Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις πριν λιγο υπαλληλος στο πλαισιο μου ειπε οτι το μπλε θα κανει μπορει και κανα μηνα! μετα χαλαρωσε λιγο κ αρχισε να λεει για 15 μερες! τους εστειλαν e-mail κ τετοια... Δε ξερουν τι τους γινεται μαλλον!

 

Εμένα μου είπε ότι θα το έχουν αυτή τη βδομάδα αλλά πολύ λίγα τεμαχια για να δωθουν στις πρώτες προπαραγγελίες! Ότι θέλουν λένε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα έχουν και το 32 ή μόνο το 16??

 

κρίμα πάντως που το 64 δεν θα έρθει καν!

 

αυτός υπάρχει ή είναι scam???

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Lot-of-5-x-Samsung-Galaxy-S3-SIII-GT-I9300-64GB-Brand-New-Factory-Unlocked-/110689920444?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Other_Phones_ET&hash=item19c5a225bc

 

 

παιδιά του έστειλα μαιλ αλλά και πάλι φοβάμαι....

οι απαντήσεις του ήταν οι κάτωθι

 

 

 

watson.murphy63@gmail.com

Hi,

Let me tell you some info about my phones :

- They are all 100% original and 100% FACTORY UNLOCKED

- You can use the phones with any sim card from any country.

- I bought the phones directly from factory. I have both colors : Pebble blue & Marble white.

- They come in original sealed boxes with all original standard accessories.

- Each phone have 2(two) years international warranty . The warranty is valid once you activate the phone.

- I will send you the phones with Royal Mail(3 to 5 days Express Delivery) or DHL with tracking number. I send from Scotland.

- Free delivery and no customs.

The minimum order is 2 (NO EXCEPTIONS). I have in stock more than 20 phones. I have GREAT DISCOUNTS for BULK orders.

Let me know how many phones do you want to buy.

Thanks

Edited by morfikos
Link to comment
Share on other sites

Θελω να το παρω σε μπλε αλλα βλεπω οτι αργει και υπαρχει και διαφορα τιμης με το ασπρο σε ιντερνετικα μαγαζια,γυρω στα 50€.Μεγαλη διαφορα.Λετε να ειναι επειδη δεν εχει κυκλοφορισει ακομα το μπλε η υπαρχει κατι αλλο; Εχω μπει σε σκεψεις.Σκεφτομαι μηπως το λευκο κυκλοφορισε με καποια bugs και γι αυτο η σαμμυ πηγε πιο πισω την κυκλοφορια του μπλε. Μακαρι να σκεφτομαι λαθος.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να το παρω σε μπλε αλλα βλεπω οτι αργει και υπαρχει και διαφορα τιμης με το ασπρο σε ιντερνετικα μαγαζια,γυρω στα 50€.Μεγαλη διαφορα.Λετε να ειναι επειδη δεν εχει κυκλοφορισει ακομα το μπλε η υπαρχει κατι αλλο; Εχω μπει σε σκεψεις.Σκεφτομαι μηπως το λευκο κυκλοφορισε με καποια bugs και γι αυτο η σαμμυ πηγε πιο πισω την κυκλοφορια του μπλε. Μακαρι να σκεφτομαι λαθος.

 

Το μπλέ έχει καθυστερήσει γιατι υπαρχει προβλημα στην παραγωγη του. Διαβασε εδω:

http://www.ubergizmo.com/2012/05/samsung-galaxy-s3-pebble-blue-delayed-due-to-production-error/

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το παρω σε μπλε αλλα βλεπω οτι αργει και υπαρχει και διαφορα τιμης με το ασπρο σε ιντερνετικα μαγαζια,γυρω στα 50€.Μεγαλη διαφορα.Λετε να ειναι επειδη δεν εχει κυκλοφορισει ακομα το μπλε η υπαρχει κατι αλλο; Εχω μπει σε σκεψεις.Σκεφτομαι μηπως το λευκο κυκλοφορισε με καποια bugs και γι αυτο η σαμμυ πηγε πιο πισω την κυκλοφορια του μπλε. Μακαρι να σκεφτομαι λαθος.

Το πρόβλημα υπήρχε στο χρώμα του καπακιού του μπλέ για αυτό καθυστέρησε. Επειδή υπάρχουν λίγα διαθέσιμα κομμάτια και η ζήτηση μεγάλη το "χτυπάνε" και το δίνουν πιο ακριβά. Σε μία εβδομάδα με δέκα μέρες θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση όταν φτάσουν οι νέες παρτίδες μπλέ παντού.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αξίζει η υπομονή για το μπλε. Όταν το πάρετε στα χέρια σας θα δείτε ότι έχω δίκιο...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Χτές το είδα στο κατάστημα Γερμανός στην Χαλκίδα.

δεν το είχα βγάλει βιτρίνα αλλά όταν ρώτησα αν υπάρχει μου λέει ο υπεύθυνος ναι και μια κοπέλα πάει και το φέρνει.

το άνοιξε ευλαβικά μπροστά μου το κουτάκι και εμφανίστηκε ένα S3 λευκού χρώματος..

καθόλου άσχημο μπορώ να πω χεχεχε

δεν είχε μπλέ χρώμα αλλά είπε πως θα φέρουν ....

τιμή 699 .... :X:X:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αξίζει η υπομονή για το μπλε. Όταν το πάρετε στα χέρια σας θα δείτε ότι έχω δίκιο...

 

Kαι εγώ αυτο πιστεύω ! για αυτο περιμένω να το δω και απο κοντά ..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απο Δευτέρα το metallic blue στην αποθήκη στο Πλαίσιο λογικά και στα μαγαζιά, 669 με δώρο χάρτες Ginius.

 

Εμένα τοτε γιατί μου λένε αυτή τη βδομδα στο πλαισιο; Εχω αρχίσει να μετανιώνω που δεν το πηρα απ' εξω

Link to comment
Share on other sites

Απο Δευτέρα το metallic blue στην αποθήκη στο Πλαίσιο λογικά και στα μαγαζιά, 669 με δώρο χάρτες Ginius.

 

Εγώ την έχασα την μπάλα. Τελικά υπάρχει ή όχι metallic blue έκδοση; Μήπως εννοείς pebble blue?

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε πάνω στο κουτί η Samsung το γράφει metallic blue. Είναι λίγο πιο σκούρο απο το μπλε που παρουσιάστηκε και για μένα είναι το πιο ωραίο άλλα θέλω πρώτα να το δω απο κοντά.

 

Δύσκολα αυτή την εβδομάδα,ίσως πολύ αισιόδοξα το Σάββατο.

Edited by Maik1982
Link to comment
Share on other sites

Δε θα έλεγα ότι είναι πιο σκούρο από εκείνο της παρουσίασης. Σε χαμηλό φωτισμό είναι όντως σκούρο αλλά σε φως ημέρας δείχνει μπλε και ξεχωρίζει ξεκάθαρα ότι δεν είναι μαύρο ή γκρι. Φυσικά όταν πάω σπίτι θα ρίξω μια ματιά στο κουτί από περιέργεια και μόνο να δω. Όταν το παρήγγειλα πάντως έγραφε στην περιγραφή pebble blue...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε πάνω στο κουτί η Samsung το γράφει metallic blue. Είναι λίγο πιο σκούρο απο το μπλε που παρουσιάστηκε και για μένα είναι το πιο ωραίο άλλα θέλω πρώτα να το δω απο κοντά.

 

Δύσκολα αυτή την εβδομάδα,ίσως πολύ αισιόδοξα το Σάββατο.

 

Για να δούμε. Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορηση!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε ξέρω αν προσέξατε ένα περίεργο σκαμπανεβασμα στο Σκρούτζ, όπου ένα από τα γνωστα μαγαζιά είχε το άσπρο 592 άμεσα διαθέσιμο, μετά έκανε 592 το μπλε προπαραγγελία και 629 το άσπρο επίσης προ-, και τώρα πάει εντελώς το 592.
Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει προπαραγγελια το Μπλε απο το πλαισιο κ ζητησα να με ενημερωσουν για τη διαθεσιμοτητα του προιοντος!

με πειρα τηλ κ μου ειπαν οτι ο προμηθευτης τους εδωσε ημερομηνια 15 Ιουνιου... συν πλην 1ημερα θα το παραλαβω μου ειπαν...

Ελπιζω το μπλε να αξιζει κ να μη χρειαστει να παρω το ασπρο...

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει προπαραγγελια το Μπλε απο το πλαισιο κ ζητησα να με ενημερωσουν για τη διαθεσιμοτητα του προιοντος!

με πειρα τηλ κ μου ειπαν οτι ο προμηθευτης τους εδωσε ημερομηνια 15 Ιουνιου... συν πλην 1ημερα θα το παραλαβω μου ειπαν...

Ελπιζω το μπλε να αξιζει κ να μη χρειαστει να παρω το ασπρο...

 

Και μένα για παρασκευή μου ειπαν αλλα δεν τους έχω και πολλή εμπιστοσύνη γιατι καθε μερα μου αλλάζουν την ημερομηνία. Εχω 20 μερες που εχω κάνει την προπαραγγελία και μου χουν σπασει τα νευρα

Link to comment
Share on other sites

σημερα κατα τις 8 το απογευμα ειμαι στο Πλαισιο Ευκαρπιας Θες/νικης. Εχουν ενα ασπρο S3 και το πειραματιζομαι (να υπενθυμισω πρωην κατοχος S2 και Note). Με πλησιαζει ενας υπαλληλος. Ακολουθει ο παρακατω συντομος διαλογος:

Υπαλληλος: Καλησπερα

Εγω: Καλησπερα

Υπαλληλος: Αυτο ειναι το νεο S3 με την καπληκτικη οθονη

Εγω: (απο μεσα μου, τι μου λεει τωρα)

Εγω: Ναι το ξερω. Το μπλε ποτε θα το φερετε;

Υπαλληλος: Ποιο;

Εγω: Το μπλε

Υπαλληλος: Να μη σας γελασω δεν ξερω

Εγω: Οχι μη με γελασετε. Δηλαδη δεν γνωριζετε ποτε θα εχετε το μπλε.

Υπαλληλος: Εεεε, μμμμμμ, εεεεεεεεε, μπλε ε, οχι δεν ξερω

Εγω: Γνωριζετε οτι βγαινει και σε μπλε, ετσι δεν ειναι;

Υπαλληλος: Εεεεεεεε, δεν ξερω (και εφυγε με ελαφρα πηδηματακια)

TCe
Link to comment
Share on other sites

σημερα κατα τις 8 το απογευμα ειμαι στο Πλαισιο Ευκαρπιας Θες/νικης. Εχουν ενα ασπρο S3 και το πειραματιζομαι (να υπενθυμισω πρωην κατοχος S2 και Note). Με πλησιαζει ενας υπαλληλος. Ακολουθει ο παρακατω συντομος διαλογος:

Υπαλληλος: Καλησπερα

Εγω: Καλησπερα

Υπαλληλος: Αυτο ειναι το νεο S3 με την καπληκτικη οθονη

Εγω: (απο μεσα μου, τι μου λεει τωρα)

Εγω: Ναι το ξερω. Το μπλε ποτε θα το φερετε;

Υπαλληλος: Ποιο;

Εγω: Το μπλε

Υπαλληλος: Να μη σας γελασω δεν ξερω

Εγω: Οχι μη με γελασετε. Δηλαδη δεν γνωριζετε ποτε θα εχετε το μπλε.

Υπαλληλος: Εεεε, μμμμμμ, εεεεεεεεε, μπλε ε, οχι δεν ξερω

Εγω: Γνωριζετε οτι βγαινει και σε μπλε, ετσι δεν ειναι;

Υπαλληλος: Εεεεεεεε, δεν ξερω (και εφυγε με ελαφρα πηδηματακια)

 

Εγώ απορώ μερικές φορές πώς γίνεται, εμείς που ασχολούμαστε με το θέμα ερασιτεχνικά και γιατι το γουσταρουμε να γνωρίζουμε περισσότερα απ' αυτούς που είναι η δουλεια τους οι οποιοι δεν ξέρουν τα βασικά! :blink:

Link to comment
Share on other sites

σημερα κατα τις 8 το απογευμα ειμαι στο Πλαισιο Ευκαρπιας Θες/νικης. Εχουν ενα ασπρο S3 και το πειραματιζομαι (να υπενθυμισω πρωην κατοχος S2 και Note). Με πλησιαζει ενας υπαλληλος. Ακολουθει ο παρακατω συντομος διαλογος:

Υπαλληλος: Καλησπερα

Εγω: Καλησπερα

Υπαλληλος: Αυτο ειναι το νεο S3 με την καπληκτικη οθονη

Εγω: (απο μεσα μου, τι μου λεει τωρα)

Εγω: Ναι το ξερω. Το μπλε ποτε θα το φερετε;

Υπαλληλος: Ποιο;

Εγω: Το μπλε

Υπαλληλος: Να μη σας γελασω δεν ξερω

Εγω: Οχι μη με γελασετε. Δηλαδη δεν γνωριζετε ποτε θα εχετε το μπλε.

Υπαλληλος: Εεεε, μμμμμμ, εεεεεεεεε, μπλε ε, οχι δεν ξερω

Εγω: Γνωριζετε οτι βγαινει και σε μπλε, ετσι δεν ειναι;

Υπαλληλος: Εεεεεεεε, δεν ξερω (και εφυγε με ελαφρα πηδηματακια)

Οντως είναι να τρελένεται κανείς με αυτά που συναντάει σε ολα αυτά τα μαγαζιά...

Αν και εδω που τα λέμε φταίνε και οι αλυσίδες ολων αυτών των καταστημάτων για την όποια ενημέρωση στο προσωπικό τους

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ μερικές φορές πώς γίνεται, εμείς που ασχολούμαστε με το θέμα ερασιτεχνικά και γιατι το γουσταρουμε να γνωρίζουμε περισσότερα απ' αυτούς που είναι η δουλεια τους οι οποιοι δεν ξέρουν τα βασικά! :blink:

 

το είπες μόνος σου ...

ασχολούμαστε ερασιτεχνικά και το γουστάρουμε ....

αυτοί επειδή το κάνουν από ανάγκη λόγο δουλειάς ή επειδή κάνανε το χόμπι τους επάγγελμα χάσανε το ενδιαφέρον τους για το αντικείμενο (το τελευταίο το έχω πάθει και μιλάω εκ πείρας ..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

σημερα κατα τις 8 το απογευμα ειμαι στο Πλαισιο Ευκαρπιας Θες/νικης. Εχουν ενα ασπρο S3 και το πειραματιζομαι (να υπενθυμισω πρωην κατοχος S2 και Note). Με πλησιαζει ενας υπαλληλος. Ακολουθει ο παρακατω συντομος διαλογος:

Υπαλληλος: Καλησπερα

Εγω: Καλησπερα

Υπαλληλος: Αυτο ειναι το νεο S3 με την καπληκτικη οθονη

Εγω: (απο μεσα μου, τι μου λεει τωρα)

Εγω: Ναι το ξερω. Το μπλε ποτε θα το φερετε;

Υπαλληλος: Ποιο;

Εγω: Το μπλε

Υπαλληλος: Να μη σας γελασω δεν ξερω

Εγω: Οχι μη με γελασετε. Δηλαδη δεν γνωριζετε ποτε θα εχετε το μπλε.

Υπαλληλος: Εεεε, μμμμμμ, εεεεεεεεε, μπλε ε, οχι δεν ξερω

Εγω: Γνωριζετε οτι βγαινει και σε μπλε, ετσι δεν ειναι;

Υπαλληλος: Εεεεεεεε, δεν ξερω (και εφυγε με ελαφρα πηδηματακια)

 

Και πού να μιλήσεις με έναν υπάλληλο στα κινητά πού έχουν εδώ στο πλαίσιό κρήτης,το παίζει και ειδημωνας κιόλας και δε ξέρει καν τα βασικά αλλά και με ποιον μιλάει,ευτυχώς τον διώχνω με τρόπο όποτε πάω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα μόλις απο το amazon.de (τιμή στο site €572, τελική με delivering/packaging €599,36).

 

Μερικές ερωτήσεις.

 

1. Αν και δεν γράφω πολλά μηνύματα εχει κανονική υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων σε menu/sms κτλ ετσι; Δεν χρειάζεται να βάλω άλλη ROM;

2. Το KIES θα το βλέπει σαν γερμανικό μοντέλο οπότε θα πέρνω τα updates όποτε τα δίνει η γερμανική Samsung; Ρωτάω γιατί τουλάχιστον για αρχή δεν σκοπεύω να κάνω.

3. Δεν εχει 3 απλά δεν μ΄αρέσει να εχει μόνο 2!!!!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα μόλις απο το amazon.de (τιμή στο site €572, τελική με delivering/packaging €599,36).

 

Μερικές ερωτήσεις.

 

1. Αν και δεν γράφω πολλά μηνύματα εχει κανονική υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων σε menu/sms κτλ ετσι; Δεν χρειάζεται να βάλω άλλη ROM;

2. Το KIES θα το βλέπει σαν γερμανικό μοντέλο οπότε θα πέρνω τα updates όποτε τα δίνει η γερμανική Samsung; Ρωτάω γιατί τουλάχιστον για αρχή δεν σκοπεύω να κάνω.

3. Δεν εχει 3 απλά δεν μ΄αρέσει να εχει μόνο 2!!!!

 

Ναι και στα 2

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε πάνω στο κουτί η Samsung το γράφει metallic blue.

 

Φίλε μου κάνεις λάθος. Το κουτί μου γράφει pebble blue πάνω.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...