξης παρατηρηση!οταν ειμαι σε μια εφαρμογη και πατησω το κεντρικο πληκτρο με παει στην αρχικη οθονη αλλα υπαρχει σταδιακη εμφανιση στα widget:( γιατι συμβαινει αυτο?

 

ναι ρε παιδια το ιδιο ενδιαφερει και μενα!!υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα.

 

Έχω την Omega 33.2 και μόλις σήμερα συνειδητοποίησα ότι ενώ έχω το συγχρονισμό ανοιχτό βλέπω ότι το ημερολόγιο και οι επαφές δε συγχρονίζονται εδώ και κάποιες μέρες. :(

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο θέμα με το Sync?

 

Όχι δεν υπάρχει. Το πρόβλημα είναι τοπικό (δηλαδή δικό σου). Το έχω αντιμετώπιση κάποιες φορές. Αυτό που μπορείς να κανείς είναι να ξανά περάσεις τον λογαριασμό αν είναι δεύτερος. Αν είναι o αρχικός δεν ξέρω να σου πω σωστές οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει. Το πρόβλημα είναι τοπικό (δηλαδή δικό σου). Το έχω αντιμετώπιση κάποιες φορές. Αυτό που μπορείς να κανείς είναι να ξανά περάσεις τον λογαριασμό αν είναι δεύτερος. Αν είναι o αρχικός δεν ξέρω να σου πω σωστές οδηγίες.

 

Αρχικός είναι αλλά σταμάτησε ξαφνικά να συγχρονίζει.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια το ιδιο ενδιαφερει και μενα!!υπαρχει καποια λυση?

 

Και εμένα με ενδιαφέρει. Αν δεν το έχουν όλοι τότε είναι πρόβλημα που προκαλεί κάποια εφαρμογή. Αν έχετε την 333 πέστε μας αν έχετε το πρόβλημα που αναφέρθηκε

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χρησιμοποιω για πληκτρολογιο το swiftkey3 εχω την 33.2 και οταν γραφω μηνυμα στα ελληνικα εχω μονο 70 χρακτηρες!! γιατι????

μηπως μπορηται να κανετε τα μαγικα σας εκει στην ωμεγα!!

Link to comment
Share on other sites

φοραω την v33.3 τεσσερισ μερες περιπου..εχω να κανω την εξης παρατηρηση!οταν ειμαι σε μια εφαρμογη και πατησω το κεντρικο πληκτρο με παει στην αρχικη οθονη αλλα υπαρχει σταδιακη εμφανιση στα widget:( γιατι συμβαινει αυτο?

 

καλησπέρα. Εγώ που την φοράω δεν έχω κανένα θέμα. Σε όποια εφαρμογή και να είμαι, πατώντας το κεντρικό πλήκτρο εμφανίζονται ολα αμέσως. Μήπως εχεις ενεργοποιημένο το S voice να ανοίγει με το κεντρικό κουμπί;; Είναι default ρύθμιση αυτή. Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις του S voice.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

φοραω την v33.3 τεσσερισ μερες περιπου..εχω να κανω την εξης παρατηρηση!οταν ειμαι σε μια εφαρμογη και πατησω το κεντρικο πληκτρο με παει στην αρχικη οθονη αλλα υπαρχει σταδιακη εμφανιση στα widget:( γιατι συμβαινει αυτο?

 

Κατέβασε κ πέρασε το disable supercharger από omega kitchen και μετά θα είσαι Οκ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που εχω εγκατεστημενο το supercharger, δεν εχω τετοιο προβλημα

 

Έχεις δίκαιο βουνό. Το έκανα και είναι μέρα με την νύχτα η ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

φλασαρισμα σ3 κλειδωμενο σε σουηδικο δικτυο με την 4.0.4 θα το αναβαθμισει και θα το ξεκλειδωσει για να δουλεψει σε ελληνικο δικτυο?

ευχαριστω

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο βουνό. Το έκανα και είναι μέρα με την νύχτα η ταχύτητα.

 

Απεγκατεστησες το supercharger και εγινε πιο γρηγορο το κινητο;

Τοτε πoιο το οφελος του supercharger;

Υποτιθεται οτι αυτο ακριβως κανει. Δεν κολλαει το κινητο με το Multitasking

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησες το supercharger και εγινε πιο γρηγορο το κινητο;

Τοτε πoιο το οφελος του supercharger;

Υποτιθεται οτι αυτο ακριβως κανει. Δεν κολλαει το κινητο με το Multitasking

 

Αυτό που βλέπω είπα. Ούτε εμένα μου κάθετε καλά αλλά έτσι είναι. O τρόπος (προφανώς) που το έχουν να δουλεύει είναι τέτοιες που επιβαρύνει πολύ το κινητό. Λάθος αλλά έτσι αποδεικνύεται ότι λειτουργεί σε βάρος της απόδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο βουνό. Το έκανα και είναι μέρα με την νύχτα η ταχύτητα.

 

:D τστσ..

Παντως σιγουρα κατι παιζει με την ομεγκα 33 και το supercharger με το οποιο το κινητο μου σερνοταν..

Με την 32 και πισω δε μου το εκανε..

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μια ερωτηση, θελουμε να βαλουμε την ρομ αυτην στα κινητα μας τα οποια τα εχουμε κανει ρουτ με στοκ ρομ 4.04. οταν κανουμε ολα τα wipe φλασαρουμε την ρομ και μετα τρεχουμε το titanium back up οπου εχουμε κανει back up στην εσωτερικη μνημη, θα παιξει η πρεπει να τα σωσουμε στην εξωτερικη μνημη του κινητου? σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μια ερωτηση, θελουμε να βαλουμε την ρομ αυτην στα κινητα μας τα οποια τα εχουμε κανει ρουτ με στοκ ρομ 4.04. οταν κανουμε ολα τα wipe φλασαρουμε την ρομ και μετα τρεχουμε το titanium back up οπου εχουμε κανει back up στην εσωτερικη μνημη, θα παιξει η πρεπει να τα σωσουμε στην εξωτερικη μνημη του κινητου? σας ευχαριστω πολυ

 

Σε εμένα το titanium κάνει το back up του στην εσωτερική μνήμη και ως τώρα ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Οπότε λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Φυσικά εγώ πάντα κάνω κι ένα copy το συγκεκριμένο φάκελο στο pc μου για κάθε ενδεχόμενο.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

@bettytsa , είσαι root , οπότε κάνεις ότι λέει το ποστ #4 στην πρώτη σελίδα

μόνο αν κάνεις φορμάτ την sdcard σου (όχι την καρτούλα) θα σβηστεί το titanium back , μαζί με άλλους φακέλους....

αν ερχόμουν από άλλη rom θα έκανα:

Μεταφορά όλους τους φακέλους στον υπολογιστή μου ,

nandroid backup , την rom που έχω. (αν γίνει κάποιο λάθος να επαναφέρω σε recovery την παλιά rom μου)

1.wipe data/factory reset,

2.wipe cache,

3.wipe dalvik-cache και

στο Advanced : 4. wipe battery stats

Μετά στο mount and storage :

5.format data,

6.format cache,

7.format system και

8.format preload...

και φλασάρω την omega

(πατάω το efs Backup , θα αποθηκευτεί στην μνήμη του κινητού , αργότερα το μεταφέρω στον υπολογιστή μου)

μετά με το titanium backup επαναφέρω τις εφαρμογές μου

 

η rom πετάει ,

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35085450&postcount=36908

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει. Το πρόβλημα είναι τοπικό (δηλαδή δικό σου). Το έχω αντιμετώπιση κάποιες φορές. Αυτό που μπορείς να κανείς είναι να ξανά περάσεις τον λογαριασμό αν είναι δεύτερος. Αν είναι o αρχικός δεν ξέρω να σου πω σωστές οδηγίες.

 

Συγκεκριμένα μου βγάζει σφάλμα στο συγχρονισμό ημερολογίου.

Συγκεκριμένα: Ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει αυτή τη στιγμή κάποια προβλήματα. Θα επανέλθει σύντομα.

 

Τι παίζει?????

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα μου βγάζει σφάλμα στο συγχρονισμό ημερολογίου.

Συγκεκριμένα: Ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει αυτή τη στιγμή κάποια προβλήματα. Θα επανέλθει σύντομα.

Τι παίζει?????

δεν το χρησιμοποιώ , το πρώτο επέλεξα Το ημερολόγιό μου και τα άλλα 2 το χχχχχ@gmail.com

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

δεν το χρησιμοποιώ , το πρώτο επέλεξα Το ημερολόγιό μου και τα άλλα 2 το χχχχχ@gmail.com

 

Και γω το splaner χρησιμοποιώ με τσεκαρισμενα όλα τα ημερολόγια εκτός του Facebook. Βασικά το πρόβλημα εμφανίστηκε από την 33.2 και μετά. Με την 34 που έχω εδώ και κάποιες ώρες συνεχίζει. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ στην 33,3 να εγκαταστήσω από την κουζίνα τα flip fonts αλλά συνεχώς μου βγάζει μήνυμα στο recovery "installation aborted". Αντιμετωπίζει κανείς ανάλογο πρόβλημα;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ στην 33,3 να εγκαταστήσω από την κουζίνα τα flip fonts αλλά συνεχώς μου βγάζει μήνυμα στο recovery "installation aborted". Αντιμετωπίζει κανείς ανάλογο πρόβλημα;

δεν τα δοκίμασα ,

αν θέλεις , δοκίμασε αυτά , είναι μορφή .apk (δεν τα εγκατέστησα)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1717964

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο σου,πας ρυθμίσεις (το γρανάζι),έξυπνη δημιουργία και την απενεργοποιείς.
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...