Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC Desire V


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρώτο smartphone της HTC με υποστήριξη δύο καρτών SIM για την ευρωπαϊκή αγορά αναμένεται να κάνει το ντεμπούτο του στην Ουκρανία, τον Ιούλιο, σύμφωνα με το site Mobile-Review –και υποθέτουμε πως θα συνεχίσει την πορεία του και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες. Πρόκειται ουσιαστικά για μια mid-range συσκευή, με Android Ice Cream Sandwich και περιβάλλον χρήστη HTC Sense 4.0.

Από πλευράς τεχνικών χαρακτηριστικών, το HTC Desire V διαθέτει οθόνη τεσσάρων ιντσών με ανάλυση 480x800 pixels, επεξεργαστή Snapdragon 1GHz, 512ΜΒ RAM και 4GB εσωτερικής μνήμης που μπορείς να επεκτείνεις μέσω καρτών microSD χωρητικότητας έως 32GB. Κατά τα άλλα, στην πίσω πλευρά του φιλοξενείται μια κάμερα 5MP με αυτόματη εστίαση, LED φλας και ικανότητα λήψης HD βίντεο. Όσο για τις δύο κάρτες SIM, ο μοναδικός περιορισμός είναι ότι μπορείς να εκμεταλλευτείς μόνο τη μια απ’ αυτές για σύνδεση δεδομένων, ενώ η δεύτερη περιορίζεται σε κλήσεις ομιλίας και GPRS.

 

http://www.itech4u.gr/media/k2/items/cache/1814fb497784122f4f25346aec515b43_M.jpg

 

 

Πηγή : itech4u.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαίρομαι που μπήκε και η htc στα "χωράφια" των δίκαρτων κινητών. Νομίζω ότι έχει ψωμί αυτή η κατηγορία κι ελπίζω να δούμε και πιο high-end μοντέλα. Εμφανισιακά πάντως μου άρεσε πολύ. Τώρα αναμένουμε να το δούμε και στη χρήση ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... ένα Nexus S με δύο υποδοχές sim. Δε με χαλάει, αρκεί η τιμή του να διατηρηθεί χαμηλά, ανάλογα με τα χαρακτηριστικά του.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε ο κόσμος να του έβαζαν έναν dual core και μία μεγαλύτερη ram?σωστό δικαρτο κινητό,της προκοπής δηλαδή δεν έχω δει ακόμα,αν και αυτό το κινητό είναι ότι καλύτερό έχει βγει για κινητό με 2 sim

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανένα νέο για αυτό το τηλέφωνο έχουμε ;

 

Τον ιούλιο αναμένεται να κυκλοφορήσει σύμφωνα με το gsmarena...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει το επόμενό μου,δεύτερό κινητό,χρειάζομαι dual sim κι αυτό είναι το μονό πού αξίζει.

Ελπίζω να κοστίζει μέχρι 350,για παραπάνω δεν το κόβω,υπερτιμημένο θα ναι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ινδία για παράδειγμα κάνει περίπου 300 ευρώ, πιστεύω ότι κάπου τόσα θα κάνει κι εδώ. Πάνω από 350 πραγματικά δεν θα αξίζει. Πράγματι, είναι το πιο καλό dual-sim που έχει βγει μέχρι τώρα, αλλά από ότι διαβάζω το ICS του πέφτει λίγο βαρύ (single-core και μόνο 512 RAM γαρ). Ελπίζω να μην κολλάει πάρα πολύ και με κάποια tweaks να είναι κάπως καλύτερη η εμπειρία χρήσης.

Το σκέφτομαι κι εγώ πλέον.

 

Edit: Στην Ουκρανία θα κάνει περίπου 380 ευρώ! http://android.mobile-review.com/news/6977/

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Δείχνουν, δειχθούν, δείχνουν...

 

Δεν είδα ποτέ πώς γίνετε η εναλλαγή της σιμ. Αν είναι για κάθε κλήση να μπαίνω σε καμιά δεκαριά μενού...

Link to comment
Share on other sites

Δείχνουν, δειχθούν, δείχνουν...

 

Δεν είδα ποτέ πώς γίνετε η εναλλαγή της σιμ. Αν είναι για κάθε κλήση να μπαίνω σε καμιά δεκαριά μενού...

Δεν υπάρχει εναλλαγή. Όταν πας να πάρεις τηλέφωνο ή να στείλεις μήνυμα υπάρχουν δύο κουμπιά για αποστολή, ένα για κάθε κάρτα SIM.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει στην Ουκρανία,

το κακό είναι πως επικοινώνησα με HTC και μου απάντησαν πως ΔΕΝ θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα το HTC Desire V...

Και είμαι σίγουρος πως το Desire VC θα κυκλοφορεί μόνο στην Κίνα.

Γιατί τέτοια άσχημη τρίπλα στην Ελλάδα η HTC; Δε χρειάζεται η ελληνική αγορά κινητών dual sim της προκοπής; Μόνο κινέζικα και πραγγελία από εξωτερικό εμείς οι κατατρεγμένοι; :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει στην Ουκρανία,

το κακό είναι πως επικοινώνησα με HTC και μου απάντησαν πως ΔΕΝ θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα το HTC Desire V...

Και είμαι σίγουρος πως το Desire VC θα κυκλοφορεί μόνο στην Κίνα.

Γιατί τέτοια άσχημη τρίπλα στην Ελλάδα η HTC; Δε χρειάζεται η ελληνική αγορά κινητών dual sim της προκοπής; Μόνο κινέζικα και πραγγελία από εξωτερικό εμείς οι κατατρεγμένοι; :cry::cry::cry:

Υποτίθεται ότι το μοντέλο V (σκέτο) το προορίζουν για κυκλοφορία στην Ευρώπη. Ας ελπίσουμε οι της εν Ελλάδι HTC να ήταν ανενημέρωτοι. Διαφορετικά, όταν κυκλοφορήσει σε κάποια χώρα της ΕΕ (πιθανολογώ Βουλγαρία-Ρουμανία) το παραγγέλνουμε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

είμαι πολύ εξοργισμένος,κάποιος Δημήτρης της htc.gr μού'πε απο το (00800-126-878 Δωρεάν μόνο από σταθερό - Κλήσεις από σταθερό και κινητό 2111980955 Δευτέρα – Παρασκευή 09:00 - 21:00 )

ότι το HTC desire V

"ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ"

μάλλον πάλι των παλιοπολιτικών μετεξελίξεις,λόγοι αφερεγγυότητας της χώρας ερμηνεύω.

vur στα παραπάνω τηλ., + @mails να δώσουμε βάρος στη περίπτωση.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

είμαι πολύ εξοργισμένος,κάποιος Δημήτρης της htc.gr μού'πε απο το (00800-126-878 Δωρεάν μόνο από σταθερό - Κλήσεις από σταθερό και κινητό 2111980955 Δευτέρα – Παρασκευή 09:00 - 21:00 )

ότι το HTC desire V

"ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ"

μάλλον πάλι των παλιοπολιτικών μετεξελίξεις,λόγοι αφερεγγυότητας της χώρας ερμηνεύω.

vur στα παραπάνω τηλ., + @mails να δώσουμε βάρος στη περίπτωση.

 

Πραγματικά και εμένα και χθές και σήμερα το ίδιο ακριβώς μου είπαν. και μάλιστα οτι πρόκειται να κυκλοφορήσει σε Ασία και Αμερική ΟΧΙ σε Ελλάδα.

Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, είναι ένα μεγάλο λάθος της HTC Ελλάς να μην εισάγει την συγκεκριμένη συσκευή, θα είναι πραγματικά μια από τις καλύτερες προτάσεις για dual-sim τηλέφωνο και θα είναι πολλοί εκείνοι που θα το προτιμήσουν αντί της αγοράς ενός κινέζικου κινητού.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

χθες,έθεσα στον εκπρόσωπο της htc.gr αν λαμβάνουν υπόψη το ενδιαφέρον μου που τους τηλεφώνησα για το HTC desire V μιας που καταγράφουν κιόλας την συνομιλία μας.

μου ρωτάει αν τους είχα ξανατηλεφωνήσει για το HTC desire V,άρα πιθανόν κάποιο αυτί ιδρώνει,γιαυτό τηλεφωνάτε !

κάτω κάτι άρχισε να προσφέρεται.

http://www.computeruniverse.net/products/90471318/htc-desire-v.asp

http://img441.imageshack.us/img441/9993/htcdesirev4gbandroidsch.png

ίσως να ενδιαφερθούν τα μαγαζάκια του skrourtz,αυτοί δεν είναι COSCO

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, δε μπορούν έστω και πιλοτικά να φέρουν 100 τεμάχια να τα διαμοιράσουν στους μεταπωλητές τους και να δουν κίνηση; Πρέπει ντε και καλά να έχουν π.χ. 1000+ αιτήσεις παραγγελίας;

Πλέον θεωρείται ένα πολύ σημαντικό κομμάτι της αγοράς η υποστήριξη 2 καρτών SIM, είτε για καλύτερες χρεώσεις, είτε για απαλλαγή 2 συσκευών για δουλειά και προσωπική ζωή.

Προσωπικά θεωρώ λάθος χειρισμό της HTC να μην εισάγει το πρώτο της dual και στην Ελλάδα, τη στιγμή που είναι μια εξαιρετικά ανταγωνιστική εταιρία και κάνει ένα άνοιγμα σε ένα νέο είδος συσκευής για αυτήν.

Μη ξεχνάμε άλλωστε πως παραμένουμε μια χώρα που έχει μια πολύ καλή αγορά στα κινητά τηλέφωνα, σε σχέση με τον πληθυσμό της.

Προσωπικά θα εμμένω στο θέμα, μέχρι να πάρω είτε ένα οριστικό όχι της εταιρίας, είτε μέχρι να γίνει η εισαγωγή της συσκευής και στην Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

μαύρα σύννεφα στον ορίζοντα της κινεζικής οικονομίας,η ανάπτυξη της θα περιορισθεί μόνο στο 7%

αμέ τι; εδώ οι πελάτες για το HTC Desire V κι εσύ νίλα :rolleyes:

Edited by arel

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...