Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε λιγάκι μέχρι να βγει κάτι άξιο νέας έκδοσης.. Η 9 πάει νεράκι πάντως.. Θα δοκιμάσω και siyah kernel πιο πολύ από περιέργεια.. Ξέρει κανείς αν ο τελευταίος είναι αυτός στα Ω files??

Ναι αυτός είναι που περιέχει το τελευταίο update του Omega files.

Σε σχέση με τον official, έχει την μισή κατανάλωση όταν η συσκευη βρίσκεται σε αναμονή.

Όμως αυτο επιτυγχάνεται σε όλους τους custom, προφανως μειώνοντας την συχνότητα της CPU όταν βρίσκεται η συσκευη σε αδράνεια. Γι αυτο έχουμε μια μικρη καθυστέρηση στο ξύπνημα της οθόνης

Μπορω να πω του Siyah τα παει καλύτερα σ αυτο σε σχέση με του Franco.

Όμως η μεγάλη διάφορα στην κατανάλωση που είδατε στο screen shot μου οφείλεται κυρίως στις ρυθμίσεις που έκανα και στην επιλογη με Startup Manager για το ποιες εφαρμογές θα ξεκινούν στο στο startup της συσκευής.

Κατάφερα να κρατήσω το 100% 2.5 ώρες και όπως βλέπετε έχω χρησιμοποιήσει την οθόνη, για βασικές λειτουργίες όπως η ανάγνωση κάποιων mail και notifications.

Έκανα λοιπόν τα εξής:

1) Απέτρεψαν με τον startup manager κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιω σπάνια απο το να ενεργοποιούνται με την εκκίνηση της συσκευής. Οπότε αν τυχόν τις χρειαστεί να τις ανοιξω, δεν με πειράζει αν κάνουν 2" παραπάνω.

 

2) Έβαλα στο manual η στο open-close τον συγχρονισμο κάποιων εφαρμογών που χρησιμοποιω παρα πολυ, όπως το GTasks, Evernote, twitter, Facebook. Έτσι κι αλλιώς έχουμε real notifications για το Facebook και twitter.

Τον καιρο τον έβαλα ανά 3 ώρες.

Mail έτσι κι αλλιώς δουλεύω μόνο το gmail που είναι on time. Ένα ακόμη λογαριασμό που έχω, τον έχω ρυθμίσει να πηγαίνει στο gmail και τα λάμβανε απο εκει.

 

Ουσιαστικα χωρίς να χάσω τίποτα απο την άμεση ενημέρωση μου μειωσα την κατανάλωση σχεδον στο μισο όταν βρίσκεται σε αδράνεια. Κάτι που φαίνεται και στο battery status αφου αραιά σαν πολυ οι γραμμές που δείχνουν το ξύπνημα της CPU.

 

Προσέξτε όσες εφαρμογές έχουν δυνατότητα αυτόματου συγχρονισμού. Τις περισσότερες φορές πρέπει να μπεις στα settings της εφαρμογής για να το δεις.

Παράδειγμα το Pulse. Έχει default να κάνει ανανέωση των θεμάτων που παρακολουθείς ανά μια ώρα. Εγω το απενεργοποιησα εντελώς.

Το tapatalk επίσης έχει προεπιλεγμένο να στέλνει ειδοποίησεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά όπως βλέπω, η συσκευή ήταν σχεδόν σε αδράνεια αυτές τις ώρες. Ούτε κλήσεις, ούτε ΒΤ, ούτε GPS, ελάχιστο WiFi κλπ. Φυσικά κάθε συνδυασμός ROM-Kernel πρέπει πρώτα να περάσει από μερικούς κύκλους χρήσης για να έχουμε αξιόπιστα αποτελέσματα. Απ' ό,τι βλέπω αυτά που τρώνε περισσότερο την μπαταρία είναι το WiFi, οι κλήσεις, οι συγχρονισμοί κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όπως βλέπω, η συσκευή ήταν σχεδόν σε αδράνεια αυτές τις ώρες. Ούτε κλήσεις, ούτε ΒΤ, ούτε GPS, ελάχιστο WiFi κλπ. Φυσικά κάθε συνδυασμός ROM-Kernel πρέπει πρώτα να περάσει από μερικούς κύκλους χρήσης για να έχουμε αξιόπιστα αποτελέσματα. Απ' ό,τι βλέπω αυτά που τρώνε περισσότερο την μπαταρία είναι το WiFi, οι κλήσεις, οι συγχρονισμοί κλπ.

 

Όταν με official kernel και χωρίς τις επεμβάσεις που έκανα σε σκέτη αναμονη το βράδυ χάνω 1% την ώρα, είναι πολυ καλύτερα 2.5 ώρες για 1% και με χρήση μάλιστα. Μικρη αλλα δεν παύει να κατανάλωσε το 49% της συνολικης απώλειας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όταν με official kernel και χωρίς τις επεμβάσεις που έκανα σε σκέτη αναμονη το βράδυ χάνω 1% την ώρα, είναι πολυ καλύτερα 2.5 ώρες για 1% και με χρήση μάλιστα. Μικρη αλλα δεν παύει να κατανάλωσε το 49% της συνολικης απώλειας.

 

Κώστα ήταν πολύ καλός χρόνος για κατανάλωση μόλις 1% αλλά πιο σημαντική και χρήσιμη πληροφορία ήταν αυτή του startup manager.. Και μόνο να μπείτε και να δείτε τι ξεκινά και τρέχει είναι να φρικάρει κάποιος.. Πράγματα που πότε ίσως δεν έχετε ανοίξει ή χρειαστεί!! Εμένα πάντως το post σου μου ήταν πολύ χρήσιμο, "like" ;)

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ήταν πολύ καλός χρόνος για κατανάλωση μόλις 1% αλλά πιο σημαντική και χρήσιμη πληροφορία ήταν αυτή του startup manager.. Και μόνο να μπείτε και να δείτε τι ξεκινά και τρέχει είναι να φρικάρει κάποιος.. Πράγματα που πότε ίσως δεν έχετε ανοίξει ή χρειαστεί!! Εμένα πάντως το post σου μου ήταν πολύ χρήσιμο, "like" ;)

Αυτο είναι ένα απο τα μεγάλα λάθη του android.

Θα έπρεπε να μην επιτρέπεται να ανοίγουν αυθερετα με το startup εκτός απο κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές οι οποίες θα πρέπει να είναι OEM.

Βεβαίως οι περισσότερες που ανοίγουν, μπαίνουν με τα Apis σε φάση απλη ετοιμότητας και κρατούν απο 4-12 ΜΒ η κάθε μια και ειναι οι πρωτε που θα κλεισουν αν χρειαστουμε μνημη. Όμως για βαλε καμία 20 αρια να δεις ποσά ΜΒ κάνουν.

Έτσι όπως είμαι ξεκινάω σε χρήση μόνο με 420 ΜΒ. Στη. Πορεία βέβαια φθάνουν τα 600-640 αλλα αφορούν εφαρμογές που έχω χρησιμοποιήσει και τις δουλεύω συνέχεια. Με αυτο τον τροπο, έχω και λίγο καλύτερο multitasking στις εφαρμογές που μ ενδιαφέρουν αφου δεν τους κλέβουν το χώρο οι άχρηστες που ανοίγουν μόνες τους.

 

Γι αυτο λέω απο τον καιρο του Si, μην εγκαταστειστε εφαρμογές που δεν χρειάζεστε και που υπάρχει περίπτωση να μην χρησιμοποιήσετε ποτε.

Κάποιες απ αυτές σίγουρα θα ξεκινάνε με το startup και κάποιες δεν κλείνουν με τίποτα πχ titanium. Οι περισσότερες δεν είναι καν ορατές στον task manager.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Autostarts Κώστα.

1 χρόνο το δουλεύω σε δεκάδες συσκευές (δικες μου και φίλων).

 

Και μέσω ROM toolbox μπορεί να γίνει.

Από τα προγράμματα που εμπιστεύομαι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που μπορώ να βρω το mode για το fix του home button στην 8.1 ?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ναι να τα παντρεψουμε τα παιδια τα ετερωνυμα εκλοκονται χα χα πλακα κανω μαγκες ;)

 

:lol::lol::lol:

 

Ρε παιδιά που μπορώ να βρω το mode για το fix του home button στην 8.1 ?

 

Εγώ δεν είδα διαφορά Κώστα με αυτό το "fix".

Μια χαρά επιστρέφει άμεσα το κινητό χωρίς το s voice.

Εκτός αν κάνει κάτι άλλο το fix και δεν το κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ δεν είδα διαφορά Κώστα με αυτό το "fix".

Μια χαρά επιστρέφει άμεσα το κινητό χωρίς το s voice.

Εκτός αν κάνει κάτι άλλο το fix και δεν το κατάλαβα.

Κι εγώ επίσης δεν κατάλαβα ακριβώς τι κάνει και από 8 και μετά δεν το έχω ξαναπεράσει.. Τώρα με 9 κι επίσης δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχετε δίκιο αν απενεργοποιησεις το double tap στο S voice είναι μια χαρα.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχετε δίκιο αν απενεργοποιησεις το double tap στο S voice είναι μια χαρα.

 

Κώστα τελικά με τον siyah και την ρύθμιση μέσω startup manager και μετά από την πρώτη πλήρη φόρτιση το βράδυ (ξαναπέρασα Omega9 με full wipes κτλ) βλέπω σημαντική βελτίωση στην χρήση σε ποσοστό 100%... τώρα είμαι στο 98% με μεικτή χρήση wifi κτλ αλλά χωρίς κλήσεις... δείχνει καλά πάντως ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και με το sgiii + omega είμαι ευχαριστημένος με τον cf root kernel, έδωσα από χθες μια ευκαιρία στον GalaxSih kernel και είμαι πλέον υπερευχαριστημενος!

Η κατανάλωση μπαταρίας μειώθηκε κ άλλο, ιδίως σε idle κατάσταση, ενώ το performance παρέμεινε στα ίδια επίπεδα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κώστα τελικά με τον siyah και την ρύθμιση μέσω startup manager και μετά από την πρώτη πλήρη φόρτιση το βράδυ (ξαναπέρασα Omega9 με full wipes κτλ) βλέπω σημαντική βελτίωση στην χρήση σε ποσοστό 100%... τώρα είμαι στο 98% με μεικτή χρήση wifi κτλ αλλά χωρίς κλήσεις... δείχνει καλά πάντως ;)

 

Με αυτα όμως ανακάλυψα και κάτι αλλα. Μάλλον επιβεβαιωθηκα.

Όσο η χρησιμοποιουμενη ραμ παραμένει κάτω απο 600 ΜΒ δεν θα δεις reload στα widgets μετα την επιστροφη απο κάποια βαριά εφαρμογη.

Δηλαδη στην προσπάθεια να εξασφαλίσει ram, κλείνει στιγμιαίο και πράγματα που δεν θα έπρεπε.

Είναι καθαρα θέμα ics γιατι συνέβαινε και στο one x, όχι τόσο συχνα όμως γιατι εκει μετα την απενεργοποιηση κάποιων αχρήστων η free ram ήταν συνήθως πάνω απο 200-250 ΜΒ.

Ακόμα και στο Nexus S της γυναίκας μου που δεν χρησιμοποιει τίποτα άλλο εκτός απο facebook και browser, παραπονειται για reloads.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι έκαναν στο ics. Οι προσθήκες δεν δικαιολογούν τέτοια συμπεριφορα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι offtopic...

Θυμάται κανείς αν στην αρχή που πρωτοκυκλοφώρησε το Pebble Blue 32GB το πλαίσιο το έδινε περίπου 780€ μαζί με το Gift Accessories Pack???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα όμως ανακάλυψα και κάτι αλλα. Μάλλον επιβεβαιωθηκα.

Όσο η χρησιμοποιουμενη ραμ παραμένει κάτω απο 600 ΜΒ δεν θα δεις reload στα widgets μετα την επιστροφη απο κάποια βαριά εφαρμογη.

Δηλαδη στην προσπάθεια να εξασφαλίσει ram, κλείνει στιγμιαίο και πράγματα που δεν θα έπρεπε.

Είναι καθαρα θέμα ics γιατι συνέβαινε και στο one x, όχι τόσο συχνα όμως γιατι εκει μετα την απενεργοποιηση κάποιων αχρήστων η free ram ήταν συνήθως πάνω απο 200-250 ΜΒ.

Ακόμα και στο Nexus S της γυναίκας μου που δεν χρησιμοποιει τίποτα άλλο εκτός απο facebook και browser, παραπονειται για reloads.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι έκαναν στο ics. Οι προσθήκες δεν δικαιολογούν τέτοια συμπεριφορα.

 

Κώστα η γνώμη μου είναι ότι η υλοποίηση του ics στο sgiii είναι χειρότερη από κάποιες άλλες συσκευές.Π.χ. στο Note δεν υπήρχαν προβλήματα reloads.Νομίζω όμως ότι αυτό θα διορθωθεί στα επόμενα updates της συσκευής.

 

 

 

 

 

Παιδιά κάτι offtopic...

Θυμάται κανείς αν στην αρχή που πρωτοκυκλοφώρησε το Pebble Blue 32GB το πλαίσιο το έδινε περίπου 780€ μαζί με το Gift Accessories Pack???

Εκεί έπαιζε Γιάννη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα όμως ανακάλυψα και κάτι αλλα. Μάλλον επιβεβαιωθηκα.

Όσο η χρησιμοποιουμενη ραμ παραμένει κάτω απο 600 ΜΒ δεν θα δεις reload στα widgets μετα την επιστροφη απο κάποια βαριά εφαρμογη.

Δηλαδη στην προσπάθεια να εξασφαλίσει ram, κλείνει στιγμιαίο και πράγματα που δεν θα έπρεπε.

Είναι καθαρα θέμα ics γιατι συνέβαινε και στο one x, όχι τόσο συχνα όμως γιατι εκει μετα την απενεργοποιηση κάποιων αχρήστων η free ram ήταν συνήθως πάνω απο 200-250 ΜΒ.

Ακόμα και στο Nexus S της γυναίκας μου που δεν χρησιμοποιει τίποτα άλλο εκτός απο facebook και browser, παραπονειται για reloads.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι έκαναν στο ics. Οι προσθήκες δεν δικαιολογούν τέτοια συμπεριφορα.

 

Δεν ξέρω τελικά αν αυτό είναι πρόβλημα του ics ή του launcher.... η γυναίκα σου έχει nova/apex ή τον stock? Εγώ τώρα άνοιξα γύρω στις 25 εφαρμογές από σχεδόν τα πάντα και είδα ότι η μνήμη έπαιξε στα 670/780ΜΒ περίπου... Συνήθως με την δικιά μου χρήση δεν ξεπερνά παρά μόνο σπάνια τα 600ΜΒ... αυτό που είδα είναι ότι ο nova δεν κάνει αυτό το reload αλλά θυμάμαι τον στοκ να το κάνει σε κάποιες περιπτώσεις... Γενικά βλέπω στην Omega και σε σχέση με την Foxhound που είχα κάποιες μέρες να μην έχω τέτοια "χαζά" και ανούσια κολληματάκια και γι αυτό μου αρέσει πολύ η δουλειά των παιδιών. Από την άλλη περιμένω πως και πως να μας πεις εντυπώσεις από JB (θυμίζει λίγο iphone αυτή η συντομογραφία :p ) όταν πάρει το nexus s την αναβάθμιση! Όπως είπαν και τα παιδιά νόμισαν ότι τρύπωσαν επεξεργαστές στο κινητό μετά από την αναβάθμιση, οπότε φαντάσου όταν την πάρουμε εμείς και είναι η υλοποίηση στοιχειωδώς καλή!!! Άντε να πάμε διακοπές και όταν γυρίσουμε να έχουμε τις πρώτες custom :D

 

@Elthis, δοκίμασες καθόλου τον siyah, εγώ ακόμα δεν είδα αυτόν που λες... προσπαθώ να αφήσω κάνα 2ήμερο το τηλέφωνο μακριά από cwm αλλά... μάταια!!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τελικά αν αυτό είναι πρόβλημα του ics ή του launcher.... η γυναίκα σου έχει nova/apex ή τον stock? Εγώ τώρα άνοιξα γύρω στις 25 εφαρμογές από σχεδόν τα πάντα και είδα ότι η μνήμη έπαιξε στα 670/780ΜΒ περίπου... Συνήθως με την δικιά μου χρήση δεν ξεπερνά παρά μόνο σπάνια τα 600ΜΒ... αυτό που είδα είναι ότι ο nova δεν κάνει αυτό το reload αλλά θυμάμαι τον στοκ να το κάνει σε κάποιες περιπτώσεις... Γενικά βλέπω στην Omega και σε σχέση με την Foxhound που είχα κάποιες μέρες να μην έχω τέτοια "χαζά" και ανούσια κολληματάκια και γι αυτό μου αρέσει πολύ η δουλειά των παιδιών. Από την άλλη περιμένω πως και πως να μας πεις εντυπώσεις από JB (θυμίζει λίγο iphone αυτή η συντομογραφία :p ) όταν πάρει το nexus s την αναβάθμιση! Όπως είπαν και τα παιδιά νόμισαν ότι τρύπωσαν επεξεργαστές στο κινητό μετά από την αναβάθμιση, οπότε φαντάσου όταν την πάρουμε εμείς και είναι η υλοποίηση στοιχειωδώς καλή!!! Άντε να πάμε διακοπές και όταν γυρίσουμε να έχουμε τις πρώτες custom :D

 

@Elthis, δοκίμασες καθόλου τον siyah, εγώ ακόμα δεν είδα αυτόν που λες... προσπαθώ να αφήσω κάνα 2ήμερο το τηλέφωνο μακριά από cwm αλλά... μάταια!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1774154

 

;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τον περασε κανεις;

Εντελως αντικειμενικα θελω να μου πειτε οσοο ησαστε στην 9. Αξιζει να αναβαθμισω; η δεν εχει διαφορα απο την 8.1 που ειμαι

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

Τον περασε κανεις;

Εντελως αντικειμενικα θελω να μου πειτε οσοο ησαστε στην 9. Αξιζει να αναβαθμισω; η δεν εχει διαφορα απο την 8.1 που ειμαι

 

Εγώ από την 8.1 δεν νομίζω να είδα διαφορά... δεν είμαι και σίγουρος όμως γιατί δεν έχω αφήσει και καμιά ρομ πάνω από 2 μέρες... για τον κερνελ θα ξέρω σύντομα αλλά εμπιστεύομαι απόλυτα τον Elthis και την κρίση του ;)

Link to comment
Share on other sites

Elthako είσαι Θεός, δείχνει να έχει κάνει καλή δουλειά από την περιγραφή!!! :yahoo:

 

Αν κατάλαβα καλα γράφει untervolt με ότι αυτο συνεπάγεται.

Παιδια εγω δεν μπορω να συμβιβαστω με μειωμένη απόδοση για να κερδίσω λίγο παραπάνω αυτονομία.

 

Πέρασα το πρωι την 9 και ξανα ευχαριστηθηκα λογο official kernel το άμεσο ξύπνημα της οθόνης. Όλοι μα όλοι οι kernels το πρώτο που κάνουν με τις customies τους, είναι να αυξάνουν το χρόνο που χρειάζεται η συσκευη να ξυπνήσει. Μ ενοχλει αφάνταστα γιατι ανοίγω συχνα την οθόνη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλα γράφει untervolt με ότι αυτο συνεπάγεται.

Παιδια εγω δεν μπορω να συμβιβαστω με μειωμένη απόδοση για να κερδίσω λίγο παραπάνω αυτονομία.

 

Πέρασα το πρωι την 9 και ξανα ευχαριστηθηκα λογο official kernel το άμεσο ξύπνημα της οθόνης. Όλοι μα όλοι οι kernels το πρώτο που κάνουν με τις customies τους, είναι να αυξάνουν το χρόνο που χρειάζεται η συσκευη να ξυπνήσει. Μ ενοχλει αφάνταστα γιατι ανοίγω συχνα την οθόνη.

 

Όπως είπα εξ αρχής, μιας κι εγώ δε συμβιβάζομαι με κάτι λιγότερο,η απόδοση εξακολουθεί να είναι στα ίδια επίπεδα...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα εξ αρχής, μιας κι εγώ δε συμβιβάζομαι με κάτι λιγότερο,η απόδοση εξακολουθεί να είναι στα ίδια επίπεδα...;)

 

Θα τον δοκιμάσω, αλλα βρε Ηλία μου, αν ήταν τόσο απλο γιατι οι τεχνικοί της Samsung δεν το κάνουν στον official kernel?

Προσωπικά σπάνια χρησιμοποιω custom kernels και μόνο όταν έχουν να προσφέρουν κάποια δυνατότητα που είναι κλειδωμενη στον official.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα τον δοκιμάσω, αλλα βρε Ηλία μου, αν ήταν τόσο απλο γιατι οι τεχνικοί της Samsung δεν το κάνουν στον official kernel?

Προσωπικά σπάνια χρησιμοποιω custom kernels και μόνο όταν έχουν να προσφέρουν κάποια δυνατότητα που είναι κλειδωμενη στον official.

 

Το ίδιο ισχύει κάτι στις official vs custom ROM.

Απλές ελλείψεις που η εταιρία θα μπορούσε να προσθέσει εξ αρχής.

Ούτε κι εγώ είμαι πολύ fan των custom kernel, ιδίως όταν πέρασα στη Samsung από την htc.

Όμως o συγκεκριμένος kernel μου έχει καθίσει εξαιρετικά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...