Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

ξέρετε εάν τελικά το τηλέφωνο θα αναβαθμιστεί σε kitkat? Έχω μπερδευτεί λίγο καθώς αλλού διαβάζω ότι η αναβάθμιση θα γίνει και αλλού ότι δεν είναι στα σχέδια της Samsung. Τι ισχύει τελικά?

 

Επίσημα δεν έχει ανακοινωθεί κάτι οπότε θα πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα. Πιστεύω ότι αν είναι να βγει θα βγει μέχρι το Πάσχα. Μέχρι τότε θα ακούνε και θα διαβάζουμε πολλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση για κάτι που μου κίνησε το ενδιαφέρον στο ηλεκτρονικό κατάστημα birdphone και θα ήθελα να μου το εξηγήσει κάποιος, βρίσκω λοιπόν το galaxy S3 με τα ίδια ακριβώς specs αλλά με δύο διαφορετικές τιμές, το ένα στα 209 ευρώ και το άλλο στα 272, η μόνη διαφορά που παρατήρησα είναι ότι στο φθηνότερο υπάρχει και η ένδειξη "EU". Υποθέτω λοιπόν ότι πρόκειται για συσκευή άλλης χώρας της Ευρωπαϊκής Ένωσης αλλά είναι όντως έτσι; Το ακριβότερο δηλαδή είναι Ελληνικό;

Εσείς ποιο από τα δύο θα αγοράζατε;:)

 

[ATTACH]43400[/ATTACH]

 

Εννοείται αυτό με τα 209. Αρκεί να προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά. Για να είσαι καλυμμένος μπορείς να τους πάρεις και ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις.

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα το συγκεκριμένο κατάστημα http://kaizer.gr/index.php?option=com_eshop&app=catalog&task=item&id=119. Αν μένεις Αθήνα μπορείς και να πας από εκεί να το πάρεις κατευθείαν. Έχω πάρει 2 τηλέφωνα (galaxy s και s3) για μένα και τουλάχιστον άλλα 5 έχουν πάρει φίλοι μου.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για κάτι που μου κίνησε το ενδιαφέρον στο ηλεκτρονικό κατάστημα birdphone και θα ήθελα να μου το εξηγήσει κάποιος, βρίσκω λοιπόν το galaxy S3 με τα ίδια ακριβώς specs αλλά με δύο διαφορετικές τιμές, το ένα στα 209 ευρώ και το άλλο στα 272, η μόνη διαφορά που παρατήρησα είναι ότι στο φθηνότερο υπάρχει και η ένδειξη "EU". Υποθέτω λοιπόν ότι πρόκειται για συσκευή άλλης χώρας της Ευρωπαϊκής Ένωσης αλλά είναι όντως έτσι; Το ακριβότερο δηλαδή είναι Ελληνικό;

Εσείς ποιο από τα δύο θα αγοράζατε;:)

 

[ATTACH]43400[/ATTACH]

αφου ειναι ΕΕ δεν εχεις προβλημα,παρτο. δεν διαφερουν πουθενα τα τηλεφωνα. απλα το ενα ειναι εισαγωγης απο ΕΕ και το αλλο εισαγωγης ελληνικης αντιπροσωπειας.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για κάτι που μου κίνησε το ενδιαφέρον στο ηλεκτρονικό κατάστημα birdphone και θα ήθελα να μου το εξηγήσει κάποιος, βρίσκω λοιπόν το galaxy S3 με τα ίδια ακριβώς specs αλλά με δύο διαφορετικές τιμές, το ένα στα 209 ευρώ και το άλλο στα 272, η μόνη διαφορά που παρατήρησα είναι ότι στο φθηνότερο υπάρχει και η ένδειξη "EU". Υποθέτω λοιπόν ότι πρόκειται για συσκευή άλλης χώρας της Ευρωπαϊκής Ένωσης αλλά είναι όντως έτσι; Το ακριβότερο δηλαδή είναι Ελληνικό;

Εσείς ποιο από τα δύο θα αγοράζατε;:)

 

[ATTACH]43400[/ATTACH]

 

Η διαφορά ίσως να είναι στο ότι το ακριβό να υποστηρίζει 4G.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά ίσως να είναι στο ότι το ακριβό να υποστηρίζει 4G.

 

το s3 αυτο δεν εχει LTE. απλα το ενα ειναι ευρωπαικης εισαγωγης και το αλλο ελληνικο. ειναι αλλο μοντελο το S3 LTE .

Link to comment
Share on other sites

Το ακριβό φυσικά lol. :lol:

 

Ναι κι εγώ αυτό σκεφτόμουν..:lol:

 

Να ρωτήσω για ένα ακόμα κατάστημα, το kaizershop τι σας λέει; Το έχει λίγο φθηνότερο στα 204.38 ευρώ και άρχισε να με ψήνει πολύ η αλήθεια είναι.. ξέρετε αν φέρνει ευρωπαϊκές συσκευές; Φυσικά με ενδιαφέρει να ισχύει η εγγύηση της συσκευής στη Smartec για παν ενδεχόμενο..;)

 

 

Edit: τώρα ότι και να πείτε.. κάτοχος S3 πλέον!:p

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για ένα ακόμα κατάστημα, το kaizershop τι σας λέει; Το έχει λίγο φθηνότερο στα 204.38 ευρώ και άρχισε να με ψήνει πολύ η αλήθεια είναι.. ξέρετε αν φέρνει ευρωπαϊκές συσκευές; Φυσικά με ενδιαφέρει να ισχύει η εγγύηση της συσκευής στη Smartec για παν ενδεχόμενο..;)

 

Edit: τώρα ότι και να πείτε.. κάτοχος S3 πλέον!:p

 

Και γω από Kaizershop το πήρα και όλα καλά. Παρήγγειλα και screen protector αλλά απ'ό,τι φαίνεται πλέον έχουν ήδη οπότε τζάμπα..! Εκτός αν το δικό σου δεν είχε οπότε να ανησυχήσω..;p

Αν το ξερουτάρω ελπίζω να ισχύει και η εγγύηση, αν (χτύπα ξύλο) πάθει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Και γω από Kaizershop το πήρα και όλα καλά. Παρήγγειλα και screen protector αλλά απ'ό,τι φαίνεται πλέον έχουν ήδη οπότε τζάμπα..! Εκτός αν το δικό σου δεν είχε οπότε να ανησυχήσω..;p

Αν το ξερουτάρω ελπίζω να ισχύει και η εγγύηση, αν (χτύπα ξύλο) πάθει κάτι..

 

Ευτυχώς είχε κι εμένα και δεν χρειάστηκε να παραγγείλω, κρατά την όμως, ίσως μελλοντικά χρειαστεί να την αντικαταστήσεις και να μην μπορείς να βρεις και τόσο εύκολα στα μαγαζιά.. ;)

 

Ωραίο τηλέφωνο μπάι δε γουέι! :D

Link to comment
Share on other sites

Από Kaizer είναι και το δικό μου,βέβαια το πήρα από εδώ από τις αγγελίες.

Ελληνικό από ότι τσέκαρα οπότε όλα καλά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από Kaizer είναι και το δικό μου,βέβαια το πήρα από εδώ από τις αγγελίες.

Ελληνικό από ότι τσέκαρα οπότε όλα καλά.

 

Πως το τσέκαρες ότι είναι Ελληνικό; Είδες csc; Είναι EUR;

Για την ιστορία, το δικό μου που πήρα μόλις χτες απ'το kaiser είναι Πολωνικό με csc ΧΕΟ :)

Link to comment
Share on other sites

Πως το τσέκαρες ότι είναι Ελληνικό; Είδες csc; Είναι EUR;

Για την ιστορία, το δικό μου που πήρα μόλις χτες απ'το kaiser είναι Πολωνικό με csc ΧΕΟ :)

 

Με τον οδηγό που εχει στο FAQ.Έβαλα το serial number και μου έβγαλε EUR.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά, πρώτο μου ποστ στο forum.

 

Ένας φίλος μου πουλάει το Galaxy S III στα 150 ευρώ, το περίπου 6-7 μήνες, από κοντά που το ειδα, πέρα απο 2-3 γρατζουνιές που έχει στα πλάγια, του χει πεσει 2-3 φορές, γι'αυτό λογικά, λειτουργούσε μια χαρά και γρήγορα.. Τι λέτε αξίζει να το πάρω ή μπορώ να βρω κάτι καλύτερο στην αγορά με τόσα χρήματα? ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Από 224 ευρώ ξεκινάει η τιμή του στο skroutz ,αν νομίζεις οτι αξίζει τα 150 που ζητάει ο φίλος σου τοτε πάρε το .

Εγώ πάντως θα προτιμούσα να περίμενα λίγο ώστε να μαζέψω τα λεφτά για να το αγοράσω καινουργιο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πρώτο μου ποστ στο forum.

 

Ένας φίλος μου πουλάει το Galaxy S III στα 150 ευρώ, το περίπου 6-7 μήνες, από κοντά που το ειδα, πέρα απο 2-3 γρατζουνιές που έχει στα πλάγια, του χει πεσει 2-3 φορές, γι'αυτό λογικά, λειτουργούσε μια χαρά και γρήγορα.. Τι λέτε αξίζει να το πάρω ή μπορώ να βρω κάτι καλύτερο στην αγορά με τόσα χρήματα? ευχαριστώ !

 

Θα συμφωνήσω με τον Μιχάλη.

 

Γρατσουνημένο και με πεσίματα δεν το πολυπροσέχει! Αν βάλεις λίγα ακόμη το αγοράζεις ολοκαίνουριο. Βέβαια το καλύτερο θα ήταν να μάζευες και άλλα και να πάρεις το LG G2 ή αν δεν σου αρέσουν τα LG να πας στο S4. Με 300ε τα 2 τελευταία.

 

Αλλά αφού δεν σε πειράζουν τα μεταχειρισμένα ψάξε μήπως βρεις κανένα G2 ή S4 μεταχειρισμένο! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα samsung των 20 ευρώ έχω τώρα, και απλά σκεφτόμουν να πάρω κανά smartphone, μη φανταστείτε πως έχω τρελές απαιτήσεις, κανά σκυπε, λίγο ιντερνετ, youtube αντε και καμια ταινία, και δεν είμαι διατεθιμένος να δώσω πάνω απο 200 ευρώ.. οπότε για αυτά τα λεφτά, κάπου στα 150 ευρώ, αξίζει να πάρω αυτό το Galaxy S 3 ή στην ίδια τιμή, καινούργιο, υπάρχει κάτι παρόμιο ?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες τηλέφωνο, μήπως σε καλύπτει κανένα pad; Της LG το 8αρι είναι κορυφαία περίπτωση...λίγο πάνω από 200.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα samsung των 20 ευρώ έχω τώρα, και απλά σκεφτόμουν να πάρω κανά smartphone, μη φανταστείτε πως έχω τρελές απαιτήσεις, κανά σκυπε, λίγο ιντερνετ, youtube αντε και καμια ταινία, και δεν είμαι διατεθιμένος να δώσω πάνω απο 200 ευρώ.. οπότε για αυτά τα λεφτά, κάπου στα 150 ευρώ, αξίζει να πάρω αυτό το Galaxy S 3 ή στην ίδια τιμή, καινούργιο, υπάρχει κάτι παρόμιο ?

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο Επιλογή συσκευής για να μην βγαίνουμε off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα samsung των 20 ευρώ έχω τώρα, και απλά σκεφτόμουν να πάρω κανά smartphone, μη φανταστείτε πως έχω τρελές απαιτήσεις, κανά σκυπε, λίγο ιντερνετ, youtube αντε και καμια ταινία, και δεν είμαι διατεθιμένος να δώσω πάνω απο 200 ευρώ.. οπότε για αυτά τα λεφτά, κάπου στα 150 ευρώ, αξίζει να πάρω αυτό το Galaxy S 3 ή στην ίδια τιμή, καινούργιο, υπάρχει κάτι παρόμιο ?

παρτο!!!!ειναι πρωτο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παντως για 1 giga ram πιστευω οτι η τιμη του πρεπει να ειναι χαλαρα στα 200 ευρω και οχι παραπανω..

τώρα ανέβηκε.το Πάσχα ήταν στα 204 ευρώ....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχναμε οτι τα σπεκς που εχει(οταν βγηκε)πολλοι τα βλεπαν με το κιαλι,ακομα και σημερα. αυτη ειναι η αποψη μου.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μην ξεχναμε οτι τα σπεκς που εχει(οταν βγηκε)πολλοι τα βλεπαν με το κιαλι,ακομα και σημερα. αυτη ειναι η αποψη μου.

 

συμφωνω και επ αυξανω...ειναι ΚΙΝΗΤΑΡΑ...!!εδω σκεφτομαστε να το αγορασουμε 2 χρονια μετα απο την παραγωγη του...φανταστειτε..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...