Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου θα σου πρότεινα να ξαναπερασεις την v 35 απο την αρχη με FULL WIPE γιατι δεν ειναι λογικες αυτες η θερμοκρασιες!!!(και θα σου προτεινα να βαλεις τον Perseus.alpha29.2 kernel λόγω οτι εχει κλείσει καποια κενα ασφάλειας που βρέθηκαν στον stok kernel!!!))εγω με πολυ βαρύ game για αρκετη ωρα η θερμοκρασιες φτανουν το πολυ μεχρι 50 βαθμους!!(το καλοκαίρι δεν ξερω πόσο μπορεί να φτασει ??))αλλα σηγουρα δεν ειναι κατι φυσιολογικό ξαναπερνα την ωμέγα με full wipe και δες αν διορθώθηκε το προβλημα σου!!

 

και κατι άσχετο ρε παιδια ο google earth σας τρέχει στην ωμέγα v35 γιατί σε έμενα κανει foce close!!αν ξερει κανεις κατι ας με ενημερώσει γιατη μου άρεσε πολύ goolgle earh!!ευχαριστω:happy:

 

λοιπον ξαναπερασα την ρομ αλλα δεν αλλαξε κατι. δουλευει 30 περιπου εως 40 σε αναμονη

οταν τρεχω benchmark και συγκεκριμενα antutu κατευθειαν μπαινω και βλεπω στο system tyner οτι η θερμοκρασια στους πρωτους υπολογισμους που κανει φτανει εως 62. μετα πεφτει 55 κτλ. ενα φιλο που ρωτησα μου ειπε παρομοια αλλα ηθελα να μου πειτε και εσεις που γνωριζετε. αν ειναι ευκολο ας πει καποιος την ωρα που τρεχει το antutu ποσο πιανει το cpu. ευχαριστω.

να τονισω οτι βλεπω θερμοκρασια cpu και οχι μπαταριας που σαφως ειναι κατωτερη

 

παντως η ρομ ειναι πολυ καλη και μπραβο στα παιδια και την πολυ καλη προσπαθεια που κανουν.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση και εγω. Εχω την 4.1.1 με DLJ4... Μπορω να βαλω την V35 ? Θα δω διαφορα? Το εχω με μαμα εκδοση. Δεν εχω βαλει ποτε OMEGA. Απλα root το εκανα. Μου εξηγητε τι πρεπει να κανω για να βαλω την V35 γιατι διαβασα πως βασιζεται σε 4.1.2...

 

Ειμαι νεος χρηστης και ζητω κατανοηση αν ρωταω ασχετα πραγματα...

 

Απαντηση ή βοήθεια??

 

Περιμένωντας την βοηθεια σας... Διαβασα πως υπαρχουν καποια θεματακια με την V35.... Τι προτεινεται να κανω? Να την περασω η οχι?

Και κατι ακομα... Ενω εκανα εγκατασταση μεσω ODIN το CWM οποτε παω να ανοιξω το CWM manager μου λεει οτι επρεπε να εχω νεοτερη εκδοση απο το 1.1.. I am running a different recovery.. Various features have been disabled...

Γιατι μου το γραφει αυτο???

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ξαναπερασα την ρομ αλλα δεν αλλαξε κατι. δουλευει 30 περιπου εως 40 σε αναμονη

οταν τρεχω benchmark και συγκεκριμενα antutu κατευθειαν μπαινω και βλεπω στο system tyner οτι η θερμοκρασια στους πρωτους υπολογισμους που κανει φτανει εως 62. μετα πεφτει 55 κτλ. ενα φιλο που ρωτησα μου ειπε παρομοια αλλα ηθελα να μου πειτε και εσεις που γνωριζετε. αν ειναι ευκολο ας πει καποιος την ωρα που τρεχει το antutu ποσο πιανει το cpu. ευχαριστω.

να τονισω οτι βλεπω θερμοκρασια cpu και οχι μπαταριας που σαφως ειναι κατωτερη

 

παντως η ρομ ειναι πολυ καλη και μπραβο στα παιδια και την πολυ καλη προσπαθεια που κανουν.

 

φιλε μου το εκανα το τεστ antutu και μολις τελιωσε το τεστ ειδα κατευθείαν την θερμοκρασια του κην και ηταν 45 βαθμους μάξιμουμ και αμέσως μετα έπεσε 39 βαθμους!!τι να πω ψυλες θερμοκρασιες εχεις!!(το καλοκαίρι ποσο θα πιάνει δηλαδή 100 βασμους:lol:)τώρα το κην μου ειναι 23 βαθμους μεσα στο σπίτι μου!!!τι να πω ξαναπερνα την ρομ απο την αρχη με full wipe και μην περασεις κανενα προγραμα και δες αν σου ανεβαζει πάλι τόσο!!αλλαξε και τον κερνελ!!και τσεκαρε και το md5 της ρομ αν ειναι το ιδιο με αυτο στο site!!

φιλε μου και το σκορ μου στο antutu ηταν 17770 λόγω οτι το εχω κανει και overclock στα 1600 στοκ ειναι 1400 όπως εχεις εσυ θελω να πω οτι η θερμοκρασια του κην μου θα πρεπει να ανεβάζει την θερμοκρασια του ακομα πιο πολύ απο το κανονικο!!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εκανα το τεστ antutu και μολις τελιωσε το τεστ ειδα κατευθείαν την θερμοκρασια του κην και ηταν 45 βαθμους μάξιμουμ και αμέσως μετα έπεσε 39 βαθμους!!τι να πω ψυλες θερμοκρασιες εχεις!!(το καλοκαίρι ποσο θα πιάνει δηλαδή 100 βασμους:lol:)τώρα το κην μου ειναι 23 βαθμους μεσα στο σπίτι μου!!!τι να πω ξαναπερνα την ρομ απο την αρχη με full wipe και μην περασεις κανενα προγραμα και δες αν σου ανεβαζει πάλι τόσο!!αλλαξε και τον κερνελ!!και τσεκαρε και το md5 της ρομ αν ειναι το ιδιο με αυτο στο site!!

φιλε μου και το σκορ μου στο antutu ηταν 17770 λόγω οτι το εχω κανει και overclock στα 1600 στοκ ειναι 1400 όπως εχεις εσυ θελω να πω οτι η θερμοκρασια του κην μου θα πρεπει να ανεβάζει την θερμοκρασια του ακομα πιο πολύ απο το κανονικο!!!

 

με ποιο προγραμα μετρας γιατι και εμενα η θερμοκρασια γραφει παρομοια με την δικη σου αλλα ειναι της μπαταριας.

επισης βρηκα αυτο:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1806764

εγω μετραω την θερμοκρασια του cpu ακριβως την ωρα που τρεχει το benchmark με το system tuner pro

 

συμφωνα με αυτο το link ο επεξεργαστης δουλευει χαλαρα μεχρι 80 βαθμους και το max που εκει κοβει ειναι 120.

αυτα τα νουμερα ειναι πολυ περιεργα. αραγε αληθευουν?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Περιμένωντας την βοηθεια σας... Διαβασα πως υπαρχουν καποια θεματακια με την V35.... Τι προτεινεται να κανω? Να την περασω η οχι?

Και κατι ακομα... Ενω εκανα εγκατασταση μεσω ODIN το CWM οποτε παω να ανοιξω το CWM manager μου λεει οτι επρεπε να εχω νεοτερη εκδοση απο το 1.1.. I am running a different recovery.. Various features have been disabled...

Γιατι μου το γραφει αυτο???

φιλε μου Hatzi_Panos εγω την περασμενη και δεν εχω κανενα απολύτως προβλημα εγω θα σου ελεγα περνα την:D

οσο για το αλλον το θυμάμαι και εγω να το ελεγε και σε εμενα παλια αλλα την εφαρμογη CWM εγω δεν την εχω χρησιμοποιήσει ποτε!!!!!!

μέσο odin φλασαρε αυτο το recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1719744 που ειναι πιο καλο απο ολα τα αλλα recovery!!!

 

με ποιο προγραμα μετρας γιατι και εμενα η θερμοκρασια γραφει παρομοια με την δικη σου αλλα ειναι της μπαταριας.

επισης βρηκα αυτο:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1806764

εγω μετραω την θερμοκρασια του cpu ακριβως την ωρα που τρεχει το benchmark με το system tuner pro

 

συμφωνα με αυτο το link ο επεξεργαστης δουλευει χαλαρα μεχρι 80 βαθμους και το max που εκει κοβει ειναι 120.

αυτα τα νουμερα ειναι πολυ περιεργα. αραγε αληθευουν?

 

εχω το temp+cpu pro kai to system tuner pro!τι να σου πω ρε φιλε μου εσυ ο ιδιος νιώθεις το τηλ σου να καίγεται η οθονη σου αν οχι μα****ιες ειναι!εγω θυμαμαι οταν ειχα το galaxy s2 και επαιζα καποιο βαρυ game το κην μου εφτανε μεχρη και 52 βαθμους (με το πρώτο πρόγραμμα που εγραψα)αλλα και η οθονη του κην μου τσουρουφλουσε πραγματικα:mad:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εχω το temp+cpu pro kai to system tuner pro!τι να σου πω ρε φιλε μου εσυ ο ιδιος νιώθεις το τηλ σου να καίγεται η οθονη σου αν οχι μα****ιες ειναι!εγω θυμαμαι οταν ειχα το galaxy s2 και επαιζα καποιο βαρυ game το κην μου εφτανε μεχρη και 52 βαθμους (με το πρώτο πρόγραμμα που εγραψα)αλλα και η οθονη του κην μου τσουρουφλουσε πραγματικα:mad:

οχι δεν ειναι ζεστο

 

τι γινεται ρε ****το?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι ζεστο

 

τι γινεται ρε ****το?

 

ε ηρέμησε τοτε;)αλλα θα σου προτεινα να αλλαξεις τον κερνελ που σου ειπα!!

Link to comment
Share on other sites

Οι θερμοκρασίες που αναφέρετε είναι πολύ μεγάλες και δεν νομίζω ότι ισχύουν στους περισσότερους από εμάς.Σε μένα η θερμοκρασία σε αδράνεια,μέσα στο σπίτι είναι κάτω από 20!

Ο Kernel επίσης είναι άψογος και δείνει πολύ μεγάλη αυτονομία στην μπαταρία.Θα πρότεινα να ελέγξει όποιος έχει πρόβλημα τις εφαρμογές του,κάποια απ' αυτές είναι το πιο πιθανό να δημιουργεί το πρόβλημα.

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το recovery εχω φλασαρει που εστειλές... Αυτο ειναι διαφορετικο απο το CMW manager ? Εβαλα το .APK γιατι νομιζα οτι ειναι το ιδιο... Να το βγαλω δηλαδη.. Με το recovery αυτο που λες.. εκανα ενα backup στην external sd να ειμαι σιγουρος και εχω περασει και στο υπολογιστη μου την μαμα εκδοση οκτωβριου που βρηκα στο θεμα με τα επισημα firmwares... Πρεπει να το περασω στο κινητο να υπαρχει η μαμα εκδοση ή μενω με το back up εκει.. Τωρα θα πρεπει να βαλω την ομεγα v35 στο κινητο και να την φλασαρω με το με το τροπο που λεει με τα wipes?? Αρα απο οτι μου λετε δεν υπαρχει προβλημα που ειμαι με την 4.1.1 να βαλω την omega v35.....???? την εχω να κατεβασει
Link to comment
Share on other sites

ε ηρέμησε τοτε;)αλλα θα σου προτεινα να αλλαξεις τον κερνελ που σου ειπα!!

 

εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους κερνελ αλλα το ιδιο. δεν αλλαζει. λες να παιζει ρολο η εκδοση HW?

ρε παιδια μια αλλη ερωτηση; το preload στο recovery τι ρολο παιζει? χρειαζεται φορματ?

Link to comment
Share on other sites

Οι θερμοκρασίες που αναφέρετε είναι πολύ μεγάλες και δεν νομίζω ότι ισχύουν στους περισσότερους από εμάς.Σε μένα η θερμοκρασία σε αδράνεια,μέσα στο σπίτι είναι κάτω από 20!

Ο Kernel επίσης είναι άψογος και δείνει πολύ μεγάλη αυτονομία στην μπαταρία.Θα πρότεινα να ελέγξει όποιος έχει πρόβλημα τις εφαρμογές του,κάποια απ' αυτές είναι το πιο πιθανό να δημιουργεί το πρόβλημα.

 

Φιλε βασιλη φυσικά εξαρτατε και η θερμοκρασια του χωρου ετσι!! Εγω οταν ειμαι στην δουλεια μου σε αδρανια το κην εχει 15 βαθμους ετσι και στο σπιτι μεσα ειναι 20 με 22 σε αδρανια! !! Εννοειτε ότι παίζει ρόλο και ο κερνελ!!!

 

Αυτο το recovery εχω φλασαρει που εστειλές... Αυτο ειναι διαφορετικο απο το CMW manager ? Εβαλα το .APK γιατι νομιζα οτι ειναι το ιδιο... Να το βγαλω δηλαδη.. Με το recovery αυτο που λες.. εκανα ενα backup στην external sd να ειμαι σιγουρος και εχω περασει και στο υπολογιστη μου την μαμα εκδοση οκτωβριου που βρηκα στο θεμα με τα επισημα firmwares... Πρεπει να το περασω στο κινητο να υπαρχει η μαμα εκδοση ή μενω με το back up εκει.. Τωρα θα πρεπει να βαλω την ομεγα v35 στο κινητο και να την φλασαρω με το με το τροπο που λεει με τα wipes?? Αρα απο οτι μου λετε δεν υπαρχει προβλημα που ειμαι με την 4.1.1 να βαλω την omega v35.....???? την εχω να κατεβασει

 

Κοίτα στην ουσία όλα τα recovery κάνουν την ίδια δουλειά απλα αυτός είναι σταθερός και χωρις προβλήματα στα φλασαρησματα!!!

 

Το backup της ρομ σου κρατα το μεσα στο κινητο σου για ώρα ανάγκης! ! Για το αν το περάσεις η οχι είναι η επιλογή σου ετσι σίγουρα τρελές διαφορές δεν θα δεις αρα εσύ ξερεις τι να κανεις!! Εγώ πάντα την περνάω παντός:happy:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Φιλε βασιλη φυσικά εξαρτατε και η θερμοκρασια του χωρου ετσι!! Εγω οταν ειμαι στην δουλεια μου σε αδρανια το κην εχει 15 βαθμους ετσι και στο σπιτι μεσα ειναι 20 με 22 σε αδρανια! !! Εννοειτε ότι παίζει ρόλο και ο κερνελ!!!

 

Φυσικά και έτσι είναι,άλλωστε το ίδιο λέω και εγώ,δεν διαφωνούμε πουθενά.

Απλά συμπληρώνω ότι ο stock kernel,είναι πολύ καλός και έχει πολύ καλή αυτονομία η μπαταρία.Δεν λέω κάπου να μην δοκιμάσει κάποιος άλλον kernel,αλίμονο.Άλλωστε όλοι μας δοκιμές κάνουμε και τις απόψεις μας λέμε.:)

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου εμφανίζει τον καιρό στη lockscreen? Έχω βάλει το beautiful widgets και σε άλλη ROM τον εμφάνιζε κανονικά. Οι ρυθμίσεις εμφάνισης του καιρού είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου εμφανίζει τον καιρό στη lockscreen? Έχω βάλει το beautiful widgets και σε άλλη ROM τον εμφάνιζε κανονικά. Οι ρυθμίσεις εμφάνισης του καιρού είναι οκ.

σε μένα το εμφανίζει

edit : όχι, το AccuWeather.com επιλέγει στην lockscreen

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το widget του καιρού από τον stock touchwiz launcher, υπάρχει για τον nova launcher?To accuweather widget δεν είναι το ίδιο....
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Φιλε βασιλη φυσικά εξαρτατε και η θερμοκρασια του χωρου ετσι!! Εγω οταν ειμαι στην δουλεια μου σε αδρανια το κην εχει 15 βαθμους ετσι και στο σπιτι μεσα ειναι 20 με 22 σε αδρανια! !! Εννοειτε ότι παίζει ρόλο και ο κερνελ!!!

 

Ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για να δειτε την θερμοκρασια του κινητου??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες... Εβαλα χθες την omega v35... Ολα καλως... Το μονο που παρατηρω που δεν μου αρεσει ειναι οτι οταν βγαινω απο μια εφαρμογη με το home button για να μου εμφανιστουν τα εικονιδια... κανει 5 δευτερολεπτα σχεδον.. Αργει να τα φορτωσει.. Εκει καθυστερει μονο... Γενικα σε ταχυτητες πανω κατω το ιδιο ειναι.. Εκτος και ξερετε καποια εφορμογη που να βοηθα.... (Να μου την πειτε)

Απλα εχεις πιο πολλες δυνατοτητες.. Ικανοποιημενος ειμαι σε γενικες γραμμες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες... Εβαλα χθες την omega v35... Ολα καλως... Το μονο που παρατηρω που δεν μου αρεσει ειναι οτι οταν βγαινω απο μια εφαρμογη με το home button για να μου εμφανιστουν τα εικονιδια... κανει 5 δευτερολεπτα σχεδον.. Αργει να τα φορτωσει.. Εκει καθυστερει μονο... Γενικα σε ταχυτητες πανω κατω το ιδιο ειναι.. Εκτος και ξερετε καποια εφορμογη που να βοηθα.... (Να μου την πειτε)

Απλα εχεις πιο πολλες δυνατοτητες.. Ικανοποιημενος ειμαι σε γενικες γραμμες.

 

Εντάξει όχι και 5 δευτερα αλλά όντως είναι υπαρκτό το θέμα που από ότι λέγεται υπάρχει στην IS

Στο xda κάπου ανέφεραν πως πας στο S-Voice/settings/open via the home key και το ξετικάρεις,σε εμένα βοήθησε αλλά δεν μπορώ να πω πως λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια κατεβασα το Antutu cpu master.... Οταν εβαζα στο προφιλ performance το κινητο πηγαινε σφαιρα.... Ουτε δευτερολεπτο δεν εκανε να τα εμφανισει.. Αλλα γενικα το δουλευω με εξοικονομιση ενεργειας για να μου κραταει η μπαταρια..!
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όχι και 5 δευτερα αλλά όντως είναι υπαρκτό το θέμα που από ότι λέγεται υπάρχει στην IS

Στο xda κάπου ανέφεραν πως πας στο S-Voice/settings/open via the home key και το ξετικάρεις,σε εμένα βοήθησε αλλά δεν μπορώ να πω πως λύθηκε.

 

εγώ έβαλα το home button και ξεμπέδρεψα και από το πρόβλημα του φίλου καθώς από τη συχνή χρήση του back και home

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση και συγγνωμη αν ειναι 'κουτη' αλλα ψαχνω εδω και ποση ωρα να βρω την Omega v32.1 Jelly Bean να την κατεβασω να την περασω στο 4.1.1 SGS3 μου αλλα δεν την βρισκω πουθενα! :/ που μπορουμε να την βρουμε?
Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα το home button και ξεμπέδρεψα και από το πρόβλημα του φίλου καθώς από τη συχνή χρήση του back και home

 

Το εξηγεις λιγο τι να κανω? Πως το εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τέτοιο θέμα στον omega

και δεν μπορώ να φανταστώ τι φταίει

και όμως σε μένα το κάνει... μετά από λίγο βγάζει το μήνυμα ''η συλλογή διακόπηκε'' και το έκανα full wipe:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το εξηγεις λιγο τι να κανω? Πως το εβαλες?

 

Από το play κατέβασε το:happy:

 

καλησπέρα και χρόνια πολλά.

προσπαθώ να μεταφέρω ένα αρχείο από το pc στο κινητί (εξωτερική κάρτα)

αλλά δεν ολοκληρώνει!!!!!!!

μου βγάζει μία ειδοποίηση ότι η συσσκευή δεν ανταποκρίνεται(πια) ή ότι έχει κλείσει.

μου δίνει την εντύπωση πως μόλις κλείσει η οθόνη σταματα και η μεταφορά transfer.

πως θα το λυσω αυτό?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να ρωτησω μηπως καποιος εχει βρει λυση με το θεμε των κλησεων ,δηλαδη οταν παω στης προσφατες κλησεις μου βγαζει μονο νουμερα χωρις αναγνωρισει ενω οι επαφες υπαρχουν ....v 35 Edited by Spiros_TAZ21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...