Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτιμώ όποτε κάνω αλλαγή σε νέα έκδοση της OMEGA να το κάνω με full wipe. Χρησιμοποιώ τον default launcher και κάθε φορά μόλις ολοκληρώσω την εγκατάσταση της ROM κάθομαι και δημιουργώ ξανά όλους τους φακέλους, τα widgets και τις συντομέυσεις μου στην αρχική οθόνη. Υπάρχει τρόπος μέσα από το Titanium Back up ή και αλλιώς για να γλιτώσω αυτή τη διαδικασία;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προτιμώ όποτε κάνω αλλαγή σε νέα έκδοση της OMEGA να το κάνω με full wipe. Χρησιμοποιώ τον default launcher και κάθε φορά μόλις ολοκληρώσω την εγκατάσταση της ROM κάθομαι και δημιουργώ ξανά όλους τους φακέλους, τα widgets και τις συντομέυσεις μου στην αρχική οθόνη. Υπάρχει τρόπος μέσα από το Titanium Back up ή και αλλιώς για να γλιτώσω αυτή τη διαδικασία;

 

Ιδομενέα καλημέρα. Μπορείς μέσω titanium να πάρεις αντίγραφο του Tw και να το επαναφερεις μετά. Αυτό κάνω εγώ στο S3 της γυναίκας μου όποτε της περνάω καινούρια omega. :)

 

http://db.tt/pa2ATExO

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

εχω την τελευταια Omega και στις επαφες μου δεν εμφανιζεται το σηματακι που δειχνει οτ ειναι επαφες gmail εμφανιζει μονο ενα πρασινο ακουστικο τι παιζει?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.κατέβασα τους Google maps το ζιπ έκανα εγκατάσταση μέσω ρεκοβερυ Αλλά δεν δουλεύει Παρά μόνο όπως Πριν το εγκαταστήσω.

Έχω βάλει την ωμέγα 35

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει;

Edited by skstelios

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την εντύπωση πως μου είναι λίγο αργή η συμπεριφορά του τηλεφώνου,ειδικά πατώντας το πλήκτρο home.

Μόλις το πήρα πέρασα την 34 και αμέσως μετά την 35 με full wipe μήπως και έφταιγε αυτό,αλλά δεν είδα διαφορά.

Υπάρχει καμιά ιδέα;

Αν δοκίμαζα άλλον kernel ίσως;Αλλά και πάλι δεν έχω διαβάσει κάποιο παρόμοιο πρόβλημα στο xda.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! :)

 

Ψάχνω στο sammobile.com το "μαμά" firmware της Omega v35 (XXELL5) αλλά τα μόνα αποτελέσματα που μου δίνει έχουν σχέση μόνο με τη Vodafone. Που μπορούμε να βρούμε link με το firmware που χρησιμοποιεί η συγκεκριμένη ROM?

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνεται ?

If you flash with no full wipe then you should remove your google account - clear data from phone + contacts then reboot and add your google account again to fix the link to contacts problem in call log and sms

 

Εγώ την πέρασα με full wipe αλλά μου εμφάνισε το πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνεται ?

If you flash with no full wipe then you should remove your google account - clear data from phone + contacts then reboot and add your google account again to fix the link to contacts problem in call log and sms

 

Εγώ την πέρασα με full wipe αλλά μου εμφάνισε το πρόβλημα .

θα την έβαζα πάλι με full wipe

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τίποτα μάλλον παω πάλι για full wipe

 

εγώ ακολούθησα τις οδηγίες(δεν ειχα κάνει full wipe)

και όλα καλά

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους :)

 

Μετά από διαδοχικά τεσταρίσματα με διάφορες Jellybean ROMs (ακόμα και την εργοστασιακή 4.1.1 χάνοντας το root), κατέληξα στο ότι το Bluetooth ηχοσύστημα του αυτοκινήτου μου έχει "θέμα" με τις Jellybean. Ενώ μπορώ να κάνω επιτυχώς το pairing, μπορώ να κάνω και κλήση μέσω ΒΤ αλλά πάντοτε, μετά από 30" αδράνειας, η σύνδεση διακόπτεται και συνήθως δεν επαναφέρεται. Δοκίμασα 3 διαφορετικές JB ROMs και την leaked JB για το Galaxy S2 και όλες έχουν το ίδιο αποτέλεσμα. Παλαιότερα στο S2 με GB/ICS ROMs δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

 

Νομίζω πως οι JB ROMs δουλεύουν το πρωτόκολλο ΒΤ με κάποιον νέο τρόπο που προκαλεί αυτή την αποσύνδεση και πάντα σε 30" αδράνειας. Το πρόβλημα παρουσιάζεται στο ΒΤ ηχοσύστημα του Renault Fluence αλλά δεν δοκίμασα σε κάποιο άλλο μοντέλο αυτοκινήτου για να δω τι συμβαίνει. Γνωρίζετε κάποια λύση για αυτό το πρόβλημα; :worry:

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από τις 3 φορές που πέρασα τη ROM με Full Wipe πάντα το πρόβλημα με τα ονόματα στις κλήσεις και τα μηνύματα συνεχίζεται , προσπάθησα να κάνω και αυτό If you flash with no full wipe then you should remove your google account - clear data from phone + contacts then reboot and add your google account again to fix the link to contacts problem in call log and sms αλλά πάλι τίποτα . Υπάρχει περίπτωση να φτέει κάτι άλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από τις 3 φορές που πέρασα τη ROM με Full Wipe πάντα το πρόβλημα με τα ονόματα στις κλήσεις και τα μηνύματα συνεχίζεται , προσπάθησα να κάνω και αυτό If you flash with no full wipe then you should remove your google account - clear data from phone + contacts then reboot and add your google account again to fix the link to contacts problem in call log and sms αλλά πάλι τίποτα . Υπάρχει περίπτωση να φτέει κάτι άλλο ?

 

Καλησπερα και Χρονια πολλα.

Εγω αυτο εκανα και εγινε. δλδ σβησιμο του ακαουντ γκουγκλ και μετα το ξανα περασα και ειμαι οκ

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια πολλα.

Εγω αυτο εκανα και εγινε. δλδ σβησιμο του ακαουντ γκουγκλ και μετα το ξανα περασα και ειμαι οκ

 

Το ίδιο έκανα και εγώ και όλα μια χαρά. Γιατί δεν το κάνεις αυτό και περνάς ξανά την ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανα και εγώ και όλα μια χαρά. Γιατί δεν το κάνεις αυτό και περνάς ξανά την ρομ?

 

Μέχρι τώρα έχω κάνει 5 clean install της ROM (με full wipe) , έχω σβήσει το λογαριασμό της google και έχω κάνει τα βήματα αρκετές φορές και επίσης έχω δοκιμάσει μετά από αυτό να ξαναπεράσω απο πάνω τη rom χωρίς full wipe αλλα τίποτα . Σκέφτομαι να περάσω άλλη ρομ πλέον μέχρι να βγει η 36

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας γιατί η φωτογραφική μηχανή όχι η κάμερα όταν το φλας είναι ενεργοποιημένο δεν τραβάει και κολλάει???Στο Βίντεο με φλας είναι όλα οκ:)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με την 35 που εχω δεν κολλαει καθολου,ουτε με φλας ουτε χωρις φλας...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας γιατί η φωτογραφική μηχανή όχι η κάμερα όταν το φλας είναι ενεργοποιημένο δεν τραβάει και κολλάει???Στο Βίντεο με φλας είναι όλα οκ:)

δεν υπάρχει τέτοιο θέμα στον omega

και δεν μπορώ να φανταστώ τι φταίει

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έχω κάνει 5 clean install της ROM (με full wipe) , έχω σβήσει το λογαριασμό της google και έχω κάνει τα βήματα αρκετές φορές και επίσης έχω δοκιμάσει μετά από αυτό να ξαναπεράσω απο πάνω τη rom χωρίς full wipe αλλα τίποτα . Σκέφτομαι να περάσω άλλη ρομ πλέον μέχρι να βγει η 36

κοιτα στο θεμα της ωμεγα στους xda τις τελευταίες 5 σελίδες . κάτι λέει πως φλασαρεις και διορθώνεται το πρόβλημα

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορινες και χρονια πολλα

φοραω την ομεγα v35 και μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλη. ομως μου εχει παρουσιασει μερικες φορες το εξης. ενω στα bencmarks παει καλα με stock κερνελ μερικες φορες πεφτει η αποδοση. δηλαδη ενω στο antutu εχω 16000 τυχαινει καποιες φορες να μου δινει 11000 και στο quadrant αλλες φορες εχω 6000 αλλες 3000. επισης παρατηρησα οτι η θερμοκρασια του cpu φτανει εως και 62 βαθμους σε benchmark και πεφτει η αποδοση και lagarei. σε αναμονη δουλευει απο 38 εως 45 ενω εχω ακουσει οτι πεφτει και 28 βαθμους απο αλλους πραγμα που σε εμενα δεν γινεται ποτε. αυτα ολα ειναι φυσιολογικα η πρεπει να προσεξω η να κανω κατι?

παρακαλω απαντηστε μου οποιος ξερει.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορινες και χρονια πολλα

φοραω την ομεγα v35 και μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλη. ομως μου εχει παρουσιασει μερικες φορες το εξης. ενω στα bencmarks παει καλα με stock κερνελ μερικες φορες πεφτει η αποδοση. δηλαδη ενω στο antutu εχω 16000 τυχαινει καποιες φορες να μου δινει 11000 και στο quadrant αλλες φορες εχω 6000 αλλες 3000. επισης παρατηρησα οτι η θερμοκρασια του cpu φτανει εως και 62 βαθμους σε benchmark και πεφτει η αποδοση και lagarei. σε αναμονη δουλευει απο 38 εως 45 ενω εχω ακουσει οτι πεφτει και 28 βαθμους απο αλλους πραγμα που σε εμενα δεν γινεται ποτε. αυτα ολα ειναι φυσιολογικα η πρεπει να προσεξω η να κανω κατι?

παρακαλω απαντηστε μου οποιος ξερει.

ευχαριστω.

 

φιλε μου θα σου πρότεινα να ξαναπερασεις την v 35 απο την αρχη με FULL WIPE γιατι δεν ειναι λογικες αυτες η θερμοκρασιες!!!(και θα σου προτεινα να βαλεις τον Perseus.alpha29.2 kernel λόγω οτι εχει κλείσει καποια κενα ασφάλειας που βρέθηκαν στον stok kernel!!!))εγω με πολυ βαρύ game για αρκετη ωρα η θερμοκρασιες φτανουν το πολυ μεχρι 50 βαθμους!!(το καλοκαίρι δεν ξερω πόσο μπορεί να φτασει ??))αλλα σηγουρα δεν ειναι κατι φυσιολογικό ξαναπερνα την ωμέγα με full wipe και δες αν διορθώθηκε το προβλημα σου!!

 

και κατι άσχετο ρε παιδια ο google earth σας τρέχει στην ωμέγα v35 γιατί σε έμενα κανει foce close!!αν ξερει κανεις κατι ας με ενημερώσει γιατη μου άρεσε πολύ goolgle earh!!ευχαριστω:happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...