Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει κανενας εναλακτικος server γιατι αυτοι σερνονται ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια υπαρχει κανενας εναλακτικος server γιατι αυτοι σερνονται ?
Κατέβασέ τη μέσω torrent.
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχουμε θεμα, περασα την 7,0 εκανα factory defaults και τα αλλα 2 restore που λενε στα βιντεο την περασα, εβαλα τιτανιουμ εκανα restore απο εκει τα παντα, ολα οκ ως εδω, μονο που μετα απο οταν περασα τη ρομ που ανοιξε η συσκευη, εβγαλε οπως παντα να βαλουμε ονομα κατοχου, ε εκει μου ειχε το swype και δεν ειχε ελληνικα, μονο αγγλικα και ισμανικα και το αφησα κενο, τωρα δεν μπορω να το αλλαξω απο πουθενα το ονομα ιδιοκτητη? η πρεπει παλι να την περασω τη ρομ και να το βαλω στα αγγλικα, και ακτι αλλο μηπως δεν επρεπε να κανω factory reset? γιατι πριν λιγο ενα παλικαρι μ πε εδω οτι δεν χανεται τπτ ενω ολα χαθηκαν και τα εβαλα παλι με restore
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η νέα ROM. Πέρα από το μέγεθος, η αλλαγή από S2 σε S3 πραγματικά αξίζει.

 

 

Αξιζει τα μαλα.....

Αν το ειχαν κανει και με 2giga Ram θα αλλαζαμε παλι τηλ σε 4 χρονια.....

Αλλα πως θα μας τα παιρνουν καθε χρονο........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχουμε θεμα, περασα την 7,0 εκανα factory defaults και τα αλλα 2 restore που λενε στα βιντεο την περασα, εβαλα τιτανιουμ εκανα restore απο εκει τα παντα, ολα οκ ως εδω, μονο που μετα απο οταν περασα τη ρομ που ανοιξε η συσκευη, εβγαλε οπως παντα να βαλουμε ονομα κατοχου, ε εκει μου ειχε το swype και δεν ειχε ελληνικα, μονο αγγλικα και ισμανικα και το αφησα κενο, τωρα δεν μπορω να το αλλαξω απο πουθενα το ονομα ιδιοκτητη? η πρεπει παλι να την περασω τη ρομ και να το βαλω στα αγγλικα, και ακτι αλλο μηπως δεν επρεπε να κανω factory reset? γιατι πριν λιγο ενα παλικαρι μ πε εδω οτι δεν χανεται τπτ ενω ολα χαθηκαν και τα εβαλα παλι με restore
Θα πας στις Ρυθμίσεις - Ασφάλεια - Πληροφορίες κατόχου.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση τωρα θα το κοιταξω, κατι αλλο οταν κανουμε update απο omega σε omega σιγουρα παλι θελει τα 3 wipe? γιατι καπου νομιζω πηρε το ματι μου οτι απλα κανουμε κατευθειαν install zip from sd και τιποτα αλλο, απλα να γνωριζω μελλοντικα (android newcomer)
Link to comment
Share on other sites

την περασα εγω, πολυ καλη σαν την 6 με 2-3 παραπανω tweaks, τιποτα σουπερ ουαου να πω την αληθεια αλλα ειναι χρησιμες οι λειτουργιες, πχ το tweak που αλλαζεις/ταξινομεις τα toogle στη πανω μπαρα, αυτο λεει
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε κανένα καλό μόντεμ να περάσω ρε παιδιά

 

LF5

Ειναι μια χαρά...

Βαλτο αφοβα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το LF5. Γενικά στο S3 έχω καλύτερη ποιότητα ήχου στις κλήσεις σε σχέση με το S2.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως θα απενεργοποιησω το scrolling στο wallpaper ? θελω να ειναι σταθερο οπως στο stock...καμια ιδεα ?

Επισης η μπαταρια τωρα δεν χρειαζεται καλιμπραρισμα ? Με ποιο προγραμμα να το κανω ?

 

Ευχαριστω !!!

 

 

ΠΟλλη καλη δουλεια...μπραβο Γιαννη

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχουμε θεμα, περασα την 7,0 εκανα factory defaults και τα αλλα 2 restore που λενε στα βιντεο την περασα, εβαλα τιτανιουμ εκανα restore απο εκει τα παντα, ολα οκ ως εδω, μονο που μετα απο οταν περασα τη ρομ που ανοιξε η συσκευη, εβγαλε οπως παντα να βαλουμε ονομα κατοχου, ε εκει μου ειχε το swype και δεν ειχε ελληνικα, μονο αγγλικα και ισμανικα και το αφησα κενο, τωρα δεν μπορω να το αλλαξω απο πουθενα το ονομα ιδιοκτητη? η πρεπει παλι να την περασω τη ρομ και να το βαλω στα αγγλικα, και ακτι αλλο μηπως δεν επρεπε να κανω factory reset? γιατι πριν λιγο ενα παλικαρι μ πε εδω οτι δεν χανεται τπτ ενω ολα χαθηκαν και τα εβαλα παλι με restore

ευχαριστω για την απαντηση τωρα θα το κοιταξω, κατι αλλο οταν κανουμε update απο omega σε omega σιγουρα παλι θελει τα 3 wipe? γιατι καπου νομιζω πηρε το ματι μου οτι απλα κανουμε κατευθειαν install zip from sd και τιποτα αλλο, απλα να γνωριζω μελλοντικα (android newcomer)

στο post 4 (πρώτη σελίδα) λέει περίπου : αν προερχόμαστε από την μαμά rom ή κάποια άλλη εκτός από omega , μεταξύ των άλλων κάνουμε

1.Wipe data / factory reset (χάνονται οι εφαρμογές και έρχονται αυτόματα από το pay store η χειροκίνητα από titanium backup)

2.Wipe cache

3.Wipe dalvik cache

4.Flash Omega

Αν είμαστε με omega , τα κάνουμε όλα εκτός από το 1. , δεν χάνονται οι εφαρμογές

μπορούσες να αλλάξεις το swype με το πληκτρολόγιο της Samsung , αριστερά από ρυθμίσεις για να έχεις Ελληνικά

Ελληνικό swype https://www.dropbox.com/s/zitflo5ed3ys4lu/s3swype.apk

Παιδια πως θα απενεργοποιησω το scrolling στο wallpaper ? θελω να ειναι σταθερο οπως στο stock...καμια ιδεα ?

Επισης η μπαταρια τωρα δεν χρειαζεται καλιμπραρισμα ? Με ποιο προγραμμα να το κανω ?

Ευχαριστω !!!

ΠΟλλη καλη δουλεια...μπραβο Γιαννη

Από τα mods στην κουζίνα

Batterycalibration, νομίζω δεν χρειάζεται

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρισκω :(

εφαρμογή omega Files χαμηλά , κάτω /omega 7.00/mods/disable scoling cache

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση....αυτο το ετρεξα αλλα δεν εκανε τιποτα...συνεχιζει και γυρναει το wallpaper
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση....αυτο το ετρεξα αλλα δεν εκανε τιποτα...συνεχιζει και γυρναει το wallpaper

 

Κανε ενα reboot περασε το πάλι και αν δεν σου κατσει κανε ενα full wipe πάλι την ρομ...

Εγω προσωπικά οταν αλλάζω firmware κάνω πάντα full wipe...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα reboot περασε το πάλι και αν δεν σου κατσει κανε ενα full wipe πάλι την ρομ...

Εγω προσωπικά οταν αλλάζω firmware κάνω πάντα full wipe...

 

Κι εγώ συνήθως έτσι κάνω αλλά αυτή την φορά είπα να κάνω μόνο cache/dalvik από v6 σε v7 κι έκατσε μια χαρά..νομίζω βέβαια ότι η φωτεινότητα είναι λίγο πιο χαμηλά από ότι ήταν πριν στην αυτόματη πάντα ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

νομίζω βέβαια ότι η φωτεινότητα είναι λίγο πιο χαμηλά από ότι ήταν πριν στην αυτόματη πάντα ρύθμιση
Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει αυτό; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι ....ειναι πιο χαμηλη απο οτι του οριζεις εσυ !

 

κανενα νεο με το μετακινουμενο σπαστικο φωντο εχουμε ? :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι ....ειναι πιο χαμηλη απο οτι του οριζεις εσυ !

 

κανενα νεο με το μετακινουμενο σπαστικο φωντο εχουμε ? :(

 

Μου το ειπανε απο το xda ...φλασαρεις τον stock luncher

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10ήμερες διακοπές επέστρεψα κι από την 5 βρέθηκα στην 7. Αισθητά βελτιωμένη η ROM και πολύ ευχάριστη η προσθήκη του kalagas theme. Έχω όμως και μία απορία. Στην lock screen έχω επιλέξει να εμφανίζει τον καιρό. Είμαι όμως σίγουρος ότι δεν τον ανανεώνει ποτέ. Έχει κανείς άλλος αντίστοιχο πρόβλημα; Τι μπορεί να πηγαίνει στραβά; Το πρόβλημα δεν μου το έκανε τώρα η 7. Το είχα από πριν στην 5 και απλά συνεχίζει να υφίσταται.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10ήμερες διακοπές επέστρεψα κι από την 5 βρέθηκα στην 7. Αισθητά βελτιωμένη η ROM και πολύ ευχάριστη η προσθήκη του kalagas theme. Έχω όμως και μία απορία. Στην lock screen έχω επιλέξει να εμφανίζει τον καιρό. Είμαι όμως σίγουρος ότι δεν τον ανανεώνει ποτέ. Έχει κανείς άλλος αντίστοιχο πρόβλημα; Τι μπορεί να πηγαίνει στραβά; Το πρόβλημα δεν μου το έκανε τώρα η 7. Το είχα από πριν στην 5 και απλά συνεχίζει να υφίσταται.

Όταν ανανεώνεται στην screen , ανανεώνεται και στην lock screen (με επιλογή αυτόματα η χειροκίνητα) , έκανα δοκιμή χειροκίνητα και ανανεώθηκαν και τα δύο , screen και lock screen

για να ανανεώνεται ο καιρός αυτόματα θα πρέπει από τις ρυθμίσεις του καιρού να επιλέξουμε κάθε πότε να ανανεώνεται , το λιγότερο είναι 1 ώρα , μετά από μία ώρα θα σου πω. πιστεύω ότι ανανεώνεται , εκτός αν έκανες δοκιμή

είναι λειτουργία της εφαρμογής όχι της rom . Συμφωνώ για την rom ότι πετάει

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συνήθως έτσι κάνω αλλά αυτή την φορά είπα να κάνω μόνο cache/dalvik από v6 σε v7 κι έκατσε μια χαρά..νομίζω βέβαια ότι η φωτεινότητα είναι λίγο πιο χαμηλά από ότι ήταν πριν στην αυτόματη πάντα ρύθμιση

Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει αυτό; :worry:

 

Ναι έχετε δίκαιο, το εχω γράψει και στο πρωτο ποστ,

πρέπει να βάλετε το Mod για να διορθωθεί η φωτεινότητα από το Omega Files.

 

Φοβερη η ω7 η πιο smooth ever παρα πολυ καλη δουλεια μπραβο στον Γιαννη και την ομαδα του

 

Χαίρομε που σου αρέσει :)

 

Μετά από 10ήμερες διακοπές επέστρεψα κι από την 5 βρέθηκα στην 7. Αισθητά βελτιωμένη η ROM και πολύ ευχάριστη η προσθήκη του kalagas theme. Έχω όμως και μία απορία. Στην lock screen έχω επιλέξει να εμφανίζει τον καιρό. Είμαι όμως σίγουρος ότι δεν τον ανανεώνει ποτέ. Έχει κανείς άλλος αντίστοιχο πρόβλημα; Τι μπορεί να πηγαίνει στραβά; Το πρόβλημα δεν μου το έκανε τώρα η 7. Το είχα από πριν στην 5 και απλά συνεχίζει να υφίσταται.

 

Δοκίμασε να βάλεις το Omega Files το Samsung apps > Accuweather Widget,

μήπως και δεν το έχεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...